دانلود کتاب تاریخچه مکتب فرانکفورت

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

  تاریخچه مکتب فرانکفورت (دانلود+)

نویسنده

مارتین. جی + به اهتمام دکتر چنگیز پهلوان

موضوعات

علوم اجتماعی

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

1.3 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب تاریخچه مکتب فرانکفورت اثر مارتین. جی با ترجمه دکتر چنگیز پهلوان است،این کتاب کوچک و در عین حال، بسیار پرمطلب و حاوی نکات تازه ای در باب تاریخچه موسسه پژوهشی فرانکفورت و مکتب فکری منطبق با آن است. مطالب دقیق و عمدتاً تحقیقی کتاب، زمینه ها و چگونگی شکل گیری مکتب فرانکفورت را از اوایل دهه بیست (و گاه هی قبل از آن، در صورت ضرورت) تا اواخر دهه 30 (1938 درآمریکا) دنبال کرده و به برخی از رخدادها و بعضاً تحولات طی این دوره اشاره کرده است.
نشان دادن شکاف نظری و عملی پیش آمده در اوایل قرن بیستم در حوزه اندیشه سوسیالیستی و کمونیستی پس از تحولات سیاسی آلمان و انقلاب روسیه، جنگ جهانی اول و شکل گیری احزاب سوسیالیستی و کمونیستی در آلمان و خائنانه دیدن انقلاب روسیه از دید روشنفکران این حوزه در اروپای غربی و ….، ضرورت یافتن راه های جایگزین و احیاناً بازنگری در وضعیت نظری، روشی و عملی افراد درگیر در نظریه سوسیالیستی و مارکسیستی و سپس چگونگی کنار هم قرار گرفتن قطعات پازلی که به شکل گیری موسسه پژوهشی فرانکفورت و مکتب فکری وابسته به آن منجر شد، همراه با تعقیب رخدادهای بعدی در طی دو دهه، از جنبه های بعضاً نوآورانه و اغلب دقیق کتاب است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments