دانلود کتاب بنیان‌های اجتماعی ادیان ابتدایی

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

بنیان‌های اجتماعی ادیان ابتدایی (دانلود+)

نویسنده

یوسف فضایی

موضوعات

درباره‌ی مفهوم “طبیعت” و رویدادهای طبیعی از نظر فلسفه و دین، مطرح شده هم چنین به نظرات مختلف علمای علم ادیان در طبقه‌بندی ادیان و علل پیدایش و تنوع ادیان ابتدایی و مسائل مشترك میان همه‌ی ادیان اشاره گردیده است.

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

5.46 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب بنیان‌های اجتماعی ادیان ابتدایی اثر یوسف فضایی است؛ در بخش نخست كتاب مطالبی درباره‌ی مفهوم “طبیعت” و رویدادهای طبیعی از نظر فلسفه و دین، مطرح شده هم چنین به نظرات مختلف علمای علم ادیان در طبقه‌بندی ادیان و علل پیدایش و تنوع ادیان ابتدایی و مسائل مشترك میان همه‌ی ادیان اشاره گردیده است. مطالب بخش دوم، تحت عنوان “تونمیسم و شكل اولیه‌ی دین” در سه فصل بیان می‌شود. در فصل اول، اشكال نخستین دین و در فصل‌های بعدی اساس تونمیسم و مفاهیم “تابو” و “مانا” و در فصل سوم، آثار تونمیسم در ادیان مترقی، بررسی شده است. مطالب بخش سوم به توجیه مفاهیم و نهادهای فرهنگی و اجتماعی و دینی “فتی شیسم” و آنی میسم” اختصاص یافته و به آثار و بقایای “آنی میسم” در فرهنگ و ادیان ملل مترقی اشارتی شده است. در بخش چهارم، برای نتیجه‌گیری از مطالب بخش‌های گذشته، رویدادهای طبیعی از نظر ادیان ابتدایی بررسی گردیده و اساس جهان‌بینی بشر ابتدایی در ادیان بدوی، تفسیر شده است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments