خانه » دانلود » کتاب های تاریخ ایران » دانلود کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان

دانلود کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان

نام کتاب

تاریخ سیاسی ایران باستان

نویسنده

محمود رضاقلی

توضیح

این نوشتار کوششی است بر تحلیل رویدادها و سنجش بینشها، کنشها و نهاد های سیاسی در ادوار تاریخی ایران پیش از اسلام. . جدایی تاریخ سیاسی ایران باستان از آنچه باید تاریخ سازی سیاسی نامید، انگیزه این نگارنده در نگارش کتاب حاضر بوده است.
رمز عبور

www.tarikhema.org

00000 حجم دانلود کتاب

2.570 کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF

منبع الکترونيکي

 پارس بوک

34
دیدگاه بگذارید

avatar
24 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
احسانزهرهدانیالمن يك گیلانیمایرانی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
سپنتا
Guest
سپنتا

جناب اکبری بنده احساس میکنم شما بیش از اینکه هدفتون خدمت به تاریخ باشه خیانت به تاریخ هست. به قول استاد بادکوبه ای میگفتند تاریخ خوب را بهش میگن تاریخ بی طرف،ولی حالا باید بگیم تاریخ بی شرف در این آخر کاریها کتابهایی که در اینجا قرار دادید اکثرا ضد ایران و ایرانیت بوده اند و حتی در بعضی از آن کتابها توهین هم شده است. … ۱٫نا گفته هایی از کوروش بزرگ ۲٫آیا کوروش هخامنشی پدر ایران است ۳٫شباهتهای آیین زرتشتی و تشیع ۴٫بشارت آمدن محمد در کتب زرتشتی (چیزی که بنده از استاد کوروش ۵٫نیکنام پرسش کردم و… Read more »

سپنتا
Guest
سپنتا

و اما سخنی در مورد این کتاب یعنی تاریخ سیاسی ایران باستان بنده خودم شخصا این کتاب را کامل خواندم و هر چه که جلوتر میرفتم در میافتم که نویسنده شدیدا نسبت به فرهنگ ایرانی و همچنین نسبت به خود ایرانیان بغض و کینه دارد. حرفهایی نویسنده این کتاب از کتاب های مرجع تاریخی برداشته اند و همین را گفته اند که سند است.در حالی که من میتوانم اگر خواستید در مقاله ای به طور مفصل ذکر کنم که نویسنده فقط از جاهایی از کتابهای مرجع و یا معتبر تاریخی استفاده کرده و آن قسمت را عینا در این کتاب… Read more »

سپنتا
Guest
سپنتا

خیلی جالبه ایشون در این کتاب هم ادعا کردند که تاریخ ایران باستان و به طور کل افتخارات تاریخ ایران دروغ است و ما هرچه داریم فقط از عربها داریم. تمام مشروطه خواهان را هم که عوامل بیگانه و ناسیونالیست خوانده. حتی با مورخان و باستان شناسان درون میهن امروزی و سیاسیت های دولت امروزی را هم که به زیر سوال برده. تشیع را هم که عامل بیگنگان دانسته برای تفرقه بین مسلمانان … با این اوصاف من فکر میکنم ایشون یک عرب سنی مذهب هستند. ویا اگر عرب نباشند مطمنا پول بگیر تازیان بیابانگر و ملخ خور دیروز و… Read more »

رضا آرون
Guest
رضا آرون

از آقای محمود رضاقلی و کتاب بسیار ارزنده و روشنگرانه شان قدردانی می کنم. همچنین از آقای اکبری که این کتاب را برایمان در سایت گذاردند. تاکنون کتابی که تاریخ سیاسی ایران باستان را اینگونه کامل، علمی و موشکافانه بررسی کرده باشد، نخوانده بودم. بیشتر کتابها بر اساس دروغ و افسانه و گزافه گویی هستند. ناله ها و استغاثه های نژادپرستان سلطنت طلب مزدور امپریالیسم و صهیونیسم چون “سپنتا” نشانگر آنستکه پنبه تاریخ سازیهای دروغین با این کتاب زده شده است و دست تاریخ سازان باستان پرست و اربابان آنها رو شده است. آنها از فرط درماندگی و استیصال نمی… Read more »

رضا آرون
Guest
رضا آرون

باید اضافه کنم که اعراب اهوازی هم میهنان ما هستند و باید از حقوق برابر با دیگران برخوردار باشند. از زمان رژیم مزدور پهلوی رسم بوده است که عرب و کرد و ترک و بلوچ و دیگر اقوام را به بهانه تجزیه طلبی سرکوب می کرده اند. اگر سرکوب مردمان بدست نژادپرستان و ناسیونالیستها کماکان زیر پرچم کوروش و داریوش و اردشیر و انوشیروان … ادامه یابد، و اقوام غیر فارس شهروندان درجه دو باشند، مبانی همبستگی در کشور تضعیف شده و راه برای تجزیه واقعی ایران هموار می شود. راه مقاومت در برابر استعمارگران ابتدا تقویت همبستگی داخلی از… Read more »

نوش آفرین
Guest
نوش آفرین

ممنون از کتاب خوبتان. برای حقیقت دوستان خیلی جالب بود منتها گویا برای نژاد پرستهای دروغگو و وابسته به بیگانه (امریکا و اسرائیل) خیلی گران تمام شده که اینطور زبان به ناسزا گشوده اند. از نویسنده و مدیر سایت سپاسگزارم

نوش آفرین
Guest
نوش آفرین

ممنون از کتاب با ارزشی که در سایت گذاشتید. این کتاب برای جویندگان حقایق تاریخی بسیار جالب است. ولی گویا نژادپرستان شاه دوست وابسته به امریکا و اسرائیل را بدجوری سوزانده است که به عجز و ناله و فحاشی افتاده اند. باز هم تشکر از بابت این کتاب

رضا آرون
Guest
رضا آرون

برخورد “سپنتا” (که معلوم نیست نام و نشان او چیست و چه سوابق و سواد و معلوماتی دارد) با نویسنده کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان حد اعلای عوامفریبی و هوچی گری است. درست شبیه کهنه پرستان مذهبی در برخورد با نواندیشان که سابقه ای بسیار طولانی دارد. او که روشن است به اسلام عقده و کینه دارد، کوشیده همگان را و منجمله هواداران حکومت و شیعیان را نیز علیه نویسنده و کتاب روشنگرانه اش بشوراند. در کتاب دقت کردم و دیدم که نویسنده کتاب تنها به تشیع صفوی انتقاد کرده است نه تشیع! در اینترنت جستجو کردم و دو کتاب… Read more »

بهزاد
Guest
بهزاد

سلام
مرسی از لطف شما بخاطر سایت پرمحتوا وارزشمندتون.
درجواب دوستان لازم دونستم یادآوری کنم بهتره برن کتاب دوقرن سکوت رومطالعه کنند

سپنتا
Guest
سپنتا

درود جناب اکبری
اگر آدرس وبسایت یا ایمیل و یا هرچیزی از این نویسنده این کتاب
آقای محمود رضاقلی داشتید به من بگید اگه زحمتی نیست.
سپاس از زحماتتون.

سپنتا
Guest
سپنتا

درود بر همه دوستان حتی حاظرم با دلیل ثابت کنم که قسمت های زیادی از این کتاب تحریف شده است.از چند تن از اساتید بزرگ هم پرسش کردم. شما اگر خود خیلی خوب تاریخ میدانید خودتان و اگر نمیدانید از استادی که باسواد و وفادار به تاریخ باشد قبل از خواندن آن را به او بدهید تا ایشان بخوانند و بعد بگیند که تحریف شده است یا نه. قسمتی زیادی از این کتاب را تاریخ تحریف شده تشکیلی میدهد کتابی سرشار از توهین به ایران و ایرانی و زرتشت و تشیع و ستودن افراطی اعراب.(سنی ها) این کتاب به کل… Read more »

نوش آفرین
Guest
نوش آفرین

جناب سپنتا! حذف کردن کتابی که یک استاد و پژوهشگر بنام تاریخ ایران (آقای مرادی غیاث آبادی) آنرا در سایت خود معرفی کرده است، تنها عرصه را بر دروغگویان و تحریف کنندگان باز می گذارد. کسی وقت خود را تلف می کند که افسانه ها و دروغ های نژادپرستان را بنام تاریخ بخواند و گمراه شود.

http://ghiasabadi.com/reza-qoli.html

رضا آرون
Guest
رضا آرون

می بینیم که “سپنتا” به تناقض گویی افتاده است و ضمنا اعتراف می کند که نه تاریخ را می فهمد و نه از دین و سیاست چیزی سر در می آورد. مرد حسابی! اگر امپریالیسم و صهیونیسم و شگردهای پیچیده تاریخ سازی آنها را نمی شناسی مسلما از ماهیت و هدف آن تاریخی که در این عصر برای ما نوشته اند و از کودکی در گوشمان کرده اند نیز چزی سر در نخواهی آورد. ممکن است “سپنتا” تنها از سر تعصبات قومی و نژادی به نویسنده کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان دشنام دهند. اینها باید بدانند که خمیر مایه این… Read more »

رضا آرون
Guest
رضا آرون

بله افسانه نژاد آریایی ساخته دست فاشیستها و استعمارگران غربی است. معلوم است کتاب را نخوانده ای. برو به سایت پژوهشهای ایرانی، در این مورد مقالات جالبی از استاد تاریخ آقای مرادی پیدا می شود. آنقدر مغزتان را شستشو کرده اند که “کشتار عربها در ایران”! را امری واقعی پنداشته ای؟ مگر نوار ویدویی از آن دوران بدست آمده؟ افسانه هایی که قرنها پس از یک “حادثه” ساخته می شود را باید در جرز دیوار گذاشت. اسناد تاریخی و عقل و منطق این افسانه ها را بی اعتبار ساخته است. در باره “حمله اعراب” (در واقع ورود اسلام به ایران)… Read more »

رضا آرون
Guest
رضا آرون

نادانی از گرد راه رسیده و از کتاب دوقرن سکوت زرین کوب دم زده است. بیچاره نمی داند که خود نویسنده آن کتاب هم بعدا پنبه کتابش را زد و آنرا سرشار از دروغ و فریب دانست که از سر غرور نژادی بدان دچار شده بوده است.

کیوان
Guest
کیوان

کسی به کتاب کهنه شده دو قرن سکوت زرین کوب اشاره کرده است. گویا نمی داند که خود نویسنده پس از آن کتابش را رد کرد و آنرا پر از دروغ و فریب دانست که بدلیل نژادپرستی گرفتار آنها شده بود.

نوش آفرین
Guest
نوش آفرین

من وقتم را با خواندن دروغ و قصه بنام تاریخ تلف نمی کنم. نویسنده کتاب تاریخی باید با علم تاریخ آشنا باشد. اگر بخواهم تخیلات بخوانم کتابهای رمان می خوانم. بیشتر تاریخ نویسان باید رمان نویس می شدند. کتاب تاریخ سیاسی ایران باستان از معدود کتابهای علمی تاریخی است. باستان پرستان از مذهبی های سنتی هم بدترند. گمان نمی کنم اگر آقای رضاقلی کتابی بر علیه خرافه های مذهبی می نوشت اینهمه فحش می خورد. حتما ایشان که عرب اهوازی سنی خطاب شده اند به این فالانژها می خندند!

رضا آرون
Guest
رضا آرون

مدتهاست که هر کس در صدد دروغ زدایی از تاریخ ایران باستان بر می آید، لشکری از هتاکان مأمور و معذور زبان به فحاشی باز می کنند که: “ای عرب فلان شده چقدر پول از عربها می گیری که به ایران و ایرانی توهین کنی”؟؟!!!؟؟ ولی هیچوقت در طول تاریخ حقیقت جویان با این تهمتها از میدان بدر نرفته اند.
اینان نمی دانند که با ستایش پادشاهان خونخوار هخامنشی و ساسانی و ادیان کهنه شده ، و خلاصه کردن تمدن و فرهنگ ده هزار ساله ایران در این دوران توحش دارند روزانه به ایران و ایرانی توهین می کنند!!

سعید
Guest
سعید

قبل از دانلود این کتاب نظرات را خواندم و افراط در دین و افراط در وطن پرستی شبهه ای بود که باعث شد از روی نظرات نتوانم تصمیم بگیرم این کتاب معتبر است یا خیر … بدین جهت تصمیم گرفتم با چشمانی باز این کتاب را مطالعه کنم ..
با تشکر …..

ایرانی
Guest
ایرانی

آدم شرمش می آید امثال سپنتا را ایرانی بخواند… یه عنصر باستان پرست ضد اسلام که بی ادبی و کج خلقی و بی منطقی رو به اوج رسونده…

من يك گیلانیم
Guest
من يك گیلانیم

فوق العاده بود عالی عالی
جای بسی امید است که بساط دروغها وجعلیات دکان داران تاریخ وباستان گرایان افراطی کم کم داره برچیده میشه بسیار عالی بود این کتاب

من يك گیلانیم
Guest
من يك گیلانیم

جناب سپنتا دوره نزاد پرستی ونزاد ستیزی گذشته است تا کی میخواهید منتقدین ومخالفین دروغها وجعلیات تاریخ ایران رو عرب و ترک وسوسمار خور و… متهم کنید در ضمن کجای اعتقادات شما که نمیدونم چی است گفته قوم یا مردمی رو به جرم خوردن سوسمار باید فحاشی کنید مگه خوردن سوسمار چه عیبی داره؟ ما گیلک ها کله ماهی میخوریم چینی ها وتیلندیها گربه وسگ فرانسوی ها حلزون وصدف فارسها خایه وبیضه گاو گوسفند ایا باید بههمدیگر توهین کنیم بخاطر فرهنگ ها وسنن مون؟ بس کنید این نزاد پرستی ونزاد ستیزی رو ما هیچ مشکلی با اعراب نداریم شما یه… Read more »

دانیال
Guest
دانیال

ایران کشوری خوب و قدرتمند است و در این هیچ شکی نیست .ولی نباید به دین اسلام و قرآن توهین شود واین کتاب ها هم توهین به اسلام است:
٫بیست و سه سال علی دشتی
۲٫محمد پیامبری که باید از نو شناخت
۳٫قرآن کتابی بی هیچ پیام برای ما
۴٫و انسان خدا را آفرید
۵٫خدا را در خواب دیدم زار زار میگریست
و …
خواهشا ایرانی های عزیز,کمی به دین اسلام احترام بگذارید…

زهره
Guest
زهره

شما متاسفانه به ایران و تاریخش خیانت کردین

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است