دانلود کتاب انجیل مقدس

نام کتاب

انجیل مقدس (‏دانلود+)

نویسنده

موضوعات

کتاب انجیل مقدس که در باب های مختلف ترجمه شده است +توضیحاتی درباره انجیل های مختلف در ابتدای کتاب آمده است+ رساله های رسولان + باب های مختلف انجیل متی

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

16.4مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

« هم اکنون می‌توانید کتاب انجیل مقدس را از کتابخانه تاریخ ما دانلود کنید. »

انجیل چیست؟

اِنْجیل (عربی شده واژهٔ یونانی εὐαγγέλιον «اِئوانگِلیون» euangelion) کتاب مقدس پیروان آیین مسیحی است. مَتّی، مَرقُس، لوقا و یوحنّا ، چهار کتاب اول عهد جدید است که انجیل نامیده می‌شوند. برخی از مسیحیان انجیل را کتاب آسمانی عیسی (ع) نمی‌دانند بلکه چنین معتقدند که خود عیسی (ع) تجسمی از پیام الهی بوده است و انجیل مجموعه‌ای از تعالیم عیسی (ع) است که توسط شاگردان ایشان جمع آوری شده است. برخی دیگر انجیل را به عنوان کتاب دینی که از جانب خدا فرستاده شده است، قبول دارند و به مطالعه آن می‌پردازند.

انجیل‌ های چهارگانه

واژه «انجیل» هم بر کل کتاب «عهد جدید» و هم بر چهار بخش ابتدایی کتاب یعنی زندگی‌نامه‌های مسیح، اطلاق می‌شود. چهار انجیل در واقع چهار روایت از زندگی عیسی مسیح است. دارای قسمت‌های مشترک بسیاری هستند اما تفاوت‌هایی نیز دارند. مسیحیان این چهار کتاب را «مانند چهار تصویر از مسیح ولی از زوایای مختلف» توصیف می‌کنند.

انجیل مرقس

مرقس را نه از مصاحبان عیسی (علیه‌السلام) بلکه دوست، همدم و شاگرد پطرس حواری گفته‌اند که گاه با پولس نیز همسفر می‌شده و روایت‌های خود را از پطرس گرفته‌است.
انجیل او را مختصرترین، نگارش آن را به زبان رومی و بنابر نظر بیش‌تر محققان در بین سال‌های ۶۵-۷۰ میلادی و در شهر رم دانسته‌اند.

انجیل متا

مفصل‌ترین انجیل و منسوب به متّای حواری است.
پیش از آغاز نقادی‌ها در عصر جدید، قدیمی‌ترین انجیل و تاریخ نگارش آن بین سال‌های ۵۰-۶۰ و گاه ۳۸ میلادی تصور می‌شد  ؛ اما محققان با استناد به برخی گزارش‌های خود آن و نیز تکرار همه مطالب انجیل مرقس در آن، تاریخ تألیف آن را نیز بین سال‌های ۶۵ تا ۷۰ میلادی و پس از انجیل مرقس دانسته‌اند.
نسخه اصلی آن به زبان عبری بوده و در دست نیست.
بعدها به زبان‌های دیگر از جمله یونانی ترجمه شد.
پژوهشگران ضمن به چالش و تردید کشاندن انتساب آن به متّای حواری، از احتمال نگارش آن به دست فردی دیگر و همنام با وی سخن رانده  و اغلب، مکان مکتوب شدن آن را انطاکیه گفته‌اند.

 انجیل لوقا

لوقا، حواری نبود، مسیح (علیه‌السلام) را ندید و نصرانیت را از پولس فرا گرفت.
بیشتر مطالب انجیل او را برگرفته از انجیل مرقس و متّا می‌دانند.
سه انجیل یاد شده به سبب اشتراکات فراوان، به اناجیل همنوا معروف است.
براساس دیدگاه سنتی، انجیل مذکور، به لوقا، یار و همراه پولس منسوب است و این‌که روایت آن به نقل از اوست.
نگارش آن را بین سال‌های ۷۰-۹۰ و به احتمال بیش‌تر ۸۰-۸۵ میلادی می‌دانند.
برخی از حکایات آن از قبیل حوادث دوران کودکی عیسی (علیه‌السلام) در اناجیل دیگر نیامده‌است.

 انجیل یوحنا

این، آخرین انجیل بوده و اختلاف در تاریخ نگارش آن بیش از سه انجیل دیگر است.
گاه تاریخ تألیف آن را سال ۶۵ میلادی می‌دانند؛ ولی بنابر قوی‌ترین نظر که سنت مسیحی نیز تمایل به پذیرش آن دارد، بین سال‌های ۹۰-۱۱۵ میلادی نگارش یافته‌است.
یوحنّا را حواری مورد علاقه شدید مسیح (علیه‌السلام) خوانده‌اند.
در صحت انتساب انجیل یاد شده به وی از جمله به سبب فاصله زیاد زمانی تردیدهایی وجود دارد.
انجیل یوحنا کاملا متفاوت با سه انجیل دیگر و آمیزه‌ای از زندگی مسیح (علیه‌السلام) و مفاهیم فلسفی یونان است.
یکتاپرستی ، پیروی از او و نیز تصدیق تورات و نفی شرک ازاین قبیل است.

برگی از انجیل (اولین آیات انجیل متی) به خط نسخ فارسی متعلق به سده چهاردهم میلادی که یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی کتاب مقدس به زبان فارسی است و نخستین نسخه خطی فارسی می‌باشد که به کتابخانه واتیکان راه یافته‌است. این برگ با کلمات «[به نام] پدر و پسر و جان پاک یکی خدا» آغاز می‌شود.
برگی از انجیل (اولین آیات انجیل متی) به خط نسخ فارسی متعلق به سده چهاردهم میلادی که یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی کتاب مقدس به زبان فارسی است و نخستین نسخه خطی فارسی می‌باشد که به کتابخانه واتیکان راه یافته‌است. این برگ با کلمات «[به نام] پدر و پسر و جان پاک یکی خدا» آغاز می‌شود.

معرفی فصل‌ها و آیه‌ها

متن مَسوره‌ای عبری دارای پایان آیه به عنوان یک ویژگی مهم است. طبق سنت تلمودی پایان‌های آیات دارای منشأ باستانی هستند. در متون مسوره‌ای پایان هر قسمت نیز با یک فاصله («قسمت بسته») یا رفتن به خط بعدی («قسمت باز») مشخص می‌شود که «پاراشیوت» نام دارد. تقسیم متن موجود در «پاراشیوت» معمولاً به صورت موضوعی است. «پاراشیوت‌ها» شماره‌گذاری نشده‌اند.

در دست‌نوشته‌های اولیه (از همه مهم‌تر در دست نوشته‌های تیبریان مسوره‌ای مانند نسخه قدیمی حلب قسمت «باز» ممکن است با یک خط خالی ویک قسمت «بسته» با رفتن به خط بعدی یا کمی تورفتگی نیز نمایش داده می‌شود (خط قبلی نیز ممکن است کامل نباشد). قرار داد آخر دیگر در طومارهای تورات و کتاب‌های مقدس عبری چاپی به کار گرفته نمی‌شود. در این سامانه قاعده‌ای که قسمت‌های «باز» و «بسته» را متمایز می‌سازد. این است که قسمت‌های «باز» باید «همواره» در ابتدای یک خط جدید آغاز گردند، درحالیکه قسمت‌های «بسته» «هرگز» در ابتدای یک خط جدید آغاز نمی‌شوند.

یک ویژگی دیگر مرتبط با متون مسوره‌ای تقسیم‌بندی «سداریم» است. این تقسیم‌بندی موضوعی نیست اما تقریباً به‌طور کامل بر اساس «کمیت» متن انجام می‌شود. بیزانسی‌ها همچنین نوعی از تقسیم‌بندی فصل را به نام «کفالایا» معرفی کردند. این تقسیم‌بندی با فصول فعلی مطابقت ندارد. تقسیم‌بندی فعلی کتاب مقدس به فصول و شماره‌های آیات موجود در فصل‌ها بر هیچ متن باستانی استوار نیست بلکه ابتکار مسیحیان سده‌های میانه می‌باشد. همچنین بسیاری از یهودیان نیز از آن به عنوان مرجع فنی متون عبری استفاده نمودند. این مراجع فنی در دوره تاریخی مناظره‌های اجباری خاخام‌ها با کشیش‌های مسیحی (که از شماره فصل و آیه استفاده می‌کردند) به ویژه در پایان‌های سده‌های میانه در اسپانیا برای خاخام‌ها اهمیت زیادی پیدا کردند. تقسیم‌بندی فصل‌ها برای اولین بار توسط یهودیان در یک دست نوشته در سال ۱۳۳۰ و دریک ویرایش چاپی در سال ۱۵۱۶ مورد استفاده قرار گرفت اما نسل بعدی یهودیان در بیشتر ویرایش‌های کتاب مقدس عبری کامل تلاش نظام مندی انجام دادند تا شماره‌های فصل‌ها و آیه‌ها را در حاشیه متن بنویسند.

تقسیم‌بندی کتاب مقدس به فصل‌ها و آیه‌ها اغلب موجب انتقاد شدید از سوی دین‌پژوهان گوناگون سنت‌گرا و نوین شده‌است. منتقدان بر این باورند که بخش‌بندی متن به فصل‌های مختلف اغلب به صورت بی ربط و در نقاطی انجام می‌شود که از نظر روانی گفتار نامناسب است، بافت معنایی متن را از بین می‌برد و در عمل کتاب مقدس را تبدیل به توده‌ای از نقل قول‌های مذهبی می‌کند. به هر ترتیب تقسیم‌بندی فصل‌ها و شماره آیات به عنوان مرجع فنی مطالعات کتاب مقدس به جزء ناگسستنی آن تبدیل شده‌است. استفان لانگتون به عنوان اولین کسی که در سال ۱۲۰۵ تقسیم‌بندی‌های فصول را در نسخه ولگات قرار داد مشهور است این تقسیمات سپس در سده ۱۴۰۰ در دست نوشته هاتی یونانی عهد جدید درج شدند. رابرت اشتاین (رابرت استفانوس) اولین کسی بود که شماره‌های آیات را در هر فصل قرار داد؛ این شماره‌ها در سال‌های ۱۵۶۵ (عهد جدید) و ۱۵۷۱ (کتاب مقدس عبری) وارد نسخه چاپی شدند.

دانلود رایگان انجیل

دانلود انجیل
دانلود انجیل

 

« هم اکنون می‌توانید کتاب انجیل مقدس را از کتابخانه تاریخ ما دانلود کنید. »

« برای دانلود انجیل،  از باکس بالای صفحه استفاده کنید. » 
266
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
جدیدترین قدیمی‌ترین most votedبیشترین رای
دنبال کردن
سیامک
مهمان
سیامک

تمام ادیان از یک خدا صحبت کردند
این نشان دهنده ی این است که همه ی پیامبران از طرف یک خدا آمدند
پس چرا سعی دارید میان ادیان فرق بگذارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهدی
مهمان
مهدی

سلام
بله ما فقط یک دین داریم و یحودی و مسیحی و … شرایع مختلف هستند و طبق فرمایش قران : ان دین عند الله اسلام (ال عمران – ۱۹)
و تنها دین اسلام است و تمام انبیا هم مسلمان بودند.
ما کان ابراهیم یهودیان و لا نصرانیا و لکن کان حنیفا مسلما… (ال عمران- ۶۷)

غلامرضافتحی
مهمان
غلامرضافتحی

اسلام یعنی تسلیم شدن دربرابرتمام اتفاق هایی که در زندگی برای انسان میافتد وتمام ادیان هم همین منظور راداشتن که بالاترین درجه قرب به حق تعالی است وابراهیم هم یکتاپرست بود

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آقای فتحی.تا آنجا که بنده میدانم ,اسلام یعنی تسلیم بودن دربرابر دستورات خدا.برطبق آیه131سوره بقره می گویم:زمانی که خداوندبه ابراهیم گفت تسلیم خدا باش ,گفت:تسلیم پروردگار جهانیان شدم.حالا شما بگید که این تعریفتون رااز کجا آوردید.آیا آیه ای از تورات ویاانجیل ویا قرآن درارتباط بااین تعریفتان دارید ,یا آنچه که ساخته ی ذهن خودتان است به ادیان می چسبانید؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

اآقای فتحی ,اصلا کجای دین اسلام گفته شده که در مقابل اتفاقات زندگی تسلیم باشید؟من آیات واحادیثی دیدم که شبیه حرف شماست مثل اینکه درقرآن بارها گفته شده که درمقابل سختی هاواتفاقات بد زندگی صبر داشته باشید ویا اینکه احادیثی که میگن از هیچ اتفاق خوشحال کننده ای زیاد شاد نشید,چون هنوز از پل صراط نگذشته اید,آیا منظور شما هم همینه؟

مجتبی مرادی
مهمان
مجتبی مرادی

دوست عزیز امیدوارم حال دلتون عالی باش منظوراز اسلامی که در قران هست تسلیم بودن در برابرخداست

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

مجتبی مرادی ,من کاری ندارم که این تعریفی که آقای فتحی برای اسلام آورده درسته یانه ,من کار به این حرفش دارم که میگه همه ی ادیان هم همین را گفتن.فقط هم کار به قرآن ندارم ,اگه میتونه از ادیان دیگه هم دلیلی برای حرفش بیاره ,ایرادی نداره.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

بله ,همه ی ادیان از یک خدا صحبت کردن ,اما مسیحیان میگن مسیح خداست ویهودیان میگن مسیح یک فرد عادی بوده ومسلمونها میگن مسیح پیامبر خدا بوده ,بالآخره حرف یکی از این گروه ها درسته وحرف بقیه غلط

باباخانی
مهمان
باباخانی

بله حتما بک خدا وجود دارد ولی نمیتوان گفت از یک چشمه اب شور و از همان چشمه اب شیرین بیرون میاید اسلام و مسیحیت کاملا با هم متفاوت هستند در انجیل خداست که به دنبال انسان گمشده میاید او صورت انسان را گرفته به این جهان امد تا محبت خود را به انسان نشان دهد اما در اسلام انسان است که باید انسان را خوشنود کنند و با اعمال خود به خدا برسد و در اخر انشاله که او پذریفته شود تعالیم انجیل با اسلام کاملا متفاوت است از جنگ و خون ریزیهایی که اسلام انجام داده تا اسلام… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

چرا خدایی که در فرمان دوم موسی گفته که نه در آسمان ونه در زمین تصویری برای خدای خود نساز ,صورت انسان به خود گرفته؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

باباخانی ,جنگ وخونریزی هایی که اسلام کرده دست کم از ظلم وجنایت هایی که مسیحیت در قرون وسطی کرد نداره.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

باباخانی ,این بهشتی که شما میگید آبی نداره؟غذایی نداره؟میوه ای نداره؟درختی نداره؟خانه ای نداره؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

باباخانی ,مسلمان ها میگن انجیل وقرآن هر دو مثل آبی هستن که از چشمه ی شیرین بیرون آمدن.اما یکی از این آبها با گذشت زمان آلوده شده وآن یکی تمیز وگوارا باقی مانده است.شما چه جوابی برای آنها دارید؟

محمد
مهمان
محمد

سلام شاید قرون وسطی خیلی طولانی بوده باشه، ولی تمام شد، و اسلام هنوز در حال خونریزی هستش (البته شیعه ها خیلی خیلی کمتر)

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

محمد,مدتش مهم نیست ,مهم اینه که بالآخره به خاطر هردوتا جنگ وخونریزی شده واگر مسیحیان از این نظر بخوان از اسلام ایراد بگیرن ,پس باید از دین خودشون هم ایراد بگیرن.

محمد
مهمان
محمد

اولا اسلام و مسیحیت با هم یکی هستن
دوما اسلام جنگی به راه ننداخته حمله اعراب به ایران توسط خلیفه های سه گانه انجام شده نه اسلام
سوما شما که خط به خط انجیل رو از بر هستین یکم قرآن بخونین تا بدونین بهشت ها با هم فرقی نداره .
و شاید قرآن از حوری و کباب با دوغ صحبت کرده باشه اما اصل مطلب همون رسیدن به مقام رضا خداونده. چه خوب بود اگه ایقدر زود نقد نمی کردی.

شیوا
مهمان
شیوا

😍😍امیدوارم زندگیه منم عوض کنه

ساجد بن علی
مهمان
ساجد بن علی

مگر پیامبران عیسی بن مریم رو شکنجه ندادند،دشنام ندادن ،به سلیب نکشیدند ،اگر بلانسبت خوبان این جماعت آدم بشو بودن حضرت مسیح درست میکرد ،اسلام دین مبارزه است جنگ بین خیر و شر ،نه اینکه خداوند امر کنه همدیگرو به قتل برسانید برای درک بهتر باید قرآن را با قلب پاک مطالعه کنید ،از کسی کمک نگیرید ،دنبال روایت نرید ،احادث نخوانید ،

لتثقهتله
مهمان
لتثقهتله

مسیحیت نمیگه که عیسی خداست بلکه اونو فرزنده خدا خونده

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

لتثقهتله_مسیحیان میگن مسیح خداست

عمانوئیل
مهمان
عمانوئیل

اتفاقا دقیقا به اولوهیت مسیح اشاره کرده

امين
مهمان
امين

ماعادت كرديم به تقليد . اما خوبه يه خورده از كتابهاي آسماني اديان ديگه هم اطلاعات داشته باشيم. آخه همه اونا به يه چيز ميرسند. اونم پرستش خداي يگانه هست.

امير حسين
مهمان
امير حسين

@امين, اره خیلی خوبه، با یه یهودی چت میکردم ریز ریز دینمونو بلد بود ما هنوز دین خودمونو بلد نیستیم چه برسه به اونای دیگه

کاربر
مهمان
کاربر

به شرطی که از دینت اطلاعات کامل داشته باشی
@امین

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

از یک یهودی سؤال کردم که نمیخواهی درباره ی دین اسلام تحقیق کنی ,گفت تا وقتی اطلاعاتم درباره ی دین خودم کامل نشه ,درباره ی دین اسلام تحقیق نمیکنم.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

در قضاوت کردن باید حرفهای همه ی طرفها را شنید ,بعد قضاوت کرد.تا فردی درباره ی همه ی دینها تحقیق نکرده ,نمیتونه بگه که بهترین دین اسلامه.

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

من تحقیق کردم بهترین دین اسلامه با شواهد و مدرک میگم دلایل اونا واسم خنده داره

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آفرین به شما که تحقیق کردی.البته تحقیق هم باید زیاد باشه وهم درست.یعنی هم زیاد کتاب بخونی وهم بدونی که چه کتابهایی را بخونی.شما اول باید یک دور کامل ترجمه وتفسیر قرآن را بخونی وبعد از آن هم از روی چند کتاب تاریخی معتبر مثل یعقوبی وطبری وابن هشام ,تاریخ زندگانی پیامبر اسلام را بخوانی وبعدکتاب های حدیث را بخوانی وبعد درباره ی دلایلی که درباره ی حقانیت اسلام است در اینترنت سرچ کنی وبعد چند کتاب که برضد اسلام نوشته شده بخوانی مثل کتاب بیست و سه سال علی دشتی یا کتاب الله اکبر دکتر روشنگر وبعد کتاب تورات… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

ازاین شواهد ومدارکی که میگید یکیش را برام مثال میزنید؟

پیمان
مهمان
پیمان

لطفاً اگه تحقیق کردید بفرمائید کجای مسیحیت گفته که یک شخص به نام محمد میاد که مسیحیت رو تکمیل کنه. اگه متن کامل رو بدون حذف سر و ته اون بخونید متوجه میشید که هیچوقت به آمدن یک پیامبر اشاره نکرده. خیلی از منابع اسلامی یک بخش از متن رو انتخاب میکنن و به خورد ملت میدن.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

پیمان ,باب 42 اشعیای نبی درباره ی چه چیزهایی پیشگویی کرده؟

555
مهمان
555

من خودم مسلمونم و دینم رو هم عوض نخواهم کرد ولی به خدا قسم ضربه ای از بعضیا که ادعای مسلمونی دارن خوردم که از مسیحی یا یهودی نخوردم .مهم نیست دین هرکس چیه ٫ مهم اینه که اون فرد انسانیت حالیش باشه .

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

انسانیت مهمه ,دین هم مهمه ,چون خداوند در آیه85سوره عمران میفرماید هرکس دینی غیراز اسلام بخواهد ,به هیچ عنوان از او پذیرفته نخواهد شد واو در آخرت از ضررکاران است.دین وانسانیت مثل لیوان وآبه .لیوان بدون آب فایده نداره ,آب بدون لیوان هم فایده نداره.

مهدیه
مهمان
مهدیه

یعنی دین اسلام از اول بوده . اول که مسیح بوده بعد اسلام اودمده.

Alireza
مهمان
Alireza

از زمانی کع اسلام اومده باید همه میپذیرفتنش،با این حال اینطور نیس ک فقط مسلمونا برن بهشت،۱۰۰ درصد اینطوری نیس

سامره
مهمان
سامره

دوست دارم كتاب انجيل و نوشته هايش را ببينم

کوروش
مهمان
کوروش

بازم سلام تشکر از کتابهاتون این دوستمون اگر کتاب تورات هم بخونه فکر کنم یهودی بشه

mohsen
مهمان
mohsen

خوبه که انسان با خوندن این کتابها ایمانش قوی تر بشه نه اینکه زود دینشو عوض کنه………………تمتم ادیان به نوعی مکمل همدیگه هستند.
مرسی از سایتتون

سوگند
مهمان
سوگند

فریبا جان کسی نگفته فقط مسلمونا میرن بهشت شاید پاکی تو از پاکی یه مسلمون بیشتر باشه اما اسلام دین کامل شدس و تمام پیامبران پیشین واسه اسلام اومدن قصد توهین به ادیان دیگه نیس ولی حیفه
اما جین که میگه مسیحی شدم ای وای واقعا جای تاسفه لابد تا الان دیگه یهودی شده و بعد دینایی دیگه
من به تمام ادیان احترام میذارم اما دینم اسلام یعنی جونم خدام اعتقادم

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

سلام ,اونی که مسیحی شده ,برای چی مسیحی شده وشما که مسلمون ماندید ,برای چی مسلمان ماندید؟برای اینکه بفهمید دین درست چیه باید دوتا کار انجام بدید:1_کنار گذاشتن تعصبات2_تحقیق کردن.مرحله ی آسونترش کنار گذاشتن تعصباته.ولی مرحله ی سختش که من مطمئنم هیچکدوم از شما دوتا وخیلی افراد دیگه انجام نمیدن تحقیق کردنه.تحقیقات هم باید زیاد باشه وهم باید درست باشه.یعنی هم زیاد کتاب بخونید وهم بفهمید که چه کتابهایی را بخونید.معمولا همه ی افراد مرحله ی اولش را انجام میدن ,اما مرحله ی دومش را درست انجام نمیدن.به خاطر همین هم ,افرادی که به حقیقت میرسن ,خیلی کمن.

وارطان
مهمان
وارطان

سلام خدمت دوستان مسلمان متاسفانه اکثر مسلمانان تحقیقات خود را از کتب اسلامی و انتشارات اسلامی که در ایران است تحقیقات میکنند و این راه صد البته اشتباه است شما باید مسیحیت و یا یهودیت را با عینک انها نگاهکنید نه با عینک اسلام مثلا شما انجیل برنابا را که در قرن ۱۵ نوشته شده را قبول میکنید نه اناجیلی را که از قرن اول میلادی است حتی در قران هم اسمی از انجیل‌برنابا نوشته نشده ولی در مورد اناجیل دیگه در قران امده توسیه من این است که تحقیقات خود را از تریق انتشارات مسیح و یهودی انجام دهید… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

وارطان ,شکی نیست که در انجیل برنابا اشتباهات فراوانی وجود دارد.از جمله اینکه این کتاب با قرآن تناقضات زیادی دارد.مثلا قرآن می گوید تعداد آسمان ها هفت تاست وانجیل برنابا می گوید نه تا.جای تولد مسیح در قرآن وانجیل برنابا باهم تفاوت دارد وبسیاری تفاوت های دیگر.انجیل برنابا در قرن پانزدهم پیدا شده ,اما اسناد تاریخی مسیحیان نشان دهنده ی این است که این انجیل تا قرن دوم ویا سوم بعد از مسیح موجود بوده.از جمله این اسناد دایره المعارف انگلیسی چاپ سیزدهم در لندن است که جلد دوم این کتاب صفحه 180نوشته که این انجیل در قرون اولیه مسیحیت… بیشتر..

Alireza
مهمان
Alireza

شما از نظرت حقیقت چیه؟!
چون از اول دارم کامنتاتونو میخونم همش فاز دارین مقابل اسلام!
اون تحقیقایی ک شما هم گفتی نیاز نیس
اون کتاب‌هایی ک شما گفتین فرع دین هستن
و شما گفتین باید کتاب هایی ک میگن اسلام حق نیست رو هم بخونیم، اینم قبول داری ک باید کتاب هایی رو ک میگن دین های دیگع کامل نیستن مث اسلام یاتغییر کردن رو هم بخونیم دیگع؟!
قران و انجیل و تورات و زبور و… رو بخون،
خودت میفهمی کدوم حقن!

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

Alireza,من جواب بعضی از سؤالات را نمیدم.مثل این سؤال که حقیقت چیه؟خودت اگه به حقیقت برسی بهتر از اینکه فرد دیگه ای حقیقت را به تو بگه.کتاب تورات وانجیل وقرآن فرعیه؟

اشكان
مهمان
اشكان

سلام با كمال احترام دهنت رو ببند

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

چرا؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

سلام ,خیلی معذرت میخوام ,ولی من نمیتونم دهنم رو ببندم.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

تو دهنت را ببند

ساناز
مهمان
ساناز

من بیشتر کتابای مقدسو مطالعه کردم هنوزم دارم مطالعه میکنم به نظرم هیچ دینی بهتر از انسانیت نیست… به نظرم هیچ کدوم از این کتابا سخن های خدا نیست… یکی گفت قرآن به ما زنا آزادی داد باید خدارو شکر کنیم.. واقعا عجیبه با قبول کردن یه کتاب آزادی از آدم گرفته میشه و با قبول کردن یه کتاب دیگه یه سری آزادی به آدم داده میشه… بچه ها به جای یاد گرفتن انسانیت یاد میگیرن با این کار میرن تو یه چا میسوزن با فلان کار میرن بهشت حال میکنن… به خاطر اینکه یکی به کتابی که خودش اعتقاد… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آیا شما قرآن راهم به طور کامل خوندید؟آیا کامل خوندید؟به نظر شما خدا نباید آدم های بد را توی یک چاه بسوزونه وآدمهای خوب را نباید بفرسته بهشت؟

غلامرضافتحی
مهمان
غلامرضافتحی

سلام به نظرت الان به جای خداوند قضاوت نمیکنی

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

سلام أقای فتحی,بنده قضاوتی نکردم .بنده فقط نظر ساناز خانوم راپرسیدم.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

ساناز خانوم ,به نظر شما خدا غیرت داره یانه؟

امید
مهمان
امید

درود بهشت چیه؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

امید,بهشت از دیدگاه قرآن به صورت یک باغیه که درخت داره و رودخونه داره وقصر داره وحوری داره و در کنار اینا رضایت خدا هم هست.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

نظر شما درباره ی افرادی که انسانیت دارن ,ولی به پیامبران خدا ایمان نمیارن چیه؟

غلامرضافتحی
مهمان
غلامرضافتحی

ایمان وعمل صالح درسته دلیلی نداره کسی به پیامبران ایمان بیاره یانه در همه ادیان وگفت های پیامبران هست

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

برادر عزیز,آقای فتحی شما ایمان وعمل صالح را قبول دارید.منظور شما ازایمان چیه ؟ایمان به چی باید داشته باشیم؟

sadegh
مهمان
sadegh

انسانیت بهترینشونه.خدامیخاد اینوبهت یادبده ن چیز دیگ ای

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

مطمئنم یه آیه از قرانو نخوندی اگه خوندی هم درست تفسیرش نفهمیدی

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

فاطمه خانوم,ازکجا میدونی یه آیه از قرآن را نخونده ,شاید خونده؟شایدتفسریش راهم درست فهمیده باشه؟من یک نفررا میشناختم که بادین مشکل داشت.دوستش براش کتاب تفسیر قرآن آورده بود وبهش گفته بود بخوان ,شاید مشکلاتت برطرف بشه ,میگفت ازآن روزی که تفسیر قرآن را میخونم ,مشکلاتم بادین بیشتر شده.

غلامرضافتحی
مهمان
غلامرضافتحی

آیه های قرآن حاکی از ایمان وعمل صالح میباشد هر دومکمل هم هستند

باران
مهمان
باران

سلام واقعاوبلاگتون عاليه حرف نداره.مرسيييييييييييييي

ایدین
مهمان
ایدین

قابل تورو نداره عزیزم

کامل
مهمان
کامل

بابا شما عجب ادم هایی هستید نشستید واسه چی بحث میکنید.این یعنی چی این کامله اون کامله.
فردا یه دین تازه بیاد باید ما دینمون رو عوض کنیم چون اون آخرین دین هست.خواهشا این حرفا رو ول کنید.

Mp
مهمان
Mp

واقعا آدم ساده ای هستی ….نمیخوام دلیلشو بگم بهت
ولی خودت یه روز معنیه حرفمو میفهمی عزیز جان

کیارش
مهمان
کیارش

هرکسی دارای آزادی بیان و اعتقادی هست پس به اعتقاد های هم احترام بذاریم یه اعتقاد هم توهین نکنیم

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

اگه همه بیان بگن ما دینمون تغییر دادیم آدمای ابله راهشون گم میکننن

Alireza
مهمان
Alireza

حرف حق!
گرچه بحث منطقی بدون توهین برای رسیدن بع حقیقت خوبه:]

فریبا
مهمان
فریبا

توی دنیا فقط که دین اسلام نیست دین های دیگه ای هم هستند اینجوری که شما میگید انگار فقط بعضی مسلمان ها میرن بهشت ولی اینجوری نیست بعد هم من با این که ایرانی هستم ولی از پدر و مادرم تقلید نکردم و مسلمان نشدم بلکه مسیحی شدم

asef
مهمان
asef

@فریبا, neaz ba komak darm

زهرا
مهمان
زهرا

سلام من مطالبتونو خوندم ونظرم یه کم با نظر شما تفاوت داره اسلام دین مهربانی وجین عزیز شما اگر اعتقاد محکمی داشتا مطمئنا اسلام رو رها نمیکردی مسیحیت از زمان حضرت عیسی خیلی تغییر کرده یکیش اینه که در مسیحیت ارتباط زن فقط به شوهرش وبرادر وپدرش ختم میشد وهیچگونه ارتباطی با بقیه ی مرد ها درست نبود ولی دین اسلام به ما زن ها ازادی داده پس باید شکر گذار خدا باشیم که دین اسلام رو خدا برامون فرستاده شاید موافق نظرو نباشی ولی بهتره بیشر تحقیق کنی هنوز برا برگشت دیر نیست

mehdi
مهمان
mehdi

اسلام و مسیحیت نداره هردو به زن مثل وسیله نگاه میکنن شما نصف یک مرد ارزش دارید شما نمیتونید لباس آزاد بپوشید چون یک زنید شوهر شما میتونه چنتا زن بگیره ولی شما نمیتونید اینکارو بکنید اگر پیامبران ما زن بودن این مسئله برعکس میشد یکم علم پیشرفت کرده یکم شمارو راحت گذاشتن اگر شما ۲۰۰ سال پیش یک زن دینی بودین متوجه آزادی میشدید

Neda
مهمان
Neda

دوست عزیز بذار بهت بگم بله، فقط افرادی به بهشت میرن که مسلمونن وافرادی که قبل از اومدن هر پیامبرجدید به ایین اون پیامبر بودن یعنی زمان حضرت ابراهیم به دین ایشون تاااا حضرت عیسی هم به دین ایشون اینا بهشتین و موقع اومدن پیامبر(ص)به دین ایشون باید باشن، یعنی کسی حق نداره وقتی پیامبرجدیدکه اومده ازقبلی پیروی کنه، چون دین جدید ادامه دستورات بیشتره وکاملتره، وبقیه نبایداز قبلی که ناقص تره پیروی کنن درواقع فرار از دستوراته وهمین جور هرمرحله ناقص ها تکمیل میشن تا آخرین پیامبر، پس یهودیت و مسیحی بودن الان جز شرک چیز دیگری نیست هرچندزمانی… بیشتر..

AAA10
مهمان
AAA10

با عرض سلام خدمت همه شما من فقط نظرم رو میگم کاری با خوب و بد بودن هیچ دینی ندارم فقط اینکه چشماتون رو نبندین بگین اسلام یا بگین مسیحی یا یهودی همه اینا فقط راه هستند هیچ وقت نباید دینی رو به خاطر اینکه دیر تر اومده و یا دست خوش تغییرات شده نادیده بگیریم خیلی از تغییرات خوب هستند مثلا تا 100 هزار سال پیش که انسان اولیه بشکل کامل (از نظریه تئوری تکامل انسان) انسان ها تازه با چشمان خودشون موفق به دیدن رنگ قرمز شدند خب این یک تغییر بود ولی باعث بهتر شدن زندگی شد… بیشتر..

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

آدمای جاهل اونو تغییر دادن پس پیشرفت نیس پس رفته

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

از کجا میدونی آدم های جاهل تغییرش دادن؟شاید هم آدم های دانایی بودن؟

Alireza
مهمان
Alireza

ن اینطوری هم نیس
شما اگ اروما بدنیا میومدی یا امریکا مسیحی بودی
و همبن غیرتی ک رو اسلام داری رو مسیحیت داشتی!
بع دستورات دینمون باید عمل کنیمو شکرگذار خدا باشبم و انسان باشیم،
بهشتو اگ نگرفتی بیا یقه منو بگیر 😐

mehdi
مهمان
mehdi

حاج خانم حالت خوب نیست ؟ هر دینی یک ادعایی داره یه دین ادعا داره زودتر اومده پس معتبر تره یکیم میگه آخر اومده پس کاملتره ما ده هزار دین داریم دو هزار پنصد خدا هرکدوم از این خدا ها دو هزارو چهارصد نود نُه تای دیگرو قبول ندارن
دین مشکلش اینه به انسانیت اشاره میکنه ولی تمرکزش رو انسانیت نیست شما بی سوادین اینو یاد نگرفتین افراد بی سواد به جهنم میرن ؟ شما یک زن ایرانی هستید هرروز چند بار دروغ میگید؟ غیبت میکنید ؟ حسادت میکنید ؟تنبلی میکنید ؟ فقط دلتون خوشه ک دین دارید؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

ما نمیگیم فقط مسلمونها میرن بهشت.ما میگیم دین درست یکیه.نمیشه چندتا دین حرفهای متفاوت بگن وهمه هم درست بگن.تقلید هم در مسائل نادرست جایز نیست ,اما در مسائل درست جایز است.

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

وقتی از اسلام مطلع نیستی با دین های ديگ که به خدا اعتقاد داره با درست زندگی کردن میری بهشت وقتی راهی درست هست راه غلط میری به بهشت نمیری فریبا خانم

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

فریبا,مهم این نیست که از پدر ومادرت تقلید کردی یانه ,مهم اینه که چقدر درباره ی دین تحقیق کردی.شاید اگر تحقیق کنی متوجه بشی که همون دین پدر ومادرت درست بوده.

حبیبی
مهمان
حبیبی

جانم در جگرت فریبا جان با این تقلید نکردنت

کامل
مهمان
کامل

تنها خداست که کامل هست .جز اون هیچی و هیچ کس برام مهم نیست.امیدوارام آن روز فرا رسد که هیچ کس تفرقه ای میان ((راه رسیدن ))به خدا را به میان نیاورد و فقط در مورد(( رسیدن)) به خدا سخن بگوید .
اگر سخنی زدم که جایز نبود از دوستان معذرت میخواهم.
همیشه به نام خدا…..

جواد
مهمان
جواد

در قرآن آمده:
یا ایها الذین آمنو آمنو!
ای کیانی که ایمان آوردید! ایمان بیاورید1
یعنی اسلام رو نه با زبان با قلبتون قبول کنین وگرنه یزیدو معاویه و عمروعاصم مسلمان بودن!
و وقتی اسلام رو قبول کردی باید به همش عمل کنی نه یه جایی رو دوس داری عمل کنی یه جایی رو دوس نداری نکنی! چه بسا اون دنیا به توه مسلمون که میدونستی و کردی و نکردی سخت تر بگیرن نسبت به کسی که تو آفریقاستو نمیدونه!
چون حجت به تو تموم شده!

Anti Antichrist
مهمان
Anti Antichrist

@جواد, موافقم متاسفم از این جوونایی که منحرف شده که صهیون رو به هدفش که همانا گرفتن اعتقاد از جووناس برسونن دیگه آدم چقد بگه , برید مستند ظهورو ببینید با عنوان The Arrival برید سایت هاشم فیلم که یه مسلمون اروپائیه عوض اینکه به دینشون افتخار کنن واسه فرار از وظایف دینی و شهوت پرستی راه به راه دین عوض می کنن برید ببینید که تو این عهدای قدیم و جدید چه تحریفایی کردن به نفع خودشون خدانشناسای گور به گور شده آخه آدم به کی بگه ، عوض اینکه ما بیدارتر شیم داریم بدبخت تر و بی اعتقادتر… بیشتر..

فاطمه
مهمان
فاطمه

بیشتر ما ایرانیا اسلام رو قبول نداریم چون غربی ها مسلمون نیستن. باور کنید اگه غربی ها مسلمون بودن ما مسیحی،با این غرب زدگی ک ما داریم هممون مسلمان میشدیم.مسحیت و یهودیت دین های مقدسی هستند اما اگه یک نفر مسیحی واقعی باشه صددرصد مسلمون میشه. چون خود مسیح گفته ک بعدمن پیامبری میاد به نام احمد و دین کامل رو همراه خودش میاره،پس به او ایمان بیارید….
اگه شما ک ادعا میکنی مسیحی واقعی هستی پس باید ب حرف پیامبرت گوش کنی…

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

خواهر عزیز ,از کجا میدونی مسیح همچین حرفی رازده؟آیا شما کتاب مسیحیان را خوندی وتوش همچین چیزی را دیدی؟مسلمونها میگن کتاب مسیحی ها تحریف شده.ازکجا معلوم که حتی تو تحریف نشدش همچین چیزی بوده باشه؟

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

کتاب انجیل اصلی رو بیارین بعد درمورد بودن یا نبودن ختم پیامبران و بهترینش ن حرف می‌زنیم انقد شرک نگید

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

بایک کشیش مسیحی چت میکردم میگفت ما انجیلی داریم که تنها سی سال بعد از مسیح نوشته شده وبا انجیل فعلی مطابقت کامل داره.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

فاطمه خانوم,شما چکار به شرک گفتنش دارید؟شما ببینید حرفش منطقی هست یانه؟شما چطور میگید که مسیح گفته بعد از من پیامبری به نام احمد میاد ,درصورتی که خودتون هم قبول دارید که انجیل اصلی الآن نیست تاببینیم مسیح همچین حرفی رازده یانه؟

غلامرضافتحی
مهمان
غلامرضافتحی

جناب اسلامی اگر شما از روی تعصب حرف نمیزنی وهیچ اختلافی باهیچ دینی نداری واقعا اصل دین راشناختی

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آقای فتحی ,من نگفتم که هیچ اختلافی باهیچ دینی ندارم وادعا ندارم که اصل دین را شناختم.من فقط از اون هایی که مسلمونن میپرسم چرا مسلمونید واز اونهایی هم که کافرن ,میپرسم چرا کافرید.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آقای فتحی ,به نظر من اصل دین دوری کردن ازگناهه.با اینکه قرآن بارها وبارها حرف از ایمان وعمل صالح زده ,اما من فکر می کنم اصل دین عمل صالح نیست,بلکه اصل دین دوری کردن از گناهه.برطبق این حدیث میگم:دوری کردن ازگناه مهمتر از کسب نیکی ها است.حضرت علی(ع)_بحارالنوار_ج74_ص87.به نظر من اصل دین اینه که هوای نفست رابرای خدا قربانی کنی.یعنی برای خدا از هوای نفست بگذری.سوره شمس بیشتراز هر سوره ی دیگری قسم داره وبعد از این قسمها میگه :هر کسی که(باگناه)خودش را آلوده کردمحروم شد وهرکسی که خودش را(از گناه )پاک کرد رستگار شد.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی
    آقای فتحی ,قرآن درباره ی کسانی که کار خیر انجام میدن ,میگه شاید رستگاربشن ,اما درباره ی کسانی که گناه نمیکنن میگه حتما رستگار میشن.
☆☆☆
مهمان
☆☆☆

آقای فرشاد اسلامی خیلی زیرکی ولی تو اصلا مسلمون نیستی پس ادای مسلمونا رو در نیار من که خوب شناختمت نمیدونم قصدت از این کارا چیه ولی من خوب شناختمت تو مسلمون نیستی حالم ازت بهم میخوره کافر

فرشاد اسلمی
مهمان
فرشاد اسلمی

کارت درسته

Aahkan
مهمان
Aahkan

تو هيچ جاي كتاب مقدس مسيح نگفته بعد من پيامبر به نام احمد مياد لطفا دروغ نبافيد ديگه همه الان حقايق رو ميدونن دوما مسيح خدا بود در جسم انسان اخرين پيامبرم يحي تعميد دهنده بود اطلاعاتتون رو بازبيني كنيد

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

سلام ,در آیه 7 باب16 انجیل یوحنا به آمدن فردی اشاره شده.در خیلی دیگر از آیات انجیل ,مسیح مژده ی آمدن شخصی بعد از خود را داده.نام این فرد به زبان عبری فارقلیطا است و درزبان سریانی به دو شکل پاراکلیتوس وپیریکلیتوس وجود داشته که پاراکلیتوس یعنی آرامش دهنده که مسیحیان می گویند منظور از این نام روح القدوس است وپریکلیتوس از دو جزءتشکیل شده ,یکی پری ودیگری کلیتوس که پری به معنی بسیار وکلیتوس به معنای ستوده است که پریکلیتوس دقیقا به معنای احمد است.چون کلمه ی احمد هم از ریشه ی مبالغه است وبه معنی بسیار ستوده می… بیشتر..

سعید
مهمان
سعید

به دین انسانیت بپیو ندید

Hosein
مهمان
Hosein

سلام . اقا سعید ادمها در انتخابهای خودشون سردرگم هستند . اگر امروز حرفی می زنند بر اساس ادراکات و فهمشون تا امروز است و ممکنه فردا نظرشون عوض بشه . پس نمیشه ادمها با فکر خودشون راه صلاح و فساد رو تشخیص بدن . اگر نتیجه های اخروی هم با فرض وجود قیامت اضافه بشه اوضاع بدتر میشه چون از اون طرف ادمها خبر ندارن . دین زاده فکر انسان نیست . پیام و روش خداست برای درست زندگی کردن . پس دین خدا جایگزین نداره . دین الهی در زمانهای مختلف یکی بوده . یکتا پرستی و باور… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

انسانیت چیز خوبیه ,اما کسی که انسانیت داره ,ولی نسبت به کتاب خدا ودین خدا بی اهمیته ,آیا اینم خوبه؟

گمنام
مهمان
گمنام

سلام دین انسانیت دقیقا چی هس؟بنظرم یه استدلاله برای ادمای تنبل.هر کسی میتونه هر کاری کنه و اسم خودشو بذاره انسان .همه کارای خودشون رو قبول دارن که انجام میدن تا حالا بدترین ادم هم گفته من حیوان صفتم؟ن

یحیی
مهمان
یحیی

تعجب من از اونایی هستش که مثا یه ساقه نازک و بی ریشه با خوندن هر کتابی رو به اون میارن واقعا که جای تاسف داره آخه نباید ادم یه کم هم از عقلش استفاده کنه؟

گمنام
مهمان
گمنام

دین چیزی است که نمیتونی خودت انتخواب کنی پس دستت توش بستس واسه همین ایمان مهمه و مورد دیگه اسلام یعنی قدرت به یک سری ریش که بردارن ناموستو به اسم اسلام تو دادگاها پیشنهاد صیغه یا به اجباری بدن و تو نتونی هیچ کاری کنی
عیسی مسیح راهنمایانش میشن پدران که نمیان از ریششون مثل اخوندا سو استفاده کنن

adel
مهمان
adel

کجای قرآن از صیغه اومده میتونی یک آیه از قرآن در مورد صیغه بیاری

یه بنده خدا
مهمان
یه بنده خدا

قابل توجه دوستانی که میگویند دین دین انسانیت است.مبنای شما برای انسان بودن چیست؟همه میدانیم که انسان ممکن الخطاست و ممکن است بدیها را خوبی ببیند پس این انسان ممکن الخطا نیاز به چار چوبی دارد که آن چاچوب توسط کسی که خود فوق العاده است وضع شده باشد کسی که سرچشمه کمالات است و می تواند انسان را به کمال برساند و او کسی نیست جز خدا که پیامبرانش را برای معرفی چار چوب انسانیت فرستاد. او پله پله پیش آمد و کم کم انسان ها را آماده کرد تا بتوانند انتهای کمال را دریافت کنند به همین دلیل… بیشتر..

دانیال
مهمان

ما بشریم مثل اینکه خودمون را فراموش کردیم خداوند تمام پیامبران را فرستاد واسه ی چی ؟فقط یک هدف این است که ای انسان دروغ نگو ظلم نکن به دیگران رحم وخدا باور کن به کسی دیگری کاری نداشته باش این پیامبرانهمشون یک هدف داشته اند اینه که انسان را به جایگاه فراموش شده یخودش برسونن یعنی انسانیت قران را فراموش نکنید اخرین کتاب از پیامبران بود که بر شخصی که خواندن ونوشتن بلد نبود وتا به امروز تمام علما از تفسیر ان به قطره ای رسیدند تمام علم در همین کتاب عجیب به نام قران نزول کرده است

Mohamad
مهمان
Mohamad

درسته ولی شما فقط چیزا خوب قران رو نبین مثلا تو سوره ال عمران گفته کافران را سر ببرید و اعدام کنید. یا یه سوره دیگه میگه اگه کشوری کشور دیگری رو غارت کرد میتونع به زنانش تجاوز کنه به نظر شما اینا حرف ها خداست؟از کجا میدونی کتاب دست نخوردس؟

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

کجا اسم تجاوز اومده اینا رو کی تو گوشت کرده
من خيلی تحقیق کردم آیات قرانو مسیحیون یه جور ديگ تفسیر میکنن من خيلی تحقیق کردم من به دینم که اسلامه مطمئنم و میتونم ازش دفاع کنم

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

این را کی تو گوشت کرده جواب مناسبی نیست ,شما میتونید راحتر از این صحبت کنید.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آیه 5 سوره مؤمنون میگه که مؤمنان عفت خود را حفظ می کنند مگر درمورد زنان وکنیزانی که مالک شده اند.برطبق دستورات اسلام اگر بین مسلمانها وکافران جنگ بشه وکافران کشته بشن وزنان ودختران آنها به دست مسلمانها بیافتن,درحکم کنیز مسلمانها به حساب میان ومسلمانها بدون رضایت آنها میتونن باآنها نزدیکی کنن.به نظر شما این اسمش تجاوز نیست؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

من تو سوره عمران همچین آیه ای راندیدم.آیه 4 سوره محمد گفته که کافران را گردن بزنید.گردن زدن با سربریدن فرق داره.البته برای اینکه بدانید که باید همه ی کافران را گردن زد یا فقط آنهایی که با مسلمانان جنگ دارند باید همه ی آیات قرآن را باهم در نظر گرفت.آیه90 سوره نساءگفته که کافرانی که کاری به کارتون ندارن ,شماهم کاری به کارشون نداشته باشید.وقتی این آیه را درکنار بقیه آیات قرآن قرار میدیم متوجه میشیم که فقط گردن اون کافرانی را میشه زد که قصد جنگ ویا توطئه برعلیه مسلمانها را دارندکه البته درزمان ما اینکار وظیفه نیروی… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

شما چند سؤال را باهم پرسیدید که هرکدوم از آنها باید به طور جداگانه پاسخ داده بشه.تا آنجایی که من میدونم اسلام اجازه فتح وغارت کشورهای دیگه رانداده.آیه39 سوره حج میگه که به مسلمانها اجازه جنگ داده شد ,چون مورد ظلم قرارگرفتند.چیزی که ازاین آیه میفهمیم اینه که تا مسلمونها مورد ظلم قرار نگیرنداجازه جنگ ندارن.بنابراین اگرچه درطول تاریخ مسلمونها بعضی وقتها بدون دلیل به کشوری حمله کردند,امااسلام چنین اجازه ای نداده.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

یک کشاورز بی سوادبه نام کربلایی محمد کاظم ساروقی که دریکی از روستاهای شهر اراک در سال 1262به دنیا آمدبه طرز معجزه آسایی کل قرآن راحفظ شد.به طوری که قرآن را از اول به آخر واز آخر به اول میخواند.داستان این کشاورز را تواینترنت میتونید بخوانید.قرآنی که این کشاورز بی سواد از حفظ می خواندبا قرآنی که الآن در دست ما مسلمونها قرارداره ,ذره ای فرق نداشت که این یک دلیله براینکه قرآن تحریف نشده.البته دلایل دیگری هم برتحریف نشدن قرآن هست.

مجيد 20
مهمان
مجيد 20

بحث دين ب كنار بيايد مثل انسان زندگي كنيم (زندگي را زندگي كنيم نه زنده ماني)

مجيد 20
مهمان
مجيد 20

@مجيد 20, jmjm

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

شما هم همون انسان های به ظاهر بشر دوست و ازاد طلبی

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

نظرت درباره ی کسی که انسانه ولی نسبت به پیامبرا بی تفاوته چیه؟

گمنام
مهمان
گمنام

استدلال و منطق تو دوس دارم .اطلاعاتت کم نیست

masa
مهمان
masa

حتما بخونیدددددددددد
من فقط یه نمونه کوچیک ازمعجزه بودن قران روبرای دوستان ازخوده قران نشون میدم.
آیه ی 30سوره ی انبیاء:(آیاکافران ندیده اند که آسمان وزمین بسته بود ماآن هاراشکافتیم وهرموجودی راازآب افریدیم آیاایمین نمی آورید؟)
درسال 1937یک نظریه جایزه نوبل روگرقت بر این مبنابودکه انفجاربزرگی باعث خلقت جها.اسمان وزمین وستارگان شده درحالیکه قران 14قرن پیش گفته وجالبتراینکه درقران گفته شده هرموجودی از اب تشکیل شده والان دانشمندان به این نتیجه رسیدن که بدن انسان ازسیتوپلاسم که بیشتراون از اب هست تشکیل شده.

AAA10
مهمان
AAA10

سلام نظرتون کاملا درسته ولی اغاز حیات رویه زمین تبق تحقیقاتم با برخورد شهاب سنگ دنباله داره یخ زده از محل کمربند سیارکی کایپر به سمت زمین روانه شد و بعد از 2 میلیارد سال شد این چیزی که الان ما هستیم یکمی ازلاعاتت رو بروز کن

mahsa
مهمان
mahsa

آقاامیدلطفاکورکورانه حرف نزنید.بله دین زمان محمدرضاشاه خوبه زمانی که خوده ایران یه لوله کشی اب توخونه هاشون نبوداون پست فطرت پول لوله کشی فاضلاب لندن وداد.محمدرضاخوبه که فقطباخانوماحمام میرفت وخانومش خیاط مرد داشت.ایرانی ها درگذشته مردمی کاملاروشن فکربودن اگه کتابای تاریخی بخونی اینومیفهمی ایرانیها از فاصله طبقاتی واینکه همه چی فقط برای اشراف بوده حتی تحصیل کردن رنج میبردن.مشکل شما اینکه خودتونو عاقل فرض میکنید.قدرقران مارودکترگری میلر.یوسف استس کشیک امریکایی.ملکه وردون میدونن قدرقران ماروچینی ها میدونن که گفتن اگه 14 قرن پیش قران درچین نازل شده بودالان جهان دراختیارما بود.قران اگه تحریف شده بودخبراز اینده نمیداد مطالبی نداشت که بعداز14قرن… بیشتر..

555
مهمان
555

@mahsa, مهسا جان الان دنیا مثل قدیم محدود نیست مسلما هر چینی ای میتونه یه قرآن تهیه کنه و اگه به اسلام علاقه مند شد مسلمون بشه . اگه اینا به ارزش اسلام پی بردن چرا کمونیست موندن ؟ چرا مسلموناشونو قتل َعام میکنن ؟ ما که چند قرن مسلمونیم چرا جهان در اختیارمون نیست ؟! بله ما یه موقع ابن سینا داشتیم ٫ باعث رشک غرب بودیم حالا چی داریم ؟ میگی امام علی به زرتشتیا احترام میذاشت ٫ حرفت صحیح٫ حالا ما مثل امام علی هستیم ؟!! تو روز روشن یهودی و مسیحی و زرتشتی رو کافر خطاب… بیشتر..

آلاء
مهمان
آلاء

@555, متاسفانه چیزی رو که غیرمسلمون ها با از دست دادن دینشون به دست آوردن ما بااز دست دادن دینمون از دست دادیم بعد از جنگ های صلیبی اروپایی ها فهمیدن که با دینی که کشیش ها به اسم مسیحیت برای اون ها درست کردن به هیچ جایی نمیرسن پس رهاش کردن.
اما ما مسلمون ها که دلیل پیشرفت هامون دینمون بود رهاش کردیم و از اون موقع بو که به این روز افتادیم.
شما را نمی دانم ولی من هرگز به مسیحیان زرتشتیان و یهودیان کافر نمی گویم و البته هیچ مسلمانی هم حق این کار را ندارند.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آلاء,شما چگونه مسلمانی هستید که به مسیحیان کافرنمیگویید,درصورتی که آیه 17 سوره مائده می گوید که به طور حتم کافر شدند کسانی که گفتند خداوند همان مسیح پسر مریم است.الأن همه ی مسیحیان اعتقاد به خدایی مسیح دارند ,پس چگونه شما مسیحیان را کافر نمی دانید؟

AAA10
مهمان
AAA10

با عرض سلام خدمت شما جناب من با ایده شما مخالفم اسلام اگه درست بود میگفت همه با هم برابر هستن چه زن چه مرد چه مسلمون چه غیره مسلمون و به خاطر هر چیزی هم که هست نباید هم دیگه رو قتل عام کنیم نمونش قرن 16 جنگ های صلیبی و همین چند وقت پیش داعش که به نام خدا ( الله ) گردن زن و بچه و هر کسی رو میزد اخه مگه خدا گفت که گردن هم نوع خودت رو بزن اگه خدا همچین چیزی رو گفته باشه نمیخوام پرستشش کنم .

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

سلامAAA10,آیا کسانی که به پیامبر خدا ایمان میارن با کسانی که به پیامبرخدا ایمان نمیارن برابرن؟قرآن بارها وبارها گفته باکافران بجنگید وگردن کافران رابزنید ,اما همه ی کافران را نگفته,بلکه اون کافرایی را گفته که قصد جنگ بامسلمونها رادارن.چون درآیه90سوره نساءمیگه کافرایی که کاری به کارتون ندارن ,شما هم کاری به کارشون نداشته باشید.شما اگه مسلمون باشید ویه کافری به جنگتون بیاد گردنش را نمیزنید؟وایمیستید اون گردن شمارا بزنه؟حیوانات وحشی اینقدر فهم وشعوررادارن که به پیامبرا حمله نکنن.پس کافرانی که به جنگ پیامبر خدامی آیند از حیوانات وحشی هم پست ترند وکسی که از یه حیوان وحشی پست تره ,دیگه… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

AAA10,شما تأکید خاصی روی جنگ های صلیبی هم دارید.من یه سری چیزا تو اینترنت راجع به این جنگ ها خوندم ,اما اطلاع دقیقی راجع به این جنگ ها ندارم.تا آنجا که من می دانم مسلمانهاتعدادی از سرزمینهای مسیحیان رافتح کردند,بعد مسیحیان علیه مسلمانها قیام کردند وسرزمینهای خود را پس گرفتندوبعد ازآن دوباره مسلمانها حمله کردند و آن سرزمینهاراپس گرفتند.تاریخ ویل دورانت هم نوشته که بعضی ها دراین جنگ ها دست وپای بچه های کوچک را می گرفتند وآنها رابه طرف دیوار پرت می کردند,به طوری که دست وپا ویا گردن آنها می شکست.شکی نیست که جنایت های زیادی دراین جنگ… بیشتر..

شایان
مهمان
شایان

اطلاعاتت خوبه ولی فقط تو داری از اونور نگاه می کنی

محمد
مهمان
محمد

به نظرم هر مسلمانی باید لنجیل بخونه چون اینجوری قدر قران می دونه من هم اجیل خوندم و هم قرآن اصلا هم تعصب ندارم و آنهایی که اهل تعصب دین یا قومی هسنتد از نظر قران مردود هستند اکثر آنهایی که مسیحی هم شدن اصلا نمی دونند قران چی هست و فقط عرق قومی و ناسینالیست قومی آنها را مسیحی کرده اسلام = با توحید فقط خدا

Mp
مهمان
Mp

آفرین به تو عالی هستی

AAA10
مهمان
AAA10

شما برو جنگ هایی که بهخاطر دین بنا شده رو بخون ببین که چند انسان بیگناه کشته شدند و زن و بچه و خونه و زندگی مال شون به نا بودی کشیده شد این اصلا در مقام انسان ها که چه عرض کنم در مقام حیوانات هم پست ترین کاریه که میشه کرد اخه چرا باید کسی رو بکشیم فقط به خاطر دینی که میگه باید این کار رو بکنی چون خدا گفته من اصلا قبول ندام یه همچین چیزی رو توی کت من هم نمیره تعصبی هم نیستم فقط یه ادمم که دلش برای نسل بشریت که داره به… بیشتر..

فاطمه خانم
مهمان
فاطمه خانم

جنگ ها رو بگو جنگهایی که بخاطر اسلام بود و زن و بچه ای کشته شد؟؟؟
کلا1022نفر از کافرین در جنگهای اسلام کشته شدن که توی دفاع بود مسلمونا والا جنگ نمیکردن و هیچ زن و بچه ای توشون نبود

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

فاطمه خانوم ,منظورت از اینکه توی دفاع بود چیه؟یعنی اینکه جنگ های اسلام حالت دفاعی داشته؟

جواد
مهمان
جواد

درود به همه ی انسان های یکتا پرست. من یه مسلمانم و به دینم افتخار میکنم.من شخصا در مورد دینم تا الان تحقیق نکردم.و الان تازه دارم اینکارو میکنم.و واقعا اسلام بهترین دینه ممکنه. وجدانا برید تورات بخونید برید انجیل بخونیدو قران بخونید.میرسید به این نکته که اسلام بهترینه البته اگه بی طرف باشید نه اینکه بخواید اونکه از توش دربیاری.واسه خدا برو دنبالش نه واسه مقاصد شخصی. مثلا در انجیل اومده خدا با یعقوب کشتی گرفت و خدا رو زمین زد!!!! یا مثلا ازدواج یه امر مکروهه!!! یا در دین یهود گرفتن نزول اشکالی نداره بلکه گفته از غیر… بیشتر..

نفیسه
مهمان
نفیسه

من واقع برای کسی که اسلامو قبول نداره متاسفم من فقط خدا وپیامبراشو امامشو قبول دارم و حام از هرچی اخوندو ملا هم بهم میخوره و از دینی که خودشون واه منفع خودشون درست کردن متنفرم ! همه ی ادیانو قبول دارم وتک تک شون قابل احترامن ولی قبل توجه جناب جیمی براش متاسفم که از اسلام برگشته چون توی انجیل و تورات و اوستا و… همه خبر از یه خدای واحدو یه دین کامل که پیامبرش احمد یا همون محمده خبر دادن وتک تک پیامبرا از پیروانشون خواستن که همگی به اسلام وقران ایمان بیارن! میدونی جیمی جون اخه… بیشتر..

Amin
مهمان
Amin

با سلام بدونید که تنها دینی که از ما پذیرفته خواهد شد اسلام است و کسایی که از اسلام به دین های دیگه انحراف پیدا میکنن کافر هستند پس خواهرا وبرادرای عزیزم خواهشا تو دینتون ثابت قدم باشید

Amin
مهمان
Amin

بعضیها وقتی میخوان دینشونو قوی کنن میبینن دارن همش به مشکل میخورن و اشتباها به تفکرات اشتباهی میرسن ومیگن حتما به خاطر دینمون هستش و منحرف میشن ولی بدونید یک بنده هرچه نزد پروردگارش عزیزتر بشه توی این دنیا بیشتر امتحان میشه پس هروقت به مشکلی خوردید با توکل به خدا با ان رودر رو بشید

پردیس
مهمان
پردیس

به نام خدا اول اینکه هر انسانی برای خودش دیدگاه و نظرات و باور هایی داره که نه به من مربوط میشود و نه به بقیه ولی هر انسانی باید برای باورای خودش بجنگه اینکه بعضیا مییان میگن که دین مسیحیت بهتر از دین اسلام هست به نظر و باور من کاملا اشتباهه اول اینکه دین اسلام کامل ترین دین هست واقعا شما اگه قران نه عربیشو فاسیشو با دقت بخونین به یه چیزای بر میخوارین که علم الان داره میرسه اگه اشتباهی یا چیزای بدی از اسلام شنیدین یا دیدین این دلیل بر بد بودن اسلام نیست انسان ها… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

پردیس,تورات هم یکی است ,ولی دست خورده است.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

پردیس,شما که میگید فارسی قرآن را بخونید.معنی آیه4سوره مائده اینه :حیوانات شکاری وسگ های تربیت شده که از آنچه خدا به شما تعلیم داده ,به آنها یاد داده اید.این یعنی چی؟

لیون
مهمان
لیون

هیچ دینی بالاتر از انسانیت نیست
دین بهترین بهانه برای بهشت رفتن است
# اهورامزدا

مهسا
مهمان
مهسا

مرسی دمت گرم همینا خوبه ب حرف کسی گوش ندیا! بازم مرسی

alireza
مهمان
alireza

ائنایی که فکر میکنن اسلام کاملترین دینه توصیه میکنم کتاب 23 سالو بخونن

سوزان جهانگیری
مهمان
سوزان جهانگیری

سلام نویسنده کتابی که ميگي کیه

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

علی دشتی

کامل
مهمان
کامل

تنها خداست که کامل هست .جز اون هیچی و هیچ کس برام مهم نیست.امیدوارام آن روز فرا رسد که هیچ کس تفرقه ای میان راه رسیدن به خدا را به میان نیاورد و فقط در مورد رسیدن به خدا سخن بگوید .
اگر سخنی زدم که جایز نبود از دوستان معذرت میخواهم.
همیشه به نام خدا…..

زهرا
مهمان
زهرا

اقاا یا خانوم کامل سلام شما صحبتها ی قشنگی کردین ولی کسی که خدا رو قبول داره نباید حرفشم قبول داشته باشه خدا گفت من حجتم را بر شما تمام کردم و دینی به نام اسلام رو برای شما کامل ترین قرار دادم که به این دین بگرایید پس باید حرفشم باید قبول کنید انتخاب باخودتونه با تحقیق کامل میتونین بهترین تصمیم رو بگیرید انتخابتون نه تنها اخرت بلکه دنیا تون رو تغییر میده

کاربر
مهمان
کاربر

@زهرا
آدم رو با شعور وشخصیت میشناسن تو لازم نیست دین هم داشته باشه اما این بست هست که خدارا بشناسی و از او اطاعت کنی و او را ستایش کنی

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

اگر خدا پیامبری ودینی فرستاده باشه ,میشه کسی خدارابشناسه وبا شعور وشخصیت باشه واز اواطاعت هم بکنه ,اما بی دین باشه؟

کامل
مهمان
کامل

تنها خداست که کامل است وجز او هیچ چیز برایم مهم نیست.امیدوارم آن روز فرا برسد که هیچ تفرقه ای در مورد ((راه رسیدن))به خدا وجود نداشته باشد بلکه سخن در مورد ((رسیدن))به خدا باشد.
نام اسمم را کامل انتخاب کردم چون خواستم که با نام خدا شروع شود .
اگر سخن نامناسبی بیان کرده باشم از دوستان معذرت خواسته وحرف های مرا نادیده انگارند.
همیشه با نام خدا….

کامل
مهمان
کامل

ببخشید یک مطلبی موند که بگم من یه دوست دارم که مسیحی هستش میتونید در مورد اطلاع از مسیحیت تو وبلاگش برید انصافا مطالب گرد آوری شده ای داره.اونجا یه قسمت بحث و مشاجره داره ،من خودم عضو هستم اگه انتقادی دارین منتظرم
آدرسش:www.ashur.mahtarin.com

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

کامل ,وارد سایتتون شدم ومیخواستم از این دوست مسیحیتون چندتا سؤال بپرسم ,ولی نمیدونم سؤالاتم را چه جوری تو سایتتون بنویسم .حقیقتش نام کاربر ویه سری چیزهای دیگه میخواست که من این چیزها رابلد نیستم.

وحید
مهمان
وحید

مطلق ،تنها خداست و انسان در راه کشف او زیبایی ها را نشانه ی راه قرار
می دهد و خود نیز زیبا خواهد شد اگر چنین نشد پس در گمراهیست.

زهرا
مهمان

اصلا می دونید چرا یه مسلمان نمی تونه مسیحی یا یهودی بشه؟ بخاطر اینکه شرط قبول اسلام، قبول تمام انبیا و اولیای خداونده یعنی یه مسلملون اساسا هم به حضرت مسح ایمان داره هم به کتاب انجیل. هم به حضرت موسی ایمان داره هم به کتاب تورات، و هم به همه انبیا و کتب آسمونی. اونایی هم که برای فرار از احکام دین از دین فرار می کنن باید بدونن که تو دین مسیح و موسی هم مشروب خوری و خوردن خوک حرام بوده و نماز و روزه به سبک خودشونو داشتن و حالا اگه از دینشون هیچیم باقی نمونده… بیشتر..

mahsa
مهمان
mahsa

. هنگام خواندن قرآن به آيه عظيم و شگفت‌انگيز 82 از سوره نساء رسيدم كه مي‌فرمايد: “افلا يتدبرون و لوكان من عند غير الله لو جد و افيد اختلافا كثيرا”. “آيا در معاني قرآن نمي‌انديشند؟( تا بر آنان ثابت شود كه وحي خداست) و اگر از جانب غير خدا بود، در آن اختلاف بسيار مي‌يافتند” يكي از اصول علمي شناخته شده در حال حاضر، شناسايي و بررسي آرا و نظريات متفاوت است تا بتوان درستي آنها را اثبات كرد و مي‌بينيم قرآن مسلمانان و غير مسلمانان را به تدبر و تفكر در آياتش دعوت مي‌كند تا در آن انديشه كنند… بیشتر..

فرزانه
مهمان
فرزانه

این دیدگاه به علت توهین به اسلام و جمهوری اسلام حذف شد.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

به به ,سربازان گمنام امام زمان ,خسته نباشید ,خدا قوت ,خوب حواستون به همه چیز هست.

mahsa
مهمان
mahsa

آیه ای را دیدم که بدون تعمل در آن نیز به اصتلاح مو بر تنم سیخ شد. به معنی زیبای آیه 82 و 83 و 84 سورهء مائده توجه کنید: يهوديان و مشركان را دشمن‌ترين مردم نسبت به مومنان (مسلمانان) مي‌يابي؛ همچنين مهربان‌ترين مردم را نسبت به مومنان (مسلمانان) را كساني مي‌يابي كه مي‌گويند ما مسيحي هستيم؛ اين از آن روست كه در ميان ايشان كشيشان و راهبا (حق‌پرست) هستند و نيز از آن روست كه كبر نمي‌ورزند (82) چون آنچه به پيامبر نازل شده است بشنوند مي‌بيني كه چشمانشان از اشك لبريز مي شود از آن‌كه حق را مي‌شناسد؛… بیشتر..

ااااااااااااااا
مهمان
ااااااااااااااا

مشکل ما اینه ک قران رو فقط عربی یاد گرفتیم بخونیم کاش مفسران قران ب زبان ساده از معجزات قران بگن من هنوز نفهمیدم چرا قران معجزست برام تشریح نکردن فقط میگن معجزست من همیشه بین همه قنوتم با خدا فارسی هم حرف میزنم و چقد لذتبخشه

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

واقعیتش من هم نفهمیدم چرا میگن قرآن معجزه است.فکر کنم که باید زبان عربی یاد داشته باشی تا این رابفهمی.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

اااااااا,شاید یکی از دلایل معجزه بودن قرآن این باشه که قرآن خیلی نکته داره.من یکی از این نکات را مثال میزنم.مثلا آیه21سوره عمران میگه کسانی که به آیات خداکافرشدند وپیامبران را به ناحق کشتند.سؤالی که بلافاصله بعد از خواندن این آیه درذهن آدم مطرح میشه اینه که اصلا مگر میشه یه پیامبری رابه حق کشت؟نکته این آیه اینه که خداوند میخواد بگه که اهمیت حق آنقدر زیاده که اگر پیامبری هم کاری بکنه که برطبق حق مستحق اعدام بشه ,آن پیامبر راهم باید اعدام کرد.چنانکه خداوند درآیات44تا 46 سوره حاقه به حضرت محمد(ص)میگه که اگر سخنی را به دروغ به… بیشتر..

جواد
مهمان
جواد

میلم اینه: javaaad1990@gmail.com

hasam
مهمان
hasam

اگر کسی ازدین اسلام بره دین یهود یامسیح کافره چون شماازکلاس اول میریدکلاس دوم نه از کلاس دوم میرید کلاس اول قبل ازپیامبر اسلام حضرت مسیح گفت یک پیامبر میاد که اسمش احمدبه ایشان ایمان بیاوریدکتاب ایشان حجته ازطرف خداونده من تمام ادیانووپیامبراشونودوست دارمیهودمسیح داود همشون چون همشون ازطرف خداوندعزیزومهربون امدن قران معجزه ایه کهدرتمام ادوارازبین نرفته حالاکل معجزات وکتابهای پیامبران تحریف یاازبین رفته اماقران هنوز ازبین نرفته به عقلتون مراجعه کنیید

اذرم
مهمان

سلام خسته نباشی
امشب اومدم کتاب خاطرات ی فاحشه رو دانلود کنم نوشته بودین حذف شده
خواستم لطف کنیین اگه میشه واسم میل کنید بازم ممنون بای

asef
مهمان
asef

@امین, dooset darm amen

asef
مهمان
asef

khil ale bod

asef
مهمان
asef

khoob bod

مهران وثوق
مهمان
مهران وثوق

نماز بی ولایت بی نمازیست.تعبد نیست نوعی حقه بازیست

حمید
مهمان
حمید

@امین, عزیزانم درباره هیچ و پوچ بحث نکنید دین اسلام بهتره چون کاملتره آخه عزیزان تو قرآن اومده به تمام پیامبران اولوالعزم احترام بگذارید ولی اگه کسی قرآن رو خونده و خوب متوجه نشده اشکال یا از خودشه یا ازعملش(((داستان کوتاهی درباره مطلب:وقتی که نزول قرآن برپیامبر نازل شد حافظ های قرآن خواستند آنرابصورت کتابی درآورند ولی خطاب به پیامبرص فرمود:نه کنارهم چیدن این آیات کار ماست چون مابوسیله همین آیات قران بعضی هاراگمراه میکنیم وبعضی هاراهدایت میکنیم )))قرآن توآیه26 سوره بقره صفحه5عثمان طه

dorsa
مهمان
dorsa

واقعا عالی بود انی جون حرف نداشت
همین امرو دنبالش بوووودمم 😀

Ug8 hooh vpoh oh
مهمان
Ug8 hooh vpoh oh

سلام بچه ها قرآن حرف نداره تازشم انجیل منحرف شده

گمنام
مهمان
گمنام

کسایی که میگن انجیل تحریف شده میسه برای حرفتون دلیل بیارید

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

گمنام.دلایل زیادی هست ,یکی از دلایلش تناقصات زیادی است که بین چهار انجیل وجود دارد ویا اینکه تعداد انجیل ها از چهارتا بیشتر بوده.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

گمنام .بر طبق دایره المعارف انگلیسی چاپ سیزدهم درلندن وخیلی از منابع دیگر خود مسیحیان ,تعداد انجیلها از این چهار انجیلی که الآن مسیحیان قبول دارند بیشتر بوده

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

گمنام.یکی از تناقصات انجیلها این است که اصل و نسب حضرت عیسی(ع)درفصل یک انجیل متی با فصل 3 انجیل لوقا متفاوت است.برای اطلاعات بیشتر از دلایل تحریف بر انجیل به اینترنت مراجعه کنید.

13 ساله -دختر
مهمان
13 ساله -دختر

به نظر من هر کسی دین خودشو با تمام وجود قبول داشته باشه اون فرد بی نظیر است .
حالا یکی دین مسیحیت رو دوست داره یکی هم اسلام رو .
من میگم هم دین مسیحی ها خوب و هم دین اسلام این دو هر دو دارن خدا را ستایش میکنن .

ali
مهمان
ali

سلام ولی اینی که میگی نیست .چونکه اگه کتاباشونو خونده باشین میبینین که توکتاب مسیحیت گفته حضرت عیسی فرزند خداونده .ولی توقران نوشته .خداوند منزه تر از ان است .وگفته نزدیک است که بااین سخن اسمانها بشکافد .بعدشم خدا به هرکسی عقل داده که اونی که درسته بپذیره .وباید یادمون نره که اگه درست تصمیم نگرفتیم عاقبتش بده

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

۱۳ساله-دختر
شایدآیه۱۶۵بقره و۸۵سوره عمران بتواند جواب شما باشد.

Mustafa
مهمان
Mustafa

سلام من چن وقتیه ک فکر میکنم اینکه خدای واحد وجود داره یه چیز الکیه، لطفا با یه دلیل قانع کننده کمکم کنین، ممنون

آرتور ویلسون
مهمان
آرتور ویلسون

ببین کسی که تو رو فرستاده خداست غیر از این فکر کنی مشرک هستی.عیسی از همه ی پیامبران بزرگتر هست چه در حضرتی چه در سن . خدا عیسی را آفرید و به آن انجیل و صلیب را داد .بعد از کشیده شدن عیسی به صلیب توسط مشرکان,مشرکان انجیل را تغییر دادند خدا به عیسی دوباره جان داد تا تمام انجیل را که باطل شده بود را به همان طوری که اول خدا به عیسی داده بود کند اگه به عیسی ایمان بیاری در های دلت را به عیسی گشوده ای او نجات دهنده و تو نجات یافته ای عیسی… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

آرتور ویلسون ,ازکجا معلوم حرفهایی که زدی درست باشه؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

mustafa,به نظر شما اگر خدای واحد الکیه ,پس چه چیزی واقعیه؟سؤالتون را واضح تر بپرسید.یعنی اعتقاد دارید به اینکه خدایی نیست؟یا اینکه اعتقاددارید خدایی هست ولی واحد نیست؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

Mustafa.شاید آیه 22 سوره انبیا وتفسیر آن بتواندجواب شما باشد

محمد
مهمان
محمد

سلام.من تا حدی با کتاب مسیحیان آشنایی دارم.تا جایی میدونم این کتاب نوشته خود حضرت مسیح و حتی بعضی از حواریون هم نیست.بلکه دچار تحریف شده توسط افرادی مثل پولس .و داستان های داخل اون متوهمه مثل اینکه خدا با حضرت یعقوب کشتی می گیره.به این نتیجه رسیدم این کتاب مقدس مسیحیت نیست و دستخوش تحریفات بسیار شده.لطفا کتاب نقدی بر مسیحیت رو مطالعه کنید.سعی کنیم به دور از تعصب تصمیم بگیریم.

Pkgodfinder
مهمان
Pkgodfinder

سلام. حرف همه یجورای درسته! اما به این نکته دقت کن که در انجیل و کتب قبلی اشاره به ظهور پیامبر دیگه ای شده و در قرآن به ختم نبوت اذعان شده، ثانیا: اونجایی که در تمام ادیان مشروب یا اعمال دیگه ای مخالف شریعتشان انجام میدهند، مصداق بارز آن دین نیستند و مصداق پیروان دین هستند و تعدادشان خیلی اندک است و این اصل دین را زیر سوال نمی بره چون همیشه وسوسه های شیطان مانع از رشد برخی انسانها میشود. کم اینکه در بهشت هم حوا فریب خورده و البته چیزی را خورد که حرام هم نبود، فقط… بیشتر..

Ali
مهمان
Ali

دین مسیحیت اصلا دین کامل نیست و توی آن دست برده شده.
مردمان این دین بسیار خدا را فراموش کرده اند و وقتی کارشون گیر میوفته به سمت خدا می روند

مریم
مهمان
مریم

مریم
اینهمه سر دین بحث میکنید که چی؟؟؟ عقاید هرکسی به خودش ربط داره. بنظر من دین فقط دین انسانیت. اگه تو خودتون دیدین که انسانیت دارین با هر دین و مذهبی که هستین اونوقت به خودتون افتخار کنین. چه ارزشی داره کسی دین داره اما مال یتیم میخوره و سفره افطار انچنانی ترتیب میده….. دین داره اما ظلم میکنه…..دین داره و………
فقط انسانیت داشته باشید و بس .

Ali
مهمان
Ali

خداوند انشاءالله یک پولی به ما بده یه عقلی به تو.
تو دیگه نوربری.
از خودت دین می سازی):

Ali
مهمان
Ali

ای ریدم تو دین مسیحیت

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

مریم,اگر خدا دینی برای بندگانش فرستاده باشه ,نظر شما درباره ی کسی که انسانیت داره ولی نسبت به دینی که خدا فرستاده بی تفاوته چیه؟

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

مریم.دین و انسانیت مثل لیوان و آبه.لیوان بدون آب فایده نداره وآب بدون لیوان هم فایده نداره.بعدشم اگر عقاید هرکسی به خودش ربط داره ،چراپیامبران با بت پرستان اینقدر بحث میکردن؟

محمد
مهمان
محمد

سلام ایه ۶ سوره صافاتدر قران را بخونید،که میفرماید عیسی ابن مریم به یارانش گفت شمارا مژده میدهم که پس از من رسول بزرگواری که نامش احمد است خواهد امد و در ایه۱۳۵به پیامبر میفرماید ای پیامبر بعضی از مردمان گفتند به دین یهودیت و مسیحیت تا راه راست را دریابید و در جواب به انها بگو: نه،ما دین اسلام را که ایین ستوده ابراهیم است پیروی میکنیم که او از شرک پاک و منزه است، لذا اگه مسیحی بشی دینی هست که خدا در حال حاضر ان را قبول نداره ،چون اون دین مربوط به یه افراد خاص و… بیشتر..

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

دوست دارم بایک سایت یهودی ویک سایت زرتشتی ارتباط برقرار کنم واز آنها سؤال بپرسم.اما هرچی گشتم ,سایتی پیدا نکردم .فقط یک سایت یهودی پیدا کردم که آن هم مال یهودیان تهران بود .میخوام با یهودیان وزرتشتیان خارج از ایران رابطه برقرار کنم.اگر آدرس سایتی را در این زمینه میدونید,برام روی جیمیل بفرستید.البته به سؤالاتی که به زبان فارسی نوشته میشه جواب بدن.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

من دوست دارم بایک سایت یهودی ویک سایت زرتشتی رابطه برقرار کنم واز اونها سؤال بپرسم.هرچی گشتم سایتی پیدا نکردم.فقط یک سایت یهودی پیدا کردم که آنهم مال یهودیان تهران بود.ولی من میخوام سایتش مال خارج از ایران باشه.البته به سؤالات به زبان فارسی هم جواب بده.اگر آدرس سایتی در این باره میدونید روی جیمیلم برام بفرستید.

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

سلام

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

تو اینترنت هرچی دنبال کتاب توراتی گشتم که ترجمه ی خود یهودیان باشه پیدا نکردم.همه ی عهد عتیق هایی که تو فضای مجازی هست ,ترجمه ی مسیحیانه.

درسته؟؟
مهمان
درسته؟؟

ممنون وبلاگتون از عالی هم عالی تره

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

لطفا کتاب تاریخ تفکر مسیحی را هم به کتابهاتون اضافه کنید؟

مهدی
مهمان
مهدی

کلیه کسانی که بطور جد بدنبال حقیقتند (از کلیه ادیان) به ۹ جلد کتابهای مهندس جلالدین آشتیانی رجوع کنند

☆☆☆
مهمان
☆☆☆

آقای فرشاد اسلامی
من تمام حرفای شما رو خوندم و فهمیدم که مسلمون نیستید لطفا مثل بقیه فقط نظرتون رو بدید وگرنه دهنتونو ببندید
اقای کافرررررررررر

فرشاد. اسلامی
مهمان
فرشاد. اسلامی

ممنون از اینکه همه ی حرفهای منو خوندی.شما چکار به مسلمون بودن یا کافر بودن من داری ,شما برو درباره دینت تحقیق کن.

ناصح روتوندی
مهمان
ناصح روتوندی

به نام خداوند بخشنده مهربان و اما بعد …. با سلام به محضر حضرت ختمی مرتبت ، یگانه عالم که دوجهان به خاطر محبتش خلق شد . خدمت تمامی هم وطن های عزیزم عرض ادب دارم …دیدگاه های شما را خواندم و بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم .بهتره دوستان به معجزه قرن که تحقیقات آقای مایکل هارت بندازید که 100 انسان برتر را ظرف 28 سال تحقیق و گذران عمرش دسته بندی کرد …. سلام بر محمد -ص- که حتی یک مسیحی جویایی حقیقت هم نتوانست نامش را در اولین لیست این مجموعه کنار بزند و در نامه ای به… بیشتر..

mehdi
مهمان
mehdi

سلام کامنتاتونو خوندم همتون ادعای روشن فکری دارید اما فکرتونو فقط تو یه محدوده میچرخونید، دین بدست پیامبرو مسیح و اینا اختراع نشد قبل اینا کسایی بودن ک سنگ ماهو خورشید میپرستیدن ، دست اولین نفری که سعی کرد با یچیزی به اسم خداپرستی مردمو کنترل کنه میبوسم ،اگر اون نبود هیچکدومتون الان دین نداشتین چون وقتی خدای اونو رد کردن یه خدای بهتر اومد اینقدر خدا های مختلف اومدن ک متوجه شدن هرچیزی ک قابل دید باشه قابل ایراد گرفتنم هست یچیز مثل آزمون و خطا شاید الان فک کنید من دارم چرت میگم اینجا دیگه روشن فکر نیستید… بیشتر..

سجاد
مهمان
سجاد

ای کاش خدا را به خاطر بهشت و جهنم پرستش نمیکردیم

مریم اوجاقی
مهمان
مریم اوجاقی

میگم این دانلود نمیکنه
فیلتر کردین؟

mahtab
مهمان
mahtab

من کتاب تورات رو دانلود کردم
اما باز نمیشه .میشه بفرستید به ایمیلم

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

من کتاب تورات را دانلود کردم وباز هم میشه ,اما بلد نیستم چجوری به ایمیلت بفرستم.به نظر من بهتره برنامه اش را دانلود کنی.برو تو گوگل پلی ویا بازار وبنویس دانلود کتاب مقدس .شماره تلگرامتم اگر برام بفرستی ,شاید بتونم از طریق تلگرام برات بفرستم.

مهران وثوق
مهمان
مهران وثوق

عشق من خدا بعد تراختور

ایمان
مهمان
ایمان

من اصلا علاقه ای به مطالعه کتب دین نداشتم و ندارم و نخواهمم داشت…چه مسیحی یا اسلام یاهرچی..
هیچ دینیم برای خودم انتخاب نکردم…جز وجدان خودم البته…ممکنه ادیان خوب باشن یا نباشن…من تحقیق نکرده قبول نمیکنم..البته تحقیق هم نمیکنم چون علاقه ای به این حوزه ندارم…و درحال حاضرهم از نظر روحی ودر زندگی مشکل خاصی ندارم

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

دین سرنوشتت را مشخص میکنه.تو چه علاقه به تحقیق درباره ی دین داشته باشی ویا نداشته باشی ,برای اینکه بفهمی سرانجامت چی میشه,باید درباره ی دین تحقیق کنی.من شنیدم که آدم هایی که دین ندارن ولی وجدان دارن ,خدا تو اون دنیا یه جایی قرارشون میده که از عذاب جهنم درامان باشن.اما تو وقتی میتونی بهشتی بشی ,چرا به کمتر ازآن راضی بشی؟

اشکان
مهمان
اشکان

هیچ دینی بالاتر از دین انسانیت نیست
تمامی ادیان زاده دست بشر و رهبرانی هست که به دنبال ایجاد یک زندگی سالم بوده اند اما متاسفانه هنوز انسان در دوران 1400 سال پیش مانده است و می خواهد با دانش آن زمان زندگی خود را شکل دهد! دیواری از آیات مرده درست کرده است و به پرستش سنگ رفته است !
همه ادیان یکی هستند و آن هم معنای حرکت آنهاست

امیرحسین
مهمان
امیرحسین

طبق گفته شما پس شما خدا رو عادل قبول ندارین !
مگر خدا نعوذ بالله بیکار بوده دنیا درست کرده با انسان گفته خودتون دینو پیدا کنین .
شما بی سواد ترین انسان روی زمین هستید زیرا نمیدونید که چند هزار سال پیش انسان گمراه بود و به پیغمبر نیاز داشت و هیچ دین مسخره ای هم به نام دین انسانیت وجود نداشت !
شما بهشت و جهنم را هم قبول ندارید زیرا فکر میکنید خدا نعوذ باالله خدا ظالمه برا هدایت بنده هاش هیچکسو نمیفرسته بعدم میگه خوبان شما در بهشت و بدان در جهنم
مرتیکه بی سواد !!

Mp
مهمان
Mp

انسانیت و این چیزا بدون دین و یک مفهوم کامل همش کشکه… انسانیت اگر بدون الهام روحی باشه اصلا وجود نمیتونه داشته باشه….مثلا من از فردا بیام بگم که خوردن مدفوع یه بخشی از انسانیته…یا سکس کردن با هر کسی اشکالی نداره …یا دروغ گفتن باحاله و جزو انسانیته منه…. ممکنه بخندی ولی اگه یک معنی و مفهوم خاصی از انسانیت نباشه …هر کسی میتونه مفهومای من درآوردی خودشو بزار در محیط انسانیت و بگه انسانیت اینه … برا همین خدا مفهوم و اعتقاد و شیرازه ای بنام دین رو از طریق پیامبرا و انسان های پاک دیگه در طول… بیشتر..

جین
مهمان
جین

سلام واقعا عالی بود من مسلمانم اما بعد از خوندن انجیل مسیحی شدم.
خیلی ممنونم

Eni Kazemi
مهمان
Eni Kazemi

مسلمانان قبل از اینکه مسلمان باشند مسیحی و قبل از آن یهودی اصیل هستند چون وجود و حرف های پیامبران قبل از پیامبر اسلام را قبول دارند . شما چرا عقب رفتید؟

بیژن
مهمان
بیژن

دین فقط یکیه اونم اسلام (یعنی تسلیم شدن در برابر خدا) همه ادیان الهی یکی هستند فقط اندکی سیر تکاملی در آنها وجود دارد) اینکه بگین من مسیحی شدم این از نظر من حرف اشتباهیه، قرآن در تکامل انجیل و تورات و شما نباید به عقب بر گردید، البته من به حرف شما احترام میذارم و در آخر:
سپس به تو وحي فرستاديم که از آيين ابراهيم -که ايماني خالص داشت و از مشرکان نبود- پيروي کن!(النحل/123)

امير حسين
مهمان
امير حسين

@بیژن, درسته حرفاتون ولی دینای دیگه به غیر از اسلام همه تحریف شدن برو عهد عتیق و جدید و بخون ببین چه مضخرفاتی گفتن

مهدی
مهمان
مهدی

بنده مسلمان هستم اما این روش سخن گفتن شما را اصلا نمی‌پسندم. شا حق ندارید به کتب مقدس مسیحیان عزیز توهین کنید و با کلمه کلیشه شده تحریف همه اعتقادات آنها را زیر سوال ببرید. فکر کردید آنها نمی‌توانند با شما همچین برخوردی کنند؟!!!

مسیح
مهمان
مسیح

اونایی که میگن جز اسلام همه دین ها تحریف شدن تنها یه سوال وجودیت مهدی رو از قران ثابت کنن و اصلا رسالتی به علی رسید قرآن همه تحریف هی شیعه هارو داده نه علی رسالتی داشت نه مهدی وجود داره بعدش اصلا مهدی بیاد آیا پیامبر خدا کسی از هیچ پدری زاده نشده صاحب انجیل میاد پشت کسی که هیچ رسالتی نداره نماز بخونه؟؟؟

مسیح
مهمان
مسیح

بعدشم ما مسیحی ها به سنت انجیل عمل کردیم و کاری به ادیان دیگه ندارم وگرنه تحریف شدن اسلام رو شدنش واسه ما کاری نداره

فرشاد اسلامی
مهمان
فرشاد اسلامی

مسیح ,اه تو مسیحی هستی ,اطلاعاتت درباره ی مسیحیت بالاست یانه؟اگر اطلاعاتت بالاست میخوام سؤالات تخصصی زیادی ازت بپرسم.مسلمونها آیاتی از انجیل را به محمد ربط میدن.من تو سایت پرپاسخ از کشیشی به نام کشیش ورژ خیلی درباره ی این آیات سؤال پرسیدم.آخرش کار به جایی رسید که دیگه جواب منو نداد.حالا تو میتونی جواب منو بدی؟

والس
مهمان
والس

شما باید به عقاید دیگران احترام بزاری اقای محترم ادیان خودا فقط شامل اسلام نیست، طوری ک دیگر مومنان الهی به دین کامل اسلام احترام میزارن شما هم بایپ احترام بزاری

A.M
مهمان
A.M

درسته خانم یا آقای عزیز ،ولی قبول کنین که اسلام دین کامل تریه با این وجود همه ی ما در کنار همیم و خداپرستیم، ولی مثلاً فکر کنین که یه بچه ی کلاس پنجمی بره بشین سر کلاس سوم یا چهارم!!!
خنده دار نیست؟

مهدی
مهمان
مهدی

مقایسه ادیان با کلاس درس هم از اون حرفهای من درآوردیه. مطالعه هر دینی نکات منحصر به خودش رو داره. مخصوصا کلام عیسی مسیح (ع) که پر از حکمت‌های لطیف و‌بی‌نظیره…

Sara
مهمان
Sara

سلام درسته دین اسلام دین کاملیه و خداوند گفته که دین شماراکامل و حجت خودم را برشما تمام کردم ولی در یه جای دیگه هم گفته در دین اجباری نیست و انسان قدرت عقل و اختیار داره و میتونه خودش انتخاب کنه پس نظر هر کی محترمه و هرکس میتونه دین انتخابی خودشو داشته باشه

مسیح
مهمان
مسیح

سوره بقره آیه دوم خداوند میگه پیروان مسیح موسی و ابراهیم همه یکسان هستند و از طرف ما تبعیضی قائل نخواهیم شد چرا که آن ها خداوند رو می پرستند پس من مسیحی با تو مسلمان هیچ فرقی ندارم تفاوت بین ادیان الهی قرار ندین که شرک محضه

فرشته
مهمان
فرشته

@جین, خاک تو سرت همین
تو دیگه کی هسی
حیف اسلام که تو یه زمانی پیروش بودی معلومه سست اعتقادی بهت اعتباری نیس

والس
مهمان
والس

خانم محترم حق سخن گفتن و بد گفتن از ادیانذرو چه کسی به شما داده؟ ایا این کار شماست که عیسی مسیح رو به ازمایش بکشی دوستان اجازه ندین همچین فرهنگ غلطی بین مردم ایران جا بندازه ما همگی موظف به احترام گذاشتن هستیم و این حرفی کع خانم فرشته فرمودن کاملا بی فرهنگی هست

Mr j
مهمان
Mr j

مثل اینکه شما خیلی دوست داری بین مردم تفرقه بندازی نه؟
من توهینی تو کلام ایشون ندیدم که بخواد بی فرهنگی باشه!
لطفا به حرفهای ایشون توجه نکنین چون به جای ایجاد صلح و دوستی بین ما و شما فقط ساز مخالف میزنه…

A.M
مهمان
A.M

بله خانم مشخصه که ایشون اعتقاد کاملی به اسلام نداشتن و همین طور اعتقاد کاملی هم به دین مسیحیت ندارن، چون کسانی که می‌خوام دین خودشون رو تغییر بدن، کلی پژوهش و تحقیق میکنن ولی دینی که با خوندن اونهم نصفه نیمه ی یک کتاب اغاز بشه مسلما در اون هم ایمانی نیست…

کاربر
مهمان
کاربر

اگه قرآن نخوندی حرف نزن من نمی گم دبن اسلام بعده من خودم مسلمان هستم ولی مهم شخصیت وشعور انسان است.

احسان
مهمان
احسان

@جین, پس تو مسلمان نبودی…فقط اسم مسلمونی رو یدک می کشیدی

shina
مهمان
shina

زندگی و دین هرکس به خودش مربوط شاید اگر شماهم کتاب های انجیل رو بخونین و به شکوه و عظمت و مسیح و مریم مقدس پی ببرین دیدتون عوض میش خواهشا به عقاید هم احترام بزارین با بی احترامی کسی عاقل نشده التماس کمی تفکر

افشین
مهمان
افشین

@جین,
دین مسیحیت از دین اسلام صدها برابر بهتره، اما در کل هیچ کدوم از این ادیان نمونه کامل انسانیت و اخلاقیات نیستن
بهت پیشنهاد میکنم در مورد آئین و ادیان شرقی تحقیقی کنی، عالین

Setare
مهمان
Setare

آقا افشین ،لابد خودتم بودایی شدی یا شایدم به دین آدمخورا در اومدی
اصلا حیف اینا ،فکر کنم به دین چنگیز خان مغول در اومدی!
آخه اونم شرقی بودا…

زهرا
مهمان

@جین,

جین عزیز فکر کنم اگه تورات بخونی یهودی بشی!!!

ظاهرا نمیدونی یه مسلمون همه پیامبرا و کتب آسمونیو قبول داره پس اساسا حضرت مسیح و انجیل و حضرت موسی و تورات از اعتقادات اولیه یه مسلونه.

تو هم بهتره برای فرار از احکام دین خدا و فرار از راه های نزدیک شدن به خدا راه دیگه ای پیدا کنی. چون در دین تحریف نشده مسیح و موسی هم مشروب خوردن و خوک خوردن حرامه. احکام نماز و روزه و زکات به روش خودشون رو دارن. حتی حجاب هم تو دین اونا وجود داره.

shina
مهمان
shina

زهرا@ خانم عزیز کسی برای فرار از دین یافرار از حجاب مشروب خوری یا حتی خوک خوردن دینش رو عوض نمیکنه حتی تو دین یهودیت اگر نگاه به فیلم های کهنشون کنین خیلی از خانم ها حجاب های انچنانی داشتند و خیلی ها شرا میخوردند و دینشون رو هم داشتند من از دین یهود طرفداری نمیکنم! جواب شما برام جالب بود..!حتی تو دین اسلام کسی حجاب درست نداره و همه مشروب خور و هوس باز هستن همه از دم یه عده ی محدود وجود داره تا همه اینهارو رعایت کنن اگر کسی به دین دیگه ای پناه برده حتما چیزی… بیشتر..

آرمان
مهمان
آرمان

خانم شینا لابد شما تو کاباره زندگی می‌کنی بلا نسبت، یا وسط کافر آبادی .
عزیز من کنار خیابون وای نمیستی که پس این همه هوس باز رو کجا دیدی؟

Pkgodfinder
مهمان
Pkgodfinder

سلام. حرف همه یجورای درسته! اما به این نکته دقت کن که در انجیل و کتب قبلی اشاره به ظهور پیامبر دیگه ای شده و در قرآن به ختم نبوت اذعان شده، ثانیا: اونجایی که در تمام ادیان مشروب یا اعمال دیگه ای مخالف شریعتشان انجام میدهند، مصداق بارز آن دین نیستند و مصداق پیروان دین هستند و تعدادشان خیلی اندک است و این اصل دین را زیر سوال نمی بره چون همیشه وسوسه های شیطان مانع از رشد برخی انسانها میشود. کم اینکه در بهشت هم حوا فریب خورده و البته چیزی را خورد که حرام هم نبود، فقط… بیشتر..

ayleen
مهمان
ayleen

موسی به دین خود عیسی به دین خود?
والا هر چی توهینه از مسلمونا میشنویم
تو مسلمونی کاره خودتو بکن

سارا
مهمان
سارا

به هر حال ما دوست داریم تو بهشت تنها نباشیم ایلین خانوم…

مائده
مهمان
مائده

اره زهرا جان این آقا اگه ارژنگ بخونه هم مانی میشه

diyana
مهمان
diyana

خداشفات بده…متاسفم دین شیعه هم همون مسیحیته منتها خدا کاملش کرده و تحریف هم نشده …

فرزانه
مهمان
فرزانه

این دیدگاه به علت توهین به اسلام و جمهوری اسلام حذف شد.

پیمان
مهمان
پیمان

من دین شیعه رو بر مبنای توهین هایی که دوستان شیعه توی همین صفحه به دیگر ادیان میکنن قضاوت نمیکنم. ولی مسیحیت نیازی به کامل کردن نداشته که کسی بخواد زحمتش رو بکشه! این داستانهائی که توی مدرسه به خوردمون دادن رو از خودشون در آوردن.

Mp
مهمان
Mp

….ینی تو نتونستی تشخیص بدی که این انجیلایی که هستن….از زبون انسانای عادین !!!!!! خیلی ضایع هستن…و بعدش نتونستی تشخیص بدی که چه قدر شبیه قرآن و مفهومش هستن….تو تنزل کردی …مثل اینکه پله هارو برعکس بری… مطمعن باش هیچوقت با حوصله و از روی محبت و از روی عقل قرآن رو نخوندی …. هیچ یگانگیم در هیچ کتابی وجود نداره…جز قرآن ..‌مثل سوره توحید و هزار جای دیگه…میدونم ممکنه نمادی باشه پسر خدا بودنه حضرت مسیح (ع).. ولی گفتنشم اشکال داره… بعدشم اگه انجیلا ناقص نبودن پس چرا ۵ تان !!!! و اگر شبیه هم هستن چطور ۵ تان!!!… بیشتر..

فرزانه
مهمان
فرزانه

این دیدگاه به علت توهین به اسلام و جمهوری اسلام حذف شد.

Sara
مهمان
Sara

خوب درسته که دین اسلام تکمیل کننده ی دین های قبلیه.بزار برات یه مثال بزنم مثلا یه نفر تحصیلاتشو. تو ابتدایی تموم میکنه یکی تا متوسطه پیش میره یکی تحصیلات عالیه دانشگاه رو داره اون انتخاب خودشه که کدومو انتخاب کنه.فرض بگیریم که دین اسلام تحصیلات دانشگاه باشه ولی بازم این منم که باید فکر کنم و انتخاب کنم و چیزی رو که قبولش دارم با آگاهی پیروی کنم .ادما حتما نباید به دین پدر و مادر و اقوامشون باشن خدا به ادم قدرت اختیار و عقل داده بحث بین خوب و خوب تره من مثلا میخام دین مسیحیت که… بیشتر..

Ann mary
مهمان
Ann mary

اره راست میگی ولی کار ادم عاقل اینه که بین خوب و خوبتر خوبتره رو انتخاب کنه
وگرنه خب ادم به عقلش شک میکنه

پیمان
مهمان
پیمان

دوست من، اینکه از کودکی توی مغز ما کردن اسلام تکمیل کننده دیگر ادیانه و یا آمدن پیامبری به نام محمد در مسیحیت پیشبینی شده دروغی بیش نیست.
بدون اینکه قصد بی احترامی داشته باشم اینو میگم، توی این دنیا هیچ کس به اندازه ما ایرانی ها نمیتونه اسلام رو قضاوت کنه، اسلام ناب دقیقا همونی هست که داعش میگه.

هادی
مهمان
هادی

اره به خدا گل گفتی تا زه رفتم انجیل دانلود کنم ببینم چه شکلیه
هزار تا انجیل و تورات بالا اومد نمی دونم کدومش واقعی بود

بیدل بختیاری
مهمان
بیدل بختیاری

سلام دوست خوبم.اگر تونستی 10دقیقه در مورد مسیحیت و انجیلی که خوندی توضیح بدی و منو قانع کنی،منم مسیحی میشم!!

فرزانه
مهمان
فرزانه

این دیدگاه به علت توهین به اسلام و جمهوری اسلام حذف شد.

پیمان
مهمان
پیمان

دوست من، تجربه من میگه مسیحیت رو با توضیح نمیشه درک کرد، مسیحیت رو باید با قلبت لمس کنی، چون مسیحیت محبت به معنای ناب کلمه هست و محبت رو فقط میتونی با قلبت لمس کنی …. تاکید میکنم که این صرفا تجربه منه و ممکنه برای هر شخصی به شکل و گونه دیگری باشه

Ayda
مهمان
Ayda

خوش اومدی به مسیحیت?
مطمئن باش قبل از اینکه تو سمت خداوند بری اون سمت تو اومده و قلبتو لمس کرده

ayleen
مهمان
ayleen

عزیزم کار عالی کردی خدا قلبت رو لمس کرده?

mr.2ar
مهمان
mr.2ar

باید بگم گه ارتداد تو ایران جرمه و حکمش هم اعدام هست
همچنین در اسلام هم جرم زن مرتد حبس ابد و مرد مرتد اعدام هست

وارطان
مهمان
وارطان

عجب من فکر میکردم هر کس خودش باید ازادانه ایمانش را قبول کنه ایا این دین که به زور ترس اعدام میتونه حقیقت باشه برام سوال بزرگی خدا که خداست ادم وحوا را در انتخابش ازاد گذاشت ولی اسلام به زور میخواد مسلمان ها را مسلمان نگه دار یک کم فکر کنین لطفا خواهش میکنم

Ann mary
مهمان
Ann mary

سلام روشنفکر،
خدا قوت گاگول…
این کتاب رو گذاشتم تا شما وجه تشابه دو دین خدا پرستی رو بفهمین
نه اینکه پسرفت کنین

زهرا
مهمان
زهرا

تغییر دین شما ازاسلام به مسیحیت نباید باعث تغییر اعتقادات شما بشه فقط افکارتون رو از سطح پیشرفته به سطح پایین تری تنزل دادید وواقعا تغییر دین اون هم با خوندن کتابی که معلوم نیست ایا واقعا از طرف بشر در اون تغییری ایجاد شده یا نه به بصیرت خاصی محتاجه

محمد
مهمان
محمد

اقایون و خانم های محترم این چه بحث های بیخودیه که باهم میکنید کتاب های مقدس تورات و انجیل و قران به ترتیب اومدن که بگن خدا یکیست و راه رسیدن به او اینهاست دیگه توهین و فلان نداره هر مسلمانی باید سه کتاب بخونه که اسلام درک کنه وگرنه خوندن هر کتاب به تنهایی باعث گمراهی میشه پس هرسه رو بخونید بعد قضاوت کنید درضمن اصلش پیدا کنید چون خداوند می فرمایید که بعضی به ظاهر دیندار کلمات و ایات کتاب های مقدس رو به نفع خودشون دستکاری کردن و نمونه بارزش اینه که الان انجیل چاپ جدید هم… بیشتر..