دانلود کتاب زرتشت : اهورا مزدا

نام کتاب زرتشت: اهورامزدا (جهت دریافت کلیک کنید)
نویسنده دکتر جهانگیر اوشیدری
موضوع اصلی دین زرتشت
موضوع فرعی البیا + دین + مذهب + خدا
جلد ۱
حجم فایل ۳۰۰ کیلوبایت
قالب کتاب PDF
تاریخ ثبت ۱۹.۱۰.۱۳۸۶

لینک تصحیح شد
مسعود اکبری

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

177 Comments on "دانلود کتاب زرتشت : اهورا مزدا"

avatar
  Subscribe  
Notify of
فراز
Guest
فراز
با درود بر پارسیان متمدن هدف از آفرینش اهورا مزدا چه بوده؟ آیا نه اینکه بزرگی و عظمتش را به عالم خلقت بشناساند؟ پس چطو رمی شود که آیین باستانی و همیشگی ایرانیان(دین زرتشت) که مبلغ پرستش یگانگی اهورا مزدا بوده اینگونه توسط دین اجباری اسلام که توسط اعراب وحشی به ایران تحمیل گردید بایستی در انزوا بماند؟ مگر دین زرتشت هدفی جز پرستش اهورا مزدا داشته که دین اسلام بیاید ان را کامل نماید؟دین تحمیلی اسلام فقط سلطه اعراب را بر ایرانیان آنهم به زور شمشیر به ارمغان آورد. به امید روزی که فرزندان پاک ایران زمین به آیین… Read more »
arash
Guest
arash

شکی نیست اسلام رو به زور به ایرانیا تحمیل کردن اگر این طور نبود الان یک گروه بزرگ چند هزار نفری از ما ایرانیا در هند نبود که به پارسیان هند مشهورند.
درود بر زرتشتیان

محسن کاووسی
Guest
محسن کاووسی

با درورد فراوان الهی از ابر معرفت باران ببارد.ما ایرانی هستیم و باید درباره نیاکان طرز رفتار و بنام کردار نیک پندار نیک و گفتار نیک بهتر بیشتر و کامل تر بدانیم .ایرانی باشیم ایرانی فکر کنیم و ایرانی بمونیم . بدرود .

tik_tak_ghashangee@yahoo.com
Guest
tik_tak_ghashangee@yahoo.com

با درورد فراوان الهی از ابر معرفت باران ببارد.ما ایرانی هستیم و باید درباره نیاکان طرز رفتار و بنام کردار نیک پندار نیک و گفتار نیک بهتر بیشتر و کامل تر بدانیم .ایرانی باشیم ایرانی فکر کنیم و ایرانی بمونیم . بدرود .

sasan
Guest
درودبر پارسیان ما در قدیم پهلوانان و شاهان بزرگی داشتیم فقط از برخی انها شناخت کمی داریم که کافی نیست حتی برخی از کتیبه هایمان را باستان شناسان خارجی ترجمه کرده اند که باعث تاسف است. ولی اخرین گفته یزدگردسوم اخرین شاه پارسی و زرتشتی که عمربن خطاب خلیفه ی مسلمین به او نامه ای فرستاد ویزدگردسوم هم به اوجواب قانع کننده ای داده بود حتما شنیدید. بعداز این جریان که عمربن خطاب با کمک نقشه های سلمان فارس ایران را با خون وخاک یکسان کردو… خلاصه این حمله صد برابر از حمله ی اسکندرمقدونی به ایران ضربه واردکرد قبل… Read more »
sasan
Guest
از دین زرتشت چه میدانید؟اگر زور بالا سر شما نبود مسلمان بودید؟ اسلام با معجزه وارد ایران شد؟ایا قران رامحمدص با کمک سلمان فارس نوشت؟ایاخدا زبانش عربی هست وتسلط به زبانی دیگر ندارد؟ خوب دوستان پارسی واریایی من خودم زرتشتیم و اجدادم زرتشی بودن و در یزد ساکن بودن و حتی با زور هم دین پاکشونو عوض نکردن ما یه اتشکده داشتیم که چند ساله مسجدشده.میخواستم اینو به شما عزیزان ودوستداران دین وفرهنگ برتر پارسی بگم ما یه اعتقادی داریم که نسل به نسل به ما رسیده اینه از زبان پیامبر زرتشت هست مهم نیست چه دینی داشته باشی واز… Read more »
امیر
Guest
امیر

درود
خیلی اتفاقی وارد این سایت شدم
نظر دیگران رو هم کم و بیش خوندم من هم از عرب ها متنفرم (البته نه از همشون)
هم دین اسلام عرب ها و هم دین زرتشت ایرانی ها را کم و بیش مطالعه کردم هر دو زیباست
ای همه کسانی که خواهان برپایی دین زرتشت در ایران هستید بدانید که پس از برپایی این دین در ایران باز هم این موجودات کثیف شروع به چپاول و مال اندوزی خواهند کرد اما…
اما این بار با اسم دین زرتشت

سعيد
Guest
سعيد

درود….
اینکه اسلام به زور وارد ایران شده رو قبول دارم
اما من یه سوال دارم مگه خدا خدا نگفته از هر قوم برا ان قوم پیامبری برگزیدم……
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا مردم ایران با از دین مردم سوسمار خور عرب پیروی کنند مردم ایرانی مه مهد علم و دانش و فرهنگن
مردمی که ان زمان که عرب ها فرزندان خود را زنده به گور میکردن در حال علم اندوزی وپیشرفت در علوم مختلف بودن………

sasan
Guest
بادرود دوباره بر پارسیان من یه مطلب بزرگ وطولانی درمورد محمدوروزبه {سلمان فارس}خوندم مختصر به شمامیگم: این کتاب سه جلدی رو یه دانشمند وباستان شناس المانی نوشته درباره سلمان که از ایران اخراج شده بود ودرایران روزبه یکی از شاهزاده های سلسله ی ساسانیان بود و اویکی از مخالفان یزدگردسوم وخسروپرویز بود که از ترس خسروپرویزبزرگ اوبه کشورهای عرب نشین پناه بردوفردسخنوری را پیداکرد که به او پناه دادومحمد بعدازمدتها اورا برادر خواندو سلمان کتاب های نظیر انجیل.تات.اوستا.بودا. را تفسیر کرده بود وبعد از چندین سال به محمد پیشنهاد داد که یک کتاب مقدس بی همتا که مردم از پیدا… Read more »
sasan
Guest

سلمان با اطلاعاتی که داشت یعنی اطلاعات او بسیار بالا وفراوان بود حتی سن سلمان خیلی بالا بود که با محمد توانستند کتابی مقدس را بنویسنند که تا اخر دنیا همه به او اعتقاد داشته باشندودرراه این کتاب جان خودراتقدیم کنند به قول خودشان که بیشتر راست است هیچ کس نمی تواند ایه ای مثل قران بیاوردودراین کتاب درموردهمه موجوداتی که دران زمان انسان دیده بود ایه ای نوشته بوداندو در مورد منجی بشر و قیامت و بهشت وخیلی از چیزهایی از خودشان نوشتند… .ادامه..درپایین

مریم
Guest
مریم

با درود
خیلی ممنون از مطالب بسیار گرانبهایی که در اختیار ما قرار میدید.
زنده باد ایران و ایرانی. به امید آزادی ایران از خرافات و زشتی ها و طلوع صبح امید و دانایی.
متشکرم.

امید
Guest
امید

دین زاسلام فقط بلده که از این دین وآن دین وردارد و هیچی از خودش ندارد.

امید
Guest
امید

دین زاسلام فقط بلده که از این دین وآن دین وردارد و هیچی از خودش ندارد..

محمد رضا -ع د
Guest
محمد رضا -ع د

با سلام ودرود
من عاشق ایران و فرهنگ وتمدن ایران و بزرگان و مشاهیرش هستم . لطفا کتاب زرتشت و سایر کتابهای مربوط به مشاهیر ایران را برام ارسال کنید .

پيغمبر صلح و دوستي
Guest
پيغمبر صلح و دوستي
سلام به همگی. من ۵ سال واقعا دنبال حقیقت بودم و فقط این رو فهمیدم: چونکه ما تاریخمان بر باد رفت%هستی و فرهنگمان بر خاک رفت کاوه و ارش همانجا خاک شد % پهلوان کشورم عباس شد جای کوروش را علی امد گرفت% کل آن آتشکده آتش گرفت رستم و سهرابها گم میکنیم% تازی و ناموس خود بت میکنیم نقش رستم تخت جمشید خاک شد% کربلا و کاظمین آباد شد رسم زردتشت را اگر دانی که چیست% عید ما جسن غدیر و فطر نیست ای عزیزان جملگی همت کنیم% سنتا اعراب خاکستر کنیم… به امید روزی که همه از گمراهی… Read more »
پيغمبر صلح و دوستي
Guest
پيغمبر صلح و دوستي
سلام به همگی. من ۵ سال واقعا دنبال حقیقت بودم و فقط این رو فهمیدم: چونکه ما تاریخمان بر باد رفت % هستی و فرهنگمان بر خاک رفت کاوه و ارش همانجا خاک شد % پهلوان کشورم عباس شد جای کوروش را علی امد گرفت % کل آن آتشکده آتش گرفت رستم و سهرابها گم میکنیم % تازی و ناموس خود بت میکنیم نقش رستم تخت جمشید خاک شد % کربلا و کاظمین آباد شد رسم زردتشت را اگر دانی که چیست % عید ما جسن غدیر و فطر نیست ای عزیزان جملگی همت کنیم % سنت اعراب خاکستر کنیم…… Read more »
پيغمبر صلح و دوستي
Guest
پيغمبر صلح و دوستي
راسی این رو یادم رفت بگم. هر وقت خوندید اول درباره اش مطالعه کنید بعد قضاوت: *************************************************** چگونه شد که مردم ایران دروغ گفتن را یاد گرفتند؟؟؟؟؟؟؟؟ کوروش کبیر: مرد پارسی دروغ نگوید حتی به هنگام مرگ درجنگ!!!!!!! داریوش هخامنشی: اهورا مزدا دروغ را از سرزمین و مردم من بدور نگه دارد!!!!!! محمد پیامبر اسلام: ای علی دروغ در ۳ جا نیکوست… میدان جنگ! وعده به زنان! اصلاح بین مردم(وسایل الشیعه جلد ۱۱) *************************************************** تفسیر: حالا خودتون این کتاب رو که یکی از منابع معتبر روایتهای شیعیان و سنی ها است رو بخونید و قضاوت کنید. اگه دوست داشتید کتاب… Read more »
پيغمبر صلح و دوستي
Guest
پيغمبر صلح و دوستي
واقعا حیفم میاد الا که وقت دارم از جنایتها محمد نگم. پس خوب و با دقت بخونید. در آخر هم هیچکدوم رو باور نکنید. اگه خودتون از کتابهای تاریخی به حرفم رسیدید برای من دست به دعا بردارید و از کائنات برایم خوشی طلب کنید: ***************************************************** در قران ایه ای داریم که میگوید محمد به جان و مال ناموس اعراب و بقیه مسلمانان از خودشان واقف تر است. ایا اگر سلمان نبود در جنگ خندق از دین محمد اثری میموند؟ چنین شخصی که زمام تمام امور مسلمان را در دست دارد ایا نباید خدایش به او راهی برای نجات امتش… Read more »
پيغمبر صلح و دوستي
Guest
پيغمبر صلح و دوستي
در پاسخ به اقای ESLAMI هم باید بگویم که خواهشا خوتو قاطی ما نکن. چه کسی گفته که زردتشت پیغمبر خدا بود؟ زردتشت اصلا به موجودی بنام خداوند اعتقادی نداشت. اعتقاد حضرت زردتشت بر ان بود که تمام موجودات هر کدام خدای دنیای خویشند. من بدون دلیل حرف نمیزنم. در کتاب “‌ تفسیر اوشو بر چنین گفت زردتشت نیچه ” صراحتا این ذکر شده که زمانی که زردتشت بعد از سالها زندگی در کوه به مقام مرشدیت رسید به پیرمردی که در پایین کوه با او ملاقات کرد گفت : ” ایا تو نمیدانی که خدا مرده است؟ ” بنظر… Read more »
sali
Guest
sali

سلام رفتار نیک گفتار نیک پندارنتک به زبان زرتشتی مرسی ؟؟؟؟؟؟

azadeh
Guest
azadeh
سلام به همگی.درسته هیچ کدوم از ما به خواست خودمون دینمون رو انتخاب نکردیم اما الان که به جایی رسیدیم که بتونیم تصمیم بگیریم بهتر راه آدم های بی فکر رو نریم.من الان تو موقعیتی هستم که هیچ دینی رو قبول ندارم.فقط خدا رو به روش خودم میپرستم.به هیچ کسی و هیچ دینی توهین نمیکنم.هر کسی اراده و حق انتخاب داره.ما نباید اعتقاد خودمون رو به زور به دیگران غالب کنیم.من شروع کردم.دارم درباره ادیان مختلف تحقیق میکنم.خیلی چیزا تو دین من اسلام بود که با عقل من درست در نمیاد.میخوام مطمئن شم و بعد نظر بدم.اما از همه میخوام… Read more »
azadeh
Guest
azadeh

لطفا هر کس هر کتابی درباره اسلام.زرتشت.مسیحیت و یهودیت داره برام میل کنه.ممنون میشم.ایمیل من:
yas_aria99@yahoo.com

مصطفی
Guest
مصطفی

باتحقیقی که من کردم تمام حرفای شما درست و به هم ربط داره.ایا شما فکر کردید چرا پول امریکا همش۹ داره وستاره .چشم .مثلث.مثلا۹مثلث بایچشم.بریت بیشتر تحقیق کنید چیزای که شما میگیت من ۳سال پیش متوجه شدم

فرشته
Guest
فرشته

درود به همه ی شما زردشت های پاک
و سلام به مسلمانان عرب ولی ایرانی
به این خاطر که فرمانروایان حاضر تمام کتابهای مقدس اهورایی را بسته اندو جاش صفه های اینترنتی مذهبی باز میشود اگر زحمت بکشید و چند کتاب اهورایی برایم با رایانامه بفرستید خوشحال میشوم

فرشته
Guest
فرشته

میگم نظر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما اعتقادی به این واژه داری؟؟؟؟؟؟؟
آها نداری!!!!!!!!!
بابا این کتاب های زیبای اهورایی رو واسه ما میل کن
یه بار فارسی حرف زدم هنگیدی

بردیا
Guest
بردیا

سلام به شما مردم این ملت.
خوشحالم که شماها به مناظره برخواستید و حرف های خودتان را میزنید ازته دل.
اما در اطراف من مردم چشمهایشان را بر همه ادیان بستند و فقطو فقط دین اسلام را میپرستندو قبول میدارن و به ماهم اجبار این دین را میدهند.
و این هم انساف نیست.
با آرزوی موفقیت برای همه ی مردم این ملت چه زرتشت چه عرب چه مسیح و…

amirhosein
Guest
amirhosein

این اسلامی ها ک دم از اسلام میزنید میدونید شما عربید؟ شما اصلیت خودتونو زیر سوال میبرید؛ دین فقط زرتشت؛ درود برتو کوروش بزرگ

مسعود
Guest
مسعود

خواهشا اگه کتاب دینی که فکر می کنید خوندنش می تونه به من کمک کنه راه با پیدا کنم برام میل کنید.ممنون
masoud_rof@yahoo.com

شیدا
Guest
شیدا

من واسه تحقیق اومده بودم . . . ینــــــی میخواستم در مورد همه ادیان تحقیق کنم و بعد دینمو انتخاب کنم!! نظرات رو هم فقط چنتاشو خوندم . .
اما مطلب اولی که خوندم افتضاح بود ینی زنها توی این دین هیچ ارزشی ندارن . . . باید مشغول مورچه کشتن و این مسغره بازی ها بشن . . .
واقعا که مسغرس . .!!

املاک اهورا
Guest
املاک اهورا

راه در جهان یکی است وآن راه راستی است.
چونه بیهوده نزنید.فکر نون باشید که خیار آبه.

املاک اهورا
Guest
املاک اهورا

به جای رنگ کردن همدیگه وگفتن این چرت وپرت ها برای پیشرفت کشورتون یه قدم بردارید.
در غیر از این صورت برید آب بکشید.

تندیس
Guest
تندیس

درود بر همه ی ایرانیان بر همه ی فرزندان کورش…

نسی
Guest
نسی
ممنون از مطلبتون. تقریبا بیشتر نظرها رو خوندم.خوب بودن.با خوندن بعضیاش دهنم وا موندهههه…مخصوصا اونی ک اسم خودشو پیغمبر صلح و دوستی گذاشته!!!!!!!!! من کاری ب دین مردم ندارم….ی عده مسلمون احمق ک میرن مسیحی میشن…همون بهتر ک برن..لیاقت مسلمونی ندارن… درمورد دین اسلام درست حرف بزنید.حضرت محمد ادم معمولی نیست ک طعنه امیز اسمشو میگید….!!!!واقن اعصابم خورد شد…منم از اعراب بدم میاد….ولی خدا نگفته هر کی عربه مسلمونه…برخی از ذستورات قران مطابق فهم و شعور ادمای اون موقع بوده… افتخار میکنم ک ی مسلمون زاده ام…امیدوارم بتونم روزی قدر دینمو بدونم درسته زرتشت دین ایران باستان بوده…ولی دربرابر اسلام… Read more »
نسی
Guest
نسی

فقط یاد گرفتیم بیاییم پز فرهنگ ۶۰۰۰سالمونو بدیم…
و از این چرت و پرتا بنویسیم…درود بر کورو شو زرتشت و غیرت ایرانی…!!!!!!!!!!!!!!
اگه چشامونو باز کنیم میبینیم کجا وایستادیم…دنیا واسه تاریخ ارزش قائل نیست!اینده چیزیکه همه رو جذب خودش میکنه…
هر چی بودی بودی…اما حالا چی هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسلان
Guest
ارسلان

به خدا هیچ قدرتی بالاتر از اهورا مزدا نیست .به من اثبات شده.

منم از بچگی هیئت و مسجد و… میرفتم روزه می گرفتم.

با احترام به همه معتقدین به اسلام .اسلام در مقابل زرتشت و حرف های

زرتشت هیچ حرفی برای گفتن ……..

hossein
Guest
hossein
واقعا احمقانه هستش که عده ای حتی یکبار هم قرآن عزیم الشان را نخوانده اند و در موردش بد قضاوت میکنند.میگویند اسلام دین خشونت است در صورتیکه در تورات و انجیل بیشمار کلمه خون و شمشیر آمده است و از قرآن فقط نکاتی که میتوان از آن تعبیر نا صحیح کرد را میگویند و جملات بسیار زیبای خداوند را نمیگویند که البته از حربه های شیطان است.دوستان قرآن کلام پروردگار برای انسان است نه برای اعراب و اگر به زبان ترکی می آمد عده ای جاهل میگفتند قرآن ترکی.پس چرا آمریکاییها انجیل را که به زبان دیگر بر عیسی نازل… Read more »
azar
Guest
azar

درود و سپاسگزار اگه امکانش هست این مقاله را برای من ایمیل کنید چون من نتونستم دانلودش کنم و مشکل داشت.
سپاس فراوان