دانلود کتاب تاریخ طبری

پسورد کتاب ها

www.tarikhema.org

جلد۱

۱ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۲

۲ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۳

۳ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۴

۴ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۵

۵ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۶

۶ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۷

۷ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۸

۸ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۹

۹ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۰

۱۰ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۱

۱۱ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۲

۱۲ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۳

۱۳ (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۴

دنباله طبری(جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۵

آثار طبری (جهت دریافت کلیک کنید)

دانلود مجموعه در یک فایل فشرده

(جهت دریافت کلیک کنید)

گرد آوری

انی کاظمی

پسورد کتاب ها

www.tarikhema.org

گردآوری

انی کاظمی

مطالب مرتبط

۴۳۹ دیدگاه‌

 1. نیما رستگار گفت:

  در کتاب تاریخ طبری نوشته مختار ثقفی بر پای امام حسن ابن علی زخم زد و یکی از قاتلان امام شهیدمان حسین ابن علی بود او به ایرانیان حمله میکرده و عجمان را میکشته او از دشمنان ال علی بوده ایا درست است؟

 2. مسعود گفت:

  من که با دعوا های شما کاری ندارم .من ظاهراً مسلمونم و طبق گفته پدر و مادرم شیعه.شما رو نمیدونم ولی خودم بدجور بین اسلام و ایران گیر کردم. از یه طرف شناختی که از اسلام دارم به واسطه اطلاعاتیه که به خوردمون دادن و معلوم نیست درسته یا غلط.
  از طرفی منابع شناخت ایران باستان هم کامل نیست.باید چیکار کرد؟ کسایی که از اسلام دفاع میکنن و کار یزید و شمر رو بخاطر بستن آب رو امام حسین (ع) سرزنش میکنن دوست دارم جواب منو بدن.اگه این کار بد بوده و چرا حضرت محمد(ص) تو جنگ بدر رو دشمنش آب رو بست و نذاشت آب بخورن؟لطفاً صادقانه جواب بدین تا من قانع بشم.ممنون

  • عبدالوحيد گفت:

   به نام و یاد خدا
   با سلام؛
   برادر گرامی هر کسی که به شما گفته است پیامبر(ص) در روز جنگ بدر آب را بر مشرکان بسته دروغ گفته است.
   بنده دو روایت در این مورد از دو کتاب مشهور تاریخ اسلام،کتاب مغازی و کتاب تاریخ طبری برایتان نقل می کنم.تا به حقیقت پی ببرید.
   درثانی شما بین چه چیز اسلام و ایران گیر کرده ای؟!ایران یک کشور و اسلام یک دین است.و برای ما مسلمانان اسلام دین ما و ایران وطن ماست.
   روایت اول کتاب مغازی واقدی:
   گویند: چند نفر از قریش پیش آمدند و کنار حوض رسیدند، حکیم بن حزام هم با آنها بود. مسلمانان خواستند آنها را طرد کنند و برانند. پیامبر (ص) فرمود: رهایشان کنید. آنها در آمدند، و آب آشامیدند، هر کس از ایشان که آب آشامید کشته شد، مگر حکیم بن حزام.
   المغازى/ترجمه،متن،ص:۴۵

   روایت دوم کتاب تاریخ طبری:
   و چون کسان فرود آمدند گروهى از قرشیان به نزد حوض پیمبر آمدند که فرمود: «بگذاریدشان.» و هر که از آنها آب نوشید آن روز کشته شد مگر حکیم بن حزام که کشته نشد و بر اسب خود جان به در برد و پس از آن مسلمان شد و مسلمانى ثابت قدم بود و وقتى قسم سخت مى‏خواست خورد مى‏گفت: «قسم به آنکه روز بدر مرا نجات داد»
   تاریخ‏الطبری/ترجمه،ج‏۳،ص:۹۶۱
   ………………………………………………………….
   منابع:
   ۱- مغازى تاریخ جنگهاى پیامبر(ص)، محمد بن عمر واقدى (م ۲۰۷)، ترجمه محمود مهدوى دامغانى، تهران، مرکز نشر دانشگاهى، چ دوم، ۱۳۶۹ش.
   ۲- تاریخ طبرى ، محمد بن جریر طبرى (م ۳۱۰)، ترجمه ابو القاسم پاینده، تهران، اساطیر، چ پنجم، ۱۳۷۵ش.

  • صائب گفت:

   @مسعود, و من ظاهرا سنی.
   تاریخ رو لطفا جدی نگیرید. ضد و نقیض فراوان هست. از اولین تواریخ اسلامی نوشته شده که تاریخ طبری از جمله اونهاست حدود ۲۵۰ سال بعد از شروع اسلام نوشته شدن. همچنین کتابهای تاملی بر بنیان تاریخ ناصر پور پیرار علیه هر چی تا حالا خوندی نوشته شده که در اکثر مواقع حرفی برای گفتن پیدا نمی کنی یا از کمبود اطلاعاته یا واقعا حرفی برای گفتن نیست.برای رسیدن به اسلام درست پرداختن به قرآن تنها راه چاره است. و باز هم چون اطلاعات ما ناقص است، کمک گرفتن از دانایان بی غل و غشی همچون دکتر مصطفی حسینی طباطبایی، دکتر حمید میرزا آغاسی، عبدالعلی بازرگان و … راه گشاست.

 3. monica گفت:

  سام دوست عزیز. از بابت مطالب جالب و وبلاک مفید و اموزندت بسیار ممنونم. فقط یکم فایل نوشته ها خیلی بد بود. مخصوصا تاریخ طبری. بازم مرسییییییییییییییی عزیز دلم. امیدوارم همیشه موفق باشی.

 4. rahman گفت:

  سلام کارتون حرف نداره دستتان درد نکند پاینده باشید و ماندگار

 5. آرش گفت:

  ای کاش اندیشه نیک،گفتار نیک و کردار نیک تنها یک جمله برای شنیدن نبود..

 6. رضا گفت:

  با سلام آیا کسی از شما خوانده اید که شیخ صفی الدین جد شاه اسماعیل( ابله) شافعی مذ هب بوده که به علت پناهندگی جنید نزد قزلباش ها که در آناتولی زندگی می کرده اند (و مذهب شیعه نصیری یا علوی و…داشه اند و معتقد به خدایی حضرت علی (رض ) بوده اند )فرزندش اسماعیل را در حالی که ۱۵ سال بیشتر نداشته است به عنوان شاه ایرا ن منصوب می شود حتی عالم شیعه در آن زمان در ایران نبوده است که به ناچا ر از جبل عامل لبنان ملا وارد مکنند مثل شیخ بهایی و ملا باشی مجلسی بزر گ را چون آنها مثل قزلباشها علوی یا نصیری بوده اند مثل مذهب بشار اسد و علویان سوریه (کتب فرق شیعه مثل فرق نوبختی -فرق شیعه از دکتر مشکور و کتاب فرق اسلامی از حسن خمینی نوه ی امام – و کتب تاریخی مربوط به دوره ی صفویه مراجع شود) به عبارتی ما تا قبل از قرن ۹هجری در ایران مرکز علمی و جمعیتی شیعی نداشته ایم و همه ی رجال نام آور ایران عزیز بعد از اسلامد از اهل سنت بوده اند .

 7. amir گفت:

  سلام
  لینک آخری که واسه دانلود همشه خرابه

 8. artabaz گفت:

  ایرانی باشید دروغ نگویید سر همدیگر کلاه نگذارید تعارف الکی تکیه و پاره نکنید و تاریخ خود را بخوانید تا بدانید خودمان مسئول همه کارهایی که که سرمان می آید به فکر ایران باشید که از پاکستان عراق کویت دبی بحرین و….عقب افتاده ایم نه به فکر محمد علی شیعه سنی و بقیه ادیان
  دوست من سایت بسیار جالب و خوبی داری بهتر از کتاب خانه ملی با قدرت ادامه بده موفق باشی

  • علي اكبر گفت:

   سلام. چرا اینطور صحبت می کنید. مگه دین مخالف پیشرفت کشورمون هست؟؟؟ چرا اینقدر جمود داری؟؟؟ اینکه ما عقب موندیم چون به حرف دینمون عمل نکردیم و اروپایی ها درسته که مسلامان نیستن ولی اسلام رو از منو و تو بهتر میشناسند. یه مقدار فکر بکن بعد حرف بزن مگه کسی جلوت رو گرفته که فکر نکنی؟؟؟ یاعلی.

 9. یوسف مهدی گفت:

  دست شما درد نکنه. بسیار فیض بردیم

 10. آزادی گفت:

  طرف مخاطب من محمد هستش که در بالا دارم صحبت میکنم

 11. محمد گفت:

  از سایت بسیار خوبتان تشکر میکنم

  امید وارم که در کارهایتان موفق باشین

 12. علی گفت:

  خوب من نظرات شما راخواندم ؟
  اولنش:فردوسی سنی است نه شیعه
  دومنش:شماسنی هارا مسلمان خطاب نکردین
  اگرکمی تامل کنید میبینید که شاه اسماعیل صفوی چه ظلمی به سنی هاکرد ومی دانستید که مذهب شیعه را درایران رسمی کردوگرنه الان حدود۱۰۰%ایرا ن سنی بودن اگردرکتاب های صحیح مسلم وبخارا را بخوانید همه چیز درمورد واقعیت هامی دانید
  کمی تامل کنید؟

  • azarakhsh53 گفت:

   به هیچ عنوان فردوسی بزرگ شیه یا سنی نبوده ۴ تا شعر برای ادعاتون عنوان میکنید اما کل شاهنامه رو فراموش کردید که در باره دین زرتشت به نیکی یاد میکنه واون دین رو مایه سربلندی ایرانیان میدونه .ولی برای اینکه از دست دینداران کاسبی که تعصب کورشون کرده بوده یا غیر ازاین باعث کسادی شغلشون میشه خود وکتابش در امان باشه چندبیتی هم شاید گفته باشه تازه اگه در ادوار بعد بهش اضافه نشده باشه … نمیدونم شاید بهتر بود فردوس میگفت ..بسی رنج بردم در این سال سی شیعه یا سنی زنده کردم بدین پارسی …. البته من زرتشتی یا … نیستم تو قرن ۲۱ مذهب کجای کاره … وجدان وجدان وووو وجدان کافی است

 13. amir گفت:

  سلام
  ترجمه ست یا اصلشه؟

 14. وحید گفت:

  واقعا متاسفم واسه اون افرادی ک اینقدر متعصب دارند از دین دفاع می کنند… آخه منبعتون چیه؟ قرآن؟؟؟ خنده داره واقعاً… دین وسیله ای واسه استثمار بشر… واسه قدرت نمایی افرادی که کمی باهوش تر از دیگران بودند وگرنه واسه اینکه خوب باشی چه نیازی هست به دین؟؟؟ کسانی که از نظر فکری ضعیف هستن میرن سراغ دین… توضیه می کنم کتاب ( دو قرن سکوت ) و ( ۲۳ سال ) رو حتماً بخونین. شاد باشین دوستای خوبم.

 15. ایوب گفت:

  به نام خدا وند عادل صفت
  «اللهم انصر من نصر دین وخذل من خذل دین»
  خداوند حامی حق روان است
  درود بر شما راهیان راه محمد(ص)!
  لطفا کتاب های از بزرگان غیر مسلمان که در مورد اسلام کتابی نوشته اند نیز در ویبلاگ بذارید

 16. آزاد گفت:

  ممنون دوست عزیز از اینکه این کتاب رو واسه دانلودگذاشتی بی نهایت ممنون

 17. مزدا اهورا گفت:

  سلام به همه ی ایرانیا…حواستون باشه ایرانیا نه عربهای بیخود…آخه خدای یکتا لعنتتون کنه دم از چی میزنین شما؟تا دسته به اسم دین زدن تو کمرمون حالا شما یه مشت اراجیف برا خودتون ساختین که چی؟ببین آقایانی که سنی شیعه واسلام بازی میکنین ملت دارن از گرسنگی تلف میشن به اون علی و عمرتون بگین به دادشون برسن…اینقدر بدبختین که جای خداوند به اون عظمت دست یاری از کسایی مطلبین که حتی نمدونین کین چیکاره بودن…واقعا پدر این ملت ومملکت رو داراوردین هنوز آدم نشدین..کی میشه نسل این جاهلیت از زمین برداشته شه وملت راحت نفس بکشند خدا میدونه..واسه کتابم مرسی مدیر جان دمت پراز شراب انگور

 18. به نام حق گفت:

  در نزد خداوند چیزی به عنوان عرب و عجم یا ترک وکردولر و غیره وجود ندارد وهمه اینها زاده تفکر خودمان است ما مرز گذاشتیم خداوند این کار را نکرد. هیچ انسانی متملک این زمین نیست چون برای خداوند است. قبل از آریایی ها اقوام سامی در این زمین بودند قبل از سامی ها عیلامی ها قبل از آنها سومری ها وغیره بودند در جای جای این سرزمین اقوام دیگری بودند که می آمدند و میرفتن .
  حال تعریف ملت و کشور چیست ؟ این ملت و کشور ازان کیست . مهمترین چیزی که دو نفر را بهم پیوند می دهد عقیده است آری عقیده. نه خون و نژاد و کشور, کسی که با من هم عقیده است از کسی که به من هم خونتر است نزدیک تر است.
  در قران خداوند گفته است که مسلمانان ملت واحدی هستند و آنها را برترین دانسته است و آنها را برادر و خواهر دانسته و این بهترین تعریف یک ملت میباشد نه تعریفی مانند آریایی و یا سامی و دیگر نام گذاری .پس بهترین عقیده را انتخاب کنید و به خاطر آن بجنگید نه اینکه با به دنبال گشتن و تشخیص بهترین تاریخ بهترین خون بهترین نژاد و غیره وقت خودتان را تلف کنید .
  بدرود

 19. سهراب اسدی گفت:

  دوستان عزیز اگر کسی موفق به دانلود تاریخ طبری شده برای من ارسال کنه من هر کاری کردم نشد . ممنونم
  اینم ایمیلم :
  abarhodhod@yahoo.com

 20. رامین گفت:

  واقا که به جای این که برید تایپش کنید عکس گرفتید !!

 21. بهروز گفت:

  ممنون از این کتاب خوب ببخشید کسی سرزمین جاوید برای دانلود ندار——-دین اسلام یعنی-نیکی به همدیگر-کمک به هم دیگر-و دشمنی با دزدان وستمکاران -نه دشمنی برای دین -چه سنی چه شیعه -چه یهودی چه مسیحی -چه کاتولیک چه پرتستان چه هر دین دیگری اصل پرستش خدا یگانه وعمل به کتابهای اوست چه تورات چه انجیل چه قران و……..

 22. عباس گفت:

  چوایران نباشد تن من مباد عاشق هرچی هم وطن ووطن پرسته
  دوستتون دارم پاینده باشیدوسربلند

 23. امین گفت:

  سلام به تمام آریائیان

  یعنی واقعا مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی.
  شاید شما باشید که تاریخ ایران رو زنده نگه داریئ واقعا دستتون در نکنه.

 24. آرتین گفت:

  کوروش و داریوش پدران ما هستند.
  ولی پدرانمان به فدای علی
  یا علی

 25. رها گفت:

  جناب محسن !!!
  دواقعا چقد به خودت زحمت دادی که اینهمه مطلب رو نوشتی!!!
  تحریف میدونی یعنی چی؟
  حضرت علی کسیه که خدا خودش گفته که آسمون و زمین و بخاطر اون آفریده … چرا الکی حرفای تحریف شده رو باور کردی متاسفم واقعا.خودت فکر کن چطور میشه ۱ یا ۲ نفر. در یک روز ۲۵۰۰ آدم رو سر ببرن؟؟شما اگه با دین مشکل داری چرا به ائمه توهین میکنی؟قضاوت کردن کار ساده ای نیست.

 26. Hassan گفت:

  دانلود فیلم های بی نظیرآموزش کامپیوتر به زبان فارسی از
  پی سی کمپ – پایگاه مقدماتی و تخصصی کامپیوتر – http://www.pccamp.ir

  برای اولین بار در ایران – سیستم تبادل نظر و پاسخگویی به سوالات کامپیوتری – http://www.pccloob.ir

 27. anahita گفت:

  عالییییییییییییییییییییی دستتون درد نکنه!!!!

 28. علیرضا گفت:

  باسلام. تا زمانی که ما تحمل نظر مخالف رو نداشته باشیم وبه عقائد هم احترام نگذاریم و بیرحمانه و از روی عنادو تعصب زبان به قضاوت یکدیگر وکسانی که شاید هرگز انها را ندیده ایم بگشاییم به هیچ نقطه مشترکی در هیچ زمینه ای نخواهیم رسید… به جای اهانت وپرخاش به بزرگان دین و فرهنگ و تمدن یک سرزمین به جاست که کمی تفکر وتامل ومتانت به خرج دهیم وبه جای مناظره های تندو بعضا جهت دار به کسب علم واگاهی و ازاد اندیشی همت بگماریم .. شاید در انصورت بتوانیم با هر فرد از هر مرام و مسلکی به گفتگو بنشینیم ودر انتها اگر به هیچ نقطه مشترکی هم که نرسیم لااقل به عنوان یک انسان ازاد اندیش به شخصیت وشعور و عقیده یک انسان دیگر اهانت و بی حرمتی نکرده ایم واین خود نقطه اغازی است برای رسیدن به یک وجه مشترک… همانطور که اکثر دوستان میدانند ما در طول تاریخ بزرگترین ضربه ها رو از خودی واختلافات داخلی بین خودمان خورده ایم که منشا نود درصد ان اختلافات قبول نداشتن دیگری و نداشتن تحمل شنیدن نظر مخالف بوده و این که خود را از هر حیث از دیگری برتر میدانستند واین نوع تفکر در میان برخی از دولتمردان و اهل علمو دانش و غیره انچنان ضربات مهلک و بعضا جبران ناپذیری به تمامی عرصه های گوناگون این اب و خاک وارد کرد که شاید اصلاح ان اگر غیر ممکن نباشد مستلزم گذشت چندین قرن زمان است… لذا از دوستان فرهیخته و دلسوزان واقعی این مرزو بوم اریایی انتظار میرود احترام به ارزشهای والای انسانی را سرلوحه مناظرات خویش قرار داده وبه جای اینکه هیزم به اتش دشمنان بی شمار وطنمان بریزند در جهت رواج ادب و احترام که در طول تاریخ از خصایص ویژه ایرانیان بوده ودر جهت اگاهی و رشد و شکوفایی سرزمینمان قدمی هر چند کوچک بردارند.. انشاا.. بدرود

 29. آرتین گفت:

  با این آدامای جاهل چه بحثیه میکنید.
  بزارید فکر کنن میرن بهشت اونجا هوری بازی میکننو کاریو که اینجا نکردن اونجا میکنن

 30. الهام گفت:

  سلام بر شما
  برای دانلود این کتاب باید عضو بشم؟؟؟
  چرا نمیتونم دانلودش کنم؟؟؟
  آیا دانلود این کتاب رایگانه؟؟
  با تشکر از شما

  • مسعود اکبری گفت:

   درود @الهام,
   برای دانلود کتاب ها عضویت لازم نیست! همچنین دانلود ها کاملا رایگان هستش.
   برای دانلود این کتاب روی یک لینک کلیک راست کنید و copy link location رو بزنین و در برنامه اینترنت دانلود منیجر (قسمت add url) پیست کنین و start و بزنین تا دانلود اغاز شود.

 31. یوسف گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان، امیدوارم سالم و قبراق باشید.
  نمی دونم چرا این همه سر خودتون رو درد میارین. بابا آخرش ببینم میتونین کاری کنین که درشو تخته کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ما داریم دانلود می کنیما!!!!
  خوب این همه کتاب در مورد تاریخ اسلام و حوادث اون، حداقل پس از سال ۱۷۰ هجری به بعد نوشته شده. خیلی کتابا هم در دو قرن اخیر در اروپا و حتی در ایران در مورد اسلام و تاریخ آن نوشته شده(که تو این سایت هم ریخته)
  اساسی ترین تفاوت کتابهای دو سده اخیر با کتاب های قرن سوم هجری به بعد در این هست که دارای تعصب نیست و سعی شده علاوه بر ذکر وقایع صدر اسلام، اونها رو تحلیل کنن و بگن از نظرشون(اروپایی ها مثل کائتانی، بکر، گریمه، گلدتسیر، نولدکه، ولهاوزون و . . .) فلان حادثه قابل قبول هست یا نه؟ چرا نه؟ و … . برید مطالعه کنید، دیگه. بحث نداره که.
  این سایت برای افراد اهل مطالعه و تحقیق خیلی مفید هستش. اما وقتی که ما بدون تحقیق و مطالعه، جوگیر میشیم و یه چیزی مینویسیم و پشتش کلی بحث میاد، در گام اول خوبه ولی در نهایت زیاد هم جالب نیست. خواهشمندم از فضای سایت سو استفاده نشه. تا نفعش به هر کی میخواد برسه.
  در آخر این که رسمش نیست تا تاریخ طبری رو دیدیم شروع کنیم هر چی تو فکرمونه، درست یا نادرست، بگیم. به این نکته توجه کنید که کوه نور و دریای نور دیکه به معبد سومنات در هندوستان باز نمی گرده چون یکی تو خزانه ما و دیگری بر روی تاج ملکه انگلیس قرار داره. هندیهایی که اینو میدونن چه حسی نسبت به ما دارن؟ اما ما حس اونها رو میدونیم چون خودمون هم تجربه کردیم.

 32. محمد چرکی گفت:

  این خیلی عالی است که ما بتوانیم که گذشته ی خود را چه بد و چه خوب را بدانیم

 33. محمد جواد گفت:

  راستی چه طوری می شه دانلود کرد؟

 34. ولي رسولي گفت:

  سلام وخسته نباشید.
  عده ای از کاربران لطف کردند و مراتب سپاس قلبی خود را که هر کدام زبانحال مردم اهل مطالعه و تحقیق و… می باشد را اظهار کرده اند. و نگاشتنِ دیگر ، تکرار مکرارت است. بنده بنوبه خود از همت والای شما تقدیر و تمنای دیگری از شما دارم که در صورت امکان مطالب موجود بخصوص از این دست کتب را در قالب ورد (word) هم جهت استفاده کاربران قرار دهید.
  سپاس

 35. داود گفت:

  سلام و خسته نباشید
  کتابهایتان عالی هستند ، من چند سالی است که دنبال کتابی هستم که مصریان در زمان دفن کسی داخل قبرش می گذاشتند اسم درستش رو نمی دانم ولی فکر کنم کتاب اموات هستش ، اگر لطف کنید لینک این کتاب رو بگذارید ممنون میشم. مرسی

 36. فرخ گفت:

  با سلام و درود به همه برادران و خواهران عزیز
  از همه استدعا دارم که در بیان گفتارها ادبیات محترمانه داشته باشن همانطور که پیامبر و امامان معصوم به هیچ کس اجازه بی احترامی ندادند
  ما هم نباید از گفتار زشت استفاده نماییم .نمیدانم چرا باید بعد از این همه سال که از اسلام میگذرد هنوز ما در بهتر بودن خودمان مانده ایم مگر نه اینکه پیامبر ص بهتر بودن را در متقی بودن دانستند پس این همه دعوا برای چیست.در یک زمانی افرادی بودند که برای مصلحتهای دینی یا حکومتی کارهایی کرده اند حالا ما در زمان به جان هم افتاده ایم که آری اون خوب بود و دیگری بد.مگر ملاک خوب و بد بودن را ما تعیین میکنیم پس جایگاه پروردگار کجاست.دوستان در این زمانه دشمنان اسلام با هر حربه ای دارند به جنگ اسلام می آیند از این همه حرف هایی که جز بوی تفرقه نمی آید بپرهیزید .با هم متحد باشیم و به شناخت مسایلی باشیم که اسلام را تحدید میکند.پاینده و پیروز باشید.نگذارید دشمنان دین شاد شوند

 37. جواد گفت:

  سلام
  مرسی از اینکه زحمت کشیدید
  ولی متاسفانه من نمیتونم دانلود کنم این کتاب ها را .. اگر مشکلی نداره برای من ایمیل کنید

  مرسی از لطفتون

 38. کاویانی گفت:

  با سلام .. واقعا” از زحمت شما سپاسگزارم و افتخار می کنم هنوز جوانانی مانند شما در این نسل وجود دارد

 39. مجید22 گفت:

  آقا؟سلام…
  چرا کامنت منو نذاشتین قربان؟!
  بنطر من کتابایی که در بخش اهل سنت گذاشتین فقط دوتاش به اهل سنت واقعا توجه داره….قرآن و شبهای پیشاور که توو بخش تشیع هم بود…همینطور نهج البلاغه…..عطار هم که کتاباش زیاد ربظی به این بخش نداشت (ببخشید)…
  من درخواست داده بودم کتب صحیح بخاری و صحیح مسلم رو اگر امکان داره بذارین…مرسی
  لازم بذکره که این سایت یکی از بهترین سایتای دانلود کتابه که من تاحالا دیدم…خیلی هم به دوستام آدرس این سایت روتوو شبکه های اجتماعی و دوستیابی دادم….مرسی بخاطر کار خداپسندانه تون…

 40. uosef گفت:

  salam mishe in ketab haro baram emale konin ta rahat betonam downloadl konam man to download moshkel daram

 41. مجتبي گفت:

  با سلام و خسته نباشید واقعا موندم که با چه واژه ای از زحمات شما بزرگواران بابت نشر علم تشکر کنم با زبان قاصرم تشکر مرا پذیرا باشید

 42. علی گفت:

  سلام
  ضمن تشکر از زحمات بزرگواران که این کتاب مهم را در اختیار عموم قرار دادند همینطور سرسری مباحثی که از طرف دوستان مطرح شده و پاسخ هایی که دوستان دیگر داده اند را مطالعه کردم خواهش می کنم به نکات زیر توجه فرمایید:
  ۱- اولا اگر می خواهید حقیقت رابیابید تعصب را کنار بگذارید از شبهات نترسید انسان از شک به یقین می رسد خداوند به انسان قدرت تجزیه و تحلیل داده است از آن بهره ببرید.
  ۲- اگر شبه ای مطرح میشود و شما پاسخ آن را نمی دانید اراجیف به هم نبافید و به هم توهین نکنید
  ۳- افکار را قالب بندی نکنید همه را در قالب مکاتب فکری قرار ندهید باور کنید به تعداد انسانها مکاتب فکری وجود دارد
  ۴- به همدیگر و اعتقادات همدیگر و آنچه برای دیگران مقدس است توهین نکنید همیشه احترام ،احترام می آورد.
  ۵ – اراجیف هم به هم نبافید اینکه خدا دنیا را به بهانه خلقت حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) خلق کرده است!! از تفکرات تندروی شیعه امروز نشات گرفته است که متاسفانه گاهی به کفر نزدیک می شود که در اصل شیعه هم نبوده است. میبینی که من هم شیعه ام من هم به مولا علی و ۱۲ امام اعتقاد دارم اما می دونم که پیامبران بالاخص پیامبران اولی العزم به واسطه مقام معنوی خودشون با خدا و فرشتگانش در ارتباط بودند اما امامان ما این دانش معنوی را سینه به سینه از حضرت محمد (ص) و اولین شاگرد مکتبش علی(ع) داشتند پس مسخره است ادعا کنم که وقتی امام زمان ظهور کنه حضرت مسیح میاد پشت سر امام زمان نماز می خونه.
  بعد هم از شما هموطن شیعه که خیلی تند میری می پرسم در موقعی که در خلوت خودت یا به خاطر مشکلاتت و یا هرچی.. احساس می کنی نیاز به کمک یک نیروی غیبی داری اولین عبارتی که ناخودآگاه به ذهنت خطور می کنه چیه «یاعلی» «یا ابالفضل» «یا جده سادات» و مانند اینهاست یا عبارت «ای خدا» «خدای من» «یا ا…» به ذهنت میاد و مستقیما دست به دامن خدای خودت بنظرت این کفر به خدای مهربونی که میگه «بخوانید مرا تا استجابت کنم شمار ا» نیست
  خدایی که معتقدیم از پدر و مادر مهربانتر است

 43. محمدآصف حسینی گفت:

  سلام به همه شما بزرگواران وبسایت تاریخ ما که اینهمه درفکرخدمات ارزنده برای عقل های هوشمندوادراک پاک وباصفاهستیدوازخالق جهان هستی توفیق مزیدبرای شما سروران بزرگواراستدعادارم.
  اجازه دهیدچندکلمه مختصرخدمت تان عرض کنم وآن اینکه شناخت دین وارزش آن وهمچنین شناخت حضرت حق بستگی بدانش انسان وازهمه مهمتربستگی به زرفیت انسان دارد.بگزاریدهرکه هرچه که دلش میخواهدبگوید یانظرمثبت یامنفی همه میدانیم که ماموجودبنام انسان درمقابل جهان هستی لایتناهی آنچنان ضعیف وناچیزهستیم که مثل ذره درمقابل یگ جهان بزرگ تنها ارزش انسانهای آگاه درگ. وفهم.عقل ومنطق.تواضع وفروتنی دربرابرآنکس که بود.هست وهمیشه خواهدبودمیباشد تنها میخواهم نظربنده حقیریعنی خودم رابیان کنم که خداوندهمیشه اززمان حضرت آدم (ع)تاحضرت محمد(ص)وتاروزقیامت هرمقام مادی ومعنوی که برای انبیا.اولیاامامان معصوم .علما .دانشمندان .محققین .مخلصین وبزرگ مردان تاریخ عنایت کرده بی جهت نبوده واینها ازآن امتهان بزرگ الهی پیروزمندانه موفق شده ورضایت خدای متعال رابدست آورده وهیج کس درزنده گی بدون کوشیش وتلاش وصبرواستقامت بسرمنزل مقصودنرسیده بگزاربرای آخرین باربگویم که مقام انبیاومقام ایمه معصومین آنقدربالاوارزش مندهست که ازتصورانسانهای دانشمندوآزاداندیش ومتفکرخیلی فاصله دارد چه رسدمن بنده حقیرکه هیج چیزی برای تفکردرباره آن بزرگواران ندارم .(والسلام محمدآصف حسینی )

 44. سارا گفت:

  سلام
  با تشکر از مسولین این وبسایت.
  بنده تازه شروع به تحقیق و بررسی تاریخ اسلام کرده ام ایشالا خدا اول منو بعد همه ی افرادی رو که از ته قلبشون از خدا راهنمایی خواستن هدایت کنه.
  یه سوال ازآقای مهران اطلاعاتت عجیب بود من می رم دنبال همه ی منابعی که مطالعه یا سرچ کردین اما یه چیزی برام سواله اگه علی انقدر نامرد و خون ریز (به حق و ناحقشو به این آسونی نمی شه فهمید خداییش)بوده چرا فدک که هدیه پدرزنش به همسرش بوده رو با همین فصاوت از خلیفه ی اول مسلمین نگرفت؟ یا چرا خون همه ی خلفا رو نریخت که خودش بشه خلیفه اول؟ آخه اطلاعات ما از علم روانشناسی میگه کسی که خون بریزه قلبش سنگ می شه و هرکاری ازش بر میاد خوب چرا مثل معاویه یا یزید نبوده که حکومتی برپا کنه که مردم جرات نکنن فرزندانشو بکششن؟همونطوری که کسی جرات نمی کرد به امویان بگه بالا چشت ابروست.

 45. حقیقت گفت:

  ما نسل نو هستیم بیاید با نگاهی تازه و لفظی محترمانه با هم صحبت کنیم . عقاید های انسانها محترمند و باید بهشون ارزش داد . عقایدها یک روزه یک شبه بدست نیامده . در رابطه با ارزشهای دیگران زود قضاوت نکنید . حقایق از طریق عقل بدست میاد . برای رسیدن به حقایق باید به تمامی گفتهها چه حق چه باطل با احترام گوش داد .

  قدری عمیقتر به اطراف خود توجه کنیم

 46. سید کمیل ادیبی گفت:

  با سلام خدمت مدیریت محترم
  کتاب ارزشمند تاریخ طبری بسیار بی کیفیت و مطالعه آن دشوار است.
  لطفا نسخه ای با کیفیت بالاتر که به راحتی قابل خواندن باشد را به ایمیل این حقیر ارسال نمایید.
  با تشکر
  سید کمیل ادیبی
  حوزه قم المقدسه

 47. rooz گفت:

  ازبابت کتاب تشکر .اما نظر دهندگان عزیز اسرار عزل را نه تو دانیو نه من این حرف معما نه تو خوانی ونه من پس از پس پرده گفگتگوی من وتو چون پرده برفتد نه تو مانی و نه من. با احترام به همه موجودات عالم جز انسانهای مخرب چون شما اگر سواد ندارین از دیگران مایه نزارین.چون باعث گمراهی میشه.

 48. کوروش گفت:

  دوستان دیگاههای شما همه محترم، ولیکن نگاه ها باید عمیق تر باشد و اینکه ما در مقابل عظمت جهان و کهکشانها هیچ هستیم، و همه این اختلافات در دنیا فقط و فقط بر سر منافع بیشتر است، و همه ادیان را خداوند فرستاد که آدمها انسانیت را رعایت کنند اینکه چقدر مححق شد قضاوت را میگذارم به عهده شما، و کسانی که از دین سوء استفاده میکنند ان هم به خاطر منافع شخصی است وگرنه با دین کاری ندارند و بیگانه اند، روزی برسد که همه کهکشانی فکر کنند و از دروغ این آفت بزرگ انسانیت خودداری ورزند

 49. Auob گفت:

  تورو خدا راهنمای کنید ..چرا نمیشه دانلود کرد

 50. بهزاد گفت:

  سلام
  یه سوال داشتم
  این کتاب (تاریخ طبری )نسخه سانسور شده هست یا نسخه بدون سانسور؟ چون تاریخ تجدید چاپش مال بعد از انقلاب هست .
  اگر این نسخه سانسور شده هست لطفا من رو راهنمایی کنید از کجا میتونم نسخه اصلی بدون سانسور را دانلود کنم . متشکرم

 51. جوان گفت:

  بیشتر از ۷-۸ ساعته دارم سعی میکنم ای کتاب رو دانلود کنم لطفا ببینید مشکل کجا است ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.