دانلود کتاب جنبش های ناسیونالیستی کردی در ترکیه از 1980 تا 2011

نام کتاب

جنبش های ناسیونالیستی کردی در ترکیه از 1980 تا 2011  دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         

نویسنده

 رابرت السن + به اهتمام هاشم کرمی

موضوعات

تاریخ و سیاست

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.34 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب جنبش های ناسیونالیستی کردی در ترکیه از 1980 تا 2011 اثر رابرت السن با ترجمه هاشم کرمی است؛ در سال‌های دهه 1980 میلادی، درگیری میان دولت ترکیه و کردها، به ویژه حزب کارگران کردستان، اثر قابل ملاحظه‌ای بر جنبش‌های ناسیونالیستی کردی در عراق گذاشت. موضوع پژوهش حاضر بررسی جنبش‌های ناسیونالیستی کردی در ترکیه، از سال 1980 به بعد است. نگارنده در این اثر به سه زمینه اثرگذار در تحکیم جنبش‌های ناسیونالیستی کردی در ترکیه در طی این دوره سی ساله پرداخته است. از دیدگاه نویسنده، اصرار بر مطالبات پیرامون زبان، آموزش به زبان مادری و خودمختاری دموکراتیک در جنبش‌های ناسیونالیستی کردی نقشی اثرگذار داشته است.
با توجه به پیوندهای روزافزون سیاست کردی در ترکیه و سیاست کردی در عراق، برای توضیح این سیاست در خاورمیانه لازم است روابط کردهای ترکیه و عراق و اثرات متقابل آنها بر یکدیگر مورد بررسی قرار گیرد. کردهای عراق پس از اینکه کشورشان در سال 2003 مورد حمله ای تحت رهبری ایالات متحده قرار گرفت، به عنوان بازیگر جدید خاورمیانه و متحد جدید ایالات متحده نمود بیشتری یافتند…

 

 
src="https://pdf.tarikhema.org/wp-content/plugins/report-content/static/img/loading.gif"/>
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments