دانلود کتاب در کتابخانه رایگان تاریخ ما

دانلود کتاب تاریخ ایران پس از اسلام، عبدالحسین زرین کوب

نام کتاب

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد۱ (دانلود+)

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد۲ (دانلود+)

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد۳ (دانلود+)

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد۴ (دانلود+)

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد ۵(دانلود+)

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد۶ (دانلود+)

تاریخ ایران پس از اسلام – جلد۷ (دانلود+)


نویسنده

استاد دکتر عبدالحسین زرین کوب


موضوع

تاریخ + ایران + ساسانیان + پس از اسلام + ایران پس از اسلام +


رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

۱۶٫۳۰۰ کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

لینک ها تصحیح شدند
مسعود اکبری

دیدگاه بگذارید

44 نظر در "دانلود کتاب تاریخ ایران پس از اسلام، عبدالحسین زرین کوب"

دنبال کردن
avatar
bahman
مهمان
bahman

alli

amin
مهمان
amin

با سلام و سپاس فراوان… هر کسی می تواند تاریخ بخواند،ولی هر کسی نمی تواند تحلیلی از تاریخ داشته باشد مگر اینکه تعصب خود کنار گذاشته با دید تاریخی به مسائل و رویدادها بنگرد.

حمزه (امید)
مهمان
حمزه (امید)

سلام بابت ارسال هروزه لینک دانلودها دستتون درررررررررررررررررررررررررررررررد نکنه!!!!!!!۱
آقای کاظمی من دوباره سفارش دادم اما هنوزم معلق یه لطفی کنین چک بفرمایین ممنون

کامبیز
مهمان
کامبیز

دوستان محترم
تاریخ و فرهنگ ایران و ایرانی برای یک مشت متحجر که باصرف مبالغ هنگفت سریالها وفیلمهای مذهبی باب دل خود میسازند سخت مورد تهدید است واین وظیفه ملی ما است که با مطالعه کتب ایرانی هدف انانرا کورکنیم…

hani
مهمان
hani

کسی هست پاسخ سوالات منو بده؟
شما که تایخ خوندین آیا درطول تاریخ قرآن تحریف شده است؟
این چه کتابیه که به ما پسرا وعدهای خوب میده ولی به دخترا نه.
مثال آیه ۳۳سوره النبا(دخترانی باسینه های برجسته وهم سن)
وکواعب اترابا وکواعب=از کعب می آید (دخترانی باسینه های برجسته )
آیه۷۰ تا۷۴ سوره الرحمن
سوره واقعه
وعدها =دخترانی زیبا باچشمان درشت -باکره ودست نخورده-
شوهر دوست
عجیبه چه وعده هایی

اسماعیل مرتضایی
مهمان
اسماعیل مرتضایی
@hani, دوست محترم اگر بقصد اصلاع سئوال نموده اید جوابتان را در کتاب خواهید یافت لذا جهت روشن شدن مسئله ؟ ایا شما معتقد به وحی هستید یا خیر چون اثبات حفظ قران بشرط اعتقاد به الهی و منشاءالهی بودن ان وجاهت می یابد جواب ؟ قران تحریف نشده ۱- مسلمین بنا بر دستور رسول الله موظف به حفظ و نوشتن قران بودند . شخصا امتحان بفرمائید مطلبی را سالها قبل حفظ فرموده اید هر کاری بکنید نمی توانید در حال خواندن کلمات انرا پس و پیش و حتی لفظ انرا تغییر دهید در این مورد ذهن چون ضبط صوت… بیشتر..
سعيد
مهمان
سعيد

@اسماعیل مرتضایی, دوست گرامی امیدوارم روزی فرصت داشته باشیم حضوری از معلوماتتان استفاده بریم ولی استدلالات شما پایه
علمی و تاریخی ندارد.شما چون اهل حوزه برای اثبات موضوع به مورد
سوال استناد می کنید در حالی که باید براساس منطق و دلایل تاریخی
که مورد پذیرش اهل علم است سخن بگویید مثلا استدلالات شما برای
یک بودایی یا مسیحی قابل قبول نیست.بهرحال بهره بردم

اسماعیل مرتضایی
مهمان
اسماعیل مرتضایی
@سعید, بنده اصراری بر بر انتقال نظراتم بشما ندارم بنده نه حوزوی هستم نه غیر بنده مسلمانی ساده ام که بر منبای دعوت دینم در راستای تحقیق تا رسیدن بمقصود با ذهن خالی مسیری را که بدان رسیدم خدمتتان عرض نمودم . در ثانی مثال: برای بودایی چه مثالی باید زد او بهتر از همه میداند که پیامبرش شاهزاده ای بود که بواسطه ریاضت حقایقی بر او مکاشفه شده ( اصل بدیهی . روشن . تجربی ) که نمونه های بارز ان جوکیهای هندی هستند . و در خصوص مسحیانی که ذات خدا را در قالب انسان جای دادند .… بیشتر..
مازیار
مهمان
مازیار

سلام
تاریخی که توسط یک مشت تازیان رقم بخوره و تمام اون با پیروزی عربها بر منزلت ایرانی روح بزرگ ایرانی همه همه به حراج رفته است براستی عظمت ایرانی کجا رفت با آمدن یک ایدولوژی دینی تا به اکنون گرفتار این ناپایداری دینی گشتیم شاید روری بیاید که این گرانقدر تاریخ را با نام بزرگان ایران به بالا ببریم نه با علم کردن بزرگان دینی ممنون.

vn
مهمان
vn
به نام خدا ۱- بسیاری از تاریخ نویسان ایرانی بوده اند ۲- مگر روح بزگ ایرانی به عظیم بودن کشور است، اگر اینگونه باشد مغول کبیر چنگیز خان هم داری روح بزرگی بوده!؟ ۳- ایدولوژی اسلام چیزی نیست جز حقیقت فکر کنم دلیل اش این باشد ۴- بزرگان ایران همگی در زمانی که مساوات اسلامی برای همه طبقات جامعه وارد شد پدید آمدند و در اصل یعنی در دوران اسلامی همین بزرگان ما از بزرگان دین درس گرفته اند پس فکر کنم ما هم باید سراغ اصل و منشا برویم! ۵- به گمانم شما دچار مسائل شعوبی گری(نژاد پرستانه) شده… بیشتر..
farshad
مهمان
farshad
سلام تاریخ هرکشور مهم است اما ما بیایم بگیم که هر که در باره دینو مذهب حرف می زنه متحجر است فکر عوام است و اشتباه دین ومذهب و ۱سری وهابی اسرایلی … می برن خدمون کلمونو مثل کبک کردیم تو برف ۱سری فکر می کنن فقط عوامل داخلی دارن دینو خراب می کنن الان قضیه مهم برای غربی ها شیعه است وتاریخ انقلاب
massoum
مهمان
massoum

آدم وقتی سوالی یراش پیش میاد باید انقدر همت داشته باشه که تکونی به خودش بده و بره دنبال جواب . نه اینکه بشینه، با رایانه ش بازی بازی بکنه به این امید که یه وقتی، یه جایی، یه دانلود رایگان، یا حتی یه هرزنامه بخوره به تورش، بعد هم بگه: “اورکا! اورکا! ( یافتم! یافتم!) دین بده! قرآن ناقصه!
عزیزان اگر یه ذره مطالعات علمیشون رو بالا ببرن تا بتونن دین و دیندارهای واقعی رو از مدعی ها تشخیص بدن عالی میشه.

پور ایران
مهمان
پور ایران

چطور میتونید دینی را بپذیرید که پیامبرش ماهی یک جنگ داشت؟

مگه وظیفه ی پیامبران غیر از “ابلاغ پیام الاهی و اتمام حجت با مردمه”؟

مردمی که در سر راه سپاه اسلام قرار گرفتن سه راه بیشتر نداشتن:

پذیرش اسلام یا پرداخت جزیه یا کشیدن شمشیر !

بیاید کمی فکر کنیم.

vn
مهمان
vn
به نام خدا من مثالی می زنم مگر جنگ تحمیلی با عراق را به ما تحمیل نکردند ما به نظر شما نباید از خودمان و حقوق مشروعمان دفاع می کردیم و می گذاشتیم دشمن بر ما چیره شود در حالی که ما خواستار جنگ نبودیم تمام جنگ های پیغمبر اسلام هم جنبه دفاعی داشته است جنگ بدر برای بازپسگیری اموالی که متعلق به مسالمانان بود و مشرکان در مکه به زور از آنان گرفته بودند و خود مسلمانان را هم از شهرشان بیرون کرده بودند، بود و مسلمانان در این نبرد هم شروع کننده جنگ نبودند جنگ احد را مشرکان… بیشتر..
bhz
مهمان
bhz
@vn, سلام خسته نباشی جنگ بدر که گفتی لشکر اسلام به کاروان ماالتجاره که به سمت شام درحرکت بود و اموال آن طلا وجواهر بودند حمله شد(تاریخ طبری )توی همین سایت هست دانلود کن بخوان حمله به یمن و غارت اموال بادیه نشین ها (سیرت رسول الله) خمس وزکات که مال پیغمبر والله اون بود اللهی که نبود همش میشد مال خودش … مالیاتی که می گی در این دوران همه پرداخت مکنند نه جزیه ای که غیر مسلمین پرداخت مکردند در آخر کدام رهبر مسلمانان ساده زندگی کرده همه موقع مردن اموال و دارایهایشان سرسام آوربوده (تارخ طبری و… بیشتر..
سروش
مهمان
سروش

یک کلام
تاریخ طبری = شک و تردید

کیوان
مهمان
کیوان

دوستان با احترام به دیدگاه و آرای شما . خواهشمندم دقت فرمایید تا در دام جنگ عقاید نیافتید . زیرا ناخواسته آب به اسیاب کسانی خواهید ریخت که خواهان عدم یکپارچگی این مرز و بوم میباشند و با کلمات دهن پرکنی چون فدرال . ایالات و یا ایران بزرگ فرهنگی و … خواهان جدا شدن و گسستگی تمامیت ارضی ایران میباشند

ارش
مهمان
ارش

به نظر من هر کس می تونه عقیده خودشه داشته باشه به ما چه ربطی داره که یکی در شبانه روز پنج بار نماز میخونه یا ده بار , ما باید اینقدر تحمل داشته باشیم که همدیگر رو تحمل کنیم حتی اون کسی روهم که به اسلام یا هر دین دیگه اعتقاد نداشته باشه باید تحمل کنیم واگر هم خواستیم درمورد هر دین یا ایینی صحبت کنیم باید با مدرک صحبت کنیم

zahra
مهمان
zahra

ای کاش انقدر باهوش بودیم که حتی تاریخ زیبای ایران رو هم سیاسی نمی کردیم. دوستان, سریالهای تاریخی فقط توی ایران تحریف نمی شه همه جای دنیا تاریخ رو فیلم می کنن که قدرت خودشون رو نشون بدن ولی به نظر من اینجا اومدیم که یک کم از سیاست دور شیم نه اینکه با حمله و توهین تاریخ زیبامون رو هم نابود کنیم.

vn
مهمان
vn
به نام خدا تاریخ ایران از زمان ورود آریایی ها به ایران جز جنگ چه چیزی دیگری بوده است؟ اگر بابک و مازیار ایرانی هستند چرا ایرانی ها را می کشتند؟ ما چرا رفتارهای خودمان را با اقوام دیگر نمی بینیم؟ ترجمه ابوالقاسم پاینده – تاریخ طبری جلد دوم- ص۶۰۰ تا ۶۰۴ آنگاه هزار کس از دلیران و نخبگان سپاه برگزید و بگفت تا به فرمان وی کار کنند و از عربانی که با آنها روبرو می شوند کسی را باقی نگذارند و به تحصیل غنیمت دل نبدند. و با آنها به راه افتاد و عربانی که به قلمرو پارسیان… بیشتر..
shoqad
مهمان
shoqad
@vn, دیدگاه شما به تاریخ باژگونه هست نازنین! بابک و مازیار ایرانی و ایرانی تبار بودند و ایران کشور اشغال شده توسط اعراب بود مسلما شورش آنها در راستای آزادی و در آمدن از زیر سلطه تازیان بوده …منابع موجود در مورد این دو هم توسط تاریخ نویسان مسلمان نوشته شده اند که مثل نوشته ها (برداشتها)ی شما آکنده هست از دروغ و تعصبات مذهبی(ر.ک دوقرن سکوت زرینکوب و بابک خرمدین دلاور آذربایجان سعید نفیسی) و اصولا قیام هردوی اینها رنگ و لعاب مذهبی داشته و نه اینکه از اساس مذهبی بوده باشد .بخصوص بابک که خواجه نظام الملک در… بیشتر..
saeed
مهمان

سلام به همه ی دوستان تاریخ دوست
لطفا به وبلاگ من بیایید و نظرتان را بدهید.
برقرار باشید

saeed
مهمان

caller.blogfa.com

saeed
مهمان

caller.blogfa.com
اینم وبلاگ بنده

م
مهمان
م

بحث راجع به ادیان وتاریخ ظهور انها بسیار زیاد است.اما چیزی که برای انسان امروزی حائز اهمیت است این است که دین در جامع امروز چه نقشی دارد وایا اعتقاد به موازین ان تاثیری در زندگی دارد یا نه.من به عنوان جوان امروزی فکر میکنم که انسان با کمک گرفتن از عقل وخرد ودانش وقوانین موجود که خیلی ازانها مولود تجربیات خود بشر بوده و از اسمان وتوسط پیامبر یا امامی نیامده قادراست زندگی مطلوبی داشته ودنیایی که در ان زندگی میکند به خوبی بسازد

بی نام
مهمان
بی نام

من یه مسلمان زاده هستم اگر با تحقیق خواستم از دینم دست بکشم و ازاد باشم حکمم اعدام است.پس در پذیرش دین اکراه(جبر و زور)است.من با سخن دوستم موافقم که انسان با قوانین برگرفته از تجربه و انسانهای فرهیخته میشودزندگی سعادتمندی داشت.

پوریا
مهمان
پوریا

سلام اگه بتونین مثله بعضی کتاب هاتون تو هرصفحه دو ردیفه بشه دیگه سایتتون و کتاباتون حرف نداره
چون خیلی ها الان با گوشی هاشون میخونن صفحه های دو ردیفه رو به راحتی میخونن ولی یه ستون با خیلی از مشکلات روبه رو میشن
ممنون بابت سایت عالی تون

علي
مهمان
علي

مدیر محترم سایت خسته نباشی و خدا انشاء الله عوضت بده این کتاب جزء ارکان تحقیقم بود منو شرمنده کردین متشکرم و دعاگویتان هستم

فرشید
مهمان
فرشید

با سلام به همه ی دوستان
اصل تمام ادیان درست زیستن و رشد و ترویج انسانیت به تمام معناست حال هر دینی نسبت به نیازها و شرایط خودش به آن پرداخته است
موفق باشید

1478
مهمان
1478

سلام و مرسی از زحمت و تلاشتون
متاسفانه لینک ها خراب هستند

Reza Kaveh
مهمان
Reza Kaveh

سلام . خسته ناشید ، دفعه قبل ایمل براتون فرستادم که کتابهای روی سایت بیشتر قابل دانلود نیست از جمله کتاب تاریخ ایران بعد از اسلام دکتر زرین کوب . شما رو بخدا اینجوری با اعصاب آدم بازی میکنید . یا کتاب رو سایتتون نذارین یا اگه میذارین قابل دانلود باشه . اول ببینین مشکل چیه . اگه قابل دانلوده بذارین رو سایت اگه نیست مردم رو سرکار نذارین . ممنون

Masoud
مهمان
Masoud

دوست عزیز،همون طور که در نظرات بالا میبینین این کتاب ها همه دانلود میشه ولی بعد چند روز احتمالا توسط یک گروه لینک دانلود کتاب ها خراب میشه و دلیل این هست که این کتاب ها از کتاب های ممنوع هستند ولی ما باز سعی میکنیم که این لینک ها رو دوباره راه اندازی کنیم.

پریسا
مهمان
پریسا
به دور از هر زنده باد و مرده بادی شما از تاریخ باستان هم اطلاعی دارید؟زمانی که ایلام و اشور در راس قدرت بودند و قوم پارسی هنوز پا نگرفته بود.اضمحلال ۳امپراتوری به دست کورش یعنی شروع عظمت قوم پارسی.این رسم تاریخ است که یک روز عرش فردا فرش.۳امپراتوری ایران.هخامنشی.اشکانی.ساسانی.اگر افتخاری هست از ای داشته باشید.ایران هنوز ایرانه اگر ننگی بر ایرانه از شیوه حکومته.وقتی ار ریشه قاسدی و پوسیدی مملکت میشه ویرانه.وقتی تلاش بر خاک کردن تاریخ اصیلی میکنن که از هزاران سال قبل از میلاد یعنی زمانی که نه اروپایی بود و نه امریکایی یعنی اوج حقارت و… بیشتر..
خزائنه
مهمان
خزائنه
حضرت محمد(ص) وقتی دید قومهای وحشی عرب همدیگر را غارت می کنند مردان قبایل دیگر را می کشند وزنان انان را به اسیری می برند -دختران را زنده بگور می کنند با استعانت از وحی الهی وخداوند متعال ابلاغ دین اسلام ناب محمدی را گذارند به اعراب گفت ای بیچاره هاچرا به همدیگر که چیزی ندارید حمله می کنید اگر می خواهید راه سعادت را بیاموزید من راه انرا نشان شما خواهم داد بگوئید لااله الا اله و محمد رسول الله تا رستگار شوید وچون اعراب اسلام ناب را دیدند خیلی خوشحال شدند زن های سفید روی وخوش بوی روم… بیشتر..
زهرا
مهمان
زهرا

کتاب نیست 🙁

بیستون
مهمان
بیستون

درود
با سپاس از همه ی دست در کاران . عالی

حمید
مهمان
حمید
من یه سوال دارم ، کسی که با کمی خوش شانسی بین میلیونها اسپرم اول شده و با کمی بد شانسی بین صد و خورده ای کشور ایران به دنیا اومده و حالا بعد از مطالعات و تفکرات خودش به این نتیجه رسیده که نمیخواد مسلمون باشه چه گناه و تقصیری داره ؟ آقا دینتون کامل ، مذهبتون بهترین و عقایدتون بی عیب ترین چرا حقوق انسانی من باید توسط اعتقادات شما محدود بشه ؟ چرا کسی که دینش رو عوض کرده مرتد خوانده میشه و مرگ حقش ؟ این لا اکراه فی دین پس چیه ؟ چرا کشورم چند… بیشتر..
یوسف
مهمان
یوسف
واقعاً بحث خوبی و پر از اطلاعات و تجربه بود مخصوصاً نحوه ی برخورد هر کس طبق تعالیمش و حتی طبق تحقیقش با موضوع. واقعاً رگه های آزادی کلام دیده میشه. ولی به نظر من یه چیزهایی شٌبه هست و یه چیزهایی واقعیت. در خصوص روشنگری و تحلیل تاریخ، به همین زرین کوب خودمون نگاه کنبم: توی کتب درسی از این انسان فرزانه نام برده شده به طوری که همه ی ما کتاب (پله پله تا ملاقات خدا) رو میدونیم متعلق به ایشون هست اما کمتری کسی میدونه که ایشون یه کتابی دارن به اسم (دو قرن سکوت). چرا از… بیشتر..
amir
مهمان
amir

من فقط یک چیز را میدانم وآن این است که دین وسیله ای است برای استثمار انسانها که هم اکنون یک عده به نام دین هزاران گناه وخلاف می کنند. وقتی می بینم که عده ای به اصطلاح دین پرست دست به این گونه اعمال میزنند از دین واسلام متنفر می شوم کاش دینی وجود نداشت کاش روزی برسد که در مملکت ما دینی نباشد تا به وسیله ان مردم استثمار شوند.

ریحانه
مهمان
ریحانه

اقا خیلی نامردین ….یعنی شماها نه ها …. اونا رو میگم ….آره همونا …

ف ی ل ت ر شددددددددددددددددددددده

بخدا اشکم در اومد ….

مسعود اکبری
مهمان
مسعود اکبری

درود @ریحانه,
لینک ها تصحیح شدند

وحید
مهمان
وحید

سلام از جناب عالی به خاطره ارائه نمودن این کتابهای با ارزش متشکرم

حبیب
مهمان
حبیب
دوست عزیز ۱۴۰۰ سال از ظهور اسلام میگذرد. عنداله خودتان قضاوت کنید این یک و نیم میلیارد مسلمان به کجا رسیده اند؟ از نظر اخلاق و رفتار و بطور کلی انسانیت در کجای این امت همیشه مدعی می شود دخیلی بست. سخن های زیبا و فریبنده فراوان است اما در عمل کردار و گفتارمان به وسعت آسمان و زمین فاصله دارد. این که فرضتان را بر این بگیرید که ( هر عیب که باشد ز مسلمانی ماست ) یعنی چه ؟ یک فرضیه را اگر پس از مدتی بررسی و آزمایش نتوانند به اثبات برسانند آن را دور می ریزند… بیشتر..
wpDiscuz