دانلود کتاب از نهضت آزادی تا مجاهدین (جلد اول)

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

از نهضت آزادی تا مجاهدین (جلد اول) دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

لطف الله میثمی

موضوعات

تاریخ معاصر ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

10.0 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 


کتاب از نهضت آزادی تا مجاهدین اثر لطف الله میثمی است
؛
کتاب حاضر, جلد اول خاطرات و شرح فعالیت‌ها و مبارزات ‘لطف‌الله میثمی’, از کودکی تا شهریور 1350 است. او در سال‌های 42ـ 1338 همزمان با تحصیل در رشته مهندسی نفت در چهارچوب تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان, جبهه ملی و سپس نهضت آزادی فعال شد و در آذر 1342 به دنبال فعالیت در ارتباط با نهضت آزادی به مدت 7ماه بازداشت گردید .در مدت یک دهه ( 1344تا 1354) با حضور فعال در سازمان مجاهدین خلق به مبارزه با رژیم پهلوی دست زد . در شهریور 1350همراه سایر اعضای سازمان مجاهدین دستگیر و به مدت دو سال در زندان‌های مختلف به سر برد .پس از آزادی و 7ماه فعالیت مخفی, در شب 28 مرداد 1353در حین تهیه بمب صوتی با انفجار مواجه شد و جراحات شدیدی به چشمان و یک دست او وارد گردید که به علت دستگیری و عدم مداوا, در زندان به طور کامل نابینا و یک دست او از مچ قطع شد .با آزادی از زندان در جریان پیروزی انقلاب با کمک دوستانش تشکیلاتی تحت عنوان نهضت مجاهدین را شکل داد .از آبان 1360نیز این تشکیلات نشریه سیاسی ـ ایدئولوژیک ‘راه مجاهد ‘را منتشر کرد که پس از 12سال در فروردین 1372 تعطیل شد .مهندس لطف‌الله میثمی از سال 1378 شروع به انتشار نشریه ‘چشم‌انداز ایران ‘نمود . کتاب با فهرست اعلام, عکس‌هایی از صاحب خاطرات و چهره‌های مرتبط با او به پایان می‌رسد .

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
1 دیدگاه
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سعادت

بسیار عالی لذت بردم