دانلود کتاب در کتابخانه رایگان تاریخ ما

دانلود کتاب ایا کوروش هخامنشی پدر ایران است؟

نام کتاب

ایا کوروش هخامنشی پدر ایران است؟ (‏دانلود+)

نویسنده

بهمن سوشیانت (بهمن انصاری)

درباره کتاب بررسی مجعولاتی که بر کوروش هخامنشی منتسب کرده اند

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

????? حجم دانلود کتاب

۱۱۱٫۵۰ کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

دیدگاه بگذارید

56 نظر در "دانلود کتاب ایا کوروش هخامنشی پدر ایران است؟"

دنبال کردن
avatar
مجید
مهمان
مجید

احسنت بر نویسنده این مقاله . بسیار هوشمندانه اشاره کرده بود . به امید پاک شدن خرافه و جعل از ساحت تاریخ ایران.

یوسف
مهمان
یوسف

@مجید,
هرودوت در کتاب تاریخیش میگه که پارس ها او را پدر می خواندند. پس طبق نظر هرودوت، کورش پدر و رهبر پارس ها بوده است.

Soroush
مهمان
Soroush
اگه من بگم همسایه تو مثل بابات میمونه درسته؟ بعدش تو نمیای بگی فلانی تو که بیرون گود نشستی در مورد محله ما قضاوت نکن؟ هرودوت هم همین بوده یه یونانی بوده که هرگز به ایران نیومد حالا اومده گفته کورش پدر ایران بوده وقتی هرگز پا به ایران نگذاشته از کجا اینو فهمیده؟ شما یه کتاب ایرانی از همون دوره ها یا دوره های بعد مث دوره ساسانیان یا حتی کتاباب دوره اسلامی مث طبری و بیرونی بیار که اسم کوروش با نام پدر معرفی شده باشه!!! اگه فقط یه کتاب ایرانی پیدا کردی که به کوروش گفته پدر… بیشتر..
فرزند ایران
مهمان
فرزند ایران

@Soroush, اره خوب اگه تو دوست داری پدر سرزمینت عمر مختار باشه یا ابوجهل باشه یا ابو سفیان باشه برو عربستان اونجا واسه امثال مثل تو عالیه عرب

همتا
مهمان
همتا
@Soroush, شازده سواد نداری حرف نزن. هرودوت یک یونانیه قبول، و تا جایی که می دونم توی بی سواد نمی دونی یونانیا با ایرانیا دایم دچار جنگ بودن و اصلا از ایرانیا خوششون نمیومده. با این احوال هرودوت کل ایران رو پیاده گز کرده و تاریخو از زبونو دل خودش در نیاورده. با چه جراتی و به چی استناد می کنی که می گی هردوت ایران نیومده؟ !!!! هردوت با این که در زمان خودش از دشمنان ما محسوب می شده (مثل عراقیا در طول جنگ بین ایران و عراق و یا اسرائیل فعلی….) شکوه و عظمت کورش بزرگ رو… بیشتر..
فرزند کورش
مهمان
فرزند کورش

@مجید,
عقده چی رو داری بدبخت بدون ما فرزندان کورش بزرگ شما کوردلان عقده ای عرب پرست رو خوب می شناسیم

پسر داريوش كبير
مهمان
پسر داريوش كبير

@فرزند کورش,
ادبتون رو هم از کوروش به ارث بردید درسته؟ اها راستی معنی سخن زرتشت همین بود که میگفت گفتار نیک داشته باشید
فحاشی و بی ادبی و بی شخصیتی بخشی از گفتار نیک برو بکس کوروش هستش اره؟

همتا
مهمان
همتا

@پسر داریوش کبیر, بشور دهنتو وقتی اسم کورش بزرگ رو به زبون میاری….
همینه دیگه عادت کردید از اب گل آلود ماهی بگیرید. به اسم ایران و …. هر چی دلتون می خواد به زبون میارید… واقعا ننگ به شما… جملات شما آخر توهینه برادر من… از خواب غفلت بیدار شو
به امسال شما می گن همه رو آب ببره شما رو خواب
برادر اگه با ایران باستان و پاسداران و بزرگانش مشکل داری نیا تو این سایتها… به قول دوستمون بخواب بابا…

فرزند ایران
مهمان
فرزند ایران

@مجید, بخواب بابا

ali
مهمان
ali

لینکش خرابه

مسعود اکبری
مهمان
مسعود اکبری

درود @ali,
مشکلی در لینک وجود نداره !

مجید
مهمان
مجید
سه پرسش در این نوشته هست که خود نویسنده برساخته و خودش نیز پاسخ می دهد. کوروش سه قوم اصلی پارس، پارت و ماد را با یکدیگر متحد ساخت و برای نخستین بار یک حکومت ملی و فراگیر برپا ساخت. شبیه همین کار را بیسمارک در آلمان کرد. استناد به تاریخ طبری و این که از کوروش نامی نبرده، کار بیهوده ای است، چرا که تاریخ طبری رویدادهای پس از اسلام را به دقت شرح کرده است و درباره رویدادها و تاریخ پیش از اسلام طبری به سبب ناآشنایی وی با زبانهای پهلوی، ایلامی و یونانی و آرامی آمیخته به… بیشتر..
Soroush
مهمان
Soroush

@مجید,
سلا مجید
یک منبع و کتاب تاریخی ایرانی (نه یونانی) بیار که توش اسم کوروش آمده باشه
حالا این منبع میتونه کتاب شعری مث فردوسی یا استعاره هایی که دیگر شعرا اوردن باشه، یا کتابهای بازمانده از دوره ساسانی باشه یا کتب مانوی یه هر کتاب تاریخی دیگه ای
منتظرم

رسته
مهمان
رسته

@Soroush,
تاریخ مسعودی ( مروج الذهب) و کتاب های فراوان دیگر که به عربی نوشته شده اند اسم کورش را آورده اند ( همۀ ان ها به عربی است مانند تاریخ طبری که به عربی است)

Soroush
مهمان
Soroush

@رسته,
مسعودی آورده :
کوروش سردار یکی از هنگهای لشگر بهمن کیانی پسر گشتاسپ بود!!!! (مروجالذهب والمعادن الجوهر – جلد ۱ ص ۴۷۰)

طبری هم دقیقا داستان عهد عتیق رو اورده

نکته مهم
مسعودی که اصلا کوروش رو شاه نمیدونست که بخواد به عنوان پدر ایران بدونش!!!!
طبری هم ایه های عهد عتیق رو کپی کرده و هرگز اسم پدر ایران رو برای ک.ر.ش بکار نبرده

یا علی

ساسان
مهمان
ساسان

@Soroush, از اینکه نمیدونی که شاهنامه اساسش در مورد سلسله هخامنشی تا دوره ساسانیست برات متاسفم فریدون همون کورش شاهنامه است یه بیت شعر فردوسیو میگم بقیشو برو بگرد پیدا کن پدر در پدر آریایی نژاد,زپشت فریدون نیمو نهاد و اینکه کاوه آهنگر هم داریوش بزرگ بود که با کشتن بردیای دروغین که همون ضحاک باشه قدرتو در دست میگیره دیگه کدوماشو بگم برات در ثانی تاریخ طبری از جهالته که بخوای استنادش کنی برای دوره هخامنشی اونا هرچی بود آتیش زدن حالا بیان تعریف کنن البته تو که عرب گرایی برو با عرب بودنت خوش باش

رضوان جوزانی
مهمان
رضوان جوزانی
۹۰ درصد دانسته های ما در باره کوروش از منابع افسانه سرایان یونانی نظیر هرودوت کنزیاس و گزنفون است و مابقی از کتب یهود و بعضی از کتابهای مورخین اسلامی که از کتب یهود استناد کرده اند . در هیچ یک از متب تاریخی مرجع نظیر فارسنامه ابن بلخی .تاریخ طبری تاریخ بلعمی تاریخ بیهقی . تاریخ ابن اثیر تاریخ ابن خلدون و… اسمی از کوروش نیامده است حتی فردوسی که در شاهنامه از شاهان قبلتر از کوروش و بعد تر ازاون نام برده هیچ اشاره ای به کوروش نکرده واهمیتی برای این شخص قایل نشده . چرا اسمی از… بیشتر..
کوروش
مهمان
کوروش

توی عرب پرست نفهم میفهمی داری چی بلغور میکنی؟
خدا شفات بده ایشالا

sorosh
مهمان
sorosh

@کوروش,
خدا به تو هم یه شعور بده که ادب داشته باشی
این با ادب حرف زدن رو از زرتشت یاد گرفتی ؟ اخه شعارش گفتارنیک بود

فرزند ایران
مهمان
فرزند ایران

@رضوان جوزانی, اصلا رضوان اسم مرده یا زن؟
اما اسم عربیه
دعا میکنم مردی روز قیامت با اعراب محشور بشی عرب عرب عرب صددرصد شرط میبندم الان دشداشه(ازین لباس عربی ها که مثل آب گرم کنه) تنته عرب عرب عرب بی تاریخ بدوی عرب چادر نشین عرب

پسر داريوش كبير
مهمان
پسر داريوش كبير

@فرزند ایران,
ها ها ها!!!!
مشالله به همین عقده…!!!
زیادی حرص نخور شیرت خشک میشه!!!

همتا
مهمان
همتا

@پسر داریوش کبیر, ااااااااا تو که باز بیدار شدی بابا

رضوان جوزانی
مهمان
رضوان جوزانی
چرا اسمی از کورش هخامنشی در منابع کهن وجود ندارد ۱- کورش هخامنشی در متون اوستایی نام کورش در متون اوستایی (اعم از یسناها، یشت‌ها، ویسپرد، وندیداد و خرده‌اوستا) نیامده است. ۲- کورش هخامنشی در متون شرق‌ ایرانی نام کورش در متون شرق ایرانی (اعم از سغدی، بلخی، خوارزمی، سکایی و جز آنها) نیامده است. ۳- کورش هخامنشی در متون فارسی باستان در متون فارسی باستان هخامنشی اطلاعاتی باره کورش وجود ندارد، اما در دو جا نام او به شکل‌های زیر آمده است. یکبار در کتیبه‌های کوتاه و مکرر پاسارگاد: «من کورش، شاه هخامنشی»؛ و دیگری در کتیبه داریوش در… بیشتر..
سیاووش
مهمان
سیاووش

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود میبری و زحمت ما میداری

درود بر کوروش بزرگ پدر ایرانزمین
مرگ بر عرب پرستهای جیره خوار

حمید
مهمان
حمید
رضوان عزیز قطعیت نظر در علمی باید بر اساس کاوش کافی در اکثریت متون و اسناد مربوط به آن علم باشد . به استحضار حضرتعالی میرسانم معرب واژه کوروش قریش است نه قوروش یا کلمات دیگری که فرموده اید زیرا واو پس از استخلاف و تعریب به یا تبدیل میشود و خود میدانید این واژه در زبان عربی وجود دارد یا نه . این واژه در زبان انگلیسی نیز به سیروس تبدیل میشود که از اسامی رایج در غرب است . همچنین در اروپای شرقی به کیروش تبدیل میشود که آنهم واژه ای متداول است (حد اقل سر مربی خارجی… بیشتر..
همتا
مهمان
همتا

@رضوان جوزانی, بچه جون کمی مطالعه کن. کمی تحقیق کن …. تعدادی بی شماری از دست نوشته ها و در واقع تاریخ جمع آوری شده ایران باستان که در قصرها و مکانهای مهم مذهبی نگه داری می شده پس از فتح ایران توسط اسکندر شیطان صفت سوزانده شد و بخش مانده هم پس از ورود اعراب به یغما رفت …. و سپاس دارم از حمید عزیز که ناگفته هارو بدرستی بیان کرد….
جوزانی جان، جان مادرت ایرانی هستی؟!!!!!!

آرمناک
مهمان
آرمناک
حکایت کورش کبیر همانند افسانه امام دوازدهم شیعیان است که هیچ نام و نشان مشخصی از وی درمیان نیست ولی همه سعی در بزرگ نمایی و سفسطه بافی درموردش هستند … به راستی این ملت اسطوره پرست بی تحرک تا به کی به اشتباهات تاریخی خود پی نبرده و تکرارشان خواهند کرد!؟ تا دیروز قضیه دین مطرح بود وبحثش داغ! همگی به طبل دین مینواختند ! حال که دیگر حنای آن رنگی ندارد به سراغ باستانگرایی رفته ودر صدد دمیدن روح تازه بر خرافه گرایی در کالبدی جدید هستند و چون برای عوام تازگی دارد بیشتر تبلیغ میکنند تا جایی… بیشتر..
فرزند ایران
مهمان
فرزند ایران

@آرمناک, ارمناک عزیز منظور خود را درباره ظالم کلا توضیح دهید
دوم اگه قبول نداری که کوروش وجود داشته ویا در شبحه و ابهام بوده که وجود داشته یا نه از کجا میدونی ظالم بوده
سوم شما ها از کیا پول میگیرید میاید این شر و ورها بیاید اینجا بگید؟
چهارم امثال شما حناتون دیگه واسه امثال ما رنگی نداره ازتون خواهش میکنیم تشریف ببرید سوریه و لبنان اونجا خیلی تحویلتون میگیرن چون مثل خودتون بی تاریخ و بی تمدنن

پسر داريوش كبير
مهمان
پسر داريوش كبير

@فرزند ایران,
از همونایی پول میگیریم که به تو بچه ۱۶ ساله پول دادن بیای از کسی تا حالا دو خط کتاب ازش نخوندی تعریف کنی!!!
تاریخ هرودوت خوندی؟ یا تاریخ کتزیاس؟ اصلا اسمشونو شنیدی؟
شرط میبندم کل چیزی که از کوروش میدونی همونه که تو وبلاگا خوندی!!!!!

فرزین
مهمان
فرزین

@فرزند ایران, عزیز اگه گفته های شما درست باشه اون زمان لبنان و سوریه هم که جزو حکومت هخامنش بودند.پس دارای پیشینه هستن .. پس لطفا نژاد پرستانه صحبت نکن

اشا
مهمان
اشا

@آرمناک,
پس منشور کوروش چیه؟!!!!! خود ب خود نوشته شده؟!!!!!!!!!

ebrahim
مهمان
ebrahim

دوست عزیزی نوشته بودند یک منبع معرفی کنید که تو اون کوروش به عنوان پدر ایران معرفی شده باشد من میگم شما یک منبع نعرفی کنید که اصلا کوروش را به عنوان شاه بزرگ ایرانی اینطوری که افسانه سراها دربارش گفته اند معرفی شده باشه به قول یکی از دانشمندان عزیزمون چرا یک بیت شعر از خافظ و سعدی در مورد این کوروش خیالی نیست و روحش زنده زنده شاد که فرمود “” اگر عمر منشور کوروش بیش از ۲۰۰ سال باشد من گردنم را با گیوتیم میزنم “”

همتا
مهمان
همتا
@ebrahim, دوست گلم همین حالا برو بیرون فریاد بزن …. عجب!!!! اخه عزیز من هر دوره ای منعیاتی داره. تو رژیم سابق اگه از قاجار حرفی به میون می اومد قطعا یارو رو می کشتن تو دوره حافظ و سعدی و … غیره هم وضع به اون منوال بود چون ایران دیگه عربیزه شده بود. الانشم حرف از شاهنشاهی حالا هر دوره ای که می خواد باشه زده بشه، نظام فعلی خوشش نمیاد و کاملا هم منطقیه. بله اینطوریه که همش تو شبهه و تردید به سر می برید ولی تاریخ تو ایران شاید دستکاری شده باشه اما تاریخ های… بیشتر..
مازیار
مهمان
مازیار

با درود بر دوستاران ایران من فکر میکنم اینکه چیز زیادی درباره ی کورش و هخامنشیان وجود ندارد به این خاطر است که اسکندر این امپراطوری را نابود کرده و تا اونجایی که تونسته سعی کرده از آن دوره آثاری باقی نزاره و بعد از آن هم عربا همین کارو کردند.

مازیار
مهمان
مازیار

من فکر میکنم اینکه کورش شخصیتی نمونه در ایران و جهان می باشد به خاطر فرهنگ اوست چون او در ۲۵۰۰ سال پیش به تمام انسان ها با هر دین و نژادی احترام میگذاشت. به این خاطر او را پدر ایران مینامند چون او برای اولین بار در جهان این فرهنگ و آیین را نهادینه کرد که متاسفانه زیاد طول نکشید.البته به نظر من او پدر جهان بوده.

سپهر
مهمان
سپهر
می دونیین دوستان به گمان من پدر بودن کورش یا هر کس دیگه ای بستگی به نظر هر شخص داره . باید ببینیم کسی که ادعای فرزند خوندگیه کسی رو داره چقدر رفتارش شبیه اون کسه مثلاً کسی که میگه کورش پدر منه چقدر رواداری و سیاست و همزمان قدرت و فروتنی و گذشت رو با هم تو خودش جمع کرده؟ با این رفتارهای ما مردم این کشور عقب مونده و جهان سومی ایران من یکی که گمون نمی کنم بشه مردان بزرگ رو به خودمون منتسب کنیم ! هر چند که تو دایره ایران فرهنگی متولد شده باشه.همین کامنت… بیشتر..
ارشک
مهمان
ارشک

دیره ولی مینویسم . خوشحالم که کوروش نیست . خوشحالم که عربها هستند . میدونید به عنوان یک ایرانی همینکه تو کتابهای تاریخی بزرگی پادشاهانمونو میخونم مخصوصا کوروش بزرگ رو. میگم خدایا شکرت که اینها بودند و من هم بهشون افتخار میکنم ولی اگه الان جای این اعراب وحشی با این تاریخ سراسر ننگینشان بودند میگفتم کاش ایرانی نبودم ولی الان میگم خدایا شکرت بابت ایرانی بودنم و شکرت به خاطر کوروش بزرگ شکرت بابت عرب نبودنم . شکرت .

همتا
مهمان
همتا

@ارشک, خیلی بزرگی برادرم. افتخار من هم به ایرونی بودنمه….

سارا
مهمان
سارا

فعلا که شکوه وبزرکیش رو داریم میبینیم کورم که شدین البته شماها که اجداد مادریتون جزء غنائم اعراب صدر اسلام بودن فاکیدنشون شما بدبختا تکثیر شدین از اب عرب شما بوجود اومدین حالا خوبه نه ما قبولتون داریم نه عربا خخخخخخ

mrmas
مهمان
mrmas

@سارا, اینقدر به عرب ها توهین نکنید . من عرب نیستم ولی اینو بدونید که خداوند بهترین بنده شو از بین عرب برگزید تمام امامان عرب بودن نه عجم بهترین کتابشو (قران) به زبان عربیه نه فارسی . کوروش کبیر هم واقعا مشخص نیست که کیه ذوالقرنین قرانه ، فریدون شاهنامست یا کیخسروه معلوم نیست . کوروش هر کی که بوده بنده ی خدا بوده. تمام

اشا
مهمان
اشا

@mrmas,
هرچی ک بوده خیلی باید بزرگ بوده باشه ک انقد نامش بعد از این همه سال مونده….

مجید
مهمان
مجید
سلام بر دوستان .. من نمیدونم این کتابو کی نوشته و این بحث اصلا چه معنی داره…. ولی به یک نکته ایی اشاره میکنم همین که دشمنان ایران (یونانیان) از پادشاه هان دوره هخامنشی به نیکی یاد کرده اند و تمام مشخصات مقبره هاشونو در کتاب خودشون نقل کرده اند (و از روی اون مشخصات ارامگاه و… را کشف کرده اند) خود دلیل موثقی از درست بودن این تواریخه(البته نه همه ی روایت هاشون) اینکه چرا فردوسی در شاهنامش سخنی از کوروش نیاورده یک حرف بیهوده و خنده داریه فردوسی کارش زنده کردن بخشی از تاریخ و اسطوره های اوستا… بیشتر..
پیمان
مهمان
پیمان
ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﺩﺭ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﻓﺮﺩﻭﺳﯽ ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﭘﮋﻭﻫﺶﻫﺎﯼ ﺍﺭﺯﺷﻤﻨﺪ، ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﻭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻣﺪﻭﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ، ﻫﻨﻮﺯ ﻋﺪﻩﺍﯼ ﺑﯿﺎﻥ ﻣﯽﮐﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻭ ﻫﺨﺎﻣﻨﺸﯿﺎﻥ ﺭ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﻧﯿﺎﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ ! ﺣﺘﯽ ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮔﻔﺘﻪﻫﺎ ﺑﻬﺮﻩ ﻣﯽﺑﺮﻧﺪ ﻭ ﺑﻪ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺳﺘﯿﺰﯼ ﻣﯽﭘﺮﺩﺍﺯﻧﺪ . ﻣﺸﺨﺺ ﻧﯿﺴﺖ ﺍﺯ ﭼﻪ ﺭﻭ ﺍﯾﻦ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ ﺗﺎ ﺍﯾﻦ ﺣﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ؛ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﻧﺎﻡ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻪ ﻭﺟﻮﺩ ﺁﻥﻫﺎ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺍﺛﺒﺎﺕ ﺭﺳﯿﺪﻩ، ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﻭ ﺩﺳﺖ ﻧﺨﻮﺭﺩﻩ ﺩﺭ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﻧﯿﺎﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺩﺭ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺩﯾﺪ ﮐﻪ ﺭﻭﺍﯾﺖﻫﺎﯼ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺩﺭ ﺟﺎﯼ ﺟﺎﯼ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻣﯽﺧﻮﺭﺩ… بیشتر..
پیمان
مهمان
پیمان
ﮐﻮﺭﻭﺵ، ﻓﺮﯾﺪﻭﻥ ﯾﺎ ﮐﯿﺨﺴﺮﻭ؟! کوروش بزرگ در شاهنامه فردوسی ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺑﺎﺑﻞ ﻣﻤﮑﻦ ﺍﺳﺖ ﺍﯾﻦ ﺍﺑﻬﺎﻡ ﭘﯿﺶ ﺁﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﮐﻮﺭﻭﺵ، ﻓﺮﯾﺪﻭﻥ ﺍﺳﺖ ﻭ ﯾﺎ ﮐﯿﺨﺴﺮﻭ؟! ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﺧﻼﺻﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ ﮔﻔﺖ ﮐﯿﺨﺴﺮﻭ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺁﻣﯿﺨﺘﮕﯽ ﺭﺍ ﺑﺎ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺑﺨﺸﯽ ﺍﺯ ﺭﻭﺍﯾﺎﺕ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﻓﺮﯾﺪﻭﻥ ﻫﻢ ﺁﻣﯿﺨﺘﮕﯽﻫﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﮐﻮﺭﻭﺵ ﺑﺰﺭﮒ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﻫﻤﺎﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮔﻔﺘﻪ ﺷﺪ، ﺍﺳﻄﻮﺭﻩﻫﺎ ﯾﺎﺩﺁﻭﺭ » ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺟﻤﻌﯽ« ﻣﺮﺩﻣﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺟﻤﻌﯽ »ﺁﻣﯿﺨﺘﮕﯽ « ﺭﻭﯾﺪﺍﺩﻫﺎ ﺭﺥ ﻣﯽﺩﻫﺪ . ﺁﻣﯿﺨﺘﮕﯽ ﺭﻭﺍﯾﺎﺕ ﺩﺭ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻣﯽﺧﻮﺭﺩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺁﻣﯿﺨﺘﮕﯽ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺯﻣﺎﻥ… بیشتر..
ashkan
مهمان
ashkan

اگر کوروش ادم بدی بود نامش رو تو قران به اسم ذوالقرنین نمیاوردند اگر هم سرش رو زدند پس چرا با بدن کامل تو ارامگاهشه باید به بهش افتخار کرد چون کل جهان ایران را بانام کوروش میشناسند و هفت ابان یا همون بیست و نه اکتبر براش جشن میگرند در کل جهان ولی تو ایران اینطور نیست

فرهاد
مهمان
فرهاد

این نویسنده با نام جعلی بهمن سوشیانت، یک پانترک شناخته شده است و نوشته هایش هیچگونه ارزش علمی ندارد. میهن پرستان عزیز از قرار دادن نوشته های این فرد در سایت ها و بحث پیرامون وی خودداری فرمایند تا مشوق وی در ادامه فعالیت های خرابکارانه نباشند. با تشکر

یزدان
مهمان

سلام و خسته نباشید اقای مدیر آیا حاضر هستی به وبلاگ من کمک کنی یا در بهتر شدنش کمکم کنی ممنون میشم من نیاز به مطالبی درباره تاریخ ایران باستان میخوام اگه میشه شما هم جز نویسنده های وبلاگم باش
با تشکر

یزدان
مهمان

هر کی میگه کوروش ادمه بدیه خودش هیچی نشده و هنوز تو حالت ددیه

اهورا
مهمان
اهورا

درود بر دوستان ایرانی
من یک منبع میخوام که برای یک نفر ثابت کنم که کورش بزرگ ایرانی هست
این کتاب هم دانلود نمیشه مثل اینکه لینک خرابه

پریسا
مهمان
پریسا
@اهورا, من ۱کی از چندین منابعرو بهتون معرفی میکنم کتاب قران. ذوالقرنین یکی از شخصیت‌های قرآن و کتاب مقدس است. بر اساس قرآن، ذوالقرنین، سه لشکرکشی مهم داشت نخست به باختر، سپس به خاور، و سرانجام منطقه‌ای که در آن یک تنگه کوهستانی وجود داشت، او انسان یکتاپرست و مهربانی بود واز طریق دادگری منحرف نمی‌شد و به همین جهت مشمول لطف خدا بود، او یار نیکوکاران و دشمن ستمگران و ظالمان بود و به مال و ثروت دنیا علاقه‌ای نداشت، او هم به خدا ایمان داشت و هم به روز رستاخیز، او سازنده سدی بود، که در آن به… بیشتر..
پریسا
مهمان
پریسا

@پریسا, کهف رو بخونید در تورات هم اومده در شاهنامه هم اومده ولی با اسامی متفاوت

پریسا
مهمان
پریسا

@پریسا, در ان زمان ایرانیا یکتا پرست بودن باز هم مطالعه بفرمایید اینجا ۱سری ادم هستن که کلا نمیدونن مطالعه یعنی چی برا همین اولین چیزی که به عقل ناقصشون میرسه به زبون میارن

فرزین
مهمان
فرزین

در اخر همه ی این داستان ها زیر سر رژیم پهلوی برای ماهیت دادن به سلطنته خودشه که میاد باستان گرایی می کنه و از سال ۱۳۲۰ تو کتب نویسندگان غربی سرو کله ی کوروش پیداش میشه .

Anonymous
مهمان
Anonymous

دقیقا مثل خودت

wpDiscuz