دانلود کتاب اتحادیه عرب و مباحث اساسی خاورمیانه امروز

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

 اتحادیه عرب و مباحث اساسی خاورمیانه امروز (دانلود+)

نویسنده

  کریس تفالو + به اهتمام سید داوود آقایی- نفیسه درویش

موضوعات

اقتصادهای جهان عرب + کودکان و اتحادیه عرب +  اتحادیه عرب و اسرائیل + ساختار اتحادیه کشورهای عرب

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.29 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 


 

 

کتاب اتحادیه عرب و مباحث اساسی خاورمیانه امروز اثر کریس تفالو با ترجمه سید داوود آقایی، نفیسه درویش است؛ اتحادیه عرب یا اتحادیه دولت های عربی نام مجموعه ای از کشورهای عربی خاورمیانه و شمال و شمال غربی آفریقا است. این اتحادیه در 22 مارس سال 1945 و با حضور کشورهای مصر، عربستان، عراق، سوریه، لبنان، یمن و اردن تاسیس شد و در حال حاضر 22 کشور عربی در آن عضویت دارند. در نشست 1973، سارمان آزادی بخش فلسطین PLO نیز رسما به این سازمان پیوست. سنگ بنای این سازمان به پیشنهاد آنتونی ایدن نخست وزیر انگلیس و بعد از جنگ جهانی دوم گذاشته شد.
این جامعه گرچه به موفقیت های بزرگی در طول حیات خود دست نیافته است، ولی ارزش معنوی آن به عنوان سمبل وحدت اعراب در خور تامل است.
از لحاظ تقسیم بندی ساختاری، اتحادیه عرب جزو نادر سازمانهای بین المللی است که به جای توجه به بعد جغرافیایی همکاری، از عنصر مشخصه دیگری بهره جسته است. این عنصر اشتراکات قومی و نژادی و زبانی است. همچنین اتحادیه عرب نخستین سازمان بین المللی است که بین مجموعه کشورهای عربی-اسلامی تاسیس شده است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments