دانلود کتاب افضل التواریخ

نام کتاب

افضل التواریخ دانلود

دانلود کتاب

×

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفا «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود.

20

         

نویسنده

غلامحسین افضل الملک + به اهتمام منصوره اتحادیه ، سیروس سعدوندیان

موضوعات

تاریخ معاصر ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

15.9 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 


کتاب افضل التواریخ اثر غلامحسین افضل الملک با ترجمه منصوره اتحادیه ، سیروس سعدوندیان است؛ «افضل التواریخ»، تالیف «افضل‏الملک میرزا غلامحسین خان شیرازى» است. در سال  ١٣١۴  هجرى قمرى از طرف مظفرالدین شاه مامور نوشتن تاریخ دوره‏ى مظفرى شد. میرزا غلامحسین خان پس از اتمام رساندن کتاب آن را افضل التواریخ نام نهاد و از این جهت خود افضل نیز به «افضل الملک» شهرت یافت.
افضل التواریخ، وقایع هر سال را جداگانه در یک مجلد تدوین و هر جلد را به چهار باب تقسیم کرده است. هر جلد خطبه و مقدمه جداگانه دارد. جلد اول از آن رو که فقط وقایع  ۴٣  روز از  ١٨  ذیقعده تا ذیحجه سال  ١٣١٣  ه.ق، سلطنت مظفرالدین شاه؛ یعنى از زمان تاج‏گذارى تا پایان سال را در بردارد، مختصرتر است و ابواب جداگانه ندارد. مولف گوید که شاه پس از تاج‏گذارى و پس از آنکه وى بخشى از کتاب اعلام الناس در وقایع خلفاى عباسى را به او تقدیم کرد، او را مامور نگارش تاریخ عصر خود کرد و موظف ساخت اخبار هر سال کشور را در کتابى گزارش کند.
کتابى در تاریخ  ۵  سال  ١٣١٣  –  ١٣١٧ ه.ق از دوران پادشاهى مظفرالدین شاه قاجار و از منابع دست اول براى این دوره تاریخى است.

 
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن
[Forwarded from Saeed Salehi vas]