دانلود کتاب تاریخ و جغرافیای تاریخی دیلم خاصه

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

تاریخ و جغرافیای تاریخی دیلم خاصه دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

عباس پناهی  

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

3.4 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب تاریخ و جغرافیای تاریخی دیلم خاصه اثر عباس پناهی است؛ پژوهشی تاریخی و فرهنگی در مورد شهرهای رامسر و تنکابن است که نگارنده به دلیل ارتباط آن‌ها با دیلمان آن‌ها را دیلم خاصه نامیده است. نگارنده ابتدا به توصیف جغرافیای طبیعی این منطقه از شمال ایران پرداخته و سپس طوایف و تیره‌های بوم زاد و بومی دیلم خاصه (طبرستان، دیلمان و تنکابن) را معرفی نموده و نواحی و اماکن باستانی این مناطق را توصیف کرده است. آنگاه وی گزارشی تاریخی از اوضاع سیاسی و اجتماعی دیلم خاصه از زمان ورود اسلام به منطقه تنکابن تا روی کار آمدن خاندان قاجار ارایه کرده و فراز و نشیب‌های تاریخی این سرزمین و جنگ‌ها، درگیری‌ها، حکومت حاکمان، حمله مغول به آن و گسترش شورش‌ها در ادوار مختلف تاریخی را بررسی نموده است. آنگاه وی به توصیف اوضاع فرهنگی دیلم خاصه پرداخته و آثار باقیمانده تاریخی آن از دوران باستان تا عصر قاجاریه را معرفی نموده است.

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
1 دیدگاه
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
moss
moss'hel
1399-04-29 7:56 قبل از ظهر

link is for wrong book, please.