دانلود کتاب باستان شناسی ایران باستان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

  باستان شناسی ایران باستان (دانلود+)

نویسنده

 لوئی واندنبرگ + به اهتمام عیسی بهنام

موضوعات

باستان شناسی در نواحی مختلف ایران + گرگان یا استر آباد + خراسان و سیستان + بلوچستان و کرمان + لارستان + عراق عجم + آذرباییجان

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

23.9 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب باستان شناسی ایران باستان اثر لوئی واندنبرگ با ترجمه عیسی بهنام است؛ تمدن ایران مرهون مردمی است که در این سرزمین زندگی کرده ‌اند و در تعامل با جغرافیا و نظام طبیعی حاکم بر آن، تاریخ، فرهنگ وتمدن ایرانی را پدید آورده اند. در ایران باستان دولت های ماد تا ساسانی بر نواحی مختلف ایران حکومت کردند. در قرن بیستم میلادی ایران یکی از مناطق مورد توجه برای کاوش های باستان شناسان به شمار می آمد. کتاب پیش رو به قلم لوئی واندنبرگ بلژیکی و حاوی اطلاعات مربوط به کاوش های باستان شناسی در ایران تا زمان تالیف کتاب یعنی سال 1958 می باشد. گیلان و مازندران، گرگان یا استرآباد، خراسان و سیستان، بلوچستان و کرمان، لارستان، فارس، خوزستان، لرستان، کردستان، آذربایجان و عراق عجم نواحی جغرافیایی هستند که در این کتاب مورد توجه قرار گرفته اند و تصاویر مربوط به این اکتشافات نیمه دوم کتاب را تشکیل می دهند. چاپ دوم باستان شناسی ایران باستان که منبع مفیدی برای علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی است، با مقدمه ای از رومان گیرشمن در سال 1348 توسط انتشارات دانشگاه دوم منتشر شد.
Subscribe
دنبال کردن
guest
5 Comments
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
M.m

درود برشما فرشته خانم این کتاب تاریخ بعضی از پادشاهان و مکان ها رو اشتباه نوشته بنظر کتاب کاملی نمیاد .

فرشته

عالی
من رشته باستان شناسی هستم
ممنون به شدت به این کتاب نیاز داشتم
سپاس فراوان

ساسان

لطفا به این شماره پیام بدین منم باستان شناسی میخونم دانشگاه تهران۰۹۳۹۸۷۷۸۴۸۲

حسین رضایی

سلام خوب هستین

حسین رضایی

از شما سوالی داشتم میتونم بپرسم