دانلود کتاب درآمدی بر تاریخ پژوهی

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.
رادیو جوان - همه اهنگ های ایرانی مجاز و غیرمجاز لس آنجلسیتلگرام بدون فیلتر - تله پلاس 24

نام کتاب

درآمدی بر تاریخ پژوهی (دانلود+)

نویسنده

  مایکل استنفورد + به اهتمام مسعود صادقی

موضوعات

وحدت تاریخ + کنش در تاریخ + نگرش به تاریخ + گفتار در تاریخ + معرفت در تاریخ + تاریخ و آثار باقیه + رویداد در تاریخ + توالی در تاریخ + نظریه در تاریخ + متافیزیک، مارکس، اسطوره و معنا

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.8 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب درآمدی بر تاریخ پژوهی اثر مایکل استنفورد با ترجمه مسعود صادقی است؛این کتاب خواننده را با مفاهیم، نظریه ها و روشهای اساسی تاریخ و مشکلات و مسائلی که در مطالعة جدی آن پدید می آید، آشنا می سازد. هر فصل از این کتاب، دارای یک مقدمه و یک نتیجه است. در مقدمه، موضوع به بیانی ساده طرح و سؤالاتی مطرح می شود که آن فصل، در صدد پاسخ گویی به آنهاست. در پایان فصل، در نتیجه، به اجمال، مروری بر مباحث مطرح شده و نتایج به دست آمده می شود و منابعی برای مطالعة بیش تر معرفی می گردد. ساختار کتاب به نحوی است که هر فصل، به طور مستقل قابل مراجعه است، هرچند ترتیب منطقی فصول، در کل، رعایت شده است. کتاب از مثالها و نمونه های تاریخی رایج، به ویژه در تاریخ معاصر استفاده می کند. این مثالها، هرچند در درک بهتر مطالب مطروح شده کمک می کنند، برای خوانندة ناآشنا با تاریخ معاصر اروپا خالی از دشواری نیست. همچنین، گسترة مباحث مطرح شده در این کتاب، گاهی از عمق آن کاسته و به مؤلف اجازة موشکافیهای بیش تر را نداده است. با این همه، کتابی است که می توان گفت به حق، راهنمای تاریخ پژوهی است.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments