دانلود کتاب بازتاب هنر ساسانیان در هنر عهد آل بویه: هنر معماری و فلزکاری

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

بازتاب هنر ساسانیان در هنر عهد آل بویه: هنر معماری و فلزکاری دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

محمدتقی ایمان پور , علی یحیایی , زهرا جهان

موضوعات

مقاله

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

7.1 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب بازتاب هنر ساسانیان در هنر عهد آل بویه: هنر معماری و فلزکاری اثر محمدتقی ایمان پور , علی یحیایی , زهرا جهان است؛ هنر و معماری یکی از مهم ترین عناصر فرهنگ مادی هر سرزمین می باشد که از عوامل گوناگونی چون احکام دینی، سنت های قومی و ملی، محیط جغرافیایی و ورود فرهنگ های ملل دیگر تأثیر می پذیرد. به دنبال گشوده شدن ایران توسط مسلمانان و گرویدن اکثریت ایرانیان به دین اسلام، فرهنگ و هنر ایرانی دچار تغییر و دگرگونی گردید. اما از سده چهارم ق. بر اثر تلاش های ایرانیان به ویژه حکام آل بویه سرزمین های ایرانی استقلال سیاسی و فرهنگی خود را به دست آوردند و جنبه هایی از تمدن ایرانی دوباره احیا شد و فنون و صنایع ایرانی پیشرفت و توسعه یافت. هنر در این زمان هر چند تا حدی تحت تأثیر اسلام قرار گرفت، اما نیاز به تداوم هنر و صنایع و نیز کوششی که در حفظ و احیای آثار ملی و سنت های باستانی در میان ایرانیان سده چهارم وجود داشت، هنرهای کاربردی مانند معماری و فلز کاری به شدت تحت تأثر هنر ساسانی قرارگرفت . در این پژوهش تلاش شده تا با استفاده از رویکرد تاریخی و روش تحلیلی و توصیفی وبا استناد به شواهد تاریخی و آثارهنری به بازتاب هنر دوره ساسانی در هنر معماری و فلز کاری عهد آل بویه پرداخته شود و میزان و زمینه های تأثیرپذیری آن از هنر و اندیشه باستانی ایران تعیین گردد.

 

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments