کتابخانه رایگان تاریخ ما

دانلود کتاب بابک خرمدین دلاور آذربایجان

نام کتاب

بابک خرمدین دلاور آذربایجان (دانلود+)

گزارشی از

سعید نفیسی

توضیح

این کتاب شامل مطالبی درباره جنبش‌های ایرانیان، زندگی‌نامه بابک خرم دین، جنبش او، آغاز و پایان کار خرم‌دینان، سرزمین آن‌ها، شرح مفصل جنگ‌های بابک با خلفای عباسی و اسارت و قتل او و سرانجام خرم دینان و حاوی چند ضمیمه است که عبارتند از ترجمه مقاله بابک از کلمان هوار در دایره المعارف اسلام و ترجمه تحقیق مفصل مینورسکی ذیل عنوان “سهل بن سنباط” و حوادث زمان بابک در مجله مطالعات شرقی و آفریقایی و کتاب شناسی تفصیلی بابک و جنبش خرم دینان ــ در این کتاب‌شناسی همه متون عربی و فارسی مربوط به بابک و خرم دینان و تحقیقات اروپاییان در این باره معرفی شده است.
رمز عبور

www.tarikhema.org

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

۴٫۹۹ مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF

منبع الکترونیکی

کتابناک

دیدگاه بگذارید

38 Comments on "دانلود کتاب بابک خرمدین دلاور آذربایجان"

Notify of
avatar
زهرا علیپور
Guest
زهرا علیپور
با سلام چرا اغلب کتابهایی ک برای دانلود میگذارید قابل دریافت نیستند از جمله همین بابک خرمدین دلاور اذربایجان وشاهنامه صوتی فردوسی لطفا این مشکل رو حل کنید در ضمن تعداد کتابهای صوتی رو بیشتر کنید حالا ک ملت ما حوصله کتابخوندن ندارن بهتره بجای اینکه توی مترو اتوبوس هر کی یه هندزفری تو گوشش باشه یه مشت اراجیف بهم بافته شده به اشم موسیقی گوش کنن کتاب گوش کنند البته منظورم در کل به همه موسیقیها نبود بعضیاشون این شکلین. با تشکر [پاسخ]مسعود اکبری پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۸:۳۱ قبل از ظهر:درود @زهرا علیپور, مشکل دانلود این… Read more »
مسعود اکبری
Guest
مسعود اکبری

درود @زهرا علیپور,
مشکل دانلود این کتاب چیست ؟!
لینک سالم و قابل دانلود می باشد!

[پاسخ]

بابک خرمدین
Guest
بابک خرمدین

بچه سلام میدانید ابتدای تاریخ ایران کی بوده؟ و تمدن سرزمین ما چند هزار ساله است ؟ کتابهای حسن عباسی( سیاوش اوستا) را بخوانند
مخصوصا کتاب آیین اوستا و پیشنه ۷۰۰۰ ساله تمدن ایران

[پاسخ]

[پاسخ]

پاپک پارسی بود
Guest
این یک دروغ بزرگ است پاپک پارسی بود تازیان بابکش خواندند و ترکان نام نیکویش را با خویشتن یکی خواندند ترکان ۸۰۰ سال است در درون ایران ورود کرده اند و این یک دروغ است در ۱۳۰۰_۱۴۰۰ سال پیش ترکی در آتروپاتکان نبود که پاپک ترک باشد یا نباشد [پاسخ]ایوب پاسخ در تاريخ مرداد ۸ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ بعد از ظهر:@پاپک پارسی بود, شما از تاریخ هیچ نمیدانید یا بغض و کینه بیش از حد چشمان عقلتان را به کلی کور کرده که اینطور از روی غرض سخن میگویید تورکها از پارسها قدیمیتر هستند و در ضمن کلمات فارسی را با… Read more »
ایوب
Guest
ایوب

@پاپک پارسی بود, شما از تاریخ هیچ نمیدانید یا بغض و کینه بیش از حد چشمان عقلتان را به کلی کور کرده که اینطور از روی غرض سخن میگویید تورکها از پارسها قدیمیتر هستند و در ضمن کلمات فارسی را با علامتهای عربی جمع نبندید . شما اول بروید زبان خودتان را یاد بگیرید بعد در مورد دیگر ملتها اظهار نظر کنید . در ماکو و پلدشت سنگ نوشته های ۸۰۰۰ ساله وجود دارند . همین یک دلیل فکر میکنم برای رد ادعاهای واهی شما کافی باشد .

[پاسخ]

امیر
Guest
امیر

@ایوب, دوستان دست بردارید! یعنی اشکال کار ما در فارس یا تورک بودن این سردار (ایرانی) خلاصه میشود ؟! بابک یا پاپک ایرانی بود و برای ایران جنگید…ایران.تکرار کن عزیزم:ایران

[پاسخ]

یوسف
Guest
یوسف
شما همه درست میگین اما تنها قومیتی که ادعای جدایی یا عقاید پان … ندارن همون اقوام پارس مرکز فلات ایران بوده و هستن. میدونی که چی میگم. منظورم کرد، بلوچ و ترکمن و ترک و عرب نیست که هر کدوم بخشی از سرزمین اجدادی من رو برای خودشون می خوان و گاه و بیگاه ادعای خود مختاری داشته و دارن! بابک قطعاً ایرانی بود اما در پارسی بودن وی شک وجود دارد تا چه رسد به این که ترک باشد!!!!!!؟؟؟؟؟ یه آذربایجانی میتونه مدعی بشه که ترک نیست و از اقوام کاسپی و یا مادی است اما به ندرت… Read more »
سامان
Guest
سامان

@ایوب,با عرض پوزش من هم مانند بابک عزیز چیزی از تاریخ نمیدانم.اگر به من بود که آرزو داشتم به زبانه راستینم یعنی زبانه پهلوی بنویسمو بخانم اما افسوسو صد افسوس که از آن زبان چیزی به جا نمانده و نا گزیر به نوشتن با حروفه عربی هستم و اگر به عربی جمع ببندم در اصل قضیه توفیر ندارد.اما سوالم این است که در آن سنگ نوشته ۸۰۰۰ ساله چه و به چه زبانی نوشته شده و آیا به چشم خود دیده اید؟

[پاسخ]

مهدی تورک اوغلی
Guest
مهدی تورک اوغلی

@سامان, جناب سامان کتیبه هایی که در آزربایجان پیدا میشه اکثرا به زبان تورکی اورخونی هستش با الفبای فکر کنم اورخونی نوشته شده اند. مانند چندین کتیبه ی سنگی در اهر ( به زبان تورکی اورخونی) که قدمتش به ۳۰۰۰ سال میرسه و کتیبه ی سنگی ۴۰۰۰ هزار ساله به زبان تورکی بالای کوه آلاصندل در کلیبرو تعداد زیادی کتیبه ی سنگی دیگر

[پاسخ]

ارش کیانی نسب
Guest
ارش کیانی نسب

اقای ایوب سلام
برای اینکه اصل فلسفه جنبش خرم دینان لوث شود کافیست آنرا به مناقشه قومی بیالائیم .
خوشبختانه غالب کسانی که درتاریخ فتواء صادرمیکنند وحتی آنرا انکار میکنند ، فارسی را درهمین سطح آموخته انند .

[پاسخ]

مهدی
Guest
مهدی

بابک زمون خلافت مامون تو یکی از روستاهای مشکین شهر اردبیل به دنیا اومد آذری بود نه پارس, در ضمن برو یکم کتاب بخون اطلاعاتت زیاد شه بی سواد, اگه اینترنت بزنی شهریری, شهر قدیم اردبیله قدمتش برمیگرده به ۸۰۰۰ سال اونموقع پارسی وجود نداشت

[پاسخ]

فرزند بابک
Guest
فرزند بابک

شما با این حرفها دارید به بیست میلیون اذری توهین مکنید وباعث ایجاد تفرقه‌ میشوید

[پاسخ]

Gürd
Guest
Gürd

@پاپک پارسی بود, یمه دار داماریمی گوتورن

[پاسخ]

سورنا
Guest
سورنا
درود بر همه پارسی گویان گیتی از این نسق بسیار پر ارزش پاپک خرم دین سپاس فراوان دارم چند نسق پی دی اف دارم که به زودی برای شما می فرستم ما به ایرانی بودنمان می بالیم [پاسخ]امیتیس پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۱ام, ۱۳۹۴ ۹:۲۱ بعد از ظهر:سلام خدمت هموطنانم از شمال تا جنوب و غرب تا شرق. همه ما آریایی هستیم، منطقه اذربایجان یا آذرابادگان معبد جنگجویان ایرانی بود و سایر معابد در جاهای دیگر کشورم. اما این اختلاف زبانها فقط به علت اینه که اذربایجان ۴۰۰ سال تحت تصرف ترکها بود و اونها صحبت کردن به جز زبان… Read more »
امیتیس
Guest
امیتیس
سلام خدمت هموطنانم از شمال تا جنوب و غرب تا شرق. همه ما آریایی هستیم، منطقه اذربایجان یا آذرابادگان معبد جنگجویان ایرانی بود و سایر معابد در جاهای دیگر کشورم. اما این اختلاف زبانها فقط به علت اینه که اذربایجان ۴۰۰ سال تحت تصرف ترکها بود و اونها صحبت کردن به جز زبان ترکی رو در بین مردم به شدت سختگیری میکردن. سایر جاهای ایران هم هر وقت تحت تصرف کشور دیگه می افتاد زبان مردم به شدت تاثیر پذیر میشد. یکم مطالعه تاریخی متوجه خواهید شد همه ما خواهر برادریم و باید به هم احترام بذاریم. و این ظلمی… Read more »
مغربی
Guest
اناکه بابک رافارس میدانندغرض نکنند درطول تاریخ کدام اسطوره فارس بوده امااگرفارس است امروزکه باقیمانده عرب همان اخوندهاست دربرابرتجاوزاخوندهاچکارمیکنید عمل نشان دهید [پاسخ]امیر پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۷:۴۵ بعد از ظهر:@مغربی, بابک برای ما اسطوره ی ایرانه.فرقی نداره کجای ایران.مهم اینه که سردار ایرانیه…تکرار کن عزیزم: ایرانی… [پاسخ]سامان پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۲:۴۵ قبل از ظهر:@مغربی, با درود ایمان دارم که از کورش اسطوره ای بزرگتر نخاهم یافت و آریو برزن اسطوره ای دیگر است و مازیار اسطوره ای دیگر و بله بابک ایرانیست اما نیازی به اثبات برای کسی نمیبینم چرا که جملگی داناتر از… Read more »
امیر
Guest
امیر

@مغربی, بابک برای ما اسطوره ی ایرانه.فرقی نداره کجای ایران.مهم اینه که سردار ایرانیه…تکرار کن عزیزم: ایرانی…

[پاسخ]

سامان
Guest
سامان

@مغربی, با درود ایمان دارم که از کورش اسطوره ای بزرگتر نخاهم یافت و آریو برزن اسطوره ای دیگر است و مازیار اسطوره ای دیگر و بله بابک ایرانیست اما نیازی به اثبات برای کسی نمیبینم چرا که جملگی داناتر از من هستند.و اگر نظامی آذری است و حضرت مولانا ترکی بابک هم آذری است.در ضمن اسطوره گی به تیغ نیست.کورش بزرگ به ذهن خود اسطوره شد

[پاسخ]

یوسف
Guest
یوسف

@سامان, بابا چی میگین اسطوره کدومه، افسانه چیه؟؟؟ خوبه که قبر و منشورش هنوز هست. اگه هیچ مدرکی ازش نبود چی میگفتین؟ نه کورش و نه بابک هیچ کدام اسطوره نیستن!!!! جدی نیستن بلکه واقعیت بودن!!!! توجه می کنین.
رستم و سهراب اسطوره است که ریشه شون هنوز به درستی مشخص نیست، باشه!!!

[پاسخ]

مهرداد
Guest
مهرداد

@مغربی, برادران غربی در بحث تجاوز حر فه ای تر بودن.تو خیابون ببین بیشتر تیپها عربین یا ایرانین یا جای دیگه.در روز چند بار از نعم استفاده میشه.چند بار از بله.چند بار از OK

[پاسخ]

یوسف
Guest
یوسف

درود بر ایرانی و هر آنکه خود را ایرانی می داند

[پاسخ]

ارش
Guest
ارش

در مورد بزرگی و ابهت ایران وکوچکی وحقارت بد خواهانش همین کافیست که از نداری”چشم به چسباندن مشاهیر ایران به نام خود دارند .چه بسا همین اندازه حقارت که مجبور به این رفتارها هستند برایشان کافیست .اب دریا با پوزه سگ نجس نمی شود.

[پاسخ]

یه نفر
Guest
یه نفر
۱-مولانا که پسوندش بلخی چی میگی ترک بود ۲-در زمان بابک اکثر در باریان عباسی ایرانی بودند جریان تعبد رو ایرانی ها راه انداختن بیشترین قواغد عربی رو ایرانی ها نوشتن این که چه خیری در این بوده رونمیدونم اما بابک خرم دین تاریخی بسیار پر از تحریف تاریخ نگاران درباری رادارد و متهم به حرام زادگی و هزارن جنایت است به تر است اول پاسخ اینان را بدهیم به سر نژادش بحس کنیین گیریم حرف های اونا درس در اومد بعدش میرید اونو از قبیله ی خدتون میندازین بیرون ۳برحق ترین قوم ایران کرد ها هستن چراکه از همه… Read more »
تورک
Guest
تورک
@یه نفر, در مورد کردها که برای من به عنوان هموطن و انسان محترم هستند چگونه ادعا کردید که قدیمی ترین هستند؟ حتماً نمی دانید که کرد در گذشته به سلسله عشایر تات زبان (اعم از لر، کرد و …) اطلاق می شد و قومی به نام اختصاصی کرد وجود ندارد و بیشتر یک اطلاق موقعیتی است. آنهایی که امروز کرد نامیده می شوند همواه بین سوریه و عراق و ایران و جنوب شرق تورکیه در حال کوچ بوده اند و از یکجا نشین شدنشان مدت زیادی نمی گذرد. در همین آذربایجان غربی به نقل از پدرانمان اکثر کردها از… Read more »
hassan
Guest
hassan

با فرهنگدزدی و تاریخ سازی که سلیمان دمیرل براه انداخت چیزی عوض نمیشود

[پاسخ]

مرتض آذربایجان ایگیدی
Guest
مرتض آذربایجان ایگیدی

باسلام منم بچه آذری ام اونایی که میگن بابک ترک نیست میشه ازشون بپرسم پس چطور قلعه بابک تو سرزمین ترک ها هستش دیگه بهتره شما یه مطالعه اساسی کنید

[پاسخ]

مرتض آذربایجان ایگیدی
Guest
مرتض آذربایجان ایگیدی

لطفا اگه میشه با فرمت جاوا هم کتاب بذارید ممنون

[پاسخ]

rezatorck
Guest
rezatorck
با سلام به همه . آن عزیزانی که آذربایجان رافارس دانسته ویا این که ترکها را ۸۰۰ سال در سرزمین آذربایجان ساکن میدانند منابع خود را چک گنند آیا این منابع نوشته کسانی نیست که با غضب علیه ترک ها در کمتر از ۷۵ سال آن هم با استناد به دلایل نامشخص و یااکثرا بدون دلیل وبا سیاست رضا خانی وانگلیسی مکتوب شده است.بزرگواران خواهشمندم از استادان تاریخ شناس ومهمتر از آنها اساتید باستان شناس با وجدان سوال کنید ویا دانسته های خود را هرگز مطلق ندانید. تاریخ همیشه دست کسانی بوده که آنطورکه خواسته اند نوشته اند.اما آثار باستانی… Read more »
علی امامی
Guest
علی امامی
آذری ها از نظر نژادی از اقوام ایرانی و آریایی هستند ولی طی ۷تا۸ قرن گذشته به دلیل تسلط حکومت اقوام ترک زبان و به دلیل ناچاریهای تظلم ودادرسی پرداخت مالیات و ارتباط با حکومتگران و در امان ماندن از تعرض سپاهیان ترک به مرور زمان زبان انها را پذیر فتند ترکها مهاجران پس از قرن هفتم هجری هستند و ساکنان باستانی آذربایجان و قفقاز جنوبی نیستند وگرنه نگاه کنید به اسامی شهرها و روستاهای قدیمی اذربایجان همه فارسی هستند آیا مردمان ترک اسم اقامتگاههایشان را فارسی قرار میدهند و علاوه بر آن همه نویسندگان و شاعران و دانشمندان سرزمین… Read more »
تورک
Guest
تورک
@علی امامی, آقای پروفسور! شما بیجا کرده و ادعا می کنید که اسامی شهرها و روستاهای آذربایجان فارسی است من به عنوان یک آذربایجانی ادعا می کنم که بیش از ۸۰ درصد از اسامی شهرها و روستا ها در آذربایجان (شامل زنجان، همدان، قزوین، شمال مرکزی، آستارا، بیجار، قروه، تبریز، ارومیه و اردبیل) تورکی و بقیه عربی و برخی نیز ارمنی است. بسیاری از اسامی را رژیم شوونیست رضاخان و متعاقباً رضاشاه تغییر دادند، یا فارسی کردند یا تحریف کردند به گونه ای که تورکی نباشد. عده ای از اسامی مشهور عبارتند از: زنگان (زنجان!)- خانا (پیرانشهر!) توفارقان(آذرشهر!) موغان (پارس… Read more »
تورک
Guest
تورک
@علی امامی, در مورد این ادعای مضحک هم که مغول ها و تورک های حاکم در ایران در قرن ۷ و ۸ ، زبان مردم آذربایجان را تغییر داده اند چند نکته گوشزد می شود (هر چند واقعاً ارزش پاسخ دادن را ندارد): ۱٫ اولاً چرا مغول ها زبان مردم آذربایجان را به مغولی که زبان خودشان است تغییر ندادند و به زبان تورکی که مستقل و جدا از مغولی است تغییر دادند و اصلاً مغول ها از کجا تورکی می دانستند (گروه زبانی تورکی و مغولی در یک گروه زبانی قرار دارند اما یک زبان نیستند مثل فارسی و… Read more »
تورک
Guest
تورک
علی امامی از نظر نژادی که من مطالعه کردم ادعا شده تورکان ایران با تورکان اسیای میانه شباهتی کمتر دارند نگفته که اصلا شباهت ژنتیکی نداشته اند. همین طور ادعا شده با اقوام قفقازی ارتباط ژنیتیکی بیشتر است نه ساکنان داخل ایران پس اگر هم ما تورک نباشیم باز فارس نیستیم. دوما اگر به بحث نژاد تکیه کنیم باید بگویم مثلا کل سید های ایران باید خودشان را عرب بدانند نه نژادی که در ان محل زندگی می کنند مثلا سیدی که در ازربایجان هست باید خودش رو عرب معرفی کند نه تورک که این در واقع با عقل جور… Read more »
امیتیس
Guest
امیتیس
سلام خدمت هموطنانم از شمال تا جنوب و غرب تا شرق. همه ما آریایی هستیم، منطقه اذربایجان یا آذرابادگان معبد جنگجویان ایرانی بود و سایر معابد در جاهای دیگر کشورم. اما این اختلاف زبانها فقط به علت اینه که اذربایجان ۴۰۰ سال تحت تصرف ترکها بود و اونها صحبت کردن به جز زبان ترکی رو در بین مردم به شدت سختگیری میکردن. سایر جاهای ایران هم هر وقت تحت تصرف کشور دیگه می افتاد زبان مردم به شدت تاثیر پذیر میشد. یکم مطالعه تاریخی متوجه خواهید شد همه ما خواهر برادریم و باید به هم احترام بذاریم. و این ظلمی… Read more »
تورک
Guest
تورک
@امیتیس, پروفسور! همین امر در مورد دیگر ایرانیها نیز صادق است، کردستان بیش از چهارصد سال در اختیار فرمانروایان تورک بوده و این تاریخ برای اصفهان، شیراز و فارس های افغانستان به حدود هزار سال (بله هزار سال ) می رسد. چگونه شد که آنها زبان خود را حفظ کردند اما آذربایجانیها در حرکتی خودجوش زبان مادری خود را به تورکی تغییر دادند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعیت این است که سرزمین های شمالی ایران تا مرکز ایران از هزاران سال پیش (و پیش از ورود قبایل وحشی آریایی که به نقل از منابع خودتان حتی کشاورزی بلد نبودند) زیستگاه مادری تورک ها و… Read more »
مهدی
Guest
مهدی

سلام تورک, ممنون از این همه اطلاعات, یاشاسن آذربایجانی

[پاسخ]

مهدی
Guest
مهدی

ای پارسها, ای اونایی که میگین بابک پارس بود تا حالا به مغزتون فشار نیاووردین چرا بابک سیاسی شد؟! اون پسر غیور آذربایجان بود اومده بود آذربایجانو یکی کنه واسه همین سیاسی شد, اون زاده یکی از روستای مشکین شهر اردبیل بود نه پاااااارس, اگه پارس بود مجسمشو تو نخجوان آذربایجان نمیساختن پروفسورا!!!

[پاسخ]

سعید
Guest
سعید

فارس ها به علت اینکه زبان و ن تاریخ و هویت درست و حسابی ندارن فقط کارشون دزدی و تحریفه و جعله فکر میکنن همه مثل خودشون …

[پاسخ]

فرزند بابک
Guest
فرزند بابک

در جواب کسانی که میگویند بابک فارس بوده همین بس که طبق تاریخ اودر آذربایجان زاده شده ومادرش ترک بوده بنابراین به صراحت میشه گفت که بابک قهرمان ملی اذریهاست

[پاسخ]

wpDiscuz