خانه » دانلود » کتاب های تاریخ ایران » دانلود کتاب تاریخ طبری PDF (کیفیت بالا و کم حجم)

دانلود کتاب تاریخ طبری PDF (کیفیت بالا و کم حجم)

درباره کتاب طبری

تاریخ الرسل و الملوک یا تاریخ الامم و الملوک معروف به تاریخ طبری کتابی است به زبان عربی که توسط محمد بن جریر طبری مورخ و پژوهشگر ایرانی مسلمان در اواخر قرن سوم پس از هجرت به رشته تحریر درآمده‌است.

این کتاب یکی از بزرگترین و معتبرترین منابع تاریخ اسلام است. طبری نویسندهٔ مشهورترین، مهم‌ترین و ارزشمندترین مجموعه‌های مفصل تاریخ عمومی اسلام و جهان به‌شمار می‌آید. این کتاب، تاریخ را از زمان خلقت شروع کرده و سپس به نقل داستان پیامبران و پادشاهان قدیمی می‌پردازد. در بخش بعدی کتاب طبری به نقل تاریخ پادشاهان ساسانی می‌پردازد، و از آنجا به نقل زندگی پیامبر اسلام، محمد می‌پردازد. در این کتاب وقایع پس از شروع تاریخ اسلامی (مقارن با هجرت به مدینه) به ترتیب سال تنظیم شده و تا سال ۲۹۳ هجری شمسی را در بر می‌گیرد. تاریخ‌ما به کوشش اِنی کاظمی برای نخستین بار این کتاب را در سال 1386 به نسخه الکترونیکی منتشر کرد، این کتاب هم‌اکنون با بیش از 650 هزار بار دانلود از گران‌سنگ ترین آثار کتابخانه تاریخ ما به شمار می‌رود.

این کتاب با توجه به حجم سنگینی که دارد میتوانید آنرا تنها با پرداخت مبلغ 4 هزار تومان سریع دانلود کنید همچنین لینک دانلود برای شما ایمیل میشود.

.

Image result for ‫تاریخ طبری‬‎

تاریخ الرسل و الملوک یا تاریخ الامم و الملوک معروف به تاریخ طبری است. محمد بن جریر طبری تاریخ‌نگار و پژوهش گر مسلمان ایرانی در اواخر سده سوم پس از هجرت به رشته تحریر درآمده‌است. طبری در رابطه با تاریخ زمان ساسانی مطالب را گسترده‌تر نگاشته‌است؛ ولی در این قسمت‌ها به غیر از قسمت‌هایی که از روایتگران مسلمان نقل می‌کند. در این باره منابع طبری با منابع راویان مسلمان برابری می‌کند که این نشانگر آن است که منبع راویان مسلمان و طبری منابع مشترک ایرانی است. طبری در این قسمت به تفصیل نسب‌ها و تاریخ ایرانیان و غیر ایرانیان (انیرانیان) را با جزئیات نسب دقیق ذکر می‌کند که این امر باعث برتری تاریخ طبری به تاریخ‌های هم سنگ خود در این زمینه‌است. همچنین وی از آوردن مطالبی که مضامین «شعوبی و رنگ حماسی» دارند پرهیز کرده که از این جمله می‌توان به عدم پرداخت وی به مسائلی همچون زندگی خسرو پرویز یا از این دست اشاره نمود.

  • آیا این نسخه تاریخ طبری معتبر است: خیر تحریف نشده است.
  • آیا تاریخ طبری کتاب معتبری است؟ بله، انتشارات اساطیر نسخه معتبر تاریخ طبری را منتشر کرده است.
  • ایا تاریخ طبری تحریف شده اس: خیر تحریف نشده است.
  • ایا تاریخ طبری درست است یا صحت دارد موثق است: این پاسخ را باید محققین بدهند.
   تاریخ طبری چقدر اعتبار دارد
   تاریخ طبری چند جلد است: 16 جلد است
   تاریخ طبری چه سالی نوشته شده
 • تاریخ طبری چگونه کتابی است: تاریخ انبیا از آغاز و تاریخ صدر اسلام

5
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن
کیاروش
مهمان
کیاروش

بسیار عالی، کیفیت عالی، حجم عالی، همی چی درست، فقط لطف کنید بفرمائید بقیه کتاب کجاست؟ اینجا فقط جلد ۹ تا ۱۶ موجوده، تاپیک دیگه‌ای که تو سایت موجوده کیفیت بالایی نداره.

حمید
مهمان
حمید

خوب

سعید مهدوی
مهمان

سلام. من دوست دارم یک کتاب شناسی بر اساس فهرست مندرجات از کتابهای تاریخ 1400 ساله اسلامی – ایرانی تهیه کنم و در این زمینه پیشنهادات و کمک های شما در این که چطور می شود اینکار را با کیفیت بالاتر انجام داد بسیار مغتنم خواهد بود.

محمد
مهمان
محمد

1

محمد
مهمان
محمد

سلام من دنبال ۸ جلد اول تاریخ طبری هستم اگر امکانش هست لینکش را برام بفرستید دانلود کنم یا به ایمیلم ارسال کنید چون تو سایت هرچی گشتم نبود البته بسیار سایت عالی هستش

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است