دانلود کتاب از انزلی تا تهران

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

 از انزلی تا تهران (دانلود+)

نویسنده

یپرم خان

موضوعات

یادداشت‌های خصوصی یپرم‌ خان، مجاهد ارمنی

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

1.95 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

کتاب از انزلی تا تهران اثر یپرم خان است؛ یپرم داویدیان گانتساکتسی ـ معروف به «یپرم خان،» «یفرم خان،» «یپرم خان ارمنی،» و «یپرم خان سردار» ـ از تاثیرگذارترین و برجسته‌ترین شخصیت‌های عصر مشروطه است. یپرم‌ خان ـ که در سال ۱۸۶۸ میلادی در ارمنستان به دنیا آمد ـ از مجاهدانی بود که تحت لوای حزب «داشناک» برای نجات ارامنه‌ی ترکیه از یوغ ظلم و ستم امپراتوری عثمانی فعالیت می‌کرد. دولت روسیه او را دست‌گیر کرد و برای کار اجباری به سیبری فرستاد. بعد از دو سال، موفق به فرار از آن‌جا شد و در سال ۱۹۰۱ به تبریز آمد.
آن‌ سال‌ها، تبریز مرکز انقلابیون مشروطه‌خواه بود، اما صدایی بود تنها. حکومت محمدعلی شاه، با تمرکز قوای‌اش در آذربایجان، سرکوب و خون‌ریزی وسیعی به راه انداخته بود و استبداد داشت در سراسر کشور ریشه می‌دواند. محمدعلی شاه، که دشمن آزادی بود، زیربار اجرای مشروطیت نمی‌رفت. او، بعد از به توپ‌بستن مجلس توسط لیاخوف، قصد کرد خودکامه‌گی‌اش را با زور و قلدری استحکام ببخشد و صدای مشروطه‌خواهان را در نطفه خفه کند.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments