خانه » دانلود » کتاب های تاریخ ایران » دانلود کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان

دانلود کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان

نام کتاب

تاریخ سیاسی ایران باستان

نویسنده

محمود رضاقلی

توضیح

این نوشتار کوششی است بر تحلیل رویدادها و سنجش بینشها، کنشها و نهاد های سیاسی در ادوار تاریخی ایران پیش از اسلام. . جدایی تاریخ سیاسی ایران باستان از آنچه باید تاریخ سازی سیاسی نامید، انگیزه این نگارنده در نگارش کتاب حاضر بوده است.
رمز عبور

www.tarikhema.org

00000 حجم دانلود کتاب

2.570 کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF

منبع الکترونيکي

پارس بوک

 

 

Related image

34
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن
سپنتا
مهمان
سپنتا

جناب اکبری بنده احساس میکنم شما بیش از اینکه هدفتون خدمت به تاریخ باشه خیانت به تاریخ هست. به قول استاد بادکوبه ای میگفتند تاریخ خوب را بهش میگن تاریخ بی طرف،ولی حالا باید بگیم تاریخ بی شرف در این آخر کاریها کتابهایی که در اینجا قرار دادید اکثرا ضد ایران و ایرانیت بوده اند و حتی در بعضی از آن کتابها توهین هم شده است. … 1.نا گفته هایی از کوروش بزرگ 2.آیا کوروش هخامنشی پدر ایران است 3.شباهتهای آیین زرتشتی و تشیع 4.بشارت آمدن محمد در کتب زرتشتی (چیزی که بنده از استاد کوروش 5.نیکنام پرسش کردم و… بیشتر..

مسعود اکبری
مهمان
مسعود اکبری

درود @سپنتا, “امیدوارم این نظرم را خذف نکنید.” ما نظری که در ان توهین به اشخاص یا … نباشد ، حذف نمیکنیم.مخصوصا انتقادات ، که بیشتر ، باعث رشد سایت میشود. در باره ی کتاب هایی که در سایت قرار گرفته و از نظر شما ” اکثرا ضد ایران و ایرانیت بوده اند” . شما خود میدانید که این سایت بازدید کنندگانی از هر دسته از مردم (مسلمان،زرتشتی،و ….) دارد ، و برخی از کتاب ها که شما نام بردید شاید مخالفانی هم داشته باشه امّا حتما موافقانی هم داره درسته ؟! برای مثال کتاب های : نا گفته هایی… بیشتر..

سپنتا
مهمان
سپنتا

و اما سخنی در مورد این کتاب یعنی تاریخ سیاسی ایران باستان بنده خودم شخصا این کتاب را کامل خواندم و هر چه که جلوتر میرفتم در میافتم که نویسنده شدیدا نسبت به فرهنگ ایرانی و همچنین نسبت به خود ایرانیان بغض و کینه دارد. حرفهایی نویسنده این کتاب از کتاب های مرجع تاریخی برداشته اند و همین را گفته اند که سند است.در حالی که من میتوانم اگر خواستید در مقاله ای به طور مفصل ذکر کنم که نویسنده فقط از جاهایی از کتابهای مرجع و یا معتبر تاریخی استفاده کرده و آن قسمت را عینا در این کتاب… بیشتر..

سپنتا
مهمان
سپنتا

خیلی جالبه ایشون در این کتاب هم ادعا کردند که تاریخ ایران باستان و به طور کل افتخارات تاریخ ایران دروغ است و ما هرچه داریم فقط از عربها داریم. تمام مشروطه خواهان را هم که عوامل بیگانه و ناسیونالیست خوانده. حتی با مورخان و باستان شناسان درون میهن امروزی و سیاسیت های دولت امروزی را هم که به زیر سوال برده. تشیع را هم که عامل بیگنگان دانسته برای تفرقه بین مسلمانان … با این اوصاف من فکر میکنم ایشون یک عرب سنی مذهب هستند. ویا اگر عرب نباشند مطمنا پول بگیر تازیان بیابانگر و ملخ خور دیروز و… بیشتر..

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

از آقای محمود رضاقلی و کتاب بسیار ارزنده و روشنگرانه شان قدردانی می کنم. همچنین از آقای اکبری که این کتاب را برایمان در سایت گذاردند. تاکنون کتابی که تاریخ سیاسی ایران باستان را اینگونه کامل، علمی و موشکافانه بررسی کرده باشد، نخوانده بودم. بیشتر کتابها بر اساس دروغ و افسانه و گزافه گویی هستند. ناله ها و استغاثه های نژادپرستان سلطنت طلب مزدور امپریالیسم و صهیونیسم چون “سپنتا” نشانگر آنستکه پنبه تاریخ سازیهای دروغین با این کتاب زده شده است و دست تاریخ سازان باستان پرست و اربابان آنها رو شده است. آنها از فرط درماندگی و استیصال نمی… بیشتر..

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

باید اضافه کنم که اعراب اهوازی هم میهنان ما هستند و باید از حقوق برابر با دیگران برخوردار باشند. از زمان رژیم مزدور پهلوی رسم بوده است که عرب و کرد و ترک و بلوچ و دیگر اقوام را به بهانه تجزیه طلبی سرکوب می کرده اند. اگر سرکوب مردمان بدست نژادپرستان و ناسیونالیستها کماکان زیر پرچم کوروش و داریوش و اردشیر و انوشیروان … ادامه یابد، و اقوام غیر فارس شهروندان درجه دو باشند، مبانی همبستگی در کشور تضعیف شده و راه برای تجزیه واقعی ایران هموار می شود. راه مقاومت در برابر استعمارگران ابتدا تقویت همبستگی داخلی از… بیشتر..

نوش آفرین
مهمان
نوش آفرین

ممنون از کتاب خوبتان. برای حقیقت دوستان خیلی جالب بود منتها گویا برای نژاد پرستهای دروغگو و وابسته به بیگانه (امریکا و اسرائیل) خیلی گران تمام شده که اینطور زبان به ناسزا گشوده اند. از نویسنده و مدیر سایت سپاسگزارم

نوش آفرین
مهمان
نوش آفرین

ممنون از کتاب با ارزشی که در سایت گذاشتید. این کتاب برای جویندگان حقایق تاریخی بسیار جالب است. ولی گویا نژادپرستان شاه دوست وابسته به امریکا و اسرائیل را بدجوری سوزانده است که به عجز و ناله و فحاشی افتاده اند. باز هم تشکر از بابت این کتاب

سپنتا
مهمان
سپنتا

@نوش آفرین,
عزیزم من گفتم حذف کنه که افراد تاریخ تحرف شده نخونند.
چون کسانی که خواننده این کتاب هستند وقتشان را تلف میکنند و تاریخ واقعی را نمیفهمند.
حالا شما میل خودتان
هرچقدر که خواستید بخوانید و به به و چه چه کنید ببینم به کجا میرسید.
من فقط توصیه میکنم هرکسی این کتاب را خواست بخونه اول به یه استاد تاریخ متعهد و وفادار به تاریخ بده اگر اون آقا تایید کردن ایشان بیان و بخونن.
قضاوت با خودشون.
مردم خودشون عاقل هستند.درضمن صد درصد این کتاب غلط نیست.
ولی بخش بزرگی از این کتاب تاریخ تحریف شده است.

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

برخورد “سپنتا” (که معلوم نیست نام و نشان او چیست و چه سوابق و سواد و معلوماتی دارد) با نویسنده کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان حد اعلای عوامفریبی و هوچی گری است. درست شبیه کهنه پرستان مذهبی در برخورد با نواندیشان که سابقه ای بسیار طولانی دارد. او که روشن است به اسلام عقده و کینه دارد، کوشیده همگان را و منجمله هواداران حکومت و شیعیان را نیز علیه نویسنده و کتاب روشنگرانه اش بشوراند. در کتاب دقت کردم و دیدم که نویسنده کتاب تنها به تشیع صفوی انتقاد کرده است نه تشیع! در اینترنت جستجو کردم و دو کتاب… بیشتر..

سپنتا
مهمان
سپنتا

@رضا آرون, جناب رضا آرون شما از بنده انتقاد میکنید که اختیار زبان و قلم خودم را از دست داده ام در حالی که که شما به هر شکلی که توانستید به من توهین کردید. “نژاد پرستان سلطنت طلب مزدور امپریالیسم و صهیونیسم” از این حرفت نمیدونستم بخندم یا گریه کنم.وای بر ما مردم تهمت زن. هر چند از صحبت های شما بر میآید که خودتان هم یک عرب مثلا از عربهای خوزستان باشید و از روی تعصب این صحبت هارا کرده باشید ولی من میگیرم اینکه شما یک پارس هستید.هرچند عربهای متمدن و متشخص در هرکجا که باشند برای… بیشتر..

بهزاد
مهمان
بهزاد

سلام
مرسی از لطف شما بخاطر سایت پرمحتوا وارزشمندتون.
درجواب دوستان لازم دونستم یادآوری کنم بهتره برن کتاب دوقرن سکوت رومطالعه کنند

سپنتا
مهمان
سپنتا

درود جناب اکبری
اگر آدرس وبسایت یا ایمیل و یا هرچیزی از این نویسنده این کتاب
آقای محمود رضاقلی داشتید به من بگید اگه زحمتی نیست.
سپاس از زحماتتون.

سپنتا
مهمان
سپنتا

درود بر همه دوستان حتی حاظرم با دلیل ثابت کنم که قسمت های زیادی از این کتاب تحریف شده است.از چند تن از اساتید بزرگ هم پرسش کردم. شما اگر خود خیلی خوب تاریخ میدانید خودتان و اگر نمیدانید از استادی که باسواد و وفادار به تاریخ باشد قبل از خواندن آن را به او بدهید تا ایشان بخوانند و بعد بگیند که تحریف شده است یا نه. قسمتی زیادی از این کتاب را تاریخ تحریف شده تشکیلی میدهد کتابی سرشار از توهین به ایران و ایرانی و زرتشت و تشیع و ستودن افراطی اعراب.(سنی ها) این کتاب به کل… بیشتر..

نوش آفرین
مهمان
نوش آفرین

جناب سپنتا! حذف کردن کتابی که یک استاد و پژوهشگر بنام تاریخ ایران (آقای مرادی غیاث آبادی) آنرا در سایت خود معرفی کرده است، تنها عرصه را بر دروغگویان و تحریف کنندگان باز می گذارد. کسی وقت خود را تلف می کند که افسانه ها و دروغ های نژادپرستان را بنام تاریخ بخواند و گمراه شود.

http://ghiasabadi.com/reza-qoli.html

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

می بینیم که “سپنتا” به تناقض گویی افتاده است و ضمنا اعتراف می کند که نه تاریخ را می فهمد و نه از دین و سیاست چیزی سر در می آورد. مرد حسابی! اگر امپریالیسم و صهیونیسم و شگردهای پیچیده تاریخ سازی آنها را نمی شناسی مسلما از ماهیت و هدف آن تاریخی که در این عصر برای ما نوشته اند و از کودکی در گوشمان کرده اند نیز چزی سر در نخواهی آورد. ممکن است “سپنتا” تنها از سر تعصبات قومی و نژادی به نویسنده کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان دشنام دهند. اینها باید بدانند که خمیر مایه این… بیشتر..

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

بله افسانه نژاد آریایی ساخته دست فاشیستها و استعمارگران غربی است. معلوم است کتاب را نخوانده ای. برو به سایت پژوهشهای ایرانی، در این مورد مقالات جالبی از استاد تاریخ آقای مرادی پیدا می شود. آنقدر مغزتان را شستشو کرده اند که “کشتار عربها در ایران”! را امری واقعی پنداشته ای؟ مگر نوار ویدویی از آن دوران بدست آمده؟ افسانه هایی که قرنها پس از یک “حادثه” ساخته می شود را باید در جرز دیوار گذاشت. اسناد تاریخی و عقل و منطق این افسانه ها را بی اعتبار ساخته است. در باره “حمله اعراب” (در واقع ورود اسلام به ایران)… بیشتر..

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

نادانی از گرد راه رسیده و از کتاب دوقرن سکوت زرین کوب دم زده است. بیچاره نمی داند که خود نویسنده آن کتاب هم بعدا پنبه کتابش را زد و آنرا سرشار از دروغ و فریب دانست که از سر غرور نژادی بدان دچار شده بوده است.

کیوان
مهمان
کیوان

کسی به کتاب کهنه شده دو قرن سکوت زرین کوب اشاره کرده است. گویا نمی داند که خود نویسنده پس از آن کتابش را رد کرد و آنرا پر از دروغ و فریب دانست که بدلیل نژادپرستی گرفتار آنها شده بود.

سعید
مهمان
سعید

@کیوان,

نقل قول:
“در مصاحبه‌ای که عطا آیتی دو سال قبل از مرگ زرین‌کوب با او داشت. زرین‌کوب در پاسخ به سوال”کدام یک از آثار خودتان را بیشتر دوست دارید؟”در جواب کتاب دو قرن سکوت را نام برد[۴]”

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86_%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%DA%A9%D9%88%D8%A8

کیوان
مهمان
کیوان

بهتر است به چاپ دوم کتاب نامبرده رجوع کنید تا نظر زرین کوب را در این باره بخوانید. ایشان نوشته است که کتاب دو قرن سکوت در چاپ اولش سرشار از “دروغ” و “فریب” و “غرور” بوده است. نظر کتبی نویسنده در چاپ دوم کتاب میعار است.

نوش آفرین
مهمان
نوش آفرین

من وقتم را با خواندن دروغ و قصه بنام تاریخ تلف نمی کنم. نویسنده کتاب تاریخی باید با علم تاریخ آشنا باشد. اگر بخواهم تخیلات بخوانم کتابهای رمان می خوانم. بیشتر تاریخ نویسان باید رمان نویس می شدند. کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان از معدود کتابهای علمی تاریخی است. باستان پرستان از مذهبی های سنتی هم بدترند. گمان نمی کنم اگر آقای رضاقلی کتابی بر علیه خرافه های مذهبی می نوشت اینهمه فحش می خورد. حتما ایشان که عرب اهوازی سنی خطاب شده اند به این فالانژها می خندند!

کریم
مهمان
کریم

@نوش آفرین,

با درود به تمامی دوستان و هموطنان گرامی

خانم نوش آفرین هموطن گرامی برخی نظرات شما ودیگر اعضا رو مطالع کردم. مایل بودم سوالی خدمت شما داشته باشم.

آیا رشته شما تایخ ایران هست یا در این زمینه دارای تحقیقات جامعه ی هستید؟

و سوالی دیگر کدام مرکز و موسسه معتبری رو سراغ دارید که جناب رضا غیاث آبادی رو متخصص و باستان شناس و تاریخشناس معرفی نموده که شما دلیل معتبر بودن کتاب فوق را براین پایه گذاشتید که چو جناب غیاث آبادی در سایت خود آن را معرفی کرده پس می تواند این کتاب(یا هر کتابی دیگر) معتبر باشد؟

نوش آفرین
مهمان
نوش آفرین

کتابهای تاریخی زیاد خوانده ام و آنقدر در این زمینه علم پیدا کرده ام که بدانم تاریخ افسانه ای ایران باستان ابزار قدرت جویی نژادپرستان گشته است و این تاریخ از روز نخست ساخته و پرداخته استعمارگران بوده است. بی تردید کانونهای وابسته به استعمارگران و صهیونیسم جهانی که برای نژادپرستان ایرانی تاریخ و هویت تاریخی می سازند جز برای مزدوران توهم زده آنها “معتبر” بشمار نمی روند؛ و علیرغم میل نامبارک آنها آقای غیاث آبادی یک پژوهشگر منصف و فعال تاریخ و فرهنگ ایران است.

احسان
مهمان
احسان

@نوش آفرین,
از دید گاه خودتان مطالعه ی چند کتاب شما را به حدی از کفایت علمی رسانده که این طور همه ی مورخان به نام و دانشمند را سلطنت طلب و رمان نویس و… می نامید.به نظر وضعیت کنونی ایران شایسته ی مردما نی مانند من و شما هست که بی دلیل با مطالعه ی ناقص ۴ کتاب در هر رشته ی تخصصی وارد شده و اظهار فضل می نماییم.پاینده باشید.

رضا آرون
مهمان
رضا آرون

مدتهاست که هر کس در صدد دروغ زدایی از تاریخ ایران باستان بر می آید، لشکری از هتاکان مأمور و معذور زبان به فحاشی باز می کنند که: “ای عرب فلان شده چقدر پول از عربها می گیری که به ایران و ایرانی توهین کنی”؟؟!!!؟؟ ولی هیچوقت در طول تاریخ حقیقت جویان با این تهمتها از میدان بدر نرفته اند.
اینان نمی دانند که با ستایش پادشاهان خونخوار هخامنشی و ساسانی و ادیان کهنه شده ، و خلاصه کردن تمدن و فرهنگ ده هزار ساله ایران در این دوران توحش دارند روزانه به ایران و ایرانی توهین می کنند!!

سعید
مهمان
سعید

قبل از دانلود این کتاب نظرات را خواندم و افراط در دین و افراط در وطن پرستی شبهه ای بود که باعث شد از روی نظرات نتوانم تصمیم بگیرم این کتاب معتبر است یا خیر … بدین جهت تصمیم گرفتم با چشمانی باز این کتاب را مطالعه کنم ..
با تشکر …..

ایرانی
مهمان
ایرانی

آدم شرمش می آید امثال سپنتا را ایرانی بخواند… یه عنصر باستان پرست ضد اسلام که بی ادبی و کج خلقی و بی منطقی رو به اوج رسونده…

من يك گیلانیم
مهمان
من يك گیلانیم

فوق العاده بود عالی عالی
جای بسی امید است که بساط دروغها وجعلیات دکان داران تاریخ وباستان گرایان افراطی کم کم داره برچیده میشه بسیار عالی بود این کتاب

من يك گیلانیم
مهمان
من يك گیلانیم

جناب سپنتا دوره نزاد پرستی ونزاد ستیزی گذشته است تا کی میخواهید منتقدین ومخالفین دروغها وجعلیات تاریخ ایران رو عرب و ترک وسوسمار خور و… متهم کنید در ضمن کجای اعتقادات شما که نمیدونم چی است گفته قوم یا مردمی رو به جرم خوردن سوسمار باید فحاشی کنید مگه خوردن سوسمار چه عیبی داره؟ ما گیلک ها کله ماهی میخوریم چینی ها وتیلندیها گربه وسگ فرانسوی ها حلزون وصدف فارسها خایه وبیضه گاو گوسفند ایا باید بههمدیگر توهین کنیم بخاطر فرهنگ ها وسنن مون؟ بس کنید این نزاد پرستی ونزاد ستیزی رو ما هیچ مشکلی با اعراب نداریم شما یه… بیشتر..

دانیال
مهمان
دانیال

ایران کشوری خوب و قدرتمند است و در این هیچ شکی نیست .ولی نباید به دین اسلام و قرآن توهین شود واین کتاب ها هم توهین به اسلام است:
٫بیست و سه سال علی دشتی
۲٫محمد پیامبری که باید از نو شناخت
۳٫قرآن کتابی بی هیچ پیام برای ما
۴٫و انسان خدا را آفرید
۵٫خدا را در خواب دیدم زار زار میگریست
و …
خواهشا ایرانی های عزیز,کمی به دین اسلام احترام بگذارید…

زهره
مهمان
زهره

شما متاسفانه به ایران و تاریخش خیانت کردین

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است