دانلود کتاب اخبار كاهنان داستان و جزیره خضراء

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

اخبار كاهنان داستان و جزیره خضراء دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

صادق شکاری 

موضوعات

عرفان

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

938 کیلو بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب اخبار كاهنان داستان و جزیره خضراء اثر صادق شکاری است؛ علامه مجلسى قدس سره میفرماید: این باب كه درباره گفتارهاى كاهنان و امثال آنها و همچنین نوشته جاتى كه در لوحها و سنگ نوشته ها، بهدست آمده است؛ باب كیمیایى است. شیخ برسى در كتاب امر نمود تا »ذاجدن«پادشاهى (به نام) « مشارق الأنوار روایت كرده از كعب بن حارث كه گفت: (كاهن) را بیاورند تا از او براى كارى كه شك كرده بود، جویا شود. وقتى كه به سوى او »سطیح« مىآمد، یك دینار زر زیر پایش گذاشت تا او را امتحان نماید. سطیح داخل شد. شاه به او گفت: براى تو چه پنهان كرده ام؟! گفت: قسم به بیت و حرم و حجر سخت (اسود) و به شب، وقتى كه تاریك مىشود و به صبح هنگامى كه لبخند مىزند، و سوگند به همه فصیحان و لالان، براى من دینارى میان نعلین و قدم پنهان كردهاى! پادشاه گفت: چه كسى این را به تو یاد داد اى سطیح؟! گفت: برادرى با من هست تا اینکه نزول كنم و بنشینم. شاه گفت: از وقایع آینده برایم بگو! سطیح گفت: زمانى كه خوبان غروب كردند (و فرو رفتند و مردند) و بدان در مصدر كار شدند و قدر را تکذیب و مال را سرشار بردند، و چشمها براى صاحبان وزر و وبال كوچك كردند و ارحام قطع شد و گردنکشان (حلال كنندگان حرام در حریم اسلام) اظهار وجود كردند و حرفها مختلف و وعده ها دروغ از آب درآمد و احترام كم گردید (و رخت بربست) و این (وقایع) هنگام طلوع ستارهاى است كه عرب را به ترس واداشتِ، ستارهاى كه چیزی شبیه به دم دارد .پس در آن هنگام است كه بارانها كم و نهرها خشك و اوقات اختلاف پیدا مىنماید و قیمتها در همه جا بالا مىرود.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments