دانلود کتاب جامعه شناسی نخبه کشی

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

جامعه شناسی نخبه کشی (دانلود+)

نویسنده

علی رضا قلی

موضوعات

کتاب جامعه‌شناسی نخبه‌کشی تحلیلی جامعه‌شناسانه از ریشه‌های تاریخی استبداد و عقب‌ماندگی در ملت ایران ارائه می‌دهد. این کتاب در 4 فصل این ریشه‌های تاریخی را از زمان حمله مغول تا اوایل قرن نوزدهم بررسی می‌کند. فصل اول این کتاب به بررسی ویژگی فرهنگ اقتصادی ایران می‌پردازد و در فصل‌های دوم تا چهارم نیز به بررسی موردی حکم فوق درخصوص قائم‏‌مقام فراهانی، امیرکبیر و مصدق پرداخته و نشان می‏‌دهد که کشور به لحاظ ساختاری به گونه‌ای بوده است که در نهایت به نخبه‌کشی منجر می‌شده است.

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

9.27 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب جامعه شناسی نخبه کشی اثر علی رضا قلی است؛ این کتاب به تحلیل جامعه شناختی برخی از ریشه های تاریخی استبداد و عقب ماندگی در ایران می پردازد .نخبگان مورد بحث در آن سه اصلاح طلب خوش نام و پرآوازة ایران یعنی قائم مقام و امیر کبیر و مصدق هستند .اینها “نخبگان اصلاح” هستند که از بافت اصلی جامعه تا به قلة آن رسیده اند اما در تداوم راهی که برگزیده اند یعنی اصلاح و تعالی و پیشرفت ایران و ایرانیان، همواره با مشکلات جدی و زمین گیرکننده ای مواجه بوده اند .مشکلاتی که عموماً برخاسته از خود مردمان ایران زمین و بافت اجتماعی آن بوده است . “هدف اصلی این کتاب ضمن بررسی جامعه شناسانة حاکمیت و رفتارهای اجتماعی بیشتر بررسی عوامل و موانع بر آمدن “نخبگان اصلاح” و رویة نابود کردن آنها توسط هویت های جمعی ایرانیان است”.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments