دانلود کتاب تهافت الفلاسفه،محمد عزالی

توضیحات: این کتاب مقدمه ی کتاب تهافت الفلاسفه یا تناقض گویی فیلسوفان نوشته ی امام محمد غزالی است که در آن به فیلسوفان ۲۰ اشکال را وارد دانسته است. این کتاب که در سال ۴۸۸ هجری به زبان عربی نوشته شده است جنجال بسیار زیادی را تا کنون که قریب به هزار سال از عمر آن می گذرد به راه انداخته که برخی پا را فراتر نهاده امام غزالی را به خاطر نوشتن چنین کتابی منشأ سقوط رشد مسلمانان نامیده اند! در این کتاب امام محمد غزالی با سلاح فلسفه به جنگ فلسفه رفته است و نگارش صریح و محکم آن بر دلایل خویش، حکم تأییدی است بر تسلط وی بر فلسفه و منطق. قبل از این کتاب نیز کتاب مقاصد الفلاسفه را در تشریح علم فلسفه نگاشته است که قرن ها در غرب از مهمترین منابع شناخت فلسفه به حساب می آمده است. این کتاب توسط دکتر حسن فتحی ترجمه شده است.

نمونه ای از متن کتاب:
منشأ کفر این گروه تنها عبارت است از شنیدن نام های هولناکی چون سقراط، بقراط، افلاطون، ارسطو و امثال آنها، و پر گویی گروههایی از پیروان و گم گشتگان آنها در توصیف عقل های آنها و نیکویی اصولشان و دقت علوم ریاضی، منطقی، طبیعی و الهی شان و نیز استبداد آنها به خاطر زیادی هشیاری و هوشمندی شان – به واسطه ی استخراج این امور پنهان و این حکایتشان از آنها که- با وجود خردمندی و دانایی شان – منکر شریعت ها و آیین ها و مخالف تفاصیل ادیان و ملت ها هستند و می گویند آنها قانون هایی در هم تنیده و نیرنگ هایی ظاهر آراسته هستند.

دانلود کن – سرور اول

دانلود کن از سرور دوم – لینک کمکی

مطالب مرتبط

۸ دیدگاه‌

 1. بهرام گفت:

  سلام. ممنون بخاطر زحماتتون. مطالب بسیار مفیدی قرار دادید. مشکل دانلود هم وجود نداره. ازتون خواهش میکنم اگه یکوقت بعضی اوقات برخی از دوستان خدای نکرده کم لطفی کردند به دل نگیرید و مایوس نشید. نظرات و علاقه ها طیف وسیعی دارند .

 2. hermes گفت:

  ممنون از تلاش ارزشمند شما هستم. اما گویا این لینک کتاب تهافت الفلاسفه درست کار نمی کند. اگر ممکن است رسیدگی کند. باز هم از سایت شما و تلاش شما قدردانی می کنم

 3. hermes گفت:

  ممنون از شما
  الان لینک درست است. درود بر شما. از شما بسیار ممنونم.

 4. خشایار گفت:

  سلام
  بسیار بسیار ممنون

 5. سیاوش گفت:

  سلام ممنون از تلاشتون کتاب تهافت غزالی ناقصه همش ۴۴ صفحه ست ادامه نداره؟

 6. حمید گفت:

  از شما بسیار متشکرم.

 7. solmaz گفت:

  سلام من نمیتونم این کتابو دانلود کنم میشه برام بفرستینش دوستان عزیزisolmaz37@yahoo.com

 8. سمیع الله گفت:

  چند بارکوشش کردم کتاب های خوب شما را دانلود نمایم تا در مواقع وجای بهتر آنرا مطالعه نمایم ولی کوشش هایم بیجا بود وکتاب دانلود نگردد میگوید شما آدرس را اشتباه گرفتید امید که مشکل را حل نمایددر حالیکه من بالای لینک دانلود کلیک کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.