دانلود کتاب جامع الاخبار اتابکان لر بزرگ

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

جامع الاخبار اتابکان لر بزرگ دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

 هادی اسکندری سخندری 

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

9.7 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

 

کتاب جامع الاخبار اتابکان لر بزرگ اثر هادی اسکندری سخندری است ؛ اتابکان ایذج که به اتابکان لر بزرگ شهرت یافتند اصالتا کُرد و ایرانی الاصل و از سال ۵۵۰ ه.ق تا سال ٨۲۷ ه.ق بر سرزمین های لرستان بزرگ حکومت می کردند و مرکز حکومت خود را شهر ایذج که بعداً به مالمیر تغییر نام داده ، قرار دادند. اتابکان ایذج از کُردهایی بودند که بین قرن های سوم تا پنجم از منطقه جبل السماق سوریه به ایران کوچ نمودند و در دوران حکومت آنان از دیگر طوایف کُرد نیز که از سوریه کوچ نموده بودند به آنان پیوستند و یک حکومت منسجم و قدرتمند را تشکیل دادند. موسس این سلسله ابوطاهر ولد محمد فضلویه بود که از طرف سنقر بن مودود از اتابکان فارس به حکومت لرستان مامور شد که به طور مفصل در این کتاب به تاریخ آنان و وقایع رخ داده اشاره خواهد شد.

 

این کتاب توسط نویسنده به کتابخانه اهدا شده است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments