دانلود کتاب تاریخ روابط خارجی ایران از قاجاریه تا سقوط رضاشاه

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

تاریخ روابط خارجی ایران از قاجاریه تا سقوط رضاشاه دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

علیرضا امینی 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

11.4 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب تاریخ روابط خارجی ایران از قاجاریه تا سقوط رضاشاه اثر علیرضا امینی است؛ نویسنده در قالب شش بخش، روابط خارجی ایران، از روی کار آمدن قاجارها تا سقوط رضاشاه را بررسی میکند. در بخش نخست، اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ایران و موقعیت بین المللی کشور، سپس روابط خارجی ایران با کشورهای انگلیس، روسیه، آلمان و آمریکا در عصر قاجار بررسی میشود. بخش دوم درباره دوران جنگهای ایران و روسیه از فتح تفلیس تا پیمان ترکمن چای است. در بخش سوم روابط و اختلافهای ایران و انگلیس از شورش هرات تا معاهده صلح پاریس بررسی شده است. بخش چهارم شرح رقابتهای استعماری روس و انگلیس در ایران تا قرارداد 1907 را در بر میگیرد. در بخش پنجم با عنوان افزایش نفوذ بیگانگان در ایران از کودتای محمدعلی شاه تا قرارداد 1919 روابط خارجی ایران در عصر دو پادشاه آخر قاجاری، محمدعلی شاه و احمد شاه، بررسی میشود. بخش ششم روابط خارجی ایران در دوران سلطنت رضاشاه از ظهور تا سقوط را طی چهار فصل با این عناوین به بحث گذاشته است: 1 از زمامداری سردار سپه تا انقراض سلسله قاجاریه، 2 انعقاد و الغای قراردادهای خارجی، 3 روابط ایران با قدرتهای بزرگ در زمان رضاشاه، 4 اشغال نظامی ایران توسط متفقین و علل آن. کتاب با فهرست منابع به پایان میرسد.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments