دانلود کتاب تاریخ پیامبران و شاهان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

تاریخ پیامبران و شاهان دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

حمزه بن حسن اصفهانی + به اهتمام جعفر شعار

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

2.7 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب تاریخ پیامبران و شاهان اثر حمزه بن حسن اصفهانی با ترجمه جعفر شعار است؛ این کتاب که نام اصلی آن “تاریخ سنی ملوک الارض و الانبیاء” است و مترجم نام فارسی آن را “تاریخ پیامبران و شاهان” نهاده است، یکی از مآخذ بسیار معتبر، اصیل و کهن در تاریخ عمومی قرن چهارم هجری است، مشتمل بر مطالب بسیاری درباره ی ایران و تاریخ پادشاهان و حکام و امرای ایرانی (پیشدادیان، کیانیان، ساسانیان، اشکانیان، عمال ایرانی در حیره و یمن، امرای خراسان و طبرستان و خلفای بنی عباس و جز آنها).
در این کتاب از برخی منابع کهن از جمله “خداینامه” – قدیمی ترین کتاب درباره ی ساسانیان – استفاده شده و بیشتر مولفان کتاب های تاریخی که از قرن چهارم به بعد می زیسته اند از این اثر گرانبها بهره برده اند و حتی برخی مانند صاحب مجمل التواریخ و القصص اغلب مطالب آن را به فارسی برگردانده اند.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments