دانلود کتاب ایران در آئینه تاریخ قرون

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

ایران در آئینه تاریخ قرون: قبل از اسلام تا عصر پهلوی دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

 احمد شاعری

موضوعات

 تاریخ ایران پیش از اسلام

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

6.1 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 


کتاب ایران در آئینه تاریخ قرون : قبل از اسلام تا عصر پهلوی اثر احمد شاعری است
؛
درباره واژه «ایران» نوشته های بسیار در دست است اما آنچه بر همه آشکار است این است که: نام ایران ماخوذ است از کلمه آریا. و طبق نوشته های محققین کلمه ایران ماخوذ است از «آیریا نام» که صیغه جمع است در حال مضاف الیه. نخستین اثر کتبی که در آن نام ایران به کار رفته، کتاب (اراتستن) است از دانشمندان یونانی و در این کتاب نام کشور باستانی ما به صورت آریان ضبط شده است.
آریایهای کشور ما ایران به سه دسته بزرگ تقسیم شدند. دسته نخست در خراسان اقامت گزیدند و دسته دوم در آذربایجان و سومین دسته در جنوب ایران، ساکنین خراسان در تاریخ به پارتها شهرت یافتند و ساکنین آذربایجان به مادها و ایرانیان ساکن مناطق جنوب به پارس ها. آمدن مادها با آذربایجان و کردستان از چه تاریخی انجام یافته؟ به هیچ وجه معلوم نیست ولی حدس زده می شود که در قرن دهم قبل از میلاد بوده است.
در کتیبه پادشاهان آشور نام آمادای برده شده و طبق همین کتیبه آمادای نام مردمی بوده که در جلگه های بین زاب و دیاله سکونت داشتند و بعدها هم آشوریها از قوم ماد به همین صورت در کتیبه های خود اسم برده اند.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments