دانلود کتاب جاذبه و دافعه علی علیه السلام از شهید مطهری

نام کتاب

کتاب جاذبه و دافعه علی علیه السلام (‏دانلود+)

نویسنده

ایت الله مطهری

موضوعات

کتاب جاذبه و دافعه علی علیه السلام

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

اِنی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

۷۵۰٫۰۰ کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

سایت نسیم مطهر

مطالب مرتبط

۹ دیدگاه‌

 1. Gerza گفت:

  That’s the smart thinking we could all bnefeit from.

 2. matin گفت:

  چرا حضرت علی رضی الله عنه سکوت کرد؟

  اندازه خط : بزرگتر کوچکتر

  در این گفتار می خواهیم رفتار شخصیت دیگر این داستان یعنی کسیکه مدعیان, مدعی اند حقش غصب شده است را بررسی کنیم ما رفتار او در مقابل غاصبان را از منابعی نقل میکنیم که پیروان او از هر فرقه ای قبول دارند.

  همه پذیرفته اند حضرت علی رضی الله عنه برای کسب حق خدا دادی دست به شمشیر نبردند و ۲۵ سال سکوت کردند، چرا؟

  تا آنجا که من میدانم تشیع معمولاً برای توجیه این سکوت دو دلیل میاورند:

  دلیل اول: حضرت بدان خاطر سکوت فرمود که اساس اسلام بخطر نیفتد ایشان مصلحت خود را فدای اسلام کردند زیرا اسلام جوان و نو پا بود و احتمال داشت بر اثر مخالفت حضرت علی بطور کلی نابود میشد.

  دلیل دوم: حضرت علی قدرت نداشت که حق خود را بگیرد پس بناچار در مقابل دشمنان سکوت کرد.

  اما این توجیهات یک معنی دیگر هم دارد و آن اینکه خلفای پیش از حضرت علی به اسلام خدمت میکردند و اعتراف ضمنی به این است که آن راد مؤمنانی بودند که هدفشان پیش بردن اهداف اسلام بود لهذا خدمتشان تا آن اندازه مفید بود که حضرت علی این گناه عظیم یعنی غصب خلافت را سهل شمردند و سکوت فرمودند.

  صرف نظر از تضاد موجود در این دلیل بهر حال و حداقل، یک موضوع ثابت می شود و آن اینکه اصحاب منافق و مرتد نبودند بلکه خادمان مخلص اسلام محسوب می شدند و با ثابت شدن این دیگر چگونه می توان اتهام عظیم نافرمانی از فرامین الهی را متوجه آن پاکبازان کرد.

  و دلیل دوم که میگویند حضرت قدرت نداشت نیز دلیلی سست و بی پایه است زیرا برای گرفتن حق و اقدام برای راست کردن کجیها قدرت ملاک نیست حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم نیز در اول نیرو نداشتند و یک تنه شروع کردند. و رفته رفته اصحاب پیرامون ایشان جمع شدند و تا بالاخره حکومت اسلام را پایه ریزی کردند و آنگهی که آدم قدرت نداشته باشد مگر باید زیر بار حکومت منافقین ۲۵ سال زندگی کند؟ نه گمان نمی کنم این روش و سیره شیر خدا علی مرتضی رضی الله عنه باشد.

  بعدها که حضرت علی رضی الله عنه خود بخلافت رسیدند در مقابل امیر شام (معاویه) رضی الله عنه نرمش نشان ندادند. درحالیکه قدرت کافی هم نداشتند و مصلحت هم نبود. و در جواب آنهائی که به ایشان عرض میکردند که معاویه در شام قوی و نیرومند است و بهتر است مدتی به او چیزی نگویید. فرمودند: یک روز هم او را تحمل نمی کنم.

  اینجا که میرسیم می گویند:علی مصلحت گرا نبود. پس حرف ما را میزنند, یعنی اینکه دلیل دوم آنها به اعتراف خودشان بطور کلی نادرست است.

  علی برای جان خود بخاطر پیش برد حق ارزشی قائل نبود فراموش نکنیم علی اولین فدائی در اسلام بود مگر این علی نبود که به جای رسول خدا در رختخواب خوابید؟ و جانش را در معرض خطر گذاشت از این بالاتر حضرت علیرضی الله عنه میدانست که اگر حق با او باشد پیروز خواهد شد زیرا ابرقدرت یعنی خداوندجل جلاله او را تأیید میکرد زیرا او این آیه را خوانده بود و به معنی آن آگاهی داشت که:

  (کَمْ مِنْ فِئَهٍ قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَهً کَثِیرَهً بِإِذْنِ اللَّهِ وَاللَّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ)[۱]

  «چه بسا گروه اندکی که پیروز شدند برجماعتی بزرگ به اراده خدا و خدا باشکیبایان است».

  اغلب تشیع بر این باورند که هر گناهی که پس از وفات رسول صلی الله علیه وآله وسلم رخ داد ریشه اش درهمان انحراف اولیه است آنها جمله معروفی دارند که: عمرگناهی ازگناهان ابوبکر بود.!

  پس گناهان معاویه هم گناهی ازگناهان ابوبکر محسوب می شود و بر اساس منطق واقعاً هم همینطور باید باشد اگر علی حقش توسط ابوبکر غصب نمی شد دیگر یزید میدانی پیدا نمیکرد, که امام حسین را بکشد.

  حتما حضرت علی رضی الله عنه بیشتر از ما به این حقیقت که کژ روی اولیه سنگ بنای تمام انحرافات بعدی است واقف بودند.

  پس چرا سکوت کردند؟

  چرا برای تغییر این ظلم عظیم آنطور اقدام نکردند که پسرشان حسین رضی الله عنه عمل کردند؟

  و از این بالاتر دیگر چرا به آنها کمک کردند؟

  ما در تاریخ خوانده ایم که آن حضرت مشاور خوبی برای خلفای سه گانه بودند تشیع به این قول حضرت عمر که فرمودند: «اگر علی نمیبود عمر هلاک می شد». افتخار می کنند و آنرا دلیلی بر دانش علی میدانند من هم افتخار میکنم به دانش علی رضی الله عنه هم به تواضع عمر رضی الله عنه و هم به دوستی و برادری موجود در بین آن دو راد مرد بزرگ تاریخ ولی بهر حال این جمله ثابت می کند که علی خیر خواه عمر بود وقتی حضرت عمر اراده فرمود که برای جنگ با دشمنان اسلام شخصاً به میدان نبرد ایران برود حضرت علی فرمودند: «اگر تو بروی و شکست بخوری یا بمیری روحیه سربازان خراب می شود اما اگر در مدینه باشی می توانی در پی هر شکست بر ایشان نیروی کمکی و تازه نفسی بفرستی».

  علی حریص بود که عمر عمرش طولانی باشد نمی توان برای یک منافق مرتد عمر بیشتری را آرزو کرد. نه با هیچ منطقی علی چنان کاری نمی کرد علی دشمن منافقان و مرتدان بود علی حتی باکفار حرف نمی زد, علی دخترش را به عمر داد! این مگر ممکن است که آدمی مثل علی دخترش را به کافری مرتد و منافق بدهد؟! این مگر امکان دارد که آدمی مثل علی دخترش را به کسی بدهد که نافرمانی خدا را در مهم ترین دستورات دین انجام داده است؟ اگر رفتار حضرت علی در قبال خلفای راشدین دیگر را با گفتار مدعیان پیروی او بسنجیم تضادی بزرگ می بینیم و ناچاریم بگوئیم:

  یا آن رفتار از علی سر نزده و یا این اقوال دروغ است.

  اما همه موافقند به اینکه علی رضی الله عنه آنچه را بر شمرده ایم انجام داده است.

  و تازه ما می گوئیم پیوند های دوستی و برادری آنها حتی زیادتر از آنچه بود که نوشتیم, اما بهرحال همان قدری هم که بین ما مشترک است کافی است پس می ماند این احتمال که آن اقوال دروغ است بله آن حرفها دروغ است پذیرش این جمله تنها راه خلاصی از مخمصه تضاد است.

  اصلا این مسئله قابل درک و تصور نیست که خداوند تبارک و تعالی حکم رهبری امت بعد از پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را بنام علی صادر فرماید و علی بنا به صلاح دید خود از آن حق صرف نظر کند.

  اینجا مسئله حق مطرح نیست. مسئله وظیفه پیش می آید علی موظف بود که به دستور الله جل جلاله عمل کند او مأمور بود که حکم خداوند جل جلاله را اجرا کند لذا اینکه می گویند: «حق علی را خورده اند و علی سکوت کرد». جمله نادرستی است.

  باید بگویند: «مانع انجام وظیفه حضرت علی شدند و علی سکوت کرد». و این را چطور جرأت دارند که بگویند؟

  در اینجا تشیع برای ساختن پاسخی به این ایراد می گویند: حضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم وقتی به علی دستور الهی را ابلاغ فرمود در ضمن اضافه کردند که: «یا علی اگر با تو ناسازگاری کردند و تو را نپذیرفتند سکوت کن».

  اگر این توجیه آنها را بپذیریم پس باید این را نیز باور کنیم که برای اولین بار و آخرین بار خداوند جل جلاله حکمی صادر کردند و تنفیذ آنرا مشروط به پذیرش مردم نمودند و الا تا آنجا که ما میدانیم در هیچ دستور الهی پذیرش مردم شرط اجرای آن از طرف مؤمنان نیست و مسلمانان موظفند چه مردم قبول کنند یا نکنند حکم الله جل جلاله را در روی کره زمین بمرحله اجرا در آورند و لو آنکه همه مردم دنیا یک طرف باشند مسلمان در طرف دیگر و لو آنکه جنگها شود و خونها بر زمین ریزد.

  حتی یک مورد هم در تاریخ نیست که مؤمنان حکم الله را تنها به این دلیل که مردم نپذیرفته اند معلق بگذارند و اگر این حرف تشیع را بپذیریم پس باید باورکنیم که یک استثناء در سنت الهی پدید آمده است.

  برای توجیه سکوت به چه دلایلی که نیاویخته اند علت این دور شدن از جاده منطق این است که آنها این مسئله که:«حق علی خورده شده است». را محور ساخته اند و موضوعی غیر قابل بحث قرار داده اند. لذا دیگر پروای این را ندارند که برای آراستن آن حتی نظام خلقت را نیز زیر سوال ببرند!

  اینجا شاید کسی بگوید:

  « که برخی از فرامین اسلام گاهی معطل می شوند، آن هنگام که دیده شود ضرر انجام کاری از نفع آن بیشتر است, و علی چون ضرر اقدام مسلحانه را بیش از فایده اش میدید لذا سکوت کرد».

  اما بلا فاصله می پرسیم که چه خیری و چه فایده ای میتواند در رهبری یک امت نو پا توسط مرتدان و منافقان باشد؟

  پس راهی نمی ماند جز آنکه بپذیرم آنها منافق نبودند و در این صورت نمی توانیم اتهام عظیم انکار و نافرنانی و پنهان نمودن حکم الهی را به آنها نسبت دهیم.

  با این تضاد کاری نمی شود کرد جز آنکه قبول کنیم فرض تشیع از ریشه نادرست است یعنی حقی جابجا نشده و علی رضی الله عنه جانشین رسمی پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم نبودند خداوند می فرماید:

  (أَفَلا یتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ وَلَوْ کَانَ مِنْ عِنْدِ غَیْرِ اللَّهِ لَوَجَدُوا فِیهِ اخْتِلافاً کَثِیراً)[۲]

  « آیا در قران تدبر نمی کنند و اگر قرآن از جانب کس دیگری غیر از الله بود حتما در آن اختلاف و تضاد فراوان میافتند».

  این یک شاخص مهم برای شناسائی کلام حق وکتب حق از کلام وکتب باطل است. هر جاکه دیدید عقیده یا مذهبی برای توجیه باورهای خود دچار دوگانه گوئی می شود یقین کنید که آن مذهب ریشه در دین الهی ندارد.

  خداوند در قرآن به ما امر میکند که با منافقین بجنگیم:

  ( یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ جَاهِدِ الْکُفَّارَ وَالْمُنَافِقِینَ)[۳]

  « ای پیامبر با کفار و منافقین جنگ کن».

  و امر می فرماید: که به آنها سخت گیر باشیم (و اغلظ علیهم ) یعنی:« و برآنها سخت گیرباش و درشتی کن» و دستور می دهد که برسر قبرآنها حاضر نشویم.

  (وَلا تُصَلِّ عَلَی أَحَدٍ مِنْهُمْ مَاتَ أَبَداً وَلا تَقُمْ عَلَی قَبْرِهِ إِنَّهُمْ کَفَرُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَمَاتُوا وَهُمْ فَاسِقُونَ )[۴]

  «و نماز نخوان برجسد احدی از آنها و بر سر قبرشان نایست و برایشان طلب آمرزش نکن زیرا که آنها کافر شدند به خدا و پیامبرش و در حال بدکاری مردند».

  نه پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم و نه علی رضی الله عنه هیچکدام از این کارها را در حق اصحاب نکردند و هر کسی خلاف اینرا بگوید دیگر خیلی دروغگو است, زیرا چگونه ممکن است علی اصحاب را کافر بداند و با این وصف حضرت عمر ایشان را در شورای شش نفری نامزد کند؟ شش نفری که قرار شد از بین خود یکی را برای جانشینی عمر برگزینند. چگونه ممکن بود علی عمر را منافق بداند و عمر او را به مجلس خود راه داده و به نصایح او گوش فرا دهد. و بدانها عمل کند.

  ملخص کلام اینکه علی نه با خلفای پیش از خود جنگید و نه به آنها سخت گیری کرد و نه از حاضر شدن بر سر قبر و مراسم تدفین آنها روی گردان بوده است. اگر اصحاب منافق بودند معنیش این است که علی به سه فرمان مذکور در آیات فوق عمل نکرده و نافرمانی خدا را مرتکب شده است و کی جرأت دارد اینرا بگوید؟

  پیروان علی میگویند علی بخاطر مصالح اسلام سکوت کرد و این خاموشی را تا پایان خلافت سه خلیفه پیش از خویش ادامه داد پیروان علی چرا از علی پیروی نمی کنند؟ حالا که علی و عمر هر دو درگذشته اند دیگر چه مصلحتی در کار است؟ چرا پس از سه قرن این بحث ها زنده شد؟! آیا بهتر نبود حالاکه علی بسفارش پیامبر بنا بگفته شما مهر خاموشی بر لب زد و اقدامی نکرد شما هم همانکار را میکردید؟!!! در زمان حضرت عثمان اسلام در اوج قدرت بود حضرت علی سکوت کرد شما چه مقصدی داشتید که در زمان ضعف اسلام این بگو مگو ها را شروع کردید؟!!! آیا بهترنبود این واقعه را همچون علی فراموش میکردید و به قضاوت الهی وا میگذاشتید؟؟

  اگر کسی بدقت تاریخ را مطالعه کند تاریخی که تشیع هم قبولش دارند با تعجب در می یابد که دعوایی در بین اهل بیت عمر و ابوبکر و اهل بیت علی رضی الله عنهم اجمعین وجود نداشته است. بیایید به موضوع ازدواج در بین این دو فامیل نظری بیاندازیم.

  ازحضرت محمد صلی الله علیه وآله وسلم شروع کنیم:

  آن حضرت دو دختر خود را به همسری عثمان رضی الله عنه دادند. یعنی دختر اول که فوت کرد دختر دوم را دادند و دخترکوچک ایشان به عقد و ازدواج علی رضی الله عنه در آمد، پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم دختری از ابوبکر رضی الله عنه بزنی گرفتند و با یک دختر عمر رضی الله عنه نیز عروسی کردند عمر هم یک دختر علی یعنی ام کلثوم کبری را به همسری خویش برگزید!.

  امام صادق موسس مذهب آنها, مادرش از اهل بیت ابوبکر بود.

  جریان به این صورت رخ داد که حضرت امام سجاد یعنی نوه حضرت علی رضی الله عنه وقتی پسرش باقر بزرگ شد رفت خانه عبدالرحمن نوه ابوبکر, یعنی رفت خانه کسی که جدش حق حضرت علی را خورده بود! و گفت: که آمده دخترش ام فَروه را برای باقر رحمه الله علیه خواستگاری کند و نوه ابوبکر هم قبول کرد.

  از عجایب اینکه حتی مادر بزرگ حضرت امام صادق رحمه الله علیه نیز از نسل ابوبکر و نوه ایشان بوده است این سخن را خود امام و مؤسس مذهب شیعیان فرموده که: «ابوبکر دو بار مرا زاییده است». منظور اینکه من از دو پشت مادری به ابوبکر میرسم. آیا اینها دلیلی براین نیست که ابداً جنگ و دعوائی بین ابوبکر و علی وجود نداشته است. و داستان جانشینی بلا فصل علی ساخته و پرداخته ذهن های بیمار است؟ و اصل و اساسی ندارد؟

  انتظار ندارم کسی که نمی خواهد حق را بپذیرد با شنیدن این رویداد های تاریخی مجاب شود زیرا او بالاتر از اینها را میداند و قانع نشده است.

  بالاتر از این دیگر چیست؟ وقتی خود علی یعنی صاحب حق دختر جوانش دختر یازده ساله اش را – دختری که از بطن فاطمه رضی الله عنها است- را میدهد به بزرگترین دشمنش. میدهد به منافق و مرتد؟ (استغفرالله) آری ام کلثوم را میدهد به عمر پنجاه و چند ساله!.

  داستان کاسه داغ تر از آش را شنیده اید بعضی از طرفداران علی اینطورند. اما امکان ندارد که کاسه داغ تر از آش باشد و هر جا که کاسه را از آش داغ تر دیدید بدانید کاسه ای زیر نیم کاسه است.

  ——————————————————————————–

  ۱- البقره:۲۴۹

  ۲- النساء:۸۲

  ۳- سوره توبه آیه:۷۳

  ۴- سوره توبه آیه: ۸۴

 3. alaee گفت:

  آقا این بنده خدا چند تا کتاب خونده همه رو به هم چسبونده بدون اینکه مغز کلمات رو بفهمه و بدونه یا تفسیر اونها رو بدونه یا اصلا تاریخ رو بررسی کرده باشه که بفهمه اصلا موضوع چی بوده شایدم عمدا حالا اومده مثلا یه توضیحنامه ای داده بیرون که آقا اینم سوالات واینم پاسخاش!!!اینم تشیع واینم تسنن !!!!اگه به همین یه سوال من جواب بدی بعد من همه به اصطلاح دلایلت رو قبول میکنم!!!!
  خدا به چه دلیلی پیامبرخودش رو تو خونه دشمن خودش (حضرت موسی و آسیه) بزرگ کرد? اگه یه دختره پاک و مومنی پدری دزد و وووووو داشته باشه باید بمیره?(بلا تشبیه)تو به پاکی دختر نگاه کیکنی یا به پدرش تازه اونم ۱۰۰۰ سال پیش نه الان !!! این سوالات مسخره و دلایل مسخره ترش که هیچ سندی نداره یا تفسیرش چیزه دیگه ایه مال کسیه که وحدت رو نشونه گرفته که با عقل ناقص خودش سعی در اختلاف افکنی میکنه

 4. شیعه امام علی (ع) گفت:

  سلام
  این آقایی راس راس داره دروغ میگه یک وهابیه چرا چون که دقیقا حرف های وهابی ها که در شبکه های ماهواره ای پخش میشه رو میزنه
  به عنوان مثال می گه امام علی (ع) دخترش ام کلثوم را به عمر داده ولی دروغ میگه چون ام کلثومی که به عقد عمر درامده دختر ابوبکر هسته و تشابه اسمی فقط داره و ام کلثوم دختر امام علی (ع) فقط کنیه حضرت زینب بوده پس میشه به حرف این آقا حضرت زینب همسر عمر ولی همسر حضرت زینب (س) عبداله ابن جعفر بوده است .
  http://www.aparat.com/v/m4gCT
  امام علی (ع) در جنگ وقتی منافقان قرآن بر سر نیزه بردند ودروغ مانند خلفای دروغین گفتند که ما خود با قرآنیم و با قرآن نجنگید امام علی (ع) در مقابل لشکر گول خورده خود چه کرد .
  بعد از امام علی (ع) اهل تسنن با فرزندان آن حضرت چه کردند.
  چرا وقتی پیامبر (ص)که حرف خدا را میزند:امام علی (ع) بعد از من مولای شماست چطوری ۳ تا آدم نادان بهتر میفهمن که امام علی (ع) چون سن او کم است نمی تواند مولا باشد .
  امام حسن (ع) چرا سکوت کرد و بعد از شهادت امام حسین (ع) که وقتی با تاخیر قیام کرد چرا همان اول قیام نکرد و چند سال منتظر ماند.
  چرا اسم خفلای دروغین در کتاب قرآن نیامده ولی مولای مومنین علی (ع) در قرآن آمده . تحقیق کنید.آقا این کلیپ رو ببین http://www.aparat.com/v/kmAN8
  چرا حضرت فاطمه (ع) شبانه دفن شد و نخواست ابوبکر کنار کفن او نماز بخواند .
  چرا قبر حضرت فاطمه (ع) ناپیداست .
  چرا کتاب های بزرگ اهل سنت آمده که ابوبکر پشیمان است که عمر دستور حمله به خانه حضرت فاطمه (ع) را داده. چه کسی به خانه حضرت فاطمه حمله کردند
  http://www.aparat.com/v/vQKbt
  این کلیپ که درباره بیعت امام و تنها مولای مومنان اسلام امام بزرگ علی (ع) با ابوبکر دروغگو می گوید .
  http://www.aparat.com/v/6Ap8n
  دلیل جنگ عایشه با امام بزرگ امام علی (ع) چیست و شما که او را خلیفه چهارم میدانید چرا به همراه عایشه با این امام دست به جنگ برداشید.
  چرا وقتی کسی به زیارت اهل بیت خارج از کشور میره و گریه میکنه مورد ضرب و شتم حتی اگر زن باشه قرار میگیره
  http://www.aparat.com/v/hbrap
  این خود گمراه است و فکر می کند با این حرف ها می تواند بقیه را گمراه کند هیچ دلیل علمی ندارد و الکی خودتون رو به اهل بیت نچسبونید زیرا شما همان طالبان و عبدالمالک ریگی و داعشی ها هستید. وخودتون را به وصل می کنید در حالی که سالهاست با این عقیده که اگر ۱۰ شیعه بکشید به بهشت میروید زندگی میکنید.
  شما دروغگو منافقید که طبق قرآن بدترین جایگاه جهنم حتی از کافران و مشکران بدتر نسیب شماست.
  اگر به گفته خودت هم اطمینان داری و نمی خواهی کوتاه بیای
  انشاالله برایت دعا می کنم با همان ابوبکر و عثمان و عمر محشور بشید
  از دوستان خواهش می کنم کلیپ ها را تا آخر نگاه کنن اگر واقعا بدنبال حق هستند و ……………………………….

 5. مجتبی گفت:

  شما سنی ها اگه می فهمید تو مسجد نمی رقصیدید

  شما هستید که مادرمون حضرت زهرا سلام الله علیها را شهید کردید که به زن باردار هم رحم نمی کنید

 6. بچه شیعه گفت:

  با سلام خدمت عزیزان محترم در این پست
  من خودم مسلمان شیعه هستم و برادر کوچک دینی شما
  من مطالب بالا رو خوندم و تفسیر های شخصی بنا به علم اندک خودم داشته ام در جایی حضرت علی میفرماید تعصب مایع خامی آدمی است
  چون تعصب نمیذاره به چیزی گوش بدی یا تفسیرش کنی
  من در اینکه اسلام شیعی ناب ترین نوع اسلام می باشد شکی ندارم ولی اما میخواهم به عزیزان بگم کسی که از سن کودکی در معرض دینی با انحراف مغزی بالا قرار گرفته اون ادم تقصیر نداره اطرفیان بدلیل عدم رفع اشتباهشون و تقلید کورکورانه بچه هاشونو به این راه کشوندن
  تمام ما اداما بخاطر دین پدر و مادرمون هست که شیعه یا سنی یا … شدیم اونم به اجبار عینی و قبول باطنی و ظاهری
  اما من در روزی پس از بلوغ با کمی تحقیق اسلام شیعی رو قبول کردم و شهادتین رو با جون دل رو زبون آوردم
  در جواب فردی که بالا روابط و خلافت علی ع رو به چالش کشیده باید عرض کنم که واقعه غدیر خم که به امر خدا بر دل پیامبر نازل و حکم تنفیذ رهبری علی ع از جانب خدا نازل گشت کسانی بودند که نخواستند قبول کنند چون خود را وارث حکومت پیامبر میدانستند افرادی چون عمر و ابوبکر و … و همین باعث شد تا عزیزان سنی ما این واقعه غدیر خم را رد کنند
  و بعضا نفی کنند اما اساس دین ما اسلام و قرآن و پیامبر است
  عزیزان با کمی مطالعه در دعا حدیث کسا قطعا خواهند فهمید خداوند ۵ تن آل عبا را برگزید و آیه تطهیر را بر آنان نازل فرمودند و آنها را از شیطان و هرگونه ناپاکی پاک نمودند و از آن به بعد معصوم گردیدند پس نباید عمر عثمان ابوبکر و … در مقام حضرت علی قرار بگیرند
  انها خدمات و وفاداری های ارزنده ایی به پیامبر داشتند و به خاطر همین انتظار شون از پایمبر بالا بود چه در غنایم جنگی چه در محبت رسول ا…
  انتظار اینکه رهبری جامعه مسلمانان بعد رسول ا… به حضرت علی را نداشتند و در اینجا اساس تفرقه که بعدا بعد مرگ پیامبر دامنه دار گردید ایجاد شد و شیطانی که همیشه در کمین است با وسوسه های تهی و پوچ عزیزانی را که رضی ا… عنه میخوانند را از مدار توحید خارج کرد
  بقول مطلب بالا از متین حکم خداقاطع است نیازی به اراده مسلمانان ندارد و با کمی مطالعه در حالات پیامبر و رویدادهای گذشته دوران پیامبر نمی توان واقعه غدیر خم را رد فرمود
  همان واقعه ایی که علی ع بعد پیامبر امام مسلمین شد
  سنی های عزیز علی ع را امام ۴ می دانند می تونم بپرسم چرا؟
  آیا کسی جز معصومین می توانند عدالت را در روی کره زمین اجرا کنند؟
  آیا کسی که شیطان براحتی در او و افکار و رفتارش مثل همه ی ما که در معرض تیر شیطان هستیم رخنه دارد می تواند امیر سپاه بزرگی بنام اسلام شود
  قطعا خیر
  اساس رانده شدن شیطان از بهشت نافرمانی بوده شیطانی که از مقربین درگاه خداوند جل و جلاله بوده اما بخاطر کبر و تخطی از فرمان خداوند رانده شد
  من و تمامی شیعیان عزیز جناب عمر و عثمان و ابوبکر را میشناسیم و خدمات ارزنده آنها به پیامبر را میدانیم اما این دلیل بر ادعا خلافت آنها نبوده و نباید می بود آنها تا روزی که پیامبر زنده بودند انسانهای والایی بودند اما بعد پیامبر رحمت للعالمین درجات معنوی آنها تقلیل پیدا کرد و دارای میدان بدن بزرگتر شدند البته بزرگترش را از گردونه که علی ع بود خارج کردند من به تمامی عزیزان سنی که بر اساس دیدن مذهب و دین پدر و مادرشون براه دین آنها در اومدن توصیه میکنم با کمی تحقیق و استناد به کتب های مهم جهت رفع سوالات نسبت به استحکام دین و مذهبشون تجدید نظری بکنند
  کتاب شب های پیشاور را توصیه می کنم بخوانید
  کتابی که تمام علمای اهل سنت در یک شب در پیشاور پاکستان خواستند عالمی از علمای اهل شیعه را با سوالات متعدد گیج و منکوب کنند که نتوانستند و محکوم گردیدند کتابی که انواع سوالات سنی ها در آن هست
  ما که ادعایی نداریم چون می دانیم خداوند حق است
  محمد حق است علی حق است حسن و حسین حق است تمامی فرزندان آنها تا مهدی صاحب زمان رهبر و امام عصر و زمان حق است
  انشا بزودی در مکه مکرمه با اعلان حضورش که می گوید انا المهدی
  اسلام را دین واحد و بدور از مذهب خاصی میکنند و دارای دین و مذهب واحد میشویم
  سنی های عزیز حتی در رابطه با وجود مهدی صاحب الزمان تردید دارن و جایی میشنیدم که سوال اساسی آنها این بود که می گفتند مگر پدر مادر وجود دارد تا مهدی وجود داشته باشد مگر امام حسن عسگری زنده هستند که تا بتوانند برای وجود امام بعدی بر روی کره زمین نطفه ایی در رحمی بگمارند؟؟؟؟
  در جواب باید بگویم که مهدی صاحب زمان در همان زمان بدنیا آمده و در بین امت خود زندگی میکنند اینکه میگوییم غیب است نه اینکه بصورت روح مخفی است نه در بین ما زندگی می کند می خورد می آشامد و دارای زندگی است اما ما معرفت به حضورش را نداریم و نمیشناسیمش
  انشا روز موعود نزدیک است
  شاید سوال دیگری بابت درازای عمر حضرت پیش بیاید که باید بگویم مگر نوح ۱۰۰۰ سال عمر نکرد در علم آناتومی بدن هیچ محدودیتی برای سن انسان قائل نشدن تا زمانی که روح در بدن باشد بدن انشان زنده و پاینده است که با مشیت الهی ایست
  در پایان به امید روزی که همه ما امت واحدی بشیم و جهت نابودی آمریکا اسرائیل و عربستان و حکومت های فاسد گام اساسی برداریم
  در پناه حق باشید با آرزوی قبولی عزاداری عزیزان در مراسم اباعبدالله الحسین
  یا حق

 7. مونا گفت:

  سنی ها امام علی (ع) رو دست بسته تو کوچه ها کشوندن و حضرت فاطمه ی زهرا (س) رو وقت حامله گی می زدن. هرچی ناله کردن فایده نداشت. خدا انشاءالله ابوبکر لعین و عمر لعین و تمام قاتلین ائمه را لعنت کند. داعش را نابود سازد.
  همه یک صدا فریاد بزنیم (( آمین یا رب العالمین ))

 8. مینا سکندری گفت:

  علی ای شیر خدا ، شاه عرب
  الفتی داشته با این دل شب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.