دانلود کتاب بحثی دربارهء سابقهء تاریخی القاب و عناوین علما در مذهب شیعه

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24دانلود از یوتیوب

نام کتاب

 بحثی دربارهء سابقهء تاریخی القاب و عناوین علما در مذهب شیعه دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

جلال متینی 

موضوعات

مقاله

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

2.2 مگابایت بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب بحثی دربارهء سابقهء تاریخی القاب و عناوین علما در مذهب شیعه اثر جلال متینی است ؛ گرچه مردم ایران تا چهار سال و نیم پیش نیز با ترکیب عربی«آیت اللّه»آشنا بودند که بندرت پیش از نام برخی از روحانیون و مراجع تقلید طراز اول و گاه منحصر بفرد بکار می‌رفت،ولی در سالهای اخیر،هم دامنهء استعمال این کلمه در ایران وسعت یافته است‌ و عدهء قابل توجهی از روحانیون آیت اللّه و آیت اللّه العظمی نامیده می‌شوند،و هم بر اثر حوادثی که در چندسال اخیر بر ایران گذشته است مردم دیگر کشورهای جهان،نیز این‌ کلمه را-صدها بار-با تلفظ و ضبط درست یا نادرست از رادیو و تلویزیونها شنیده و یا در روزنامه‌ها خوانده‌اند.و بسبب آن‌که با معنی این کلمه و سابقهء استعمال آن آشنایی‌ ندارند،فقط از فحوای اخباری که این کلمه در آنها ذکر می‌شود،اکثر چنین می‌پندارند که‌ «آیت اللّه»نام کسی است که بر ایران حکومت می‌کند،و باصطلاح رایج در دستور زبان فارسی بسیاری از ایشان،این لفظ را«اسم خاص»یا«علم»نظیر:حسن و حسین،رستم و سهراب،و عمر و عثمان می‌پندارند که گمانی ناصواب است.شاید اطلاعات خود ما ایرانیان هم دربارهء سابقهء استعمال این کلمه خیلی بیشتر از خارجیان‌ نباشد.Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments