دانلود کتاب راه غربت

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

راه غربت (دانلود+)

نویسنده

دیوید خردیان + به اهتمام شهلا سهیل

موضوعات

در اواسط قرن نوزدهم میلادی، امپراتوری قدرتمند عثمانی رو به زوال و نیستی نهاد، و اراضی تحت اشغال آن‏ها در آفریقا، بالکان، و مدیترانه، یکی بعد از دیگری آزاد و مستقل می‌‏شدند…

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

23.3 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب راه غربت اثر دیوید خردیان با ترجمه شهلا سهیل است؛ در اواسط قرن نوزدهم میلادی، امپراتوری قدرتمند عثمانی رو به زوال و نیستی نهاد، و اراضی تحت اشغال آن‏ها در آفریقا، بالکان، و مدیترانه، یکی بعد از دیگری آزاد و مستقل می‌‏شدند. همین امر باعث رقابتی شدید بین قدرت‏های مطرح اروپایی شد تا سلطه خود را در آن مناطق، گسترش دهند.

زمان برای ظهور حزبی انقلابی فرا رسیده بود. در سال ۱۹۰۸م حزب «اتحاد و ترقی» (تُرکان جوان)، زمام امور را به دست گرفت تا تمامیت ارضی و منافع امپراتوری را حفظ کند و با توسل به سیاست‏های پان‏تُرکیستی، که نوید توران بزرگ را می‏‌داد، بر آن شد با آزار و اذیت اقلیت‏ها، ارمنیان را، که هزاران سال در موطن خود ساکن بودند، نابود کند.
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments