دانلود کتاب در کتابخانه رایگان تاریخ ما

دانلود کتاب راهی بسوی حقیقت (مناظره شیعه و سنی )

نام کتاب

راهی بسوی حقیقت (مناظره شیعه و سنی )(‏دانلود+)

نویسنده

مقاتل ابن عطیه

موضوعات

مساله امامت و جانشینی پیامبر مهمترین موضوع بحث شیعه و سنی + کتابی درباره کنفرانس علمای بغداد + بحث انجام شده در کنفرانس

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

۵۹۲ کیلوبایت (KB )

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

دیدگاه بگذارید

23 نظر در "دانلود کتاب راهی بسوی حقیقت (مناظره شیعه و سنی )"

دنبال کردن
avatar
علی _علی
مهمان
علی _علی

آن حسینی که رئیس الشهدایش خوانند
با خبر باش که شاگرد دبستان علیست

بریزید خون ها را زندگی ما دوام پیدا میکند
مهمان

بسم الله الرحمن الرحیم
من این کتاب رو خوندم کتاب فوق العاده ارزشمند جالب و خواندنیه که در همین جا به همه دوستان توصیه میکنم حتما این کتاب رو بخرند و یا از اینجا دانلود کنند.
دست گل شما برادر ارجمند هم درد نکنه که این کتاب زیبا رو برا دانلود قرار دادید
یا امیرالموئمنین علیه السلام

ناصح
مهمان
ناصح

واقعیت را باید از قران و اقوال ناب صحابه دریافت نمود جناب نه از یک کتاب تو طرف دارش باشی

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

@ناصح, سلام ناصح جان خوبی؟
من هم این کتاب رو خوندم کتاب زیبا و علمی بود.
هیچ یک از ما اعتقاداتمون رو از یک کتاب نمی گیریم! اصلا این کار عاقلانه نیست!
این کتاب ،یک کتاب تاریخی هست، با مدارک مستدل تاریخی که اقوال ناب صحابه و آیات قرآن رو کنار هم قرار داده و تصویری از گذشته رو به ما نشان میدهد.
دیگه این که نصیحت کردن نداره!
در پناه جضرت حق

حیدر
مهمان
@بریزید خون ها را زندگی ما دوام پیدا میکند, بسم رب العلی الذی هو العالی سلام و درود بی پایان بر جمیع دوستان مومن و حقیقت جو این مناظره را مطالعه کردم بسیار خوشهال شدم دستتون درد نکند چه آنانی که حق می گویند و چه آنانی که حق را با کج فهمی های خود می پوشانند. اما چر ؟چون من یه دوست دارم که در بین اقوامش تک و تنهاست اما به اندازه کوه البرز جلال و جبروت پیدا کرده است او جوانیست که با سعی و تالشش حقیقت را یافته و دینشو کامل کرده. این بحث ها با… بیشتر..
ناصح
مهمان
ناصح
سلام به کسانیکه که هدایت را میپذیرند اینست دیگاه ما حسین بن علی بن ابی طالب فرزند دختر رسول الله است که پس از برادر بزرگترش حسن بن علی رضی الله عنه در ماه شعبان سال ۴ هجری متولد شد و به تاریخ ۱۰ محرم (عاشورا) سال ۶۱ هجری در کربلا به شهادت رسید. رضی الله عنه و ارضاه. حسن بن علی رضی الله عنه در دوران کودکی رسول الله را درک نمود و در هنگام وفات رسول الله هنوز کودک بود. پس از رسول الله (صلی الله علیه وآله وسلم) خلیفه بزرگوارش ابوبکر صدیق رضی الله عنه وی را… بیشتر..
محمدرضا
مهمان
محمدرضا
@ناصح, سلام من هم به دنبال هدایت هستم و می پذیرم آنچه که خدا و رسولش صلی الله علیه و آله و سلم آوردند. بابا ناصح جان چقدر نوشتی ها! واقعا اگه همه رو خودت تایپ کردی باید بهت تبریک بگم با این همه تلاش… اما دوست عزیزم شما که مثل ما به دنبال هدایتی و تاریخ رو مطالعه کردی به این سوال بنده لطف کنید و جواب بدهید. شما فرمودید: که ابوبکر رضی الله و عمر بن الخطاب رضی الله با اهل البیت مهربان بودند و آنان را گرامی می داشتند!؟ این چه گرامی داشتنی بود! که مادر حسن… بیشتر..
مهدی
مهمان
مهدی
@محمدرضا, خدا اجرت بده.تمام متنی که بالا بود خوندم و دقیقا خواستم سوال شما رو از این جناب بپرسم ببینم واقعا به اون چیزهایی که اعتقاد دارن راجع بهشون فکر و تامل دارن یا مثل اعراب جاهل قدیم و حال هنوز از دین و ایین پدرانشون تبعیت میکنند.اگر اینجور باشه که متاسفم براشون.حتک حرمت به کسی که پیامبر برادرش خواند،دستی که اتش بر در خانه ای زد که از ان اهل بیت پیامبر بود و دست عربی چون عمر بر صورت دخت بنی الله.اینها کم جرمی نیست که عده ای بخواهند از مجرمانش دفاع بکنند.خداوند همه مارا به راه راست… بیشتر..
جواد
مهمان
جواد

@محمدرضا,
سلام بر تو یاور اهل بیت

محمد
مهمان
محمد
@ناصح, سلام ناصح جان! سلام بقیه ی دوستان چه خوب میشه اگه به دنبال علم باشیم و بدون علم صحبت نکنیم! بهترین دست آویز ما برای دستیابی و پیروی از حقیقت و رسیدن به رستگاری ، کتاب خدا و عترت و سنت پیامبر اکرم (ص) است اما باید در قرآن ، تاریخ و صحبت های علما چه علمای منصف و چه علمای متعصب دقیق شویم تا متوجه شویم که سنت پیامبر در کجاست ! تا آنجا که بنده ی حقیر مطالعه داشته ام پس از وفات پیامبر (ص) تنها علی (ع) سنت خالص پیامبر را پیروی نمود و کسانی که… بیشتر..
مهرداد
مهمان
مهرداد

@ناصح, ببخشید بر اساس کدام گفته پیامبر ابوبکر صدیق جانشین و دارای علم پیامبر بود.اهان الان یادم اومد کسی که روز غدیر کنار پیامبر بود جناب ابوبکر بوده و امیر المومنین بود که میگفت اگر عمر نبود من حلاک میشدم.نکنه قضیه جانشینی هم مثل قضیه فدکه و حدیث نقل کردن جناب ابوبکر.

موسوی
مهمان
موسوی

محبت عمر اهل سنت را کور و کر کرده و به قول یکی از خودشان اگر رسول خدا ص چیزی بفرمایند و عمر علیه العنت والعذاب چیز دیگری ،قول عمر را می پذیرند همچین موجوداتی هستند متاسفانه

ابابکر
مهمان
ابابکر
برادر محمد رضا سلام شما اگر به نحج البلاغه ای که خودتون فرمودیدن سخنان حضرت علی ع هستش و خیلی هم قبولش دارین مراجعه کنین نامه ۶ جناب علی ع مفرماین که کسایی که با س تا خلیفه اول بیعت کردند با من بیعت کردند این یعنی اینکه حضرت علی از خلافت دوستان نارضایتی نداشته و خلافت خوشرو بعنوان چهرمین خلیفه پذیرفته ودر جواب حرف شما که گفتین درب خونه حضرت علی رو شکستن یا آتیش زدن و از این حرفا گیرم که حقیقت داشته باشه اگه همین نامه ۶ رو به دقت بخونی میبینی که امامتون گفتن سزای کسی… بیشتر..
مهرداد
مهمان
مهرداد
@ابابکر, اگر علی رو خدا انتخاب نکرد پس پیامبر همین جوری برا خنده روز غدیر مردم و تو گرما نگه داشت و اون مطالبی مطرح شد که اگه در کتابهای اهل سنت هم برید پیدا میکنید.و در مورد خلافت سخن معروف امیرالمونین که میفرماید مانند کسی که استخوان در گلو و خار در چشم گیر کرده باشد خانه نشین شدم جواب شمارا میدهد.در مورد کشتن جوابتو روزی که دیگه راه توبه نیست خواهی گرفت.اگر حضرت امیر ۴۰ نفر یار محکم در عقیده مثل سلمان و مقداد و عمار داشت میدیدیم کیا جرئت داشتن مثل کفتار به خانه ی امیرالمونین حمله… بیشتر..
محمد
مهمان
محمد
سلام این متن را در جواب ابابکر می نویسم. بینید دوست من چرا اشتباه برداشت می کنید؟ برای شما یک مثال میزنم. مثلا اگر انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در ایران به دور دوم میکشید و اینجا طرفداران آقای موسوی میامدند به آقای احمدی نژاد رای می دادند و همان موقع آقای احمدی نژاد میگفت که طرفداران آقای موسوی به من رای دادند، یعنی ایشان آقای موسوی را قبول داشت؟ چرا تفکر نمیکنید؟ به فرموده قرآن بدترین مردم کسانی هستند که تفکر نمیکنند. بنده نمیخواهم خدایی ناکرده به اهل سنت توهین کنم ولی برخی از استدلال های شما طوری است… بیشتر..
عبدالا حد
مهمان
عبدالا حد

اگر بخواهیم که را ه درست پیدا کنیم باید با مورد عنایت وهدایت خدا قرار بگیرم برای این کار همیشه باید درست ترین کار را در آزمایشات الهی انجام دهیم. به دور از لجاجت، غرور، کار من درسته و … خدا هم بیشتر از توان کسی ازش انتظار نداره

امیر علی
مهمان
امیر علی

سلام به تمامی دوستان اهل سنت پیشنهاد میدهم که کتاب صوتی “شبهای پیشاور” رو دانلود کنن که توی سایتها فراوانه تمامه مستندهاش هم میتونن کتاب الکترونیکشو دانلود کنن که سند تمامه مسائل رو در آخر آورده . در واقع تعداد زیادی سنی رو با این مناظره سلطان الواعظین شیرازی (ره) که تمام مدارک و اسناد بر حق بودن سنی یا شیعه رو از احادیث و روایات خود طرفین آورده شیعه کرده
و بعد من در خدمتم که اگر در اشتباه هستیم ما لطف کنن و مارو قنع کنن و ۱۵ صفحه افکاره خودشونو پیاده نکنن

امیر علی
مهمان
امیر علی

@امیر علی, لینک صوتیی شبهای پیشاور مناظره سلطان الواعظین با چند رهبر سنی که خیلی زیباست
http://www.shiatube.com/shiatub/sot/63-pishavar

امیر علی
مهمان
امیر علی

http://blackflag.vcp.ir/?viewpost=lk1585gr306f
این لینک کتاب شبهای پیشاور الکترونیکش که تمامه سندهاش آخر کتاب ذکر شده
http://www.shiatube.com/shiatub/sot/63-pishavar
این هم لینک دانلود همون کتاب هست که بصورت صوتی در آوردنش تقاضا میکنم همه دانلودش کنن این یه مناظره بسیار ارزشمند شیعه و سنی هست که چند رهبر سنی با یه شیعه مناظره دارن و در آخر همشون میمونن که چی بگن تا الان دو سال پیش طبق گفته حجت الاسلام مجتهدی تهرانی نزدیک به ۵۰ بار جدید چاپ شده

خطاب به هرکه در حقانیت علی(ع) شک دارد
مهمان
خطاب به هرکه در حقانیت علی(ع) شک دارد
سلام علی من اتبع الهدی و السلام علیکم و الرحمه الله و برکاته.اقای ناصح عزیز لطفا این مطلب رو از من به عنوان یک دوست که مشتاق حقیقت است بپذیر و با دقت مطالعه کن و در موردس تحقیق کن و پاسخت رو بده. آیات نازله در باره حضرت علی(علیه السلام)در کتب اهل سنت. انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلوه و یؤتون الزکوه و هم راکعون (سوره مائده آیه ۵۵) بنا بنقل مفسرین و مورخین عامه و خاصه آیات زیادی (بیش از سیصد آیه) در باره ولایت علی علیه السلام و فضائل و مناقب آنحضرت… بیشتر..
خطاب به هرکه در حقانیت علی(ع) شک دارد
مهمان
خطاب به هرکه در حقانیت علی(ع) شک دارد

من کتاب شبهای پیشاور نوشته سلطان الواعظین شیرازی و کتاب ثم اهتدیت(انگاه هدایت شدم)دکتر محمد تیجانی رو به همه کسانی که شبهه ای راجع به تشیع دارند پیشنهاد میکنم و از شما هم میخواهم اگر کتابی در زمینه اثبات حقانیت مذهب خود دارید معرفی کنید تا مطالعه نماییم.

یاسر
مهمان
یاسر
چرا حضرت علی رضی الله عنه سکوت کرد؟ در این گفتار می خواهیم رفتار شخصیت دیگر این داستان یعنی کسیکه مدعیان, مدعی اند حقش غصب شده است را بررسی کنیم ما رفتار او در مقابل غاصبان را از منابعی نقل میکنیم که پیروان او از هر فرقه ای قبول دارند. همه پذیرفته اند حضرت علی رضی الله عنه برای کسب حق خدا دادی دست به شمشیر نبردند و ۲۵ سال سکوت کردند، چرا؟ تا آنجا که من میدانم تشیع معمولاً برای توجیه این سکوت دو دلیل میاورند: دلیل اول: حضرت بدان خاطر سکوت فرمود که اساس اسلام بخطر نیفتد ایشان… بیشتر..
...
مهمان
...
بسم الله الرحمن الرحیم سلام دوستان عزیز بی مقدمه میرم سر اصل قضیه یه موقع کسی انقلاب میکنه اسلام رو میاره تو یه مکانی که قبلا حکومتش کفر بوده تو این راه سختی هارو به جون میخره تا به هدف الهی برسه در این راه صد درصد خدا کمکش میکنه. یه موقعم هست انقلاب کرده اسلام حاکم شده ولی مثل شاخه نو پاست احتمال داره با یه تلنگر کج بشه یا بشکنه.حالا اگه رهبر انقلاب جانشین تعین کنه به نظر شما میتونه از خودش تعین کنه؟ درسته خیلی تلاش کرده ولی کمک اصلی رو کی کرده؟ کی خواسته که اسلام… بیشتر..
wpDiscuz