دانلود کتاب تاریخنگاری در ایران: مجموعه مقالات

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

تاریخنگاری در ایران: مجموعه مقالات دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

اشپولر، م.م.حسین، م.کبیر، بازورث، ک.کاهن، جان بویل، جان وودز، ح.فرمانفرمایان، ا.یاپ، جان وودز، ن.کدی، آن لمبتن + به اهتمام یعقوب آژند

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

9.5 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب تاریخنگاری در ایران: مجموعه مقالات اثر اشپولر، م.م.حسین، م.کبیر، بازورث، ک.کاهن، جان بویل، جان وودز، ح.فرمانفرمایان، ا.یاپ، جان وودز، ن.کدی، آن لمبتن با ترجمه یعقوب آژند‌ است؛ مباحث این کتاب از منابع گوناگون گردآوری شده و با شیوه‌ای یک‌دست در یک کل منظم گاه‌شماری سامان یافته و هر کجا که کاستی و نقصانی بوده، با یادداشت‌ها و تکمله‌ها و نوشته‌های مترجم از میان برخاسته است.
نویسندگان این مقولات از اشپولر و کاهن و بازورث گرفته تا لمبتن و جان وودز و کبیر سالیان دراز در تاریخ و فرهنگ ایران غور کرده‌اند و مقالات و کتاب‌های ارزشمندی نوشته‌اند و مطالعات ایرانی را با آثار و اندیشه‌های خود همواره پویا و زنده کرده و بر بنیان تازه نهاده‌اند و به بار و عیار آن افزوده‌اند. دلنمودگی‌ها و مضمون‌یابی‌های آنها در تاریخ‌نگاری ایران در مقولات این کتاب گرد آمده و در این قلمرو آنچه لازمۀ استقصا بوده، فروگذار نشده‌اند.
فهرست مطالب این کتاب بدین قرار است:
تکوین تاریخ‌نگاری ایران: برتولد اشپولر (آلمان)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ صفاری: م.م.حسین (هند)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ آل بویه: م.کبیر (هند)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ غزنوی: بازورث (انگلیس)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ سلجوقی: ک.کاهن (فرانسه)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ مغول: یعقوب آژند؛ جوینی و رشیدالدین: جان بویل (انگلیس)؛ اهمیت جامع التواریخ: جان بویل (انگلیس)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ تیموری: جان وودز (آمریکا)؛ تکمله: یعقوب آژند؛ تاریخ‌نگاری دورۀ صفوی: یعقوب آژند؛ تاریخ‌نگاری دورۀ افشاریه و زندیه: یعقوب آژند؛ تاریخ‌نگاری ایران در سده‌های نوزده و بیست: ح.فرمانفرمایان (آمریکا)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ قاجار: یعقوب آژند؛ دو مورخ انگلیسی تاریخ‌نگاری ایران: م.ا.یاپ (انگلیس)؛ تاریخ‌نگاری دورۀ مشروطیت: یعقوب آژند؛ تاریخ‌نگاری دورۀ پهلوی: یعقوب آژند؛ تاریخ‌نگاری روس‌ها در زمینۀ تاریخ معاصر ایران: ا.ویلر (انگلیس)؛ تاریخ‌نگاری غربی‌ها در زمینۀ تاریخ معاصر ایران: ن.کدی (آمریکا)؛ تاریخ‌نگاری محلی ایران: یعقوب آژند؛ ادبیات شرح‌حال‌نویسی در ایران: آن لمبتن (انگلیس)؛ تاریخ‌نگاری هنر ایران: یعقوب آژند؛ کتاب‌شناسی.Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments