دانلود کتاب دیباچه ای بر جهان باستان

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

دیباچه ای بر جهان باستان (دانلود+)

نویسنده

  لوکاس دوبلیوس، روبارتوس وان دراسپک + به اهتمام مرتضی ثاقب فر

موضوعات

 خاورمیان ه باستان + یونان‌ + روم باستان

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

14.8 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب دیباچه ای بر جهان باستان اثر لوکاس دوبلیوس ، روبارتوس وان دراسپک با ترجمه مرتضی ثاقب فر است؛ این کتابی‌ موجز و مفید است‌ درباره جهان‌ باستان‌ از هزاره سوم‌ پیش‌ از میلاد تا سده پنجم‌ میلادی‌. در بخش‌ یکم‌ تاریخ‌ خاورمیانه باستان‌ بررسی‌ و معرفی‌ شده‌ است‌ و مولفان‌ در آن‌ از جمله‌ به‌ خاستگاه‌ های‌ تمدن‌ های‌ مصر و بین‌ النهرین‌، ممفیس‌، سومر، و اکد، مصر، آشور و بابل‌، میتانی‌، هیتی‌، کرت‌ و میسن‌ پرداخته‌ اند.
در فصل‌ مربوط‌ به‌ هزاره نخست‌ پیش‌ از میلاد تمدن‌ های‌ سوریه‌ و فنیقیه‌، امپراتوری‌ هخامنشی‌، پادشاهی‌ های‌ هلنیستی‌، امپراتوری‌ پارت‌، امپراتوری‌ ساسانی‌ و امپراتوری‌ روم‌ مورد بررسی‌ قرار گرفته‌ است‌. مولفان‌ در بخش‌ های‌ دوم‌ و سوم‌ به‌ ترتیب‌ به‌ تاریخ‌ یونان‌ باستان‌ و روم‌ پرداخته‌ اند. تصاویر متعدد و نقشه‌ ها بر غنای‌ کتاب‌ افزوده‌ اند و کار را بر خواننده‌ تسهیل‌ کرده‌ اند.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments