دانلود کتاب تذکره شعرای معاصر ایران (دو جلد)

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

تذکره شعرای معاصر ایران (جلد اول) (دانلود+)

تذکره شعرای معاصر ایران (جلد دوم) (دانلود+)

نویسنده

سید عبدالحمید خلخالی

موضوعات

زندگینامه

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

22.7 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب تذکره شعرای معاصر ایران اثر سید عبدالحمید خلخالی است؛ شعر و شاعری از قدیمی ترین زمان مورد علاقه و توجه بشر بوده و با آنکه دانشمندان و حکیمان بیش از گروه شعرا به معرفت و مدنیت بشر خدمت کرده اند، همیشه مردم روزگار شعرا را بیش از سایر بزرگان عالم می شناخته و به سخنانشان توجه می کرده اند. چنانکه ما هم (هومر) حماسه سرای نامی دنیای قدیم یا (شکسپیر) شاعر بزرگ انگلیسی را از بزرگترین دانشمندان معاصرشان بیشتر می شناسیم. یا سعدی و حافظ و خیام ما در همه جای دنیای پهناور از زکریای رازی و ابوریحان بیرونی بیشتر معروفند.
اکنون نیز با آنکه سلطه شعر بر نفوس خلایق مانند قدیم نیست و ذوق عمومی دانش پسندتر و جدی تر شده است، باز همه کس شنیدن سخن را از زبان شعر جالب تر می یابند ولو اینکه به قول نظامی گنجوی (احسن او اکذب او) باشد یا به تعبیر قرآن (شاعر بگوید آنچه را که خود نمی کند). زیرا مردم زیبایی ها را بیشتر و پیشتر از خوبی های تشخیص می توانند داد و سخن منظوم به همان اندازه که زیباتر است، دل را بیشتر مجذوب می سازد و حالی و اثری می بخشد که از خواص زیبایی ها است و تا دنیا دنیاست، بازار شعر گرم خواهد بود…
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments