دانلود کتاب اولین کنفرانس ملی دوسالانه باستان شناسی و تاریخ هنر ایران

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

اولین کنفرانس ملی دوسالانه باستان شناسی و تاریخ هنر ایران دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

حسن هاشمی زرج آباد ، محمد قمری فتیده ، مرتضی عطایی

موضوعات

مقاله

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

8.3 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب اولین کنفرانس ملی دوسالانه باستان شناسی و تاریخ هنر ایران اثر حسن هاشمی زرج آباد ، محمد قمری فتیده ، مرتضی عطایی‌ است؛ معماری عصر تیموری به دلیل ویژگی‌های برجسته و بقایای خوب آن همواره به‌طور گسترده مورد توجه محققان بوده است. بی‌تردید دوره تیموری را به‌عنوان عصر شکوفایی تناسبات هندسی ایرانی یاد می‌کنند که علوم دقیقه و هندسه به رشد قابل توجهی دست می‌یابد. این علوم در معماری جنبه کارکردی پیدا می‌کند و به‌عنوان یک الگو در ساخت بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد. باتوجه به این که آثار معماری دوره تیموری از شاهکارهای معماری دوران اسلامی می‌باشد می‌توان گفت که در ساخت پلان، فضای درونی و نهاز و نخیر ساختمان از الگوهای ریاضی و هندسی مختص آن دوره استفاده شده است.Subscribe
دنبال کردن
guest
1 دیدگاه
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه

درود. این فایل چکیده مقالات در 375 صفحه است. کتاب مقالات کامل 3067 صفحه است. م