دانلود کتاب بیشعوری

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

کتاب بشعوری 

نویسنده

خاویر کرمنت (ترجمه محمود فرجامی)

موضوعات

بیشعور کیست؟ و شناخت بیشعور + تعریف، ماهیت و شدت بیشعوری + علل بیشعوری در جامعه + روان شناسی شخص بیشعور

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

3.02 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

«هم‌اینک می‌توانید کتاب پرطرفدار بیشعوری را از پی دی اف تاریخ ما دانلود کنید. »

معرفی کتاب بیشعوری

این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر است. بله، بیشعوری! و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال اینها در دنیای معاصر می گذارند. به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آنها نابغه اند؛ اما نابغه هایی خودخواه؛ مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می شود.
نویسنده با شوخ طبعی و یک عالمه ماجراهای ساختگی (اما در واقع بسیار شبیه به اتفاقاتی که هر روز دور و بر ما می افتد) نظریه من درآوردی خودش را مطرح می کند: بیشعوری یک بیماری مسری است و دارد دنیا را تهدید می کند! باید کاری کرد و الا بیشعورها دنیا را نابود می کنند.

دانلود کتاب بیشعوری
دانلود کتاب بیشعوری

تعریف بیشعوری

یکی از راه های عمومی شناختن بیشعورها، شناسایی موقعیت های بروز بیشعوری است. بسیاری از مردم عقیده دارند:

”شاید من نتوانم بیشعوری را تعریف کنم اما قطعاً وقتی بیشعوری را ببینم، می شناسمش.”

دیگران اعتراض می کنند که کلمه ی بیشعور واژه ی عامیانه ی نسبتاً جدیدی است که فقط برای تحقیر و استهزاء به کار میرود و از این رو درست نیست که به عنوان اصطلاحی پزشکی به کار رود، چون ممکن است باعث جریحه دار شدن احساسات بیماران شود و روشن است که این جماعت چیز زیادی در باره ی بیشعوری نمی دانند و این واقعیت را  که بیشعورها هیچ گونه احساساتی ندارند، در نظر نمی گیرند. به عبارت دیگر احساسات یک آدم بیشعور تا زمانی که او در مسیر درمان و بهبودی قرار نگیرد، اصولاً غیر قابل جریحه دار شدن است.

دانلود نسخه صوتی کتاب بیشعوری

مطلبی را روشن کنم که حفظ و استعمال واژه ی بیشعور در درمان این بیمار ارزش و اهمیت بسیاری دارد. درست است که مردم عادی خوششان نمی آید که بیشعور نامیده شوند، اما مردم عادی که بیشعور نیستند. بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان .

آدم بیشعور اولین گام درمان و بهبودی اش را حتماً باید با گفتن “من بیشعورم” آغاز کند و حتی گفتن جملات مشابهی نظیر”من آدم وقیحی ام” اصلاً آن اثر لازم را ندارد. بیشعوری یک نوع اعتیاد است به قدرت، وظیفه نشناسی بی حد و شهوت تسلط بر دیگران، این بیماری تعادل درونی قربانی اش را به هم می زند؛ تا زمانی که که آدم شود و اعتراف کند: “من بیشعورم.”

یکی از بیشعورها ی تحت درمان می گوید: “تا زمانی که شروع به درمان نکرده بودم هیچ تصوری از اینکه چند نفر دیگر بیشعورند نداشتم، اما مدتی  که گذشت فهمیدم که تمام دوستانم هم بیشعورند. وقتی بِهِشان پیشنهاد کردم که با من در جلسات درمانی شرکت کنند فقط مثل بیشعورها بهم خندیدند.

نشانه های بیشعوری

اپیدمولوژی بیشعوری نشان می دهد که افراد بسیاری در معرض ابتلا به بیماری بیشعوری قرار دارند. گروه کثیری از مردم به کارهایی مشغول اند که احتیاج به استعداد خاصی ندارد اصولاًهر کاری که با قانون است. به خصوص اگر با نظارت و اجبار همراه باشر خطر بیشعوری را در خود دارد.

نتایج تحقیقات گوناگون نشان می دهدکه بی شک در میان کسانی که مدرک دکتری روان شناسی دارند نیز تعداد زیادی بیشعور وجود دارد. مانند بسیاری از بیماری ها، بیشعوری هم ممکن است به ارث برسد. بسیاری از بیشعورها این بیماری را از پدر یا مادرشان به ارث برده اند . بیشتر بیشعورها را می توان از روی رفتار تهاجمی و اخلاق قلدر مآبانه شان شناخت. اگر با گردن کلفتی و ترساندن دیگران نتوانند کارشان را به انجام رسانند، حقه سوار می کنند یا قانون و مقررات را طوری انگولک می کنند تا نتیجه اش به نفع شان شود. مثل تمام اعتیاد ها، مساله ی انکار در بیشعوری هم مساله مهمی است. بیشعورها قبول نمی کنند که باید مسئولیت پذیر باشند و یا دست کم زیر حرفشان نزنند و حاضر به پذیرش اشکال و اشتباه در کارشان باشند.

دانلود رایگان کتاب بیشعوری

بیشعورها قواعد نا نوشته ای دارند که بر طبق آن رفتار می کنند:

– تمام مشکلات را دیگران به وجود آورده اند .

– اصلاً نیازی به ریشه یابی مشکلات نیست، فقط یکی را پیدا کن که تقصیر را گردنش بیندازی.

– کم نیاور، تمام کاستی ها و خطاها را می توان در پشت نقابی از وقاحت و گستاخی پنهان کرد.

– اگر از قانونی خسته شدی، مطابق نیازت یکی دیگر بساز، اما به محض آنکه به خواسته ات رسیدی آن را هم نقض کن.

بیشعورها کسانی اند که فکر می کنند قانون در رابطه با آن ها تعریف  و معین می شود و آن ها تافته های جدا بافته ای اند که حق انجام هر کاری را که اراده کنند دارند. بیشعوری مرض وقاحت و سوء استفاده از دیگران  است. مشکل درمان بیشعوری آن است که آدم بیشعور معمولاً قبول نمی کند بیشعور است . اگر هم عاقبت قبول کند، باز هم تمایل دارد تقصیر آن را به گردن دیگران بیندازد.

از سوی دیگر، این بیماری به شدت واگیر دارد، تا آنجا که حتی ممکن است یک درمان گر قوی و با اراده، به راحتی تحت تاثیر استدلال ها و دفاعیات یک بیشعور قرار گیرد و تا آنجا پیش رود که بعد از مدتی او هم مثل بیشعورها رفتار کند! نبایداز نامیدن بیشعورها به نام بیشعور شانه خالی کنیم، چرا که همین ملاحظات و تعارف هاست که باعث می شود بیشعورها بیشتر و بیشتر در بیشعوری شان غرق شوند.

شما هم اینک می‌توانید نسخه کامل این کتاب را به طور کاملا رایگان از پی دی اف تاریخ ما دانلود کنید. برای دانلود از جدول بالای مطلب استفاده کنید.

دانلود کتاب بیشعوری
دانلود کتاب بیشعوری

 

دانلود کتاب بیشعوری
دانلود کتاب بیشعوری

 

 

به احترام مترجم لینک دانلود حذف شد.
Subscribe
دنبال کردن
guest
98 Comments
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
شهره رشیدی

سلام
بی نهایت از این که فایل کتاب بیشعوری یا به طور کل فایل کتاب ها را در اختیار خوانندگان قرار می دهید
سپاس و صد سپاس

شهره رشیدی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

Anonymous

خوبی مجردی؟

پویا

دقیقا نمونه بارز یک عدد بیشعور…..

تابلو

یعنی مردم از خنده

فرحناز

بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان .
چقدر این قسمت شبیه به فردی است که هشت سال در ایران رییس …بود

خاقان

لطفا بیشعور نباش

parnian

حرفتان بسیارمنطقی وحق است ولی ادم هایی بایددانلودکنندکه پولشان به خریدن یک کتاب نمیرسد

Mhy

متاسفانه کاملا درست هست

ندا

لازم نبود خاویر اینقدر به خودش زحمت بده وقتی به وضوح میتونی بیشعوری رو در نظراتی که تو سایت نوشتن ببینی! :))

پریسا

دانلود کردن کتابب که نویسنده پاش زحمت کشیده یا البومی که یه خواننده روش وقت گذاشته بزرکپگترین بیشعوریه.شما اول اینو یادبگیرید

Ghazal

و صد البته که خودتم به قصد دانلود تشریف اوردی تو این پیج .وگرنه اگه خود کتاب رو میخریدی دیگه چه نیاز به گشتن تو نت داشتی

مهرداد

سوس ماز

Reza

کمک ب بالا رفتن امار کتاب خواندن فکر نکنم بیشعوریه اینم ی کتاب خارجیه ک فروشش تو ب نویسندش چیزی تمیرسه بیشعوری فقر ذهنیه

یاس

بهتره بری اول نوشتن یاد بگیری بعد نظر بدی

mehrnoosh voz

قطعا کسی که این کتابو ساخته دلش میخواست که مردم یه چیزی به آموخته هاشون اضافه شه نه چیزه دیگه ای

فاطمه

با سلام. فکر نمی کنید اینکه حاصل دسترنج یک انسان برای نوشتن یک کتاب و یک انسان دیگر برای ترجمه آن اثر را به باد حراج بدهید و لینک دانلود رایگان آن را در سایت قرار دهید ممکن است از علائم بیماری بیشعوری باشد؟

احمد

خود مترجم اجازه داده دانلود کنید و بخونید شماره حسابم داده

مریم

سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید گوشه ای از کتاب است یا نوشته ی خودتان؟

رضا

دوستان آقای خاویر کرمنت در کتاب بیشعوری می‌گوید، بیشعور کسی است که کارهای اشتباه را با روش‌های اشتباه و دلایل اشتباه انجام می‌دهد.
به طور خلاصه او بیشعورها را فردی می داند که
1- دائم می‌خواهند از آن‌ها مراقبت شود
2- از خود ممنونند.
3- هیچ‌گاه خواهش نمیکنند
4- با تملق و چابلوسی سعی می‌کنند به مقامات بالاتر برسند.
5- بیشعور‌ها می‌توانند به بدبختی دیگران بخندند.
6- معتقدند که هرگز اشتباه نمی‌کنند.
7- خودشان هم معانی حرف‌هایشان را نمی‌فهمند.

مرجانه

حق گرفتنی است نه دادنی

بیتا

دوست عزیز حق دادنیست نه گرفتنی .تا وقتی فکر میکنید حق گرفتنیست کسی حق شما رو به شما نخواهد داد

Rozhinaw

آدم ها اگه سرشون توی لاک خودشون باشه حق شون خورده نمیشه و اونا هم حق کسی رو نمیخورن و دیگه گرفتن یا دادنی در کار نیست در واقع حق محافظت کردنیه

ناشناس

مدیریت محترم سایت دست نوشته ها از فایل حذف و برایتان ایمیل گردید، لطفا جایگزین فرمایید.
با تشکر

Anonymous

سلام
ممکنه برا منم بفرستین؟

امير

اين كتاب به نام بيشعوري نوشته شده و موضوعش بيشعوري عصر معاصره
ولي نفهيدم منظور مترجم از انتخاب عكس روي جلد چي بوده
عكس جلد نقاشی «جیغ» اثر ادوارد مونک هستش كه موضوعش فوران يه آتشفشان توي اندونزي و صداي مهيب اونه كه اين اثر رو ايجاد كرده
اين انتخاب بي ربط براي روي جلد خودش بزرگترين دليل براي اثبات بيشعوري در عصر معاصره
براي مترجم و انتشارات بي نهايت متاسفم كه اين اندازه بي دقت به كارشون هستن

هنرمند

دوست عزیز اطلاعات شما در مورد تابلوی جیغ غلطه . لطفا از منابع انگلیسی معتبر اسافاده کنید. مدتی است که منابع فارسی جدید تمام آثار هنری جهان را به غلط به مخاطبان معرفی می کنند. البته جای تامل داره که هدف چیست.

حمید

ای کاش مترجم توقع پول یه “پیتزا” در ازای فایل کتاب نمی کرد, هر چند دلبخواهی. چرا که نه برای کاغذ و چاپ هزینه کرده و نه پخش کتاب و ارایه اون به کتابفروشی ها با سی تا چهل درصد تخفیف. ای کاش میگفت پول یه مینی پیتزا که لااقل منصفانه تر باشه!

حانيه

عالي

Solid.H!

هر کسی با دیدن یک صحنه یا یک اتفاق، یا شنیدن چیزی، یا حتی خواندن یک کتاب، آن را بر اساس دانش، عقاید و بینش خودش تحلیل میکنه و در نظر بگیرید که دانش و بینش و عقاید افراد با هم فرق میکنه. پس لطفا نتایج حاصل از تحلیل های خودتون در مورد این کتاب رو برای خودتون نگه دارید و اصلا بیانش نکنید و کامنت نذارید، چه برسه به اینکه به دیگران یا نظراتشون (هرچند که از نظر شما درست باشه یا غلط) توهین کنید و همچنین گرچه این کتاب یا ترجمه اون یا هر چیز دیگه در مورد… بیشتر..

حسن

سلام. تشکر از بابت پست خوبتون. فقط یه پیشنهاد براتون دارم.
یه بنده خدایی نشسته و تو حاشیه بعضی از صفحات کتاب یه سری مزخرفات نوشته. اگر اون پاک بشه به نظرم خیلی بهتره.

طنین

سلام یه نفر توی حاشیه ی کتاب فحش و حرفای زشت نوشته چرا اصلاح نمیکنید و یه جوری حذفشئن نمکنید من میخوام از روی این کتاب پرینت بگیرم ولی چ فایده حشیه اش رو پر حرفای زشت کردن

پارسا

بسیار عالیست این کتاب. ممنون
مخصوصا مقدمه مترجم و دست نوشته های طنز ایشون کنار بعضی صفحات خیلی کنایه زیبایی ب بیشعوری مذهبی بسیاری از ایرانیای مسلمان زده

فــرزاد

در واقع جنابعالی با این کامنتت اوج بیشعوری خودت رو نشون دادی!

esmaeil

سلام
بنظر من ، اونی که در حاشیه این کتاب چرت و پرت نوشته و ظاهر این کتاب رو خراب کرده، نمونه ای از یک فرد بیشعور است.
ان شاء الله بعد از خواندن این کتاب، خودشو اصلاح کند.

جعفر

خیلی باحال بود اینجا همه جوگیر شدن دارن فیلسوفانه حرف میزنن این کتاب رو اقای هادیان (رهام) معرفی کرده منم اومدم دانلود کنم ….

مهدي

اين كتاب سانسور شده هست، اصلش ٢٣٩ صفحس. ملتو چي فرض كرديد!؟

مریم

سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید گوشه ای از کتاب است یا نوشته ی خودتان؟

Anonymous

یک دنیا ممنون کارشناس ارشد روانشناسی

زهرا

سلام من دنبال پی دی اف یه کتاب هستم میشه این کتاب روهم پی دی افش روبذارید؟ممنون میشم.کتاب روش ومهارت های تحقیق درادبیات ومرجع شناسی ازاحمدرضی.باتشکر

مرجان

کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

مرجان

قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

مرجان

دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند

شیرین

شبی یاد دارم که چشمم نخفت

Anonymous

خزعبلاتی که در بعضی صفحات کتاب به صورت حاشیه نوشته شده خود عین بیشعوری است ؟؟

javidbahredar

چرا دانلود نمیشه

ستاره

سلام. دوست عزیز. لینک کتاب مشکلی نداره میتونید دانلود کنید . بروی باکس صورتی رنگ که تمامی مشخصات کتاب امده است بروی نام کتاب کلیک کنید و کتاب رو دانلود کنید .از اینکه با همراه هستید سپاسگذاریم . کتابخانه تاریخ ما.

یک باشعور

سلام.
ممنون از سایت خوبتون.
آقا من این کتاب و دان کردم؛ دیدم خیلییی داره ب اطرافیانم توهین میشه پاکش کردم😐😐😐
😂😂😂

عباس آمون

ممنونم

bahareh

سلام من چطودی فایلا باید دانلود کنم لطفا یکی بهم لگه

سولماز

ممنون از راهنماییتون

مهرداد

متن دست نویس را بنظرم خود بیشعورش (محمود فرجامی) نوشته. منم با خواندن سه فصل اول این کتاب فهمیدم که یک بیشعور تمام عیار هستم. حالا باید بقیه اش را بخونم ببینم آیا درمان میشه یا نه. البته من خود کتاب را خریدم، بعدا فایلشو پیدا کردم و به همین دلیل لازم نیست پول پیتزا را واریز کنم. ولی هرکس خود کتاب را نخریده واقعا توصیه میکنم پول را واریز کنه چون جناب فرجامی زحمت کشیده برای ترجمه اش. واقعا هم قلم رسایی دارن ایشون. دستشون درد نکنه.

وجیهه

عالییی

مریم

دلا خو کن به تنهایی که تنهایی

مریم

برگ درختان سبز در نظر هوشیار

farhad

slm

Hossein
امیر

من استفاده کردم بخدا همش دروغ زمانی که دارو تموم بشه یه یا سه ماه هیچ تاثیری روی موهات نمیبینی وقتی هم تماس میگیری یا پیام میدی بابت مرجوعی هیچ کس به شما تماس نمیگیره فقط فقط تبلیغ میکنن که جیب خودشون رو پول کنن ملت این یه نوع کلاهبرداری تمام.

اتریسا

چرا این دانلود نمیشه من هر کاری میکنم فقط pdf اش رو میاره

[…] کیفیت کتاب مورد نظر شما را در وبسایت منتشر خواهند کرد. کتاب بیشعوری از محبوب ترین کتاب های داخل این سایت است. و سایتی مناسب […]

ارین

چرا نمیتونم دانلود کنم ؟

باسط

یک بلخ سپاس از شما عزیزان فرهیخته که مدام در پی آگاه سازی جامعه خود هستید. بی تردید که شما هوشنگ زمان خود هستید.

مینا

جالبه!
یکی از بیشعورترین ایرانیهایی که میشناسیمش، این کتابو ترجمه کرده!
حیف از این کتاب که خودفروخته ای مثل محمود فرجامی ترجمه ش کرده….

بینام

چه ربطی داره؟ منظور از بالا رفتن کتابخوانی این نیست که فقط بشینی کتاب ورق بزنی مهم اینه که بفهمی داخل کتاب چی نوشته حالام که یکی اومده به طور رایگان کتاب در اختیارمون گذاشته اینا نمیذارن

پیمان

سلام خیلی متشکرم بسیار عالی بود این کتابو گذاشتین دانلود کردم.یه ورشکسته هستم وپولمم کمه از مخارج زندگیم بیشتر نیستم .ذهنم خسته شد بود دنبال کتاب میچرخیدم .
خیلی متشکرم از شما کمکی هم از دستم بر میاد در خدمتم.

لطفی

سلام من روی دانلود که میزنم میگه بدلیل حجم بالای دانلود ،دانلود شما۲۰ ثانیه دیگه شروع میشه ولی بعد ۲۰ ثانیه هیچ اتفاقی نمی افته و دانلود نمیشه

Sozan

سایت عالی و بسیار خوبی برای علاقه مندان به کتاب است

ناشناس

بنظرم باید این کتاب جزو دروس مدرسه و دانشگاه باشد

Ftme

چطوری دانلود‌کنم؟؟🤦‍♀️

اتابک

با تشکر کتاب جالبیه اما…. نویسنده در باب شخصیت اشو (باها گوان شری راجنیش) و آموزه های ذن و کلا عرفان شرقی؛ در بخش دوم – بیشعوریهای عصر جدید به بیراهه رفته … گرچه برخی آموزه ها خالی از خرافه نیست ولی نباید با عینک بد بینی همه را به یک چشم نگریست، و این قسمت کتاب نه طنز و نه نقد است … بیشعوری خود نویسنده است… لا اقل در مورد باگوان شری(اشو) نباید چنین مینوشت… چون اشو خودش از پیشروان جنبش آگاهیه فردی و اجتماعیه ، من بت نمیسازم هرکی قبول نداره ،خودش کتاباشو پدا کنه و بخونه… بیشتر..

داراب دهقان

بسیار عالی

امین الله کریمی

کتاب بخوانم و نظری میدهم

نرم افزار دریافت و پرداخت

سلام
ممنون از لینک کتاب که قرار دادید
دنبال نسخه الکترونیکی اش بودم

مریم

واقعا یعنی اون آدمی که این کتاب رو ترجمه کرده انقدر شعور از این کتاب یاد نگرفته که حاشیه کتاب مزخرف ننویسه. تویی که انقدر بیشعوری اون پول هم حقت نیس میتونستی اول کتاب یه خط بنویسی فلان قدر بریزید به حسابم نه اینکه هر جا رسیدی مزخرف بنویسی

محمد

به نام خدا
سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید که گوشه ای از کتاب است خیلی زیرکانه نوشته شده، این دست نوشته بطور غیر مستقیم و متبحرانه به عقاید شیعه حمله ور شده.
از جملاتی که در سالهای دور توسط یهود وارد این مملکت شد ، مثل اگر از روی فلان مطلب ننویسی خبر بد میشنوی و یا خواب های خرافی مانند خواب فلان سید را دیدم استفاده شده که با وارد کردن خرافات و نتیجتا به فکر سست نمودن مردم از عقایدشان هستند.
زهی خیال باطل

مریم

چی میگی تو؟کاملا دیوانه ای،چی رو به چی ربط میدی؟؟؟خدا خودش شفا بده.

نسرین

محمد

مرجان

حق گرفتنی است نه دادنی

نازنین

در نهانخانه جانم صنمی خوش دارم

hadise Eebrahimi

جالب است و ميخوام بخوانم

H.M

سلام،
چطور مي تونم فايل دانلود كنم
لينك دانلود ميزنم صفحه باز نميشه☹️

Maryam

سلام
دوست عزیز ، من میخوام این کتاب رو دانلود کنم اما بعد از دانلود نمیدونم چرا باز نمیشه ؟

آرمین

خود شما که اومدید کتابو رایگان دانلود کردید نمونه بارز یه آدم بیشعورید

نیلوفر

نه عزیزم ما بیشعور نیستیم ما مردمی هستیم که زیر خط فقریم و فقط توان سیر کردن شکممونو داریم من به شخصه توان خرید کتاب ندارم …لطفا انقدر دیگرانو قضاوت نکنید

حمید

بنده بسیار خوشحال میشم که وقتی یک بازی کامپیوتری عرضه میشه بجای دانلود نسخه کرک شده ش برم نسخه اصلیش رو خریداری کنم تا به شرکت سازنده ش برای ساخت بازی های جدید و بهتر کمک کرده باشم و یا برای مطالعه یک کتاب حتما پولش رو پرداخت کنم ولی حیف که درآمدها کفاف این مسائل رو نمیده.
متاسفانه درآمدها به ریال هست و مخارج به دلار. خودتون حساب و کتاب کنید دیگه

علی

دوستان عزیز
با ثبت نام در یک کتابخانه و به راحتی کتاب را تهیه و مطالعه کنید
بنده هم پول خرید ندارم ولی پول ثبت نام در کتابخانه ، 5 هزار تومان در سال را دارم

Mojgan

كدوم بنده خدا رو ميگي؟ مترجم توي بعضي از صفحات پانويس گذاشته منظورت اونا هست؟

فرزانه

@Mojgan, نه منظورش یک سری مزخرفات دستنویسه . ص 38 رو ببینید.

Ehsan

راست میگه تو حاشیه کتاب ی بیشعوری مطلب نوشته ازون مطلبای تخیلی

زانا

این کتاب را دوست دارم

مجید

سلام و تشکر.
حاشیه نویسی دست نوشت کتاب در صفحات 40_50_132 و صفحه آخر بنظر میرسه توسط مترجم و احتمالا در اعتراض به نپرداختن حق ترجمهء وی نوشته شده.!
باید دید آیا ناشر دستمزد مترجم را پرداخته یا نه؟
.
ولی بهرحال دستنوشته ها خیلی جالبن و به زیبایی مسئله ی خرافات مذهبی و مذهب خرافی رو به سخره گرفتن.
شاید کسی که حق مترجم را نپرداخته ، از آدمای ظاهر المحاسنه(!!) که داره از کول عوام ساده لوح بالا میره.!

ناشناس

@مجید,
چطور میتونی اینقدر کوته فکر و بی مغز و بیشعور باشی که دست نوشته های بیشعوری و دور از انسانیت رو به مترجم این کتاب که در اشاعه فرهنگ کتابخوانی و مبارزه با بیشعوری گام برداشته نسبت بدی!!!!
التماس تفکر