دانلود کتاب انسان کامل/شهید مطهری

نام کتاب

انسان کامل (جهت دریافت کلیک کنید)

نویسنده

آیت الله مطهری

موضوع

فلسفه + انسان + تکامل + اسلام

پسورد فایل

www.tarikhema.org

جلد

۱

حجم

ناشر

تاریخ ما

مطالب مرتبط

۱۳ دیدگاه‌

 1. shafiq گفت:

  thanks so much from your helping us to get kowledge……….

 2. ماجد گفت:

  بسم رب الشهدا و الصدیقین

  سپاسگذارم.

 3. سعید میرزاعلیزاده گفت:

  کار خیلی خوبی بود عالی بود.
  دستتون درد نکنه.

 4. hossin گفت:

  مستانه
  کتاب ارغنون
  اخوان ثالث

  زان باده ی پر کیفیت من هم لبی تر کرده ام

  منهم حدیث راستان نشنیده باور کرده ام

  گر عقل نگشاید گره از رشته ی کار غمت

  ای دل بیا تا میکده، من فکر دیگر کرده ام

  من نوشداروی خوشی با مشئه ی دیوانگی

  از غمزه های نرگس ساقی به ساغر کرده ام

  یارب حلالم کن که من خمر حرامت را دگر

  بر خویش چون ارث پدر ، یا شیر مادر کرده ام

  حاشا که من باور کنم از قول واعظ یک سخن

  من خشک مغزی کِی کنم ، بس ب به مِی تر کرده ام

  زین وعده های زاهدان نشنیده ام بوی وفا

  زان مغز ِ خود را سالها با مِی معطر کرده ام

  تا خورده ام از ساغر ِ دل باده ی عشق و جنون

  گل های باغ عقل را نشکفته پر پر کرده ام

  با این غزل گفتن” امید” از دولت شوریدگی

  قند غزل های” عماد الدین” مکرر کرده ام

 5. hossin گفت:

  و اما پاسخ من به نامه طلحه و زبیر
  با سلام خدمت دو مجاهدی که عمرشان به جهاد گذشت اما به باد دادند همه آن یادگاری ها را.
  جناب طلحه و جناب زبیر! حق با شماست. من باید سران فتنه را با پسر خاله عمه ناتنی عمر و عاص و خواص بی بصیرت را با پسر دایی مادری همسایه دیوار به دیوار آن نسناس مقایسه می کردم. شما چه آن زمان که خوب بودید با زمان خوبی سران فتنه قابل قیاس نیستید و چه آن دوران کوتاه که بد شدید باز هم قیاس تان با حال فعلی سران فتنه از اساس اشتباه است. شما روزی خیلی خوب بودید و دگر روز خیلی بد شدید و شدید “ناکثین”. سران فتنه اما روزگاری کس بودند و حالا ناکس شده اند. شما با علی یا بر علی بودن تان مهم بود ولی سران فتنه با سید علی یا بر سید علی بودن شان اصلا مهم نیست. چون آنجا کوفه بود اما اینجا کوفه نیست و ماه تا ما ستاره ها را دارد برایش عشوه و کرشمه شب تاب ها فرقی ندارد. ما اینجا با سید علی هستیم تا آخر خط. ایستگاه رهایی ما آخرین قطره خون ماست. ما قبول داریم که هرگز سابقه شما را نداریم اما هر کس می خواهد عاقبت ما را بداند داستان علقمه را بخواند. ما بر عکس شما و بر خلاف سران فتنه، وقتی برای بار اول نگاه به خانه خدا می کنیم فقط یک آرزو می کنیم؛ تعجیل در فرج خورشید و طول عمر ماه. شرطه ها بدانند مهمترین شرط قبول حج ما ولایت پذیری است. ما حتی در خانه خدا هم دل مان برای خامنه ای تنگ می شود. لازم باشد ما هم راه حج را به سوی کربلا کج می کنیم. ما در مکه هم به فکر فکه و بازی دراز هستیم. حج ما هم حکومتی است اما نه حکومت خاندان آل سقوط. ما خانه خدا را دوست داریم اما خدای خانه را بیشتر. خدای خانه به ما گفته است: اطاعت کنید از الله و رسول الله و اولی الامر منکم. ولی امر ما خامنه ای است.
  آقایان طلحه و زبیر! ما علی را با ذوالفقارش با عدالتش می خواهیم. ما مثل مالکیم. الگوی ما مالک است. ما در دو قدمی خیمه معاویه هم چشم به فرمان علی داریم. برای ما کاری ندارد که با سران فتنه همان کاری را کنیم که شما با منافقین صدر اسلام کردید اما نگاه ما به دو لب مبارک حضرت ماه است. خامنه ای اگر به ما بگوید برگرد بر خواهیم گشت اما این انتقاد ماه از ستاره ها نیست؛ ولایت پذیری پروانه ها را نشان می دهد. هیچ شمعی از هیچ پروانه ای انتقاد نمی کند. “آقا” نگفت وحدت با خفاش ها، بلکه گفت: اسراییلی ها مثل سگ دروغ می گویند.اعتراض را قبل از ما ماه کرده بود با بیانیه ۸ ماده ای. آقا مخالف تجمع ما دانشجویان، مخالف شور آمیخته با شعور ما نیست. آقا جوان بیدار و سیاسی و دانشجوی حاضر در صحنه را دوست دارد. سرباز خط مقدم جبهه گاهی حتی اگر گلوله اش به خطا برود باز محبوب فرمانده است؛ چرا که در خط مقدم نبرد است و هزار بار شرف دارد به کسانی که دارند از پشت خنجر می زنند. سرباز که نمی تواند و اصولا منطقی نیست قبل از شلیک هر گلوله از فرمانده اجازه بگیرد. ماه عاشق ستاره های خط شکن است. شمع شیدای پروانه های بال و پر سوخته است. خواص بی بصیرت و سران فتنه لطفا نشانی غلط ندهند. خامنه ای فقط ماه ما ستاره هاست و شمع ما پروانه ها. ماه لذت می برد از حضور در صحنه ستاره ها حتی در آسمان ندانم کاری خودی ها اما وقتی می گوید برگرد، یعنی که دلش هوای ما را کرده و قلب نازنینش برای ما ستاره ها تنگ شده است. گلی را دیده اید که از عطر خودش انتقاد کند؟ و ماهی را که از ستاره هایش؟ و شمعی را که از پروانه هایش؟ ما عطر خوش بوی گلی محمدی هستیم به نام خامنه ای که از نسل رسول سرمد است. ما بوی بابای مان را می دهیم. خامنه ای بابای ماست و عباس نگهدار اوست. القصه؛ فعلا که نسوخته، اما بسوزد اگر بال ما پروانه ها، با افتخار می گوییم که آتش شمع به جان ما شرر انداخته و فعلا که نبریده، اما اگر دست ما را ببرد پز می دهیم که علی دست ما رابریده. حرارت شمع دامن هر کسی را نمی گیرد. من دارم رجز می خوانم برای روز مبادا. ما در شعاع نور ماهیم و خنده مان می گیرد وقتی عده ای زغال فروش می خواهند بین ما و خامنه ای جدایی بیاندازند! اشعه X به این پررویی ندیده بودم!
  عالیجنابان! مختصر کنم سخن و به شما و اسلاف تان و اخلاف تان یک کلام می گویم؛ سابقه همه تان محترم اما اگر حمل بر بی ادبی نکنید به شما می گویم؛ غلط کردید بیشمارید!

 6. saber گفت:

  سلام متن کتاب سیره ائمه اطهار استادو میخواستم اگه کسی ازدوستان داره ممنون میشم واسم بفرسته

 7. ebrahim گفت:

  اقای کاظمی به وعنای واقعی کلمه دمت گرم با این وبلاگ و تلاشت در راستای تهیه و توزیع کتابهای الکترونیکی واقعا وبلاگ خاصی داری ممنونم ازت

 8. مصطفی گفت:

  وبلاگ خوبیه ولی بهتره که تعداد کتاباتونو بیشتر کنید

 9. بسم الله
  سلام
  اولی الامر در قرآن

  دوبار عبارت “اولی الامر” در قرآن آمده است.آیات ۵۹ و ۸۳ سوره النساء.
  اطاعت از اولی الامر در آیه ۵۹ آمده است.برخی از این آیه نتیجه میگیرند که اطاعت از اولی الامر بدون قید و شرط است.اگر ترتیب و پیوستگی آیات هر سوره و کلیت قرآن را در نظر بگیریم به این نتیجه
  نمی رسیم.

  بعلت وجود “اولی الامر” در آیه ۸۳ معلوم میشود که افرادی تحت این عنوان در زمان رسول الله وجود
  داشته اند.ایشان معصوم نبوده اند.چگونه پس از رحلت رسول الله افرادی تحت همین عنوان معصومند؟

  در آیه ۵۹ دو بار “اطیعوا” آمده است و در پایان آیه عبارت “ذالک خیر و احسن تاویلا”.
  در آیه ۵۹ دوبار “الرسول” آمده است یک بار پس از “اطیعوا” دوم و بار دیگر پس از وقوع تنازع درکنارالله.

  بنظر می آید در آیه ۵۹ فرمان “اطیعوا الله” با عبارت “اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم فان تنازعتم فی شیء فردوه الی الله و الرسول” تاویل میشود.عبارت “اطیعوا الله” بتنهایی معلوم نمی کند که چگونه از خداوند باید اطاعت کرد.

  البته تاویل مختصر و مفید برای “اطیعوا الله” همان “اطیعوا الرسول” است.چنانکه در بعضی آیات نیز داریم :”…اطیعوا الله و اطیعوا الرسول…”(سوره مائده آیه ۹۲).ولی آیه ۵۹ سوره النساء کاملترین و بهترین تاویل را ارائه میدهد.این خود بسبب نزول تدریجی قرآن بر رسول الله است.

  در حالت عمومی و پیش فرض مومنین باید اختلافات را خدمت رسول الله ببرند تا ایشان بنا بر “رسالات” الهی و اشراف کلی خود بر پیام الهی (الذکر) قضاوت کنند…انزلنا الیک الذکر لتبین للناس ما نزل الیهم…نحل آیه ۴۴ .

  با اضافه کردن حالات استثنایی و در یک حالت عمومی فراگیر باید گفت اختلافات بین مردم و یا بین مردم و اولی الامر و حتی شکوائیه به خداوند پس از شنیدن نظر رسول الله (مورد ذکر شده در سوره مجادله) با “رساله” و پیام (جدید یا پیام قبلی) بر رسول الله مرتفع میشود.

  “الرسول” در یک موقعیت زمانی و مکانی خاص با ” الرسول” در موقعیت زمانی و مکانی دیگر فرق دارد و دلیل آن نیز نزول تدریجی قرآن است.این همان تفاوت “الرسول” جدا و “الرسول” همراه “الله” در آیه ۵۹ است.این روش خود عاملی است برای تربیت تدریجی مسلمین در اطاعت از “رسالات الله”.تا پس از رحلت رسول الله اختلافات مومنین مرجع اصلی داشته باشد.

  اما پس از رحلت رسول الله در خواندن قرآن و مرجع قرار دادن آن روشی معتبر و مستقل از افراد لازم است.روشی که خود رسول الله نیز تابع آن بوده اند. تکه تکه و گزینشی خواندن آن مفید نخواهد بود و به اختلافات دامن زده خواهد شد.باید ترتیب و پیوستگی آیات در هر سوره و کلیت قرآن را رعایت کرد.تا بر ما نیز الذکر (بینش کلی) حاصل شود.
  والسلام

 10. نسیم گفت:

  سلام.یک دنیا ممنون.در به در دنبال کتاب انسان کامل بودم

 11. مقراضی گفت:

  بسیار متشکرم.اجرتان با سید الشهدا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.