دانلود کتاب جامعه شناسی تاریخی مکان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

 جامعه شناسی تاریخی مکان دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

دکتر شروین وکیلی 

موضوعات

جامعه شناسی

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

9.3 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

 کتاب جامعه شناسی تاریخی مکان اثر دکتر شروین وکیلی است؛ موضوع این کتاب مکان است. موضوعی بسیار بدیهی، آشنا، پیشپا افتاده، و عادی، که دقیقا به همین خاطر ناسازگون، نااندیشیده، مبهم، شگفتانگیز و دور از دسترس هم مینماید. مفهومی بنیادین، تعیین کننده، و اغلب بحث ناشده که شیوهی فهم مفهوم هایی پرشمار را تعیین میکند. برای پرداختن به مفهوم مکان رویکردها و سرمشقهای نظری گوناگونی وجود دارد. دستگاه نظری جاری در این نوشتار رویکردی است قرار دارد که در بستر زمان »من«سیستمی که با نام زُروان شهرت یافته است. چرا که در کانون آن مفهوم پیکربندی میشود و شکل میگیرد. یعنی مدلی نظری دربارهی منها و نهادهاست، که چگونگی چفت شدن انسانها و ساختهای اجتماعیشان را بررسی میکند. زروان که نام ایزد باستانی زمان در ایران زمین بوده نیز از آن رو بر آن قرار گرفته که از این چشمانداز زمان مفهومی کلیدی است که من و نهاد را بر میسازد و به نوبهی خویش از دل من و نهاد زاییده میشود. در هم تنیدگی زمان و مکان نیز از همین زاویه مورد پرسش قرار میگیرد، و آشکار است که مکان نیز در همسایگی زمان خشتی استوار در زیربنای این دستگاه نظری است، و از این رو پرداختن بدان ضرورتی همپایهی زمان دارد.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments