دانلود کتاب اسرار علم مراقبه

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

  اسرار علم مراقبه 112 تکنینک مراقبه ی تانترا تفسیر اوشو از کتاب (ویگیانا بایراوا تانترا ) (جلد اول ) (دانلود+)

  اسرار علم مراقبه 112 تکنینک مراقبه ی تانترا تفسیر اوشو از کتاب (ویگیانا بایراوا تانترا ) (جلد دوم ) (دانلود+)

نویسنده

کارول نایمن

موضوعات

از واژه مراقبه در دانش فراروانشناسی به نام مدیتیشن هم یاد می کنند و آن را تمرکز مستمر و دائمی بر سوژه مورد تمرکز می دانند.به عبارت دیگر هنگامی که جریان تمرکز برای مدتی زیاد ادامه یابد و قطع نگردد مدیتیشن خوانده می شود که در خیلی از محافل با گفتن ذکر و یا مانترا توام است. در متون اسلامی نیز بر امر تمرکز و مراقبه تاکیید شده است. امام صادق (علیه السلام) در کلام زیبایی فرمودند: هر کس روزی یک بار به مراقبه نپردازد، از ما نیست.

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

3.28 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما


کتاب اسرار علم مراقبه 112 تکنینک مراقبه ی تانترا تفسیر اوشو از کتاب (ویگیانا بایراوا تانترا ) اثر کارول نایمن است؛ مراقبه یا درون‌پویی در اخلاق و عرفان اسلامی بخش مهمی از سیر و سلوک است که پس از توبه و مشارطه و پیش از محاسبه است. شیخ محمد بهاری دربارهٔ لفظ مراقبه می‌گوید: «مراقبه یعنی کشیک نفس را کشیدن که مبادا اعضا و جوارح را به خلاف وادارد و عمر عزیز را که هر آنی از آن بیش از تمام دنیا و ما فیها قیمت دارد، ضایع بگرداند.» عبدالکریم حق‌شناس نیز در باب اهمیت مراقبه می‌گوید: شیطان کاملاً به وضعیت شما مطلع است که چه کسی احکام شرع را یک دستی گرفته و چه کسی خودش را در حضور پروردگار می‌داند و چه کسی نمی‌داند؛ چه کسی مراقب است و چه کسی مراقب نیست پس بنابر این حضرت امام صادق فرمودند: کسی از شر این خبیث (شیطان) محفوظ است که دایم در مقام مراقبه باشد و خودش را در حضور و محضر پروردگار بداند و در ادامه فرمودند: آن کسی که شب و روزش را بی‌تفاوت می‌گذراند، دایم صید شیطان است. «واماالمهمل لاوقاته فهو صید الشیطان»Subscribe
دنبال کردن
guest
4 Comments
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
karimi

با سلام و عرض ادب
ابتدا از شما تشکر میکنم بابت سایتتون و کتابهایی ک به اشتراک گذاشتید
در رابطه با این کتاب به ظاهر اشکالی وجود دارد
جلد ۱انتهای فصل ۱۰ ۱۴ یا ۱۵تکنیک گفته شده و در جلد دوم از تکنیک ۵۱شروع شده دلیلش چیست؟!!

هادی

ممنونم
این کتاب خیلی بهم کمم کرد

مصطفی

ممنون از سایت خوب و مفیدتون

فافا

عالی هست ممنون ازتیم تاریخ ما🙏🏻