دانلود کتاب راهنمای جامع بازدید پاسارگاد (آرامگاه کوروش کبیر)

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

راهنمای جامع بازدید پاسارگاد (آرامگاه کوروش کبیر) ( دانلود

دانلود کتاب

×
           

شکیبا باشید، دانلود شما کمی دیگر شروع می‌شود.

با توجه به حجم بالای دانلودها، لطفاً «20» ثانیه صبر کنید؛ سپس دانلود شما انجام می‌شود. تا شروع دانلود می‌توانید از کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما دیدن کنید.

زمان باقی مانده: 20

         
+)

نویسنده

 محمدکاظم توانگرزمین

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

4.8 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

کتاب راهنمای جامع بازدید پاسارگاد (آرامگاه کوروش کبیر) اثر محمدکاظم توانگر زمین است؛ کوروش”، پسر کمبوجیه و یک دو رگه‌ی پارسی و مادی بود که با متحد کردن دوباره‌ی این دو قوم ایرانی، حکومتی بزرگ به نام هخامنشیان را پایه‌گذاری کرد. کوروش کبیر، فردی اصلاح‌طلب و انقلابی بود، به طوری که وقتی نیمی از امپراتوری دنیای متمدن در دست او بود اخلاق نیک و مردم‌داری را فراموش نکرد. جنگ‌های او برای ساختن جهانی خالی از جنگ بود و سرانجام در سال 529 پ. م در جنگ با اقوام “ماساگ” که آرامش را از مردمان نواحی شرقی و شمالی گرفته بودند، کشته شد. از او با القابی چون پدر، سرور و قانون‌گذار یاد می‌کردند زیرا او یک مصلح واقعی و نمونه‌ی مردانگی و پهلوانی بود. جسد کوروش کبیر، با احترام به پاسارگاد، که قبلا توسط خودش آماده شده بود منتقل شد. پاساردگاد به دلیل ارتباط با کوروش کبیر و به عنوان اولین مجموعه‌ی ساخت هخامنشیان، هم‌چنین از نظر هنر و معماری مستقل ایرانی دارای اهمیت بسیاری است. به همین دلیل نگارنده بعد از بیان توضیحاتی درباره‌ی هخامنشیان، زندگی کوروش کبیر و پاسارگاد، به بررسی موقعیت پاسارگاد و آثار موجود در آن پرداخته که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به کاخ بار، کاخ دروازه، زندان سلیمان، بوستان و آب‌نماها و مسجد اتابکی اشاره کرد.Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments