دانلود کتاب تاریخ درانیان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

تاریخ درانیان ( دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         
+)

نویسنده

سید حسین شیرازی + به اهتمام میرهاشم محدث

موضوعات

تاریخ جهان

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.6 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب تاریخ درانیان اثر سید حسین شیرازی با ترجمه میرهاشم محدث است؛ نادرشاه با فتح قندهار و کابل در سال ۱۱۵۰ ه.ق, تمامی قلمرو افغانستان را ضمیمه خاک ایران کرد, اما بعد از قتل نادر در سال ۱۱۶۰ ه.ق احمدخان, رئیس قبیله ابدالی یا درانی ـ از فرماندهان سپاه نادر ـ خود را پادشاه افغانستان معرفی نمود .احمدخان مقام وزارت را به جمال خان, وارث ریاست قبیله بارکزایی که با قبیله درانی رقابت داشتند واگذاشت و از این تاریخ تا یک قرن بعد, این ترتیب محفوظ بود ;یعنی شاه از قبیله درانی و وزیر از قبیله بارکزایی اختیار می‌شد .احمد شاه درانی تمام افغانستان را مطیع خود کرد و بر هرات و خراسان دست یافت, چند بار به هند حمله برده, دهلی را نیز مدتی به تصرف خود گرفت .نیز کشمیر و سند و قسمتی از پنجاب را به افغانستان ملحق ساخت, اما متصرفات او را در هندوستان به تدریج طایفه سیک مسخر کردند.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments