دانلود کتاب در کتابخانه رایگان تاریخ ما

دانلود کتاب چگونگی مرگ کوروش بزرگ

نام کتاب

چگونگی مرگ کوروش بزرگ(دانلود+)

نویسنده

ناشناس

موضوعات

مرگ کوروش از نظر گزنفون، هرودوت و کتزیاس+مرگ در لشکر کشی به سرزمین ماساگت ها+کشته شدن به دست طائفه داهه+به چهار میخ کشیده شدن به دست شهبانو

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

۱۱۲ کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

دیدگاه بگذارید

39 نظر در "دانلود کتاب چگونگی مرگ کوروش بزرگ"

دنبال کردن
avatar
محمدحسنی
مهمان
محمدحسنی

خوبه ولی همیشه جا براه بهتر بودن هست.حجم کتاباتون رو بیشتر کنید و به روز باشید

علي
مهمان
علي

salam
متشکرم

مريم
مهمان
مريم

لال بشه هرکی که پیامبریشو انکار میکنه.من عاشقشم.من افتخار میکنم به تمام یادگارهاش که حتی با اینکه چیزی ازش نمونده ولی وقتی نگاهش میکنی با گریه احساس غرور میکنی.درود خدا بر کوروش کبیر

مريم
مهمان
مريم

به یادتان می آورم که زیباترین منش آدمی محبت اوست…..کوروش کبیر

ائلمان
مهمان
ائلمان
@مریم, زندگی سرتاپا کثیف ((کوروش سگ پرورده))که از سوی((سگ پرستان شاهپرست))به ((کوروش کبیر))مشهور شده است با ساپورت و کمکهای مالی میلیونها دلاری((رضا پهلوی))این ((توله سگ)) در زمان پهلوی دوم موضوع فیلمی قرار گرفته و ساخت آن به چهار فیلم ساز سوئدی سفارش شده قرار بود درسال۱۳۸۲تهیه ان به پایان برسد.تا درتلویزیونهای دست نشانده ی خودشاندر اروپا و آمریکا به نمایش در آید. ((کوروش سگ پرورده))جوانکی درد و فاسد الاخلاق بود که با هزار دوز و کلک بر آستیاک-آخرین پادشاه ماد پیروز شد وبا ساقط کردن امپراطوری تورکان(ترکان) ماد سلسله جنایتکار هخامنشی رادر ایران بنیان کرد. ((کتنز یاس))پزشک و مورخ یونانی… بیشتر..
اشکان
مهمان
اشکان
مهم اینه که جهان به وجود همچین مرد بزرگی در ۲۵۰۰ سال پیش افتخار میکند و منشورش در موزه بریتانیا و نسخه ای از آن در سازمان ملل متحد نگهداری میشه و اولین منشور حقوق بشر نام گرفته است.ایرانیان کوروش را پدر یونانیان با اینکه کوروش سرزمین آنها را تصرف کرده بود ایشان را سرور و قانون گذار مینامیدند و یهودیان او را مسیح خداوند و منجی خود میدانند. تاریخ هرودوت تورات و بسیاری از نوشته های افرادسخنان بزرگان جهان درباره کوروش بزرگ آلبر شاندور فرانسوی – شاهنشاهی کورش بزرگ : کورش یکسال پس از فتح بابل برای درگذشت پادشاه… بیشتر..
ss
مهمان
ss

@اشکان,
از توضیحات خوبتان کمال تشکر را دارم

اردوان
مهمان
@ائلمان, چیزهایی رو که میگید بارها شنیدم و همه شون مشتی چرند و پرند هستند و از اونجایی که شما از کوروش بیزارید (به انگیزش های نادرست) سخنان دروغگوها رو هم باور می کنید همچنین من جایی نخوندم که گزنفون این چیزها رو گفته باشه و اگه هم گفته باشه به انگیزش رگ یونانی خودش هست که دشمن ایران بوده وگرنه این چیزها تنها از برخی کوردلهای ماد دوست برمیاد که برای اینکه دودمان مادها (که هگمتانه پایتختشون بوده نه آذرآبادگان!) رو خوشنمایی کنند که استیاگ هم اگه پادشاه خوبی بود هیچگاه کوروش بزرگ بر او نمی شورید و پارسیان… بیشتر..
ستی ناز
مهمان
ستی ناز

@اردوان, عجب ترکی هستی شما دیگه.!!!!!!!!نمیدونی تاریخی که تو میخونی رو کسانی نوشتن که هدفشون تجزیه ایرانه به وسیله شوراندن اقوام دیگر ایرانی.شما که ترک رو به گذشته ایران نسبت میدی ایدون بادت از کجا میاد؟بگو یاشاسسینننننننننننننننننننن………………….

فریبا
مهمان
فریبا
@اردوان, میشه دلیل این همه کینه تو به کوروش کبیر رو بدونم اگه اینقدر از کوروش بدت میاد پس چرا ایرانی هستی اگه اون سگ پرورده بود پس هزاران عرب سفت که توی ایران زندگی میکنند و اداره ی کشور رو توی دست دارن چی میشن بد بخت اگه کوروش نبود ایران هم نبود اگه ایران هم نبود تو هم وجود نداشتی اگه کوروش نبود الان با غرور نمی گفتی که من ایرانی هستم هرچی باشه کوروش بود که ایران رو به اوج رسوند و ایران رو یکی از بهترین کشور های جهان کرد درود بر کوروش کبیر و همه… بیشتر..
مهدی
مهمان
مهدی

@اردوان,
تو هنوز نمیفهمی که هگمتانه جزو آذربایجان بود و هست وخواهد بود
ضمنا اونقدر که تو از افراسیابو دشمنان پارس و پارسی بدت میاد ما هم از کوروش و پارسها متنفریم چون آزادیمونو گرفتید و کشورمونو ازمون گرفتید ما استقلالمونو به دست آورده بودیم ولی محمدرضای پهلوی که خودشو از نوادگان کوروش سگ پرورده میدونست اومد و اذربایجانو به خاک و خون کشید و ما جز قتل و غارت از پارسیان هیچ ندیدیم
مرگ بر ایران وایرانی

کورش
مهمان
کورش

@ائلمان, این که سر گذشت محمد عرب بود.

mahdi
مهمان

@ائلمان,
ایول دادا لا اقل منبعش که وب من هستش رو مینوشتی یه چیزایی امروز خوندم که حال کردم میگن جنازه داریوش سوم هم وقتی که کشته شد یه سگ پیدا کرده بود اصلا این خاندان هخامنش با سگ حال میکنن هر چی باشه جدشونه دیگه نه؟؟؟!!! هرودت هم این مطلبو تایید کرده که مادر کوروش سگ بوده

ایمان
مهمان
ایمان

دروغت در آمد شمال رود ارس که اسمش آذربایجان نبود که که کوروش با آذربایجان جنگید اسمش ارمستان و گرجستان بود اصلا کلمه آذربایجان کلمه زرتشتی است تا همین صد سال پیش هم اسم کشور آذربایجان شروان بود اون زنه هم یه مغول بود.البته طبق تحقیقات زنتیک شناسی ترکهای ایران ۹۰ درصد شباقت به فارسها دارند اصلا زمین تا اسمان با مغولها فرق دارند بعدش هم در کل تاریخ ایران فقط هخامنشیها فارس بودند بیشتر عمر ۲۵۰۰ ساله که شاهان ترک به این سرزمین حکومت میکردند و در آخر لعنت بر هرچی نژاد پرسته شیطان صفته

ایرانی
مهمان
ایرانی

@ائلمان, چقدر افکارتون کثیف و غرض ورزانه ست… گورتون رو از اینجا گم کنید . اینجا فضا پاکه …

سوشيا
مهمان
سوشيا
خلخالی که مشخص بود کی بود اگه اون کوروش رو تایید میکرد باید به کوروش شک میکردی! اون که سواد هم نداشت که جمله کتزیاس رو هم بد تعبیر کرد! تاریخی که از کتزیاس نقل کردی هم که دروغ گفتی! اگه بچه اسم کتزیاس رو بنویسن کتابش و نظراتش در مورد کوروش کبیر بالا میاد و دروغات رومیشه! ادم های نادان میان اسم از منبع میبرن و بعد دروغ بهش میبندن! کتزیاس نگفته کوروش چوپان یا راهزن بوده اون پدر کوروش رو چوپان و راهزن دونست! در صورتی که هردوت گزنفون استرابون آلبر شاندرو صفی فاروق زاده پیمبر نیا بروسوس… بیشتر..
ghnfg
مهمان
ghnfg

bad boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooood

pm
مهمان
pm

کاشکی میشد به زمان کوروش میرفتمو دستشو بوس میکردم.

مهدی
مهمان
مهدی

@pm,
خوب کاری نداره که یه سگ پیدا کن دستشو ببوس

مهدی
مهمان
مهدی

ممنون ازسایت شما واقعا از نظر کتاب همه چیز مهایست لطفااگه میشه کتاب های تاریخی بیشتری برای دانلود بگذارید باتشکر

کمال
مهمان
کمال

از اینجا به عظمت کوروش پی ببرید که بعد از ۲۵۰۰ سال بدون تبلیغات مردم عاشقشن

اشکان
مهمان
اشکان

خواهش میکنم دقت کنید هیچ وقت آذربایجانیها را با ترکها یکی نکنید.
ترکها در بالای رود سیحون و جیحون بودند و هستند ولی آذربایجانی ها ایرانی اصیل هستند و ایرانی بودنشان را میتوانید در وجود ستار خان بجویید
وهمچنین مادها ترک نبودند بلکه از نژاد آریایی بودند که با پارس ها و پارتها به فلات ایران آمدند.

فریبا
مهمان
فریبا

اگه از من میپرسیدن دوست داری تو کدوم دوران زندگی کنی میگفتم دوره هخامنشیان و اگه میتونستم در این دوران زندگی کنم میرفتم و هزاران بار دست کوروش کبیر رو می بوسیدم و ازش تشکر میکردم

فریبا
مهمان
فریبا

راستی الان که کتاب رو دانلود کردم نوشته ها فارسی نبود و خیلی در هم بود میشه بگید چی کار کنم که درست بشه

رویا
مهمان
رویا
این متن رو خطاب به اون دوست عزیزی که تا تونسته بود کوروش رو کوبیده بود و هزار جور دلیل و مدرک براش آورده بود می گم . کوروش کبیر در تفسیر المیزان ، بهترین تفسیری که برای قران آورده شده توسط علامه طباطبایی با عنوان ذوالقرنین پیامبر الهی مطرح شده . درسته که کوروش توسط یک چوپان بزرگ شده ولی اصلا چوپان زاده نبوده اون نوه آستیاکس آخرین پادشاه ظالم ماد و فرزند ماندانا و کمبوجیه بوده و پدربزرگش اون رو از مادرش جدا می کنه و کوروش از همون زمان نوزادی به چوپانی سپرده می شه . اصلا… بیشتر..
مهدی
مهمان
مهدی

@رویا,
علامه طباطبایی علمش زیاده یا حضرت امیر؟؟؟!!!
حضرت امیر میگه منم ذوالقرنین منم فاروق اعظم منم صدیق اکبر منبعشو هم بگم بچه پارس کن؟؟؟

harpak
مهمان
harpak
کورش کبیر واقا بهترین پادشاه ایران بود کسانی که به کورش توهین میکنن در واقا خودشون پست می شمارن چون کورش پدر صلح بشر درجهان است.خارجی ها هنوز که هنوزه یاد کوروشو گرامی می دونن ولی یه ایرانی مثل تو به کوروش توهین می کنه که در واقا به پدر خود یعنی کوروش پدر ایران توهین می کنه.یکی مثل تو پیدا می شه که ایران هیچ وقت پیشرفت نمی کنه.کسی که به پدر خودش یعنی کوروش توهین کنه واقا دیگه معلومه که چجور آدمی.بدبخت برو خدا روشکر کن که کوروش در ایران پادشاهی میکرد وکسی جرات بی احترامی با ایرانی… بیشتر..
شاکر
مهمان
شاکر

@harpak, اگرکورش قوانین وضح کرد حمورابی چکاره بود مگه یادتون نیست ۱راهنمایی قوانین خودش اختراع کردپس چطورحالاشدکوروش

کوروش نسب
مهمان
کوروش نسب

با سلام

واقعا متاسفم که در مورد کورش عزیز اینطور بی رحمانه صحبت میکنی

ما هر چه داریم از چنین شخصیتهایی داریم.

خوش باشید

شهرام
مهمان
شهرام

این کوروش یا همان کیریوس که اسم کاملا یونانی است فقط و فقط با داستان سرایی پهلوی بزرگ شد و عددی هم نبود.در ضمن میگن ایران قدیمی ترین کشور جهان است در ۲۵۰۰ قبل.می خواستم بپرسم مصر با اون امپراطوری بزرگ در ۶۰۰۰ سال قبل کشک بود؟؟؟؟

ایمان
مهمان
ایمان

@شهرام,
شما اون شهر سوخته ماله ۱۰۰۰۰ سال قبل را فهمیدی تا حالا

شاکر
مهمان
شاکر

@شهرام, افرین بعدایران که۲۵۰۰سال قبل ازمیلاد بهفلات ایران مهاجرت کردندپس تاریخ عیلامیان که۷۰۰۰سال پیش بودوبه ایران نسبت میدادندمگه جن زندگی میکرد اقاشما میخاین بگین هرجی توایران مال ایران تموم شدعزیزم غال قضیه روبکن

tabriz
مهمان
tabriz
اولا اگه کورش پیامبر بود چرا به بچه هاش یاد نداد که خواهر با برادر ازدواج نمیکنه (حتی خود شما در کتب های درسی هم به ازدواج کمبوجیه با خواهرش اطراف کردین )ببینین ما دست چه قم منقولی موندیم این فارس ها (خمینی رو کردن امام) (کوروش رو کردن پیامبر ) جمهوری اسلامی ایران که نشان دهنده خرد جمعی فارس هاست رو بهش میگن حکومت عدل الهی جون من یکی نیست بیاد مارو از دست این فارسها نجات بده اینها میگن کوروش عادل بوده خوب چرا از این عدالت یه سر سوزن هم به شما ارث نرسیده شما تو قرن… بیشتر..
Shayan
مهمان
Shayan

واقعا که شرمم میشه اینطوری صحبت میکنید.نه به کوروش کار دارم،نه خمینی،نه خامنه ای.شماها که ادعاتون میشه و حرف از انسانیت و پیامبری و حکومت میزنی،باید بدونی توی سایتی که این همه آدم این نظرات رو میبینن نباید اینطوری صحبت کرد و فحش داد.شما اول خودت رو اصلاح کن دوست عزیز.به فکر کارهای بد کوروش،پیامبر بودن و نبودنش و امامیت خمینی و رهبریت خامنه ای نباش.اگر تو میگی اونها خوب نیستن،حتی اگه بد باشن،من به خاطر لحن تو میگم اونها فرشته هستن.پس ساده و مودب و صادق باش.فرهنگ و دانشت رو با حرف زدنت اثبات کن.

داود
مهمان
داود
خب اینکه کوروش کی بود و چه کرد به طور یقین نمی شه قضاوت کرد. ولی اونچه که مهم است این است که ما به عنوان یک ایرانی هم که شده نباید به خاطر این حرفا به جون هم بیفتیم. و به هم فحاشی کنیم.به نظر من این بحث ایران باستان و کوروش همه دسیسه ی دشمنان ایران(بخاطر ثروتهایی که داره) و اسلام (بخاطر این که سد بزرگی بر سر راه یهود و دیگر دشمنان است ) است. خب من به عنوان یک فردی نسبتاً مذهبی هم عاشق اسلام هستم و هم عاشق ایران و بخاطرش حتی حاضرم خونم را… بیشتر..
مجتبی
مهمان
مجتبی

باسلام خدمت همه ی عزیزان
خطاب به مردم فهمیده ی ایران که انقدر تارخ ایران براشون مهم هست ولی اصلا توقع حرف های رکیک در این قسمت ببینم اولا اگر کورش پیامبر نبود چیزی هم کمتر از اون نداشت چرا که بعد از ۲۵۰۰ سال متن حقوق بشر سازمان ملل از منشورش کپی برداری نمی شد از دوستان خواهش میکنم اول مطالعاتشون رو کامل کنن بعد نظر بدن و به مقدسات یکدیگر توهین نکنن چون اینجوری وجهه ی ایران را خراب خراب میکنین با تشکر

سوشيا
مهمان
سوشيا
کوروش رو که از دیدگاه کتزیاس تعریف کرده هم کاملا نظر کتزیاس رو تعریف۱ در مورد نظر خلخالی هم همون موقع حتم بر بیسوادی خلخالی شد و معلومه خونخواری مثل خلخالی باید در مورد کوروش بد بگه! کوروش نامش در تورات و انجیل امده به عنوان منجی عادل جهانی! در قران هم به اعتقاد و مستندات تفسیر المیزان از علامه طباطبایی و تفسیر آیت الله مکارم و نظر علامه جوادی املی کوروش کبیر همان ذوالقرنین عادل نامبرده در قران هست! هیچ مورخی از کوروش به بدی یاد نکرده! حتی کتزیاس که شدید ترین دشمنی را با ایرانی ها داشت گفته… بیشتر..
میثم
مهمان
میثم

واقعا متعجبم که تبلیغات یهود چه طور روی جوونهای این مملکت تاثیر گذاشته!! واقعا باید به صهیونیستها تبریک گفت! از کوروش یه بت ساختن! دمشون گرم!!

میثم
مهمان
میثم

آها راستی حیفم اومد اینو نگم با نسبت دادن کوروش به ذوالقرنین خودتون رو زیر سوال نبرید.به شخصیت ذوالقرنین توهین نکنید.

wpDiscuz