دانلود کتاب جشن‌ها و اعیاد ملی و مذهبی در ایران قبل از اسلام

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

جشن‌ها و اعیاد ملی و مذهبی در ایران قبل از اسلام دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

حبیب الله بزرگ زاد 

موضوعات

جشن و آیین

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

1.6 مگابایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

 

کتاب جشن‌ها و اعیاد ملی و مذهبی در ایران قبل از اسلام اثر حبیب الله بزرگ زاد است ؛ شادی و تفریح و جشن به علل خاص، در یک یا چند روز معین از سال، جزء آداب و رسوم کهن ملل مختلف خصوصاً ایرانیان بوده است که قیاساً می‌شود عواملی را انگیزه برقراری آنها دانست. این عوامل که برخی از آنها عبارتند از اتفاقات جالب و سعید از قبیل ظهور پیامبران یا تولد اشخاص بزرگ و محبوب، ممکن است در طول حیات یک قوم به توالی تکرار شوند. عموم جشن‌های ایران باستان باقیمانده آنهایی است که به وسیله زردشت جنبه دینی به آنها داده شده و این جشن‌ها بعد از متروک شدن بهدینی مبدل به اعیاد ملی برای ایرانیان گردیده است. بنابراین در این کتاب به نیایش‌های مذهبی در ایران قبل از اسلام که اکنون برخی متروک و برخی دیگر به جشن‌های ملی بدل شده است، پرداخته شده است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments