دانلود کتاب بررسى و ارزيابى ديدگاه شلايرماخر در باب ماهيت تجربه و معرفت عرفانى

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

بررسى و ارزيابى ديدگاه شلايرماخر در باب ماهيت تجربه و معرفت عرفانى دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

اسماعيلي مسعود ، جوادي محسن 

موضوعات

مقاله

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

 465.3 کیلو بایت (kB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب بررسى و ارزيابى ديدگاه شلايرماخر در باب ماهيت تجربه و معرفت عرفانى اثر اسماعيلي مسعود ، جوادي محسن است؛ شلايرماخر موسس جرياني است که تجربه عرفاني را از سنخ عواطف و احساسات مي شمرند. وي البته اين گونه تجارب را خالي از هر گونه حيث معرفتي نمي داند و با تفکيک ميان دو نوع از احساسات و دو نوع از آگاهي، تجربه عرفاني را از سنخ احساساتي مي داند که واجد نوعي آگاهي مستقيم و مباشر است که در آن، فاصله ميان مدرک و مدرک برداشته مي شود. وي در توضيح اين احساس و آگاهي خاص، که ماهيت تجربه و معرفت عرفاني را تشکيل مي دهند، از مفهوم «وابستگي مطلق» استفاده مي کند. وابستگي مطلق رابطه اي يک سويه است که در آن انسان هيچ آزادي و اختياري از خود ندارد. اين احساس، مفهوم خدا و جهان و انسان را نيز رقم مي زند. انسان و جهان به عنوان وابسته مطلق و خداوند به عنوان طرف اين وابستگي (غني مطلق).

 

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments