خانه » دانلود » دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

نام کتاب

بیشعوری (دانلود+)

نویسنده

خاویر کرمنت (ترجمه محمود فرجامی)

موضوعات

بیشعور کیست؟ و شناخت بیشعور + تعریف، ماهیت و شدت بیشعوری + علل بیشعوری در جامعه + روان شناسی شخص بیشعور

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

3.02 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر است. بله، بیشعوری! و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال اینها در دنیای معاصر می گذارند. به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آنها نابغه اند؛ اما نابغه هایی خودخواه؛ مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می شود.
نویسنده با شوخ طبعی و یک عالمه ماجراهای ساختگی (اما در واقع بسیار شبیه به اتفاقاتی که هر روز دور و بر ما می افتد) نظریه من درآوردی خودش را مطرح می کند: بیشعوری یک بیماری مسری است و دارد دنیا را تهدید می کند! باید کاری کرد و الا بیشعورها دنیا را نابود می کنند.

تعریف بیشعوری

یکی از راه های عمومی شناختن بیشعورها، شناسایی موقعیت های بروز بیشعوری است. بسیاری از مردم عقیده دارند:

”شاید من نتوانم بیشعوری را تعریف کنم اما قطعاً وقتی بیشعوری را ببینم، می شناسمش.”

دیگران اعتراض می کنند که کلمه ی بیشعور واژه ی عامیانه ی نسبتاً جدیدی است که فقط برای تحقیر و استهزاء به کار میرود و از این رو درست نیست که به عنوان اصطلاحی پزشکی به کار رود، چون ممکن است باعث جریحه دار شدن احساسات بیماران شود و روشن است که این جماعت چیز زیادی در باره ی بیشعوری نمی دانند و این واقعیت را  که بیشعورها هیچ گونه احساساتی ندارند، در نظر نمی گیرند. به عبارت دیگر احساسات یک آدم بیشعور تا زمانی که او در مسیر درمان و بهبودی قرار نگیرد، اصولاً غیر قابل جریحه دار شدن است.

مطلبی را روشن کنم که حفظ و استعمال واژه ی بیشعور در درمان این بیمار ارزش و اهمیت بسیاری دارد. درست است که مردم عادی خوششان نمی آید که بیشعور نامیده شوند، اما مردم عادی که بیشعور نیستند. بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان .

آدم بیشعور اولین گام درمان و بهبودی اش را حتماً باید با گفتن “من بیشعورم” آغاز کند و حتی گفتن جملات مشابهی نظیر”من آدم وقیحی ام” اصلاً آن اثر لازم را ندارد. بیشعوری یک نوع اعتیاد است به قدرت، وظیفه نشناسی بی حد و شهوت تسلط بر دیگران، این بیماری تعادل درونی قربانی اش را به هم می زند؛ تا زمانی که که آدم شود و اعتراف کند: “من بیشعورم.”

یکی از بیشعورها ی تحت درمان می گوید: “تا زمانی که شروع به درمان نکرده بودم هیچ تصوری از اینکه چند نفر دیگر بیشعورند نداشتم، اما مدتی  که گذشت فهمیدم که تمام دوستانم هم بیشعورند. وقتی بِهِشان پیشنهاد کردم که با من در جلسات درمانی شرکت کنند فقط مثل بیشعورها بهم خندیدند.

نشانه های بیشعوری

اپیدمولوژی بیشعوری نشان می دهد که افراد بسیاری در نعرض ابتلا به بیماری بیشعوری قرار دارند. گروه کثیری از مردم به کارهایی مشغول اند که احتیاج به استعداد خاصی ندارد اصولاًهر کاری که با قانون است. به خصوص اگر با نظارت و اجبار همراه باشر خطر بیشعوری را در خود دارد.

نتایج تحقیقات گوناگون نشان می دهدکه بی شک در میان کسانی که مدرک دکتری روان شناسی دارند نیز تعداد زیادی بیشعور وجود دارد. مانند بسیاری از بیماری ها، بیشعوری هم ممکن است به ارث برسد. بسیاری از بیشعورها این بیماری را از پدر یا مادرشان به ارث برده اند . بیشتر بیشعورها را می توان از روی رفتار تهاجمی و اخلاق قلدر مآبانه شان شناخت. اگر با گردن کلفتی و ترساندن دیگران نتوانند کارشان را به انجام رسانند، حقه سوار می کنند یا قانون و مقررات را طوری انگولک می کنند تا نتیجه اش به نفع شان شود. مثل تمام اعتیاد ها، مساله ی انکار در بیشعوری هم مساله مهمی است. بیشعورها قبول نمی کنند که باید مسئولیت پذیر باشند و یا دست کم زیر حرفشان نزنند و حاضر به پذیرش اشکال و اشتباه در کارشان باشند.

بیشعورها قواعد نا نوشته ای دارند که بر طبق آن رفتار می کنند:

– تمام مشکلات را دیگران به وجود آورده اند .

– اصلاً نیازی به ریشه یابی مشکلات نیست، فقط یکی را پیدا کن که تقصیر را گردنش بیندازی.

– کم نیاور، تمام کاستی ها و خطاها را می توان در پشت نقابی از وقاحت و گستاخی پنهان کرد.

– اگر از قانونی خسته شدی، مطابق نیازت یکی دیگر بساز، اما به محض آنکه به خواسته ات رسیدی آن را هم نقض کن.

بیشعورها کسانی اند که فکر می کنند قانون در رابطه با آن ها تعریف  و معین می شود و آن ها تافته های جدا بافته ای اند که حق انجام هر کاری را که اراده کنند دارند. بیشعوری مرض وقاحت و سوء استفاده از دیگران  است. مشکل درمان بیشعوری آن است که آدم بیشعور معمولاً قبول نمی کند بیشعور است . اگر هم عاقبت قبول کند، باز هم تمایل دارد تقصیر آن را به گردن دیگران بیندازد.

از سوی دیگر، این بیماری به شدت واگیر دارد، تا آنجا که حتی ممکن است یک درمان گر قوی و با اراده، به راحتی تحت تاثیر استدلال ها و دفاعیات یک بیشعور قرار گیرد و تا آنجا پیش رود که بعد از مدتی او هم مثل بیشعورها رفتار کند! نبایداز نامیدن بیشعورها به نام بیشعور شانه خالی کنیم، چرا که همین ملاحظات و تعارف هاست که باعث می شود بیشعورها بیشتر و بیشتر در بیشعوری شان غرق شوند.

61
دیدگاه بگذارید

avatar
47 Comment threads
14 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors
نیلوفرامیرآرمینHosseinبیتا Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
حسن
Guest
حسن

سلام. تشکر از بابت پست خوبتون. فقط یه پیشنهاد براتون دارم.
یه بنده خدایی نشسته و تو حاشیه بعضی از صفحات کتاب یه سری مزخرفات نوشته. اگر اون پاک بشه به نظرم خیلی بهتره.

Mojgan
Guest
Mojgan

كدوم بنده خدا رو ميگي؟ مترجم توي بعضي از صفحات پانويس گذاشته منظورت اونا هست؟

شهره رشیدی
Guest
شهره رشیدی

سلام
بی نهایت از این که فایل کتاب بیشعوری یا به طور کل فایل کتاب ها را در اختیار خوانندگان قرار می دهید
سپاس و صد سپاس

شهره رشیدی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

حمید
Guest
حمید

ای کاش مترجم توقع پول یه “پیتزا” در ازای فایل کتاب نمی کرد, هر چند دلبخواهی. چرا که نه برای کاغذ و چاپ هزینه کرده و نه پخش کتاب و ارایه اون به کتابفروشی ها با سی تا چهل درصد تخفیف. ای کاش میگفت پول یه مینی پیتزا که لااقل منصفانه تر باشه!

طنین
Guest
طنین

سلام یه نفر توی حاشیه ی کتاب فحش و حرفای زشت نوشته چرا اصلاح نمیکنید و یه جوری حذفشئن نمکنید من میخوام از روی این کتاب پرینت بگیرم ولی چ فایده حشیه اش رو پر حرفای زشت کردن

پریسا
Guest
پریسا

دانلود کردن کتابب که نویسنده پاش زحمت کشیده یا البومی که یه خواننده روش وقت گذاشته بزرکپگترین بیشعوریه.شما اول اینو یادبگیرید

فاطمه
Guest
فاطمه

با سلام. فکر نمی کنید اینکه حاصل دسترنج یک انسان برای نوشتن یک کتاب و یک انسان دیگر برای ترجمه آن اثر را به باد حراج بدهید و لینک دانلود رایگان آن را در سایت قرار دهید ممکن است از علائم بیماری بیشعوری باشد؟

مجید
Guest
مجید

سلام و تشکر.
حاشیه نویسی دست نوشت کتاب در صفحات ۴۰_۵۰_۱۳۲ و صفحه آخر بنظر میرسه توسط مترجم و احتمالا در اعتراض به نپرداختن حق ترجمهء وی نوشته شده.!
باید دید آیا ناشر دستمزد مترجم را پرداخته یا نه؟
.
ولی بهرحال دستنوشته ها خیلی جالبن و به زیبایی مسئله ی خرافات مذهبی و مذهب خرافی رو به سخره گرفتن.
شاید کسی که حق مترجم را نپرداخته ، از آدمای ظاهر المحاسنه(!!) که داره از کول عوام ساده لوح بالا میره.!

پارسا
Guest
پارسا

بسیار عالیست این کتاب. ممنون
مخصوصا مقدمه مترجم و دست نوشته های طنز ایشون کنار بعضی صفحات خیلی کنایه زیبایی ب بیشعوری مذهبی بسیاری از ایرانیای مسلمان زده

فرحناز
Guest
فرحناز

بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان .
چقدر این قسمت شبیه به فردی است که هشت سال در ایران رییس …بود

ناشناس
Guest
ناشناس

مدیریت محترم سایت دست نوشته ها از فایل حذف و برایتان ایمیل گردید، لطفا جایگزین فرمایید.
با تشکر

اتابک
Guest
اتابک

با تشکر کتاب جالبیه اما…. نویسنده در باب شخصیت اشو (باها گوان شری راجنیش) و آموزه های ذن و کلا عرفان شرقی؛ در بخش دوم – بیشعوریهای عصر جدید به بیراهه رفته … گرچه برخی آموزه ها خالی از خرافه نیست ولی نباید با عینک بد بینی همه را به یک چشم نگریست، و این قسمت کتاب نه طنز و نه نقد است … بیشعوری خود نویسنده است… لا اقل در مورد باگوان شری(اشو) نباید چنین مینوشت… چون اشو خودش از پیشروان جنبش آگاهیه فردی و اجتماعیه ، من بت نمیسازم هرکی قبول نداره ،خودش کتاباشو پدا کنه و بخونه… Read more »

داراب دهقان
Guest
داراب دهقان

بسیار عالی

امین الله کریمی
Guest
امین الله کریمی

کتاب بخوانم و نظری میدهم

مهدي
Guest
مهدي

اين كتاب سانسور شده هست، اصلش ٢٣٩ صفحس. ملتو چي فرض كرديد!؟

نرم افزار دریافت و پرداخت
Guest

سلام
ممنون از لینک کتاب که قرار دادید
دنبال نسخه الکترونیکی اش بودم

مریم
Guest
مریم

سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید گوشه ای از کتاب است یا نوشته ی خودتان؟

مریم
Guest
مریم

سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید گوشه ای از کتاب است یا نوشته ی خودتان؟

parnian
Guest
parnian

حرفتان بسیارمنطقی وحق است ولی ادم هایی بایددانلودکنندکه پولشان به خریدن یک کتاب نمیرسد

bahareh
Guest
bahareh

سلام من چطودی فایلا باید دانلود کنم لطفا یکی بهم لگه

مهرداد
Guest
مهرداد

متن دست نویس را بنظرم خود بیشعورش (محمود فرجامی) نوشته. منم با خواندن سه فصل اول این کتاب فهمیدم که یک بیشعور تمام عیار هستم. حالا باید بقیه اش را بخونم ببینم آیا درمان میشه یا نه. البته من خود کتاب را خریدم، بعدا فایلشو پیدا کردم و به همین دلیل لازم نیست پول پیتزا را واریز کنم. ولی هرکس خود کتاب را نخریده واقعا توصیه میکنم پول را واریز کنه چون جناب فرجامی زحمت کشیده برای ترجمه اش. واقعا هم قلم رسایی دارن ایشون. دستشون درد نکنه.

esmaeil
Guest
esmaeil

سلام
بنظر من ، اونی که در حاشیه این کتاب چرت و پرت نوشته و ظاهر این کتاب رو خراب کرده، نمونه ای از یک فرد بیشعور است.
ان شاء الله بعد از خواندن این کتاب، خودشو اصلاح کند.

Anonymous
Guest
Anonymous

یک دنیا ممنون کارشناس ارشد روانشناسی

امير
Guest
امير

اين كتاب به نام بيشعوري نوشته شده و موضوعش بيشعوري عصر معاصره
ولي نفهيدم منظور مترجم از انتخاب عكس روي جلد چي بوده
عكس جلد نقاشی «جیغ» اثر ادوارد مونک هستش كه موضوعش فوران يه آتشفشان توي اندونزي و صداي مهيب اونه كه اين اثر رو ايجاد كرده
اين انتخاب بي ربط براي روي جلد خودش بزرگترين دليل براي اثبات بيشعوري در عصر معاصره
براي مترجم و انتشارات بي نهايت متاسفم كه اين اندازه بي دقت به كارشون هستن

مریم
Guest
مریم

واقعا یعنی اون آدمی که این کتاب رو ترجمه کرده انقدر شعور از این کتاب یاد نگرفته که حاشیه کتاب مزخرف ننویسه. تویی که انقدر بیشعوری اون پول هم حقت نیس میتونستی اول کتاب یه خط بنویسی فلان قدر بریزید به حسابم نه اینکه هر جا رسیدی مزخرف بنویسی

محمد
Guest
محمد

به نام خدا
سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید که گوشه ای از کتاب است خیلی زیرکانه نوشته شده، این دست نوشته بطور غیر مستقیم و متبحرانه به عقاید شیعه حمله ور شده.
از جملاتی که در سالهای دور توسط یهود وارد این مملکت شد ، مثل اگر از روی فلان مطلب ننویسی خبر بد میشنوی و یا خواب های خرافی مانند خواب فلان سید را دیدم استفاده شده که با وارد کردن خرافات و نتیجتا به فکر سست نمودن مردم از عقایدشان هستند.
زهی خیال باطل

زهرا
Guest
زهرا

سلام من دنبال پی دی اف یه کتاب هستم میشه این کتاب روهم پی دی افش روبذارید؟ممنون میشم.کتاب روش ومهارت های تحقیق درادبیات ومرجع شناسی ازاحمدرضی.باتشکر

وجیهه
Guest
وجیهه

عالییی

نسرین
Guest
نسرین

محمد

مرجانه
Guest
مرجانه

حق گرفتنی است نه دادنی

مرجان
Guest
مرجان

حق گرفتنی است نه دادنی

مرجان
Guest
مرجان

کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

مرجان
Guest
مرجان

قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

مرجان
Guest
مرجان

دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند

شیرین
Guest
شیرین

شبی یاد دارم که چشمم نخفت

مریم
Guest
مریم

دلا خو کن به تنهایی که تنهایی

مریم
Guest
مریم

برگ درختان سبز در نظر هوشیار

نازنین
Guest
نازنین

در نهانخانه جانم صنمی خوش دارم

ندا
Guest
ندا

لازم نبود خاویر اینقدر به خودش زحمت بده وقتی به وضوح میتونی بیشعوری رو در نظراتی که تو سایت نوشتن ببینی! :))

Anonymous
Guest
Anonymous

خزعبلاتی که در بعضی صفحات کتاب به صورت حاشیه نوشته شده خود عین بیشعوری است ؟؟

Maryam
Guest
Maryam

سلام
دوست عزیز ، من میخوام این کتاب رو دانلود کنم اما بعد از دانلود نمیدونم چرا باز نمیشه ؟

زانا
Guest
زانا

این کتاب را دوست دارم

حانيه
Guest
حانيه

عالي

farhad
Guest
farhad

slm

Hossein
Guest
Hossein
آرمین
Guest
آرمین

خود شما که اومدید کتابو رایگان دانلود کردید نمونه بارز یه آدم بیشعورید

امیر
Guest
امیر

من استفاده کردم بخدا همش دروغ زمانی که دارو تموم بشه یه یا سه ماه هیچ تاثیری روی موهات نمیبینی وقتی هم تماس میگیری یا پیام میدی بابت مرجوعی هیچ کس به شما تماس نمیگیره فقط فقط تبلیغ میکنن که جیب خودشون رو پول کنن ملت این یه نوع کلاهبرداری تمام.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است