دانلود کتاب دعای زیارت عاشورا

نام کتاب

زیارت عاشورا (دانلود+)

نویسنده


موضوع

سوگ امام حسین+ دعا

رمز ( پسورد )

www.tarikhema.org

تهیه توسط

انی کاظمی

۰۰۰۰۰ حجم دانلود کتاب

۴۰۷ کیلوبایت (KB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

شما ممکن است این را هم بپسندید

۷ دیدگاه‌

 1. صهباشمس گفت:

  خیلی عالی بود. لطفا برام نظرافزار فیلتر شکن بفرستید.

 2. حمیدرضا گفت:

  سلام خیلی ممنون

  انشاءالله سربلند باشید

 3. عقیل گفت:

  اللهم عجل الولیک الفرج

 4. matin گفت:

  مهدی موعود در عقیده اسلامی

  شیعیان مکرراً بنام مهدی در هر زمان و مکان غوغا بر پا کرده و به بهانه مهدی موعود و بنام او اشخاص فاسدی قیام کرده و مردم ساده و یا غوغا طلب و جاهلانی را بدور خود جمع کرده و هیجانها ایجاد کرده و خونهای بسیاری را ریخته و آخرالأمر بدون نتیجه و بدون اینکه دینی و یا حقی را تأیید کنند مردم را به جان یکدیگر انداخته و ابتلاآتی را بوجود آورده‌اند. و حاصل آنکه نام مهدی موجب فتنه و فساد شده و عده بسیاری را به گمراهی کشانیده، برعالم خیرخواه لازم است. برای دفع این فساد فکرکند و مردم را اگر بتواند روشن سازد، و از این فتنه‌ها دور سازد و بیان کند که نام مهدی و قیام او اصلا در کتاب خدا نیامده، بخصوص علاوه بر آن در قرآن نیامده، آیاتی برخلاف آن آمده است. و اخیرا در ایران سیدی بنام نایب بر حق مهدی اهل غوغا و هوچیان و مردم ساده را بدور خود جمع کرده و میلیونها نفر را به کشتن داده و میلیاردها اموال را غارت کرده‌اند.

  اصلا هر امامی باید تابع دین باشد نه اصل و فرع آن، پس گفتگو و یا دعوت به این امامی که نه اصل دین است و نه فرع آن. و در قرآن از او ذکری نشده چه فایده دارد و چرا مردم عوام را به آن دعوت کرده و هر دوره فسادها برپا می‌کنند؟! ممکن است کسی بگوید برای دکانداران مذهبی که شب و روز مردم را به امام منتظر دعوت می‌کنند و هزاران فلسفه و دلیلهای غیرمنطقی می‌تراشند، فائده‌ها دارد و آن گرفتن میلیاردها سهم امام است، و لذا تأکیدی در این مورد دارند که برای موارد دیگر ندارند، و لذا همه ساله نیمه شعبان مردم را دعوت به جشن و چراغانی و خرج میلیونها درهم و دینار می‌کنند و جشنهائی که برای آن می‌گیرند برای تولد انبیاء و حتی برای تولد پیغمبر آخرالزمان نمی‌گیرند. در حالیکه در اسلام دستوری برای گرفتن جشن تولد و یا عزا برای بزرگان دین اصلا نداریم حتی علی بن أبی‌طالب و سایر خلفاء برای روز تولد رسول خدا -صلى الله علیه وسلم- جشن نگرفته و همه ساله برای وفات او عزا بر پا نکردند، بلکه روز وفات رسول خدا را تعطیل نکردند. آری، عده‌ای بدون مدرک خود را نایب الامام می‌خوانند و مالها بنام سهم امام می‌گیرند و می‌خورند چنانکه خدای تعالی در سوره توبه آیه ۳۴ به مؤمنین هشدار داده و برای آگاهی ایشان فرموده:

  ﴿یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ کَثِیراً مِنَ الْأَحْبَارِ وَالرُّهْبَانِ لَیَأْکُلُونَ أَمْوَالَ النَّاسِ بِالْبَاطِلِ وَیَصُدُّونَ عَنْ سَبِیلِ اللَّهِ﴾. (التوبه: ۳۴)

  «ای مؤمنین، بدون شک بسیاری از علماء و مقدسین اموال مردم را به باطل می‌خورند و از راه خدا باز می‌دارند».

  البته مردم عوام که سهم امام می‌دهند ضرر دارد پس معلوم شد که موجود منتظر برای عوام نفعی ندارد. عالم فوق‌الذکر می‌گوید: این همه فتنه و فساد از شیعه می‌باشد که یک منتظری بفوت و فن ساخته و همه ساله مردم را وادار به جشنها و چراغانی می‌کنند تا به این افکار بیهوده مشغولشان سازند و جیب آنان را خالی کنند.

  در این بخش با مهدی حقیقی و مهدی خرافی با استناد به آیات و احادیث آشنا می شوید.

  .

  • امید گفت:

   @matin,
   ۱ ـ امام صادق (علیه السلام) در باره قول خداى عزّوجلّ: «هو الذى ارسل رسوله بالهدى و دین الحق لیظهره على الدّین کلّه و لو کره المشرکون»(۱) فرمود:
   «به خدا سوگند! هنوز تأویل این آیه نازل نشده است و تا زمان قیام قائم (علیه السلام) نیز نازل نخواهد شد. پس زمانى که قائم (علیه السلام)به پا خیزد، هیچ کافر و مشرکى نمى ماند مگر آنکه خروج او را ناخوشایند مى شمارد.»(۲)
   ۲ ـ امام باقر (علیه السلام) در باره آیه شریفه «و قل جاء الحق و زهق الباطل إن الباطل کان زهوقاً» (۳) فرمود:
   «زمانى که قائم(علیه السلام) قیام نماید، دولت باطل از بین خواهد رفت.»(۴)
   ۳ ـ امام صادق (علیه السلام) در بیان معناى آیه کریمه «و لقد کتبنا فى الزبور من بعدالذکر أن الأرض یرثها عبادى الصّالحون»(۵) فرمود:
   «تمام کتب آسمانى، ذکر خداست، و بندگان شایسته خدا که وارثان زمین هستند، حضرت قائم(علیه السلام) و یاران او مى باشند.» (۶)
   ۴ ـ امام باقر (علیه السلام) در باره قول خداى عزّوجلّ: «الذین إن مکّنّاهم فى الأرض اقاموا الصلوه و آتوا الزکاه…»(۷) فرمود:
   «این آیه درحق آل محمد(صلى الله علیه وآله وسلم) است در حق حضرت مهدى(علیه السلام)و یاران او که خداوند شرق و غرب زمین را تحت سلطه آنان قرار مى دهد و به وسیله آنان دین را پیروز گردانده و بدعتها و باطلها را مى میراند.»(۸)
   ۵ ـ امام سجاد(علیه السلام) زمانى که این آیه شریفه را قرائت نمود: «وَعَد اللّه الّذین آمنوا منکم و عملوا الصالحات لیستخلفنَّهم فى الأرض کما استخلف الذین من قبلهم و لیمکّننّ لهم دینهم الّذى ارتضى لهم و لیبدِّلنّهم من بعد خوفهم أمناً یعبدوننى و لایشرکون بى شیئاً» (۹) فرمود:
   «به خدا سوگند! آنان شیعیان ما اهلبیت هستند، خداوند ـ آن خلافت در زمین و اقتدار بخشیدن به دین را ـ به وسیله آنان و به دست مردى از ما، که مهدى این امت است، تحقق خواهد داد و هم اوست که پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم)در باره اش فرمود: اگر از عمر دنیا جز یک روز باقى نمانده باشد، خداوند همان روز را آنچنان طولانى خواهد کرد که مردى از خاندان من که همنام من است فرا برسد و زمین را آنچنان که از ظلم و جور پر شده باشد، از عدل و داد آکنده سازد.»(۱۰)
   ۶ ـ امام صادق (علیه السلام) فرمود: «آیه «أمّن یجیب المظطرّ اذا دعاه و یکشف السّوء و یجعلکم خلفاء الأرض»(۱۱) درباره قائم از آل محمد(صلى الله علیه وآله وسلم) نازل شده است. به خدا سوگند، او همان مضطرّ درمانده اى است که چون در مقام ابراهیم دو رکعت نماز گزارد و فرج خویش از خدا بخواهد، خداوند دعایش را اجابت کند و بدیها را برطرف سازد و او را در زمین خلیفه قرار دهد.»(۱۲)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.