دانلود کتاب تاریخ زرتشتیان پس از ساسانیان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

تاریخ زرتشتیان پس از ساسانیان دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

رشید شهمردان

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

22.9 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب تاریخ زرتشتیان پس از ساسانیان اثر رشید شهمردان است؛ کتاب تاریخ زرتشتیان پس از ساسانیان از نوشته های نامدار معدودیست که به طور مستقیم به تاریخ زرتشتیان پرداخته است. این کتاب ثمره ی سال ها پژوهش های موبد استاد شادروان رشید شهمردان در گوشه و کنار کتابخانه های ایران و هندوستان و میباشد. در اغاز؛ این اثر به اقدامات شاهان ساسانی در رابطه با دین زرتشتی پرداخته است و علل درامدن اعراب مسلمان به ایران را با مدارک تاریخی بیان میکند. بخش دیگر این اثر به معرفی خاندان های معروف زرتشتی در دوران اسلامی اختصاص دارد و فرزانه رشید شهمردان در بخش های پسین از نویسندگان و منجمان و مشاهیر زرتشتی در دوره استیلای اسلام در ایران نام میبرد. همچنین در این کتاب مسایل مربوط به مهاجرت پارسیان به هندوستان بررسی شده و مدارک تاریخی زیادی در این رابطه ارایه میگردد و در بخش های دیگر به معرفی کتاب ها و فلسفه دینی در ادوار مختلف پرداخته و سپس اماکن زرتشتی و شهرها و مناطق سکونت زرتشتیان را شناسایی و به احوال و وضعیت انها در دوره های گوناگون تاریخ اسلامی میپردازد.
Subscribe
دنبال کردن
guest
2 دیدگاه ها
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
سینا
سینا
1399-04-21 11:06 بعد از ظهر

درود بر شما
به خاطر چنین سایت و کتابخانه بزرگ و با ارزشی که گرداوری کردید
با ارزوی سلامتی و توفیق برای شما