خانه » دانلود » دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

نام کتاب

کتاب بشعوری (دانلود+)

نویسنده

خاویر کرمنت (ترجمه محمود فرجامی)

موضوعات

بیشعور کیست؟ و شناخت بیشعور + تعریف، ماهیت و شدت بیشعوری + علل بیشعوری در جامعه + روان شناسی شخص بیشعور

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

حجم

3.02 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

«هم‌اینک می‌توانید کتاب پرطرفدار بیشعوری را از پی دی اف تاریخ ما دانلود کنید. »

معرفی کتاب بیشعوری

این کتاب درباره بیشعوری در دوره معاصر است. بله، بیشعوری! و تاثیر عمیقی که بیشعورها با نفوذ در اجتماع، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال اینها در دنیای معاصر می گذارند. به نظر نویسنده، بیشعورها احمق نیستند، اتفاقا بیشتر آنها نابغه اند؛ اما نابغه هایی خودخواه؛ مردم آزار، با اعتماد به نفس بالا و البته وقیح که نتیجه تیزبازی هایشان در نهایت به ضرر خودشان و اطرافیانشان می شود.
نویسنده با شوخ طبعی و یک عالمه ماجراهای ساختگی (اما در واقع بسیار شبیه به اتفاقاتی که هر روز دور و بر ما می افتد) نظریه من درآوردی خودش را مطرح می کند: بیشعوری یک بیماری مسری است و دارد دنیا را تهدید می کند! باید کاری کرد و الا بیشعورها دنیا را نابود می کنند.

دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

تعریف بیشعوری

یکی از راه های عمومی شناختن بیشعورها، شناسایی موقعیت های بروز بیشعوری است. بسیاری از مردم عقیده دارند:

”شاید من نتوانم بیشعوری را تعریف کنم اما قطعاً وقتی بیشعوری را ببینم، می شناسمش.”

دیگران اعتراض می کنند که کلمه ی بیشعور واژه ی عامیانه ی نسبتاً جدیدی است که فقط برای تحقیر و استهزاء به کار میرود و از این رو درست نیست که به عنوان اصطلاحی پزشکی به کار رود، چون ممکن است باعث جریحه دار شدن احساسات بیماران شود و روشن است که این جماعت چیز زیادی در باره ی بیشعوری نمی دانند و این واقعیت را  که بیشعورها هیچ گونه احساساتی ندارند، در نظر نمی گیرند. به عبارت دیگر احساسات یک آدم بیشعور تا زمانی که او در مسیر درمان و بهبودی قرار نگیرد، اصولاً غیر قابل جریحه دار شدن است.

دانلود نسخه صوتی کتاب بیشعوری

مطلبی را روشن کنم که حفظ و استعمال واژه ی بیشعور در درمان این بیمار ارزش و اهمیت بسیاری دارد. درست است که مردم عادی خوششان نمی آید که بیشعور نامیده شوند، اما مردم عادی که بیشعور نیستند. بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان .

آدم بیشعور اولین گام درمان و بهبودی اش را حتماً باید با گفتن “من بیشعورم” آغاز کند و حتی گفتن جملات مشابهی نظیر”من آدم وقیحی ام” اصلاً آن اثر لازم را ندارد. بیشعوری یک نوع اعتیاد است به قدرت، وظیفه نشناسی بی حد و شهوت تسلط بر دیگران، این بیماری تعادل درونی قربانی اش را به هم می زند؛ تا زمانی که که آدم شود و اعتراف کند: “من بیشعورم.”

یکی از بیشعورها ی تحت درمان می گوید: “تا زمانی که شروع به درمان نکرده بودم هیچ تصوری از اینکه چند نفر دیگر بیشعورند نداشتم، اما مدتی  که گذشت فهمیدم که تمام دوستانم هم بیشعورند. وقتی بِهِشان پیشنهاد کردم که با من در جلسات درمانی شرکت کنند فقط مثل بیشعورها بهم خندیدند.

نشانه های بیشعوری

اپیدمولوژی بیشعوری نشان می دهد که افراد بسیاری در معرض ابتلا به بیماری بیشعوری قرار دارند. گروه کثیری از مردم به کارهایی مشغول اند که احتیاج به استعداد خاصی ندارد اصولاًهر کاری که با قانون است. به خصوص اگر با نظارت و اجبار همراه باشر خطر بیشعوری را در خود دارد.

نتایج تحقیقات گوناگون نشان می دهدکه بی شک در میان کسانی که مدرک دکتری روان شناسی دارند نیز تعداد زیادی بیشعور وجود دارد. مانند بسیاری از بیماری ها، بیشعوری هم ممکن است به ارث برسد. بسیاری از بیشعورها این بیماری را از پدر یا مادرشان به ارث برده اند . بیشتر بیشعورها را می توان از روی رفتار تهاجمی و اخلاق قلدر مآبانه شان شناخت. اگر با گردن کلفتی و ترساندن دیگران نتوانند کارشان را به انجام رسانند، حقه سوار می کنند یا قانون و مقررات را طوری انگولک می کنند تا نتیجه اش به نفع شان شود. مثل تمام اعتیاد ها، مساله ی انکار در بیشعوری هم مساله مهمی است. بیشعورها قبول نمی کنند که باید مسئولیت پذیر باشند و یا دست کم زیر حرفشان نزنند و حاضر به پذیرش اشکال و اشتباه در کارشان باشند.

دانلود رایگان کتاب بیشعوری

بیشعورها قواعد نا نوشته ای دارند که بر طبق آن رفتار می کنند:

– تمام مشکلات را دیگران به وجود آورده اند .

– اصلاً نیازی به ریشه یابی مشکلات نیست، فقط یکی را پیدا کن که تقصیر را گردنش بیندازی.

– کم نیاور، تمام کاستی ها و خطاها را می توان در پشت نقابی از وقاحت و گستاخی پنهان کرد.

– اگر از قانونی خسته شدی، مطابق نیازت یکی دیگر بساز، اما به محض آنکه به خواسته ات رسیدی آن را هم نقض کن.

بیشعورها کسانی اند که فکر می کنند قانون در رابطه با آن ها تعریف  و معین می شود و آن ها تافته های جدا بافته ای اند که حق انجام هر کاری را که اراده کنند دارند. بیشعوری مرض وقاحت و سوء استفاده از دیگران  است. مشکل درمان بیشعوری آن است که آدم بیشعور معمولاً قبول نمی کند بیشعور است . اگر هم عاقبت قبول کند، باز هم تمایل دارد تقصیر آن را به گردن دیگران بیندازد.

از سوی دیگر، این بیماری به شدت واگیر دارد، تا آنجا که حتی ممکن است یک درمان گر قوی و با اراده، به راحتی تحت تاثیر استدلال ها و دفاعیات یک بیشعور قرار گیرد و تا آنجا پیش رود که بعد از مدتی او هم مثل بیشعورها رفتار کند! نبایداز نامیدن بیشعورها به نام بیشعور شانه خالی کنیم، چرا که همین ملاحظات و تعارف هاست که باعث می شود بیشعورها بیشتر و بیشتر در بیشعوری شان غرق شوند.

شما هم اینک می‌توانید نسخه کامل این کتاب را به طور کاملا رایگان از پی دی اف تاریخ ما دانلود کنید. برای دانلود از جدول بالای مطلب استفاده کنید.

دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

 

دانلود کتاب بیشعوری

دانلود کتاب بیشعوری

اشتراک گذاری

64
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن
حسن
مهمان
حسن

سلام. تشکر از بابت پست خوبتون. فقط یه پیشنهاد براتون دارم.
یه بنده خدایی نشسته و تو حاشیه بعضی از صفحات کتاب یه سری مزخرفات نوشته. اگر اون پاک بشه به نظرم خیلی بهتره.

Mojgan
مهمان
Mojgan

كدوم بنده خدا رو ميگي؟ مترجم توي بعضي از صفحات پانويس گذاشته منظورت اونا هست؟

فرزانه
مهمان
فرزانه

@Mojgan, نه منظورش یک سری مزخرفات دستنویسه . ص 38 رو ببینید.

Ehsan
مهمان
Ehsan

راست میگه تو حاشیه کتاب ی بیشعوری مطلب نوشته ازون مطلبای تخیلی

شهره رشیدی
مهمان
شهره رشیدی

سلام
بی نهایت از این که فایل کتاب بیشعوری یا به طور کل فایل کتاب ها را در اختیار خوانندگان قرار می دهید
سپاس و صد سپاس

شهره رشیدی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی

Anonymous
مهمان
Anonymous

خوبی مجردی؟

حمید
مهمان
حمید

ای کاش مترجم توقع پول یه “پیتزا” در ازای فایل کتاب نمی کرد, هر چند دلبخواهی. چرا که نه برای کاغذ و چاپ هزینه کرده و نه پخش کتاب و ارایه اون به کتابفروشی ها با سی تا چهل درصد تخفیف. ای کاش میگفت پول یه مینی پیتزا که لااقل منصفانه تر باشه!

طنین
مهمان
طنین

سلام یه نفر توی حاشیه ی کتاب فحش و حرفای زشت نوشته چرا اصلاح نمیکنید و یه جوری حذفشئن نمکنید من میخوام از روی این کتاب پرینت بگیرم ولی چ فایده حشیه اش رو پر حرفای زشت کردن

پریسا
مهمان
پریسا

دانلود کردن کتابب که نویسنده پاش زحمت کشیده یا البومی که یه خواننده روش وقت گذاشته بزرکپگترین بیشعوریه.شما اول اینو یادبگیرید

Ghazal
مهمان
Ghazal

و صد البته که خودتم به قصد دانلود تشریف اوردی تو این پیج .وگرنه اگه خود کتاب رو میخریدی دیگه چه نیاز به گشتن تو نت داشتی

فاطمه
مهمان
فاطمه

با سلام. فکر نمی کنید اینکه حاصل دسترنج یک انسان برای نوشتن یک کتاب و یک انسان دیگر برای ترجمه آن اثر را به باد حراج بدهید و لینک دانلود رایگان آن را در سایت قرار دهید ممکن است از علائم بیماری بیشعوری باشد؟

احمد
مهمان
احمد

خود مترجم اجازه داده دانلود کنید و بخونید شماره حسابم داده

مجید
مهمان
مجید

سلام و تشکر.
حاشیه نویسی دست نوشت کتاب در صفحات 40_50_132 و صفحه آخر بنظر میرسه توسط مترجم و احتمالا در اعتراض به نپرداختن حق ترجمهء وی نوشته شده.!
باید دید آیا ناشر دستمزد مترجم را پرداخته یا نه؟
.
ولی بهرحال دستنوشته ها خیلی جالبن و به زیبایی مسئله ی خرافات مذهبی و مذهب خرافی رو به سخره گرفتن.
شاید کسی که حق مترجم را نپرداخته ، از آدمای ظاهر المحاسنه(!!) که داره از کول عوام ساده لوح بالا میره.!

ناشناس
مهمان
ناشناس

@مجید,
چطور میتونی اینقدر کوته فکر و بی مغز و بیشعور باشی که دست نوشته های بیشعوری و دور از انسانیت رو به مترجم این کتاب که در اشاعه فرهنگ کتابخوانی و مبارزه با بیشعوری گام برداشته نسبت بدی!!!!
التماس تفکر

پارسا
مهمان
پارسا

بسیار عالیست این کتاب. ممنون
مخصوصا مقدمه مترجم و دست نوشته های طنز ایشون کنار بعضی صفحات خیلی کنایه زیبایی ب بیشعوری مذهبی بسیاری از ایرانیای مسلمان زده

فرحناز
مهمان
فرحناز

بیشعورها؛ پررو، نفرت آنگیز، ترسناک و متکبرند و باید اسمی روی شان باشد که دست کم کمی به خود بیاوردشان .
چقدر این قسمت شبیه به فردی است که هشت سال در ایران رییس …بود

ناشناس
مهمان
ناشناس

مدیریت محترم سایت دست نوشته ها از فایل حذف و برایتان ایمیل گردید، لطفا جایگزین فرمایید.
با تشکر

Anonymous
مهمان
Anonymous

سلام
ممکنه برا منم بفرستین؟

اتابک
مهمان
اتابک

با تشکر کتاب جالبیه اما…. نویسنده در باب شخصیت اشو (باها گوان شری راجنیش) و آموزه های ذن و کلا عرفان شرقی؛ در بخش دوم – بیشعوریهای عصر جدید به بیراهه رفته … گرچه برخی آموزه ها خالی از خرافه نیست ولی نباید با عینک بد بینی همه را به یک چشم نگریست، و این قسمت کتاب نه طنز و نه نقد است … بیشعوری خود نویسنده است… لا اقل در مورد باگوان شری(اشو) نباید چنین مینوشت… چون اشو خودش از پیشروان جنبش آگاهیه فردی و اجتماعیه ، من بت نمیسازم هرکی قبول نداره ،خودش کتاباشو پدا کنه و بخونه… بیشتر..

داراب دهقان
مهمان
داراب دهقان

بسیار عالی

امین الله کریمی
مهمان
امین الله کریمی

کتاب بخوانم و نظری میدهم

مهدي
مهمان
مهدي

اين كتاب سانسور شده هست، اصلش ٢٣٩ صفحس. ملتو چي فرض كرديد!؟

نرم افزار دریافت و پرداخت
مهمان

سلام
ممنون از لینک کتاب که قرار دادید
دنبال نسخه الکترونیکی اش بودم

مریم
مهمان
مریم

سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید گوشه ای از کتاب است یا نوشته ی خودتان؟

مریم
مهمان
مریم

سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید گوشه ای از کتاب است یا نوشته ی خودتان؟

parnian
مهمان
parnian

حرفتان بسیارمنطقی وحق است ولی ادم هایی بایددانلودکنندکه پولشان به خریدن یک کتاب نمیرسد

bahareh
مهمان
bahareh

سلام من چطودی فایلا باید دانلود کنم لطفا یکی بهم لگه

مهرداد
مهمان
مهرداد

متن دست نویس را بنظرم خود بیشعورش (محمود فرجامی) نوشته. منم با خواندن سه فصل اول این کتاب فهمیدم که یک بیشعور تمام عیار هستم. حالا باید بقیه اش را بخونم ببینم آیا درمان میشه یا نه. البته من خود کتاب را خریدم، بعدا فایلشو پیدا کردم و به همین دلیل لازم نیست پول پیتزا را واریز کنم. ولی هرکس خود کتاب را نخریده واقعا توصیه میکنم پول را واریز کنه چون جناب فرجامی زحمت کشیده برای ترجمه اش. واقعا هم قلم رسایی دارن ایشون. دستشون درد نکنه.

esmaeil
مهمان
esmaeil

سلام
بنظر من ، اونی که در حاشیه این کتاب چرت و پرت نوشته و ظاهر این کتاب رو خراب کرده، نمونه ای از یک فرد بیشعور است.
ان شاء الله بعد از خواندن این کتاب، خودشو اصلاح کند.

Anonymous
مهمان
Anonymous

یک دنیا ممنون کارشناس ارشد روانشناسی

امير
مهمان
امير

اين كتاب به نام بيشعوري نوشته شده و موضوعش بيشعوري عصر معاصره
ولي نفهيدم منظور مترجم از انتخاب عكس روي جلد چي بوده
عكس جلد نقاشی «جیغ» اثر ادوارد مونک هستش كه موضوعش فوران يه آتشفشان توي اندونزي و صداي مهيب اونه كه اين اثر رو ايجاد كرده
اين انتخاب بي ربط براي روي جلد خودش بزرگترين دليل براي اثبات بيشعوري در عصر معاصره
براي مترجم و انتشارات بي نهايت متاسفم كه اين اندازه بي دقت به كارشون هستن

مریم
مهمان
مریم

واقعا یعنی اون آدمی که این کتاب رو ترجمه کرده انقدر شعور از این کتاب یاد نگرفته که حاشیه کتاب مزخرف ننویسه. تویی که انقدر بیشعوری اون پول هم حقت نیس میتونستی اول کتاب یه خط بنویسی فلان قدر بریزید به حسابم نه اینکه هر جا رسیدی مزخرف بنویسی

محمد
مهمان
محمد

به نام خدا
سلام متنی که در توضیح کتاب گذاشته اید که گوشه ای از کتاب است خیلی زیرکانه نوشته شده، این دست نوشته بطور غیر مستقیم و متبحرانه به عقاید شیعه حمله ور شده.
از جملاتی که در سالهای دور توسط یهود وارد این مملکت شد ، مثل اگر از روی فلان مطلب ننویسی خبر بد میشنوی و یا خواب های خرافی مانند خواب فلان سید را دیدم استفاده شده که با وارد کردن خرافات و نتیجتا به فکر سست نمودن مردم از عقایدشان هستند.
زهی خیال باطل

مریم
مهمان
مریم

چی میگی تو؟کاملا دیوانه ای،چی رو به چی ربط میدی؟؟؟خدا خودش شفا بده.

زهرا
مهمان
زهرا

سلام من دنبال پی دی اف یه کتاب هستم میشه این کتاب روهم پی دی افش روبذارید؟ممنون میشم.کتاب روش ومهارت های تحقیق درادبیات ومرجع شناسی ازاحمدرضی.باتشکر

وجیهه
مهمان
وجیهه

عالییی

نسرین
مهمان
نسرین

محمد

مرجانه
مهمان
مرجانه

حق گرفتنی است نه دادنی

بیتا
مهمان
بیتا

دوست عزیز حق دادنیست نه گرفتنی .تا وقتی فکر میکنید حق گرفتنیست کسی حق شما رو به شما نخواهد داد

مرجان
مهمان
مرجان

حق گرفتنی است نه دادنی

مرجان
مهمان
مرجان

کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من

مرجان
مهمان
مرجان

قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

مرجان
مهمان
مرجان

دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند

شیرین
مهمان
شیرین

شبی یاد دارم که چشمم نخفت

مریم
مهمان
مریم

دلا خو کن به تنهایی که تنهایی

مریم
مهمان
مریم

برگ درختان سبز در نظر هوشیار

نازنین
مهمان
نازنین

در نهانخانه جانم صنمی خوش دارم

ندا
مهمان
ندا

لازم نبود خاویر اینقدر به خودش زحمت بده وقتی به وضوح میتونی بیشعوری رو در نظراتی که تو سایت نوشتن ببینی! :))

Anonymous
مهمان
Anonymous

خزعبلاتی که در بعضی صفحات کتاب به صورت حاشیه نوشته شده خود عین بیشعوری است ؟؟

Maryam
مهمان
Maryam

سلام
دوست عزیز ، من میخوام این کتاب رو دانلود کنم اما بعد از دانلود نمیدونم چرا باز نمیشه ؟

زانا
مهمان
زانا

این کتاب را دوست دارم

حانيه
مهمان
حانيه

عالي

farhad
مهمان
farhad

slm

Hossein
مهمان
Hossein
آرمین
مهمان
آرمین

خود شما که اومدید کتابو رایگان دانلود کردید نمونه بارز یه آدم بیشعورید

نیلوفر
مهمان
نیلوفر

نه عزیزم ما بیشعور نیستیم ما مردمی هستیم که زیر خط فقریم و فقط توان سیر کردن شکممونو داریم من به شخصه توان خرید کتاب ندارم …لطفا انقدر دیگرانو قضاوت نکنید

امیر
مهمان
امیر

من استفاده کردم بخدا همش دروغ زمانی که دارو تموم بشه یه یا سه ماه هیچ تاثیری روی موهات نمیبینی وقتی هم تماس میگیری یا پیام میدی بابت مرجوعی هیچ کس به شما تماس نمیگیره فقط فقط تبلیغ میکنن که جیب خودشون رو پول کنن ملت این یه نوع کلاهبرداری تمام.

اتریسا
مهمان
اتریسا

چرا این دانلود نمیشه من هر کاری میکنم فقط pdf اش رو میاره

hadise Eebrahimi
مهمان
hadise Eebrahimi

جالب است و ميخوام بخوانم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است