دانلود کتاب روایت داراب هرمزدیارد (دو جلد)

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

 روایت داراب هرمزدیارد (جلد اول) (دانلود+)

 روایت داراب هرمزدیارد (جلد دوم ) (دانلود+)

نویسنده

داراب هرمزدیارد + به اهتمام انوالادر بمبئی

موضوعات

دین و آیین زرتشت

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

395 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

کتاب روایت داراب هرمزدیارد اثر داراب هرمزدیارد به اهتمام انوالادر بمبئی است؛ در کتاب «روایت داراب هرمزدیارد» که از متون مشهور و معتبر زرتشتی به شمار می رود، چنین می خوانیم : هر زنی که چهار بار به شوهر خویش گوید که من تو را نخواهم و زن تو نباشم، یک شبان روز هم بدین سخن باشد، مرگرزان [مرگ ارزان = شایسته ی مرگ] باشد و دوزخی و هر زن که فرمان شوهر نبرد و آن چه شوهر فرماید نکند، او را بدان شوهر هیچ حق و بهری نرسد که خواهد و گرنان و نفقه ندهد، گناهش نباشد و چون زن مستور کم سخن باشد و فرزند نرینه بیشتر زاید باید که شوهر او را ماننده ی فرزند دارد و هیچ فرقی نباشد.

ملاحظه می کنید که آیین زرتشتی تا چه حد مردسالارانه می باشد :

الف) اگر زن حتی با زبان در مقابل شوهر بایستد و بگوید تو را نمی خواهم و زن تو نیستم و یک شبانه روز هم بر این حرفش باشد، شوهر می تواند او را بکشد ! (اصطلاحا زن مرگ ارزان می شود)

ب) اگر زن از شوهر به صورت مطلق اطاعت نکند، شوهر می تواند نفقه و غذای زن را قطع کند!

ج) از دید آیین زرتشتی آن زنی خوب است که کم سخن و مستور باشد و فرزند پسرِ بیشتری به دنیا بیاورد! در چنین حالتی شوهر بایستی سطح زن را بالا آورده و او را در ردیف فرزندانش قرار دهد!

به راستی با وجود چنین اعتقاداتی، باستان گرایان و زرتشتیان با چه جراتی به خود حق صحبت در مورد جایگاه زن در آیین اسلام را می دهند ؟!

 
Subscribe
دنبال کردن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments