دانلود کتاب تاریخ سیستان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

تاریخ سیستان ( دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         
+)

نویسنده

 ادموند کلیفورد باسورث + به اهتمام حسن انوشه

موضوعات

تاریخ ایران پس از اسلام

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

10.7 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 


کتاب تاریخ سیستان اثر ادموند کلیفورد باسورث با ترجمه حسن انوشه است؛ در این اثر جغرافیاى سیاسى سیستان از پیش از اسلام تا زمان صفاریان مورد بحث قرار گرفته است و از منابع ارزشمند در این موضوع به شمار مى‌رود. کتاب از یک پیش‌گفتار و پنج بخش تشکیل شده است. مطالب بخش‌ها را به ترتیب اوضاع سیستان پیش از اسلام، در زمان فتح سیستان بدست اعراب، در دوره امویان و عباسیان و در آخر نیز در زمان افول عباسیان و جانشینى یعقوب لیث تشکیل مى‌دهد:
سیستان نام خود را از سکاها، مردمى از گروه اقوام هند و اروپایى گرفته که در ادامه این بخش به شرح حال این اقوام تا زمان حکومت ساسانیان پرداخته شده است. نویسنده براى بررسى جامع‌تر پاره‌اى موضوعاتى که در این جا از آنها سخن رفته، خواننده را به مجموعه گزارش‌ها و یادداشت‌هاى مرکز مطالعات و بررسى‌هاى باستانشناسى در آسیا ارجاع مى‌دهد…
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments