دانلود کتاب زندگی ابوبكر صدیق

نام کتاب

ابوبکر (جهت دریافت کلیک کنید)

نویسنده

محمد عبدالرحمن قاسم ترجمه:اسحاق دبيرى

موضوع

اسلام + ابوبکر + خلفا راشدین + اهل سنت

پسورد یا رمز

www.tarikhema.org

جلد

۱

حجم

2874کیلو بایت

قالب

PDF

لینک تص

حیح شد
مسعود اکبری

Image result for ‫ابوبكر‬‎

680
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
دنبال کردن
زهرا
مهمان
زهرا

جناب آقای متین از افرادی چون شما که ذهنتان مملو از کینه و دشمنی به نزدیکان پیامبر است و از رافت و ادب اسلامی متاسفانه بهره ای نبرده اید و حتی در صحت مذهب و نام یک گوینده فقط به دلیل گفتن آنچه شما نمی پسندی ،شک می کنی ادبیاتی جز این انتظار نمی رود،آنچه که نوشته ام فقط حاصل مدت ها تحقیق کنجکاوانه بوده و برای همین می گویم مسلمانم چون فرقه فرقه شدن و کوته نظری و به جان هم افتادن فقط سبب تضعیف مسلمانان میشود، البته اگر این را بفهمی!!!!! چند نمونه ازآنچه که خیال میکنم ما… بیشتر..

زهرا
مهمان
زهرا

آقای متین:
اگر علی(ع) از حق خلافت خود گذشت و به جای دشمنی با خلفا با آنان همکاری کرد، چه باعث شده شما امروز به پیروی از تاریخی پر عداوت ،گله مند حق علی(ع) هستید؟ آیا وحدت مسلمانان امروز به اندازه مسلمانان صدر اسلام مهم نیست؟اگر بگویید نه ،دو علت دارد یا احتمالا از اوضاع سیاسی امروز جهان و کشورهای مسلمان زیاد آگاهی ندارید،و یا از راه تفرقه افکنی سودی حاصلتان می شود.
“فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه”

فرشاد
مهمان
فرشاد

سلام جناب آقای متین بله همه مسلمانیم که این میگید حضرت امیرالمومنین سکوت کردند به دلیلی بود که اون زمان اگر حضرت میجنگیدند اسلام نابود میشد و دین ما نو پایه بود الان ما دنبال تفرقه یاسود نیستیم از زمانی که خود آقا امیرالمومنین و ائمه تا الان این بزرگوارن علیهم السلام سعی و تلاش کردند بدون هیچ جنگ و تفرقه ایی به مردم بفهمونن که تنها راه نجات قرآن و اهل بیت هستند نه امثال صحابه و خلفای ثلاثه و تابعین و….ایشان سکوت کردن به این معنا نیست که از حق شان گذشته اند این گذشتن شما در ظاهر… بیشتر..

متین
مهمان
متین

با سلام خانم زهرا ببین من کلی واسه شما داستان لیلی و مجنون تعریف کردم بعد شما تازه میای درباره جنسیت لیلی خانوم با ما بحث میکنی!من یه سوال قبلا پرسیدم اما کسی جوابی به من نداد.مگه قرآن نفرموده (آیا خداوند بنده اش را کافی نیست) خوب شما که مسلمان واقعی هستید بفرمایید چرا هر وقت بیمار میشید میری پیش دکتر؟ مگه خدا تو رو کافی نیست؟ چرا خلاف آیه قرآن عمل میکنی؟ ببین خواهر خوبم.اگر ما خدا و دکتر رو در عرض هم در نظر بگیریم بله این عین شرکه.یعنی من فرض کنم مثلا خدا وایساده یه طرف دکتر… بیشتر..

عمر
مهمان
عمر

خاک توی سر تو و امثال کنن

علی
مهمان
علی

با سلام خذمت دوستان من میگم شماها همتون در اشتباهید. یکم فکر کنید میفهمید چرا؟ اما بدبختانه ماها به فکر کردن عادت نکردیم. عادت کردیم تو یه جبهه که بودیم همیشه توش بمونیم و ازش دفاع کنیم هیچوقت در مورد نظر مخالف فکر هم نکنیم. اما بحث من این نیست بحثم اینه که ببینید الان از صدر اسلام 1400 سال گذشته. کی میتونه با اظمینان بگه تمام نوشته هایی که از اون موقع تا الان به دست ما رسیده 100% راسته؟ جوابشو بهبم بدین. کی میتونه واقعا با اطمینان بگه که 1400 سال پیش چه آدمایی تو سرزمین حجاز زندگی… بیشتر..

متین
مهمان
متین

با سلام علی جان شاید شما هم از اون روشنفکرهایی هستید که به جای حل کردن مساله میان کلا صورتشو پاک میکنن.شما دیگه کلا آب بستی تو همش.اصلا از کجا معلوم علی و پیامبر یا خلفایی وجود خارجی داشتن؟ از کجا معلوم جنگ صفینی وجود داشته؟ کی اون موقع زنده بوده و اینا رو دیده؟ خوب بالاخره اینم یه جورشه…آقا علی عزیز که از طرف خدا حکم صادر میکنی و میگی این بحث ها پیش خدا هیچ ارزشی نداره اگه کامنت های قبلی مو خونده باشی چن تا سوال مطرح کردم که حوصله ندارم دوباره تایپشون کنم.ما فهممون ناقصه قبول… بیشتر..

علی
مهمان
علی

نگرفتی چی شد متین جان ، من هیچوقت اادعایی در مورد خودم نکردم. در ضمن به نظر من مسئله ای وجود نداره که بخواد حل بشه ، دعواهای سیاسی 1400 سال پیش به ما چه ربطی داره. اصلا هیچ کدوم از این اتفاقا هم نیفتاده باشه فرقی نمیکنه ، خدا یکیه ، دین خدا یکیه ، کلام خدا یکیه. شما میخوای درگیر این مسائل باشی، باش. فقط مواظب باش قضاوت ناعادلانه گریبان گیرت نشه. سبحان الله و بحمده اشهد ان لااله الا انت استغفرک و اتوب الیک.

حسین
مهمان
حسین

؟؟؟..

متین
مهمان
متین

زهرا خانم عزیز اولا درباره اینکه میگید چه سودی برات داره دقیقا متوجه منظور مبارکت نشدم اما اگه طبق معمول میخوای مسایل اعتقادی رو به مسایل سیاسی ربط بدی باید بگم کاملا در اشتباهی و بنده شاید از شما بیشتر دل پر خونی از یه عده دارم. اما در جواب سوالتون باید بگم بله.منم اعتقاد به وحدت دارم و این تفرقه رو عامل بدبختی امروز دنیای اسلام میدونم.ببین شاید کمتر ملتهایی مثل آلمانیهی و فرانسویها با هم ضدن و اصلا یه دشمنی تاریخی با هم دارن.اما همین آلمان و فرانسه وقتی پای منافعشون میاد وسط با هم متحد میشن و… بیشتر..

بی طرف
مهمان
بی طرف

سلام متین هنوز دعوای بعد از پیامبر حل نشده برات میخوای قاتل پیدا کنی وبعد لعنتش کنی خوب آخرش که چی خوب شما همه حرفات قبول (که من اینطوری فکر نمی کنم)به جز مباحثه تاریخی ودادگاهی یاران پیامبر که کار شما نیست وبرای ما فقط به خاطر پیامبر مورد احترام هستند وفقط خدا وپیامبرش وکتاب خدا رو قبول داریم وسنت پیامبر رو اجرا میکنیم چی برات به دست می اید علی از همه بزرگوارتر از پیامبر که بالاتر نبود عمر از همه بد تر چه نفعی یا ضرری به تو میرسه تو تاریخ دانی یا مسلمان ومومن ما توهین نمیکنیم… بیشتر..

فرشاد
مهمان
فرشاد

یه حرفت رو قبول اصل در اسلام خدا پرستی و عبودیت خداوند هست ولی برادر امثال شما که خودتان را مومن میدونید و فکر میکنید این کارایی که مینید سنت رسول الله است نمیگید این از کجا اوده چه طریقی از هر نفر از صحابه و … امده باشد اخر اسمش یه رضی الله نه میگید و السلام را میرید وصل میکنید به پیامبر ولی هیچ وقت نمیفهمید پیغمبر چی گفت پیغمبر ادامه دهنده بعد از خودش راهنمای امت و راه هدایت چه معرفی کرد برای من به عنوان مسلمان راه نجات قرآن اهل بیت است این دو با هم… بیشتر..

بی طرف
مهمان
بی طرف

متین جان خدا حافظ امیدوارم ناراحت نشی دیگه از من تواین سایت چیزی نخواهی دید

متین
مهمان
متین

@بی طرف,
خداحافظ امیدوارم موفق باشی و اگه یه وقت چیزی گفتم که باعث کدورت شده ببخشی

زهرا
مهمان
زهرا

آقای متین: این که شما مقدسات را در حد ابزارهای ناقص پزشکی و علم روز پایین برده اید جای تعجب است و کمی سطحی نگری است.استفاده از علم مادی برای رسیدن به آرامش مادی است ،سوال شما دقیقآ مترادف این سوال است اگر خدا کافی است چرا بدون هوا و آب وغذا زنده نمی مانیم؟خود خداوند بارها در مورد استفاده از نعمت هایش ،آب،غذا،…حتی مرکب مناسب انسان را سفارش فرموده ، و استفاده از داروهای زمینی نیز در ردیف همانهاست،اما در مورد حاجت خواستن از واسطه هایی که بین خود و او قرار دهیم چه؟ واما در مورد آیه 35… بیشتر..

alireza
مهمان
alireza

@زهرا, پیامبر فرمود فاطمه پاره یتن من است هر کس اورا بیازارد مرا ازرده وهر کس اورا خشنود کند مرا خشنود کرده است وهرکس مرا خشنود کند خدا را خشنود کرده است چرا پیامبر درباره یاین که کسی فاطمه را اذیت نکند اصرار دارد درجاییکه تا زمان حیات رسول گرامی اسلام (ص)کسی جرات آزار فاطمه را نداشت پس این خبر درباره ی اینده است وآن حضرت این را بیان فرمودند برای اتمام حجت واین که در آینده عده ای باعث آزار فاطمه (س) خواهند شد وبرای ما نیز هست که خدای نکرده با رفتار وگفتار خود باعث آزار آن حضرت… بیشتر..

متین
مهمان
متین

با سلام ببین زهرا خانم من هدفم این بود در یک محیط دوستانه بحث کنیم و اشکالاتی که تو ذهنمون هست رو برطرف کنیم و در این بین شاید به اندازه یه اپسیلون هم به ایمانمون اضافه شد.اما این حرفا فقط باعث کینه و کدورت شده و یکی میاد میگه تو سودی نصیبت میشه اون یکی میگه ما آزادی نداریم و همه چیز دست شماست و ازین حرفا.فقط به بیطرف میخوام بگم من چن سال پیش تو یه آزمونی رتبه 92 اوردم آزمونی که مصاحبه داشت و در نهایت همینو بگم که در نهایت یکی با رتبه 670 قبول اعلام… بیشتر..

مجید
مهمان
مجید

@متین جان, می خواستم به زهرا و بی طرف جوابی بدم اما دیدم ارزش وقت گذاشتن رو ندارن. به شما میگم هرکی خواست بخونه عده ای بنام روشنفکر و به ظاهر در جبهه خودی سعی میکنن جنایتهای دشمن رو کوچک نشون بدن ولی بویی از درک و فهم نبردن. اگه استعمارگرا دارن از اختلاف ما سوء استفاده میکنن پس یعنی اختلاف وجود داره و از اول هم وجود داشته. حالا سوء استفاده دشمن از اختلاف باید باعث بشه که اونو ندیده بگیریم؟ یا با بحث منطقی و به دور از تنش حلش کنیم؟وقتی پیغمبر خدا(ص) فاطمه(س) را آنقدر میبرد بالا… بیشتر..

زهرا
مهمان
زهرا

ببینید کار مسلمانی ما به کجا رسیده که آقای مداح در مهدیه تهران فریاد می زند:
“مسبب الاسباب ، مفتح الابواب ، محول الاحوال ،ساتر کل عیوب، غافر کل ذنوب،امان الخائفین،صریخ مستصرخین،مالک کل زمین،عنده ام الکتاب،عنده حسن الثواب، معنی امن یجیب و…………….. آقام ابالفضله”

شما نام نسبت دادن صفات الهی به غیر خدا را چه میگذارید،آیا این شریک برای
ذات بی همتای الهی ساختن نیست؟
نکند اسم این را هم توسل می گذارید؟
به خود بیاییم وبه جای تفکر کور توجیه گرانه نسبت به انحرافات عمیقی که میبینیم احساس مسولیت کنیم و در جهت اصلاح آن برآییم

فرشاد
مهمان
فرشاد

سلام علیک خواهر محترم باید در مورد حرفتون به شما عرض کنم که مداحان و امثال این آقایا حرفای شرک آمیز و یک موقع اشتباه زیاد میزنند ولی در بعضی القاب و صفات را که به خدا نسبت می دهیم به اولیا هم می توانیم نسبت دهیم مثلا لقب صاحب الزمان اول و آخر برای خداست ولی ما این را به حضرت مهدی هم نسبت می دهیم و این شرک نیست به خاطر اینکه ایشان و حجت ما دراین زمان هستن و خواهند بود و البته به عقیده شیعه این بزرگواران اولی الامر هستن و اینکه اگر ما هستیم و… بیشتر..

منصف
مهمان
منصف

در تایید صحبت خانم زهرا در مورد بعضی مداحی ها پیامی دارم:
آقایانی که تاریخ راتکه پاره میکنید و همه جملات را صرف و نحو تا موارد تفرقه را عمیقتر و تفکر خود را صحیح تر نشان دهید،در دو قدمیمان خودی ها به نام مذهب کفر می گویند……….خیالی نیست؟!!
آقای متین حالا مفهوم ماموریت و غرض ورزی را می فهمی؟

زهرا
مهمان
زهرا

اشعار آقای مداح را یکبار دیگر می نویسم نمیدانم چرا کامنتم را نمی بینم:

“مسبب الاسباب، مفتح الابواب، غافر کل ذنوب،ساتر کل عیوب،صریخ مستصرخین،مالک کل زمین،معنی امن یجیب،روز قیامت وکیل، محول الاحوال،عنده ام الکتاب،عنده حسن الثواب،و……………….. آقام ابالفضله”

اینها صفات کیست که به حضرت ابالفضل داده می شود؟
و اسم این کار چیست؟
به خود بیاییم وبه جای دفاع از تحریفاتی که به نام دین به خوردمان داده اند،
دین واقعی را بشناسیم،و همه مقدسات را به بازی نگیریم.

منصف
مهمان
منصف

در تایید نظر خانم زهرا در مرد بعضی مداحیها:
“آقایانی که تاریخ را تکه پاره کرداید و همه جملات را صرف ونحو ،تا موارد اختلاف را عمیقتر کنید در دو قدمی مان کفر می گویند……….خیالی نیست؟!
معنی غرض ورزی الآن روشن می شود.

متین
مهمان
متین

با سلام راستش بعضی از دوستان آدمو یاد گرامافونی که سوزنش گیر کرده میندازن فقط اینو بگم که درباره این بحث هایی که مطرح کردید یه بحثی داشتیم با دوست خوبم بیطرف که فرمودن چرا شما وارد حرم ائمه تون که میشید واق واق میکنید!؟منم جوابشونو دادم که جواب همین ادعاهای شمام هست.مطالعه کنید. بعدم این که چرا شما به جای جواب دادن به سوالات مطرح شده مباحث رو به هم میپیچونید و از این شاخه به اون شاخه میپرید؟اینا که شما مطرح میکنید همش فرعیات و شاخ و برگه.اختلاف در اصولیه که شما میپیچونیدش چون جوابی براش ندارین که… بیشتر..

زهرا
مهمان
زهرا

آقای متین
خداوند به همه ما سعه صدر وصبر تحمل انتقاد عطا کند،
و به جای یا علی گفتن خداوند را صدا زنیم و زندگی علی را الگو قرار دهیم.
شما هم موفق باشید،از شما همکار محترم محکم روی حرف خود ایستادن را یاد گرفتم.
خدا حافظ

زهرا
مهمان
زهرا

مختصری راجع به جنگ جمل ،اگر حوصله دارید بخوانید: علل شروع جنگ: عائشه وقتی باخبرشدندکه عثمان را پس ازتوبه کشته اند وعاملان قتل ایشان به مجازات نرسیده اند تصمیم گرفتند خود این کاررا انجام دهند. ۱-از ابومنحف(انساب الاشراف)ص۱۳۰:طلحه وزبیر نزدعائشه رفته،اورابه مخالفت وقیام فراخواندند. عائشه گفت:آیاازمن میخواهید که با اوبجنگم؟آن دوگفتند نه ولی مردم را آگاه کن که عثمان مظلومانه کشته شده وازآنان بخواه که خلافت را به امرشورای مسلمین واگذارند.توازاین طریق مبان آنان صلح وآرامش به وجود می آوری. ۲-نهج البلاغه خ۱۷۲:بیرون شدند وحرمت رسول خدا(ص)رامیکشانیدند،چنانکه کنیزی رابه هنگام خریدن کشند.با اوبه سوی بصره شدند.همسران خویش را درخانه هاشان… بیشتر..

منصف
مهمان
منصف

هنگامی که اهل سنت اجازه داشتن یک مسجد در تهران را ندارند،آقایان مداح این اشعار را به نام دین می خوانند. نعوذبالله اگر چند روز دیگر مجسمه ای از بزرگان دین ساختند وجلوی آن تعظیم کردند،فقط می گویید
تندروی
است؟
نخواهید که بعدها در تاریخ بنویسند گروهی به نام عدالت علی(ع) بیعدالتی کردند وحق را زیر پا گذاشتند.

متین
مهمان
متین

با سلام راستش دیگه قصد نداشتم کامنت بزاریم اما این زهرا خانم گل چیزایی میگن که دود از کله آدم بلند میشه از این همه عقل و منطق! فکر کنم منظورتون از این کامنت بلند بالا اثبات حقانیت عایشه بوده و خواستی بگی جنگ جمل چیز خیلی مهمی نیست.حالا عایشه گول یه عده رو خورده و یه جنگ کوچولو!!!!! با امام زمان خودش کرده و چندین هزار نفر از فرزندان خودش(ایشون ام المومنین بودن دیگه) رو به کشتن داده(چه مادر مهربونی!) و بعد از این که اونطور شکست میخوره میفهمه که چی؟؟؟ کار بدی کرده و پشیمون میشه.آخییییی.طفلک معصوم.من نمیدونم… بیشتر..

متین
مهمان
متین

پیامبر(ص) به خانه عایشه اشاره کرده و فرمودند:اینجا جایگاه فتنه است(3بار)و از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید(صحیح بخاری ج6-ص45) همچنبن نقل شده که پیامبر(ص) از خانه عایشه بیرون آمد و فرمود:سر کفر در اینجاست در اینجاست که شاخ شیطان بیرون می آید(صحیح مسلم.ج8.ص181ومسند احمدج2.ص23) خود عایشه میگوید:پیامبر(ص)آرزومند مرگ من بود و میگفت دوست میداشتم تا زنده هستم پیش بیاید که بر تو نماز بخوانم و تو را دفن کنم(صحیح بخاریج6.ص71و147+صحیح مسلم ج4ص192+سنن ترمذی ج5ص93و….) او گستاخی به پیامبر(ص)را به جایی رسانید که چندین بار به ایشان گفت:تویی آنکس که ادعا میکنی پیامبر خدایی؟!(احیا علوم الدین الغزالی ج2ص29و…) دشمنی او… بیشتر..

منصف
مهمان
منصف

….مگر ندیدی پیامبران را که همه بر کافران زمان خود پیروز شدند اما هیچ کدام بر جهالت قوم خود غلبه نکردند.

و به یاد می آوری قوم موسی را که گوساله پرستید و قوم عیسی را که خواست بر صلیبش بکشد و قوم ابراهیم را که دوباره بت پرست شد و همه این اقوام که بی هیچ بهانه ای فراموش کردند سنت پیام آوران خود را.

صدا می گوید:

– تو نیامده ای که بر این کافران غلبه کنی، تو آمده ای که این دیو کهنسال جهالت بشری را بر زمین بیاندازی.

متین
مهمان
متین

با سلام باز ما یه بحثی رو مطرح کردیم و طبق معمول با نصیحت و اتهام جهالت و تمسخر مواجه میشیم. همون حربه قدیمی که بعضی از دوستان وقتی کم میارن و متاسفانه چیزی برای جواب ندارن شروع میکنن به نصیحت اونم بطور مبهم…. درباره سوالتون باید بگم که بله بازم میگم تندرویست.قرار نیست که هر کس اسم شیعه روش بود و هر کاری کرد شما ما رو بازخواست کنی جانم. من از شما سوال میکنم این همه بمب گذاری تو کربلا و نجف و کاظمین و تخریب سامرا و قتل عام شیعیان در پاکستان و…. کار کیاست؟ مگه کسانی… بیشتر..

زهرا
مهمان
زهرا

امام حسین(علیه السلام) مى فرماید:

(أَیُّها الناسُ! إنّ اللهَ جلَّ ذِکرُه ما خَلَق العبادَ إلاّ لِیَعرِفُوه، فَإذا عَرِفُوهُ عَبَدُوهُ فاذا عبدوه إسْتَغنَوا بعِبادتِه عَن عِبادةِ ما سواه);

اى مردم! خداوند بزرگ، بندگانش را نیافرید جز براى این که او را بشناسند و پس از شناختن، او را پرستش نمایند و آنگاه که او را عبادت کنند از بندگى غیر او آزاد شوند.

علی
مهمان
علی

@زهرا, بله کاملا درسته

منصف
مهمان
منصف

اوریانا فالاچی روزنامه نگار برجسته ایتالیائی ، از وینستون چرچیل سئوال میکند ، آقای نخست وزیر شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آنسوی اقیانوس هند میروید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کار را نمیتوانید در بیخ گوشتان یعنی در کشور ایرلند که سالهاست با شما در جنگ وستیز است انجام بدهید ؟ وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ میدهد : برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج داریم که آن دو ابزار را در ایرلند در اختیار نداریم . روزنامه نگار میپرسد . آن دو ابزار… بیشتر..

متین
مهمان
متین

با سلام اولا باید یه تشکر ویژه از برخی دوستان داشته باشم که اگر چه هیچ دلیل و منطق مبرهنی ندارن اما اقلا یه درس بزرگ به ما دادن.اونم نحوه استفاده از فنون پیچشی هستش.من خودم دبیر ریاضی هستم(البته کم تجربه) و ممکنه این فنون بدردم بخوره.مثلا اگر یه وقتی یه دانش آموزی سوال ریاضی ازم پرسید و موندم توش وبلد نبودم جواب بدم یه قیافه حق به جانب میگیرم و چندتا جمله از مشاهیر درباره جهل و حماقت و… براش ردیف میکنم تا بهش بگم تو که سوال میکنی احمقی نه من که جواب سوالتو نمیدونم. ضمن تشکر مجدد… بیشتر..

متین
مهمان
متین

سلام بر تو ای محمد(صلی الله علیک و علی آلک) گواهی میدهم که تو بنده و فرستاده خدایی و پیام خدا را بی کم و کاست به ما ابلاغ کردی و از آنجا که پیامبر خدایی و تمام آنچه پس از خودت رخ داد را پیش بینی میکردی برای هدایت امتت و شناساندن مومن از منافق و سره از ناسره امانتی گرانبها به نام فاطمه زهرا(سلام الله علیها)را باقی گذاردی و فرمودی:فاطمه(س) پاره تن من است هر کس او را بیازارد مرا آزرده و هرکس مرا بیازارد خدا را آزرده است. و بدین گونه تا قیامت به ما شناساندی خوب… بیشتر..

محمد
مهمان
محمد

آقای متین از اونهایی که این همه روایت و حدیث برای نجات اسلام توی سرت کرده اند، و تا دندان برای مبارزه با برادران دینیت مسلحت کرد ه اند ،بپرس اگر غم دین دارند چرا در برابر هتک حرمت اصل دین یعنی توحید بی تفاوتند اما برای احترامی که ما برای اصحاب پیامبر قائلیم پرشان سیخ می شود؟ وگرنه می دانم شما هم یکی مثل خودم و در برابر تندروی کاری نمی توانی بکنی ، فقط گفتم که بدانی دغدغه وحدانیت خداوند برتر از صورت و پهلوی زهراست که روی منبرها بخوانند وشما گریه کنید، وای به حال مکتبی که… بیشتر..

متین
مهمان
متین

@محمد, عزیز اولا درباره درخواستت باید بگم کسانی که منو به قول شما تا دندان مسلح کردن عبارتند از بخاری و مسلم نیشابوری و ترمذی و ابن ابی الحدید و…که تا اونجا که میدونم روات بزرگ اهل سنت هستند… دوما یه کم انصاف هم چیز خوبیه برادر من!شما میاید تنها با اتکا به منطق خودتون و ابن تیمیه اساس ایمان ما یعنی توحید ما رو زیر سوال میبرید.این هیچ اشکالی نداره! اما اگر ما بیایم با استناد به کتب ثقه (خود اهل سنت) چند سوال رو مطرح کنیم (اونم در جواب خودتون) داد و فریادتون بلند میشه که داری با… بیشتر..

زهرا
مهمان
زهرا

جناب آقای متین : انگار خداحافظی کرده بودم ،اما ناچارم دوباره بنویسم ببخشید درنوشته هایت جایی در مورد آن گفته بودی که امروز هم اگر لازم باشد دوباره مسلمانان متحد می شوند ، کشتن شیعیان در کشورهای سنی مذهب را تند روی گفته بودی اما بگذار من کمی تغییرش دهم و بگویم این القای استعمار پیری است که سالهاست می خواهند این درگیریها باشد و امروزه روز به روز به هدفهای نامردانه شان نزدیک تر می شوند،بعله به آنها می گویند کشتن رافضی ها ثواب دارد و توی گوش ما هم یواشکی می گویند آنها چون ولایت را قبول ندارند… بیشتر..

علی
مهمان
علی

در حال حاضر وقت این بحث و جدلها نیست الآن کل اسلام در خطره الآن مشکل بزرگ دنیای اسلام فلسطینه.عدم وجود وحدته.
صهیونیسم جهانی عاشق این بحث و جدله که خوب سر مسلمونها رو به خودش مشغول کرده.دشمن اصلی ما استکبار جهانیه.
بیایید دشمن اصلی رو از پیش رو برداریم بعدا راحت بشینیم سر خلافت علی و ابوبکر آیه و حدیث نازل کنیم.از خواب غفلت بیدار شوید.
الآن زمان بیداری اسلامی است.
اللهم عجل لولیک الفرج.

علی
مهمان
علی

علت پیروزی حزب الله در جنگ 33 روزه نه با اسرائیل بلکه با کل دنیا استکبار شهادت سرخ عاشورا و انتظار سبز مهدویت بود. هر حزبی یا هر قومی تا این دو پرچم غرورآفرین را در دست دارد میتواند بر کل دنیای کفر پیروز شود. هر کس تفکر حسین(ع) در سر دارد و سربازی فرزندش مهدی را آرزوی خود میداند خواه مسلمان باشد خواه مسیحی همیشه پیروز است. طبق فرموده امام خمینی ما مکلف به تکلیفیم و مثل حسین در راه نجات دین خدا چه کشته شویم چه بکشیم در هر دو حال پیروزیم. با کدامین سیره ابوبکر و عمر… بیشتر..

متین
مهمان
متین

با سلام در تائید و تکمیل صحبت های خواهر عزیزم باید بگم که بله منم بحث توطئه استعمارگران رو قبول دارم.اما یه نکته ای که شاید ما کمتر بهش توجه میکنیم اینه که چرا استعمارگران(میتونن) ما رو بندازن به جون هم اما خیلی کشورهای دیگه رو نه؟مثلا چرا نمیتونن کاری کنن که هندوها بیوفتن جون هم و همدیگه رو تکفیر کنن و بکشن؟تا حالا به این جنبه از موضوع توجه کردید؟ آیا مشکل از اسلامه؟قطعا نه.به نظر من ریشه این مساله برمیگرده به روحیات و فرهنگ ما و مشکل بزرگی به نام کم طاقتی و عدم سعه صدر.چیزی که اسلام… بیشتر..

دلاور
مهمان
دلاور

ای روافض وشیهه گان بی فرهنگ ودرتاریکی ابلیس مردم گمشده: درمورد اصحاب رسول الله قران شاهدی میدهد که .(رضی الله عنهم ورضو عنه) شما به کدام زبان نجس خلیفه ارشد پیامبر اسلام را که بعد ازتمام انبیاء علیهم السلام بهترین وافضلترین شخص درتمام مخلوق خدا پادشاه محبین حضرت سیدنا امیرالمومنین ابوبکر صدیق رضی الله تعالی عنه است سند رضا خدا درقران به او داده شده است خداوند شما دروغ گویان و افترابسته کننده گان براصحاب رسول رب العلمین ص راهدایت اسلام کند و ایمان شمارا تکمیل کند اگر به هدایت نمیشوید رب ذوالجلال شمارا مثل اقوام عاد وثمود هلاک کند… بیشتر..

متین
مهمان
متین

@دلاور,
فکر کنم شما با این نحوه صحبت ثابت کردی کی هستی و من نیازی به پاسخ دادن نمیبینم…
امادوستانی که ما رو متهم به کینه و دشمنی و تفرقه اندازی میکنید بفرمایید مطالعه کنید تا بفهمید کینه یعنی چی…!

مرتضی
مهمان
مرتضی

از رافضی خطاب مردنت معلومه که چقدر شعور داری-رافضی از ناصبی بودن که بهتره

زهرا
مهمان
زهرا

برادر گرامی آقای متین با سلام اگر نوشته های شریعتی را به عنوان مغز انقلابی آن زمان و البته همین دوره که نوشته هایش عجیب هم هنوز تازه است،قبول دارید پیشنهاد می کنم آری اینچنین بود برادر ایشان را گوش کنید ،بعضی نکات را قشنگ گفته، از سعه صدرتان ممنون اما شما که دبیر ریاضی هستید می دانید یک مسئله از چند راه حل می شود و جالب اینکه همه هم به یک جواب می رسند،همان جوابی که دنبالش هستیم ، پس احتیاج به پاک کردن صورت مسئله نیست ،نمیگویم خوشبینانه همه چیز را بخواهیم رفع ورجوع کنیم ولی یادمان… بیشتر..

متین
مهمان
متین

@زهرا خانم اولا میبخشید این چند روزه سرم شلوغ بود الان کامنتتونو دیدم. عرض شود خدمت شما که…درباره آقای شریعتی باید بگم که من ایشون رو بعنوان یه نویسنده بزرگ و توانا قبول دارم اما بعنوان یه الگوی موثق اعتقادی خیر.کتاباشونم خوندم اما سخنرانیهاشو زیادنشنیدم.کتابهای ایشون ترکیبی است از یک قلم فوق العاده قوی و بسیار زیبا+جریانات و مطالب تاریخی واحادیث بعضا ضعیف(ازنظرسند)+برداشتهای شخصی ایشون طبق نگاهی که به دنیا داشتن.البته قبول دارم مطالب قابل تامل در گفته هاش زیاد هست اما فکر میکنم بکار بردن لقب(مغز متفکر) یکم زیادیشون باشه.من که اگر بخوام این لقب رو به کسی بدم… بیشتر..

محمد
مهمان
محمد

@متین, اگر من چند مطلب را در مورد عقاید شما بدانم ، آنوقت میتوانم پیش بینی کنم این بحثها به قول خودتان یک اپسیلون به ایمان ما اضافه می کند یا نه؟ اول اینکه آیا شما معتقدید 1- آنچه امروزه ما به عنوان شیعه قبول داریم و انجام می دهیم کاملا منطبق بر اصول اسلام است؟ 2-آیا هیچ ابداعی و انحرافی از تشیع اولیه که معترضان به غصب خلافت علی(ع) پیروش بودند، پس از گذشت سالها به خصوص پادشاهی صفویه امروزه در مذهب ما دیده نمی شود؟ 3-آیا ما موظفیم به صرف آنکه از قرآن کریم تعابیر گوناگون می شود… بیشتر..

متین
مهمان
متین

@محمدجان اولا باید یه تشکر کنم بخاطر لحن صحبت منطقی و دوستانه شما و همین طور رعایت ادب و احترام در صحبت هاتون.من خودم درباره اصل مباحثه اعتقاد دارم که همه ما تا یه سنی اعتقاداتمون یه ک÷ی از اعتقادات والدینمون هستش که طوطی وار تکرارش میکنیم.اما آدم عاقل اونه که وقتی به سنی رسید که خودش صاحب قدرت تفکر شد این اعتقاداتش رو خودش به چالش بکشه تا اون قسمتهایی که درسته بهش ایمان بیاره و بیشتر قدرشو بدونه و اگر احیانا در جاهایی میبینه اشکالی هست اونا رو برطرف کنه.و از نظر من یکی از بهترین روشهای به… بیشتر..

محمد
مهمان
محمد

…ابوبکر در لحظات پایانی زندگی پر از زیباییِ درد و رنج محمد می گرید و محمد گریه اشک آلود و بلند ابوبکر را بر بالین خود می بینید و می فرماید : ” آرام باش ابوبکر ، این درهائی را که به مسجد باز میشوند بنگرید . جز درِ خانه ابوبکر ، همه را ببندید ” این سخن محمد رسول الله از دیدگاه من به خاطر احساس خالص ابوبکر هست ، ابوبکری که میگوید : سوگند که به آنکه مرا آفریده است هر آنچه را که محمد فرموده است بجای خواهم آورد ، مرد نرمخوی و آرام مسلمانان در برابر… بیشتر..

متین
مهمان
متین

@محمدجان ایکاش سند مطالبی که نوشتی رو هم میگذاشتی.البته منظورم از سند کتب ثقه شیعه یا اهل سنت هستش نه گفته های آقای شریعتی که کتبشون بیشتر ارزش ادبی داره تا سندی.مثلا تا اونجا که میدونم این علی(ع) و فاطمه زهرا(س)بودن که به دستور پیامبر(ص) درب خونشون تو مسجد باز موند(مسند احمدبن حنبل ج1ص175.ج2ص26. ج4ص369+سنن نسایی ص13-15+مستدرک ابن جوزی ج3ص24-25و…) ونه جناب ابوبکر
موفق باشی دوست خوبم

محمد
مهمان
محمد

@متین,
عبدالحمید جوده السحار – اباذر غفاری : صفحه ۱۲۸

گزیده ای از : دکتر جواد عباسی – مسعود جوادیان – محمد علی علوی کیا – دکتر عبدالرسول خیر اندیش کتاب تاریخ ایران صفحات :۱۰۵ – ۱۱۸

تاریخ ایران و جهان – دکترحسین مفتخری – بخش سوم ظهور اسلام و حرکتی تازه

ابن هشام جلد اول صفحه ۲۵۲

محمد
مهمان
محمد

@متین, عبدالحمید جوده السحار – اباذر غفاری : صفحه ۱۲۸

گزیده ای از : دکتر جواد عباسی – مسعود جوادیان – محمد علی علوی کیا – دکتر عبدالرسول خیر اندیش کتاب تاریخ ایران صفحات :۱۰۵ – ۱۱۸

تاریخ ایران و جهان – دکترحسین مفتخری – بخش سوم ظهور اسلام و حرکتی تازه

ابن هشام جلد اول صفحه ۲۵۲

متین
مهمان
متین

@محمدمیبخشید اما کدوم یک از این منابع از کتی ثقه شیعه یا اهل سنت هست؟(منظور از کتب ثقه کتب صحاح سته اهل سنت و کتب اربعه شیعه هست)

بنیامین
مهمان
بنیامین

جزا ک الله

محمد
مهمان
محمد

مطلب بالا را از وبلاگ خود آقای کاظمی گرفتم با اجازه ایشان ،چون جای این مطلب اینجا خالی بود.

علی
مهمان
علی

تا وقتی این اطلاعات تلنبار شده از گذشته توی مغزامون پر شده باشه بهمون اجازه فکر کردن در مورد چیزی رو نمیده اگرهم بخوایم فکر کنیم فکرمون از روی اون اطلاعات بدرد نخور بلند نمیشه مثل مگسی که دور شیرینی یا چیزای دیگه میگرده و دورتر نمیره. در هر صورت برای اینکه به اصل قضیه پی ببریم باید چیزای اضافی رو از ذهنمون پاک کنیم در غیر این صورت در جهل مرکب ابد الدهر میمونیم.

سینا
مهمان
سینا

سلام برادران وخواهران پیرو خدا ومحمد (ص) . چرا میخواید با رو کردن گذشته ای که هیچ ربطی به من وشما نداره حال وآیندتون رو به سخره بگیرید . مگه شما چکاره ی خدا وپیغمبرید . نه به اون نماز خوندنتون ونه به …. . اگه واقعا مسلمونید واجباتتون رو انجام بدید حالا تو هر مذهبی که هستید باشید مهم خدا ورسول اکروه . خیالتون راحت باشه که خدا نیک وبد رو تفکیک میکنه . نه ما و امثال ما . به امید آینده ای به دور از خود خواهی ویکدندگی ///

بنیامین
مهمان
بنیامین

دوستان من حضرت ابوبکرصدیق از میان مردان اولین فردی بودکه به پیامبر ایمان آورد….ودرین راه از جان ومال خودش چیزی کم نگذاشت.

مجید
مهمان
مجید

@بنیامین, خالی بند

دلاور
مهمان
دلاور

یکی از بی شرفان درتبصره های فوق گفته است که ابوبکر رض قبل از اسلام کافر بود وچرا به او لقب صدیق را میدهید تو اگر انسان باشی و خداشناس باشی باید بدانی که این لقب بر ابوبکر رض از طرف لسان نبوی ص داده شده وخود پیامبر خدا بریش این لقب را داده است ومسلمان باید ایمان داشته باشد که حرف را کی نبی ص از لسان خود کشیده ان وحی از طرف خداوند متعال است حالا قضاوت بدست شما که وحی خدا دردغ میدانید یا راست ولی ما شکر الحمد لله ایمان داریم که صدیقیت ابوبکر صدیق رض… بیشتر..

مجید22
مهمان
مجید22

آآآآغاااااااااااا؟؟؟؟
اینکه دانلود نمیشه!!!!!!

مسعود اکبری
مهمان
مسعود اکبری

درود @مجید22,
لینک تصحیح شد

محمد رفيع
مهمان
محمد رفيع

به خداي رسول الله قسم كه اگر عمر و ابوبكر بدمي بودن رسول الله دختراشان را به ازدواج خود نمي گرفت دوما خوده حضرت علي رض گفت هر كس ابوبكر وعمر را از من بلندتر ترجيح بدهد به حق خود ظلم كرده است و اگر به دست من بيفتد گردنش راقلم مي كنم ولي روزي كسانيكه به ابوبكر عمر عثمان … توهين مي كنند پشيمان مي شوند كه فايده را نخواهد داشت پس بهتر است همين حالا به خود بي آييد

نعمان صالح نجرابي
مهمان
نعمان صالح نجرابي

نمي فهمم از كجا دانلود مي شود اگر رهنمايي كنيد خيلي خوب مي شود… تشكــــــــــر

مسعود اکبری
مهمان
مسعود اکبری

درود @نعمان صالح نجرابي,
روی “ابوبکر (جهت دریافت کلیک کنید)” کلیک کنید یا از این لینک استفاده کنید:
tarikhema.ir/books/religion/aboobakr-seddiq.zip

آسو
مهمان
آسو

من اهل سنتم!
اولا میخوام بدویند که دو تا از بزرگان ما ، شاگرد حضرت صادق(ر.ض) بودند و این یکی از افتخارات ماست!
..
همین میتواند دلیلی باشد بر کذب بودن ، اهل تشیع(با عرض معذرت)
این دو تا شاگردی که بنده عرض کردم، هر چه که یاد گرفته اند، را از حضرت صادق یاد گرفته اند و همه آنجه که از آن بزرگ یاد گرفته اند، به مایی که اهل سنت هستیم ، از طریف کتابشان ، به ما یاد داده اند!

این متن مخصوص کسانی است که ذره ای، عقل و اندیشه داشته باشند و حرف حق را بفهمند

داود
مهمان
داود

سلام علیکم
به شیعیه یان میګم که آیا 12 امامان تان را در باره سه خلیفه راشدین چیزه ګفته است که نعوذ باالله به کفریت و یا منافقت آنها د لالت بکند پس چرا شما این طور مزخرفات میګویند آخر از خدا بترسیند، شما که این چیزهای را میګویند پس از کافرها چی ګیله است

محمد
مهمان
محمد

@داود, خوب بود شما سنی ها گاهی اوقات به کتب خودتون رجوع میکردید البته اگه به کتب خودتون اعتماد دارید. 1- نیز به روایت ابن سعد آمده: عمر گفت: ((لیتنی لم اک شیئا قط لیتنی کنت نسیا منسیا. قال: ثم اخذ کالتبنه او کالعود عن ثوبه. فقال:لیتنی کنت مثل هذا))یعنی: ای کاش من چیزی نبودم. ای کاش فراموش شده بودم. آنگاه خورده آشغالی که همانند کاه یا چوب بود از لباسش برگرفت و گفت ای کاش من مثل این بودم. 2- و نیز گفت: ((یا لیتنی کنت کبش اهلی یسمنوننی ما بدالهم. حتی اذا کنت اسمن ما اکون زارهم بعض… بیشتر..

ارمان
مهمان
ارمان

@محمد, این ها هیچ نوع سندیتی ندارن و جعل و کذب هستن!شما ایه100سوره توبه رو مطالعه فرمایین

ارمان
مهمان
ارمان

@محمد, وَ السَّابِقُونَ الْأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهاجِرينَ وَ الْأَنْصارِ وَ الَّذينَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسانٍ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ وَ أَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْري تَحْتَهَا الْأَنْهارُ خالِدينَ فيها أَبَداً ذلِکَ الْفَوْزُ الْعَظيمُ(ایه100سوره مبارکه توبه) و پیشگامان نخستین از مهاجران و انصار ( آنهایی که پیش از هجرت پیامبر صلّی اللَّه علیه و آله به مدینه ایمان آوردند ) و کسانی که با نیکوکاری از آنها پیروی کردند ، خدا از آنها خشنود است و آنها از خدا خشنودند ، و برای آنها بهشت هایی آماده کرده که از زیر ( ساختمان و درختان ) آنها نهرها روان است و برای همیشه… بیشتر..

محمد
مهمان
محمد

@داود, شخصیت عمـربن خطاب لعنت الله عليه از زبان خودش درکنزالعمال(ج6 ص619 چاپ حیدرآبادهند سال 1312)نقل شده که عمر بن خطاب(لعنت الله عليه) فرموده:ای کاش گوسفندی بودم وبخشی ازبدن مراکباب وبخشی دیگر را قلیه می کردند ومی خوردند و مراهمانند نجاست (مدفوع) ازبدن بیرون می انداختندو بشر نبودم..!! وهمچنین بازدرهمین کتاب(ج4 ص361) از ابوبکر نقل شده که روزی ابوبکر (لعنت الله عليه)مرغی رابرشاخه درختی دید وگفت:خوشا به حال تودوست داشتم که مانندتوباشم زیراتوخرما های درختان را می خوری وپرواز می کنی وحساب وعذابی برای کارهایت نداری به خداقسم دوست می داشتم که درختی می بودم درکنار راه وشتری برگ مرامی… بیشتر..

ارمان
مهمان
ارمان

@محمد, لعنت خدا و رسول خدا و خلفای راشد بر درغگو دشنام دهندگان!ایه100سوره توبه رو مطالعه کن تا ازمقام و منزلت خلفای راشدباخبرشی!

محمد
مهمان
محمد

بسم الله الرحمان الرحیم. باسلام اول از برادر و خواهرای عزیز شیعه برای دفاع از حریم مذهبمان تشکر می کنم.دوم نیازی نیست به احادیث رجوع کنیم تمامی ما قران را قبول داریم .خداوند در قران کریم می فرماید.قطعا خدا و پیامبر و آنکه در رکوع انگشتر را زکات داد ولی(سرپرست)شما هستند سوال اینجاست :سرپرست اول و دوم مشخص است .اما خداوند در زمان پیامبر طبق فرموده خود سرپرست سومی نیز قرار دارد.طبق احادیث شیعه و اهل تسنن نفر سوم که در قران ذکر شده حضرت علی (ع)هستند که انگشتر خود را در رکوع به فقیر بخشیدند.این هم مدرکی از قران.اما… بیشتر..

محمد
مهمان
محمد

با سلام آقا داوود از زبان خلفای شما میگویم 1ریاض النظره. محب طبری:1/134–تاریخ الخلفاء سیوطی ص 142 اواخر شرح حال عمر نیز جامع الاحادیث سیوطی به شرح: کنز العمال 12/528 با اسناد متعدد و مضامین مختلف به نقل ابن ابی شبیه و حاکم هناد سری: حافظ ابن ابی شبیه و دیگران روایت کرده اند: ابوبکر نگاهش بر پرنده ای بر فراز درختی افتاد. پس گفت: ((طوبی لک یا طائر تاکل الثمر و تقع علی الشجر و ما من حساب و لاعقاب علیک لوددت انی شجره علی جانب الطریق مر علی جمل فاکلنی و اخرجنی فی بعره و لم اکن من… بیشتر..

ارمان
مهمان
ارمان

@محمد,باسلام خدمت شما!دوست عزیزاین دروغی بس بزرگ و توهینی عظیم هم برپیامبر و هم حضرت علی هست!شما ایه 100سوره مبارکه توبه رو بخون وَ السَّابِقُونَ الْأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهاجِرينَ وَ الْأَنْصارِ وَ الَّذينَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسانٍ رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ وَ أَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْري تَحْتَهَا الْأَنْهارُ خالِدينَ فيها أَبَداً ذلِکَ الْفَوْزُ الْعَظيمُ (و پیشگامان نخستین از مهاجران و انصار ( آنهایی که پیش از هجرت پیامبر صلّی اللَّه علیه و آله به مدینه ایمان آوردند ) و کسانی که با نیکوکاری از آنها پیروی کردند ، خدا از آنها خشنود است و آنها از خدا خشنودند ، و برای… بیشتر..

رضا
مهمان
رضا

با سلام می خواهم از شما برادران مسلمان بپرسم که ما مسلمین چرا به خاطر موضوعاتی که هیچ کدام قانع نمی شویم اینقدر جر و بحث می کنیم .در یکی از نوشته های فوق مشاهده کردم که یک نامسلمان هم به عقاید شیعه وهم عقاید سنی وپیامبر اسلام وامامان و خلفا فحاشی کرده بود.باید بر من وتوی مسلمان گریست که طعمه ی استکباریم.خداوند انس وشفقت را جایگزین لعن کردن ما مسلمانان کند.

مهدی احمدی
مهمان
مهدی احمدی

سلام به همه.یه لحظه به من گوش بدید.این کتاب فقط برای دانلود و استفاده همه اینجا گذاشته شده.نه اینکه شما بیاید زیرش با کامنتهاتون مناظره راه بیاندازید.اینجا جای مناظره نیست عزیزان!!!مرسی از همه

خاطره
مهمان
خاطره

خیلی خیلی خیلی ممنون که این مطالب رو گزاشتین خیلی دنبال منبع میگشتم که به دوستای شیعه م که همیشه از من سوال میکردند وب نظر خودشون من رو به راه راست هدایت میکنند میتونم جواب بدم شاید نتونم که قانعشون کنم ولی میفهمن که ما هم میتونیم از اعتقاداتمون دفاع کنیم
بازم ممنون

ارمان
مهمان
ارمان

@خاطره, سلام و درود برشما!به طوریقین تموامی شبهات رو میتوان با استناد ب قران جواب داد پیروز و موفق باشین

ارمان
مهمان
ارمان

@خاطره, ببخشید تمامی!اشتباه تایپی بود

اسماعیل
مهمان
اسماعیل

عشق فقط یک کلام حسین علیه السلام

ارمان
مهمان
ارمان

@اسماعیل, عقل هم چیز خوبیه بخدا!حتما شوخی کردی

جمال
مهمان
جمال

تمام ايه قران همين است//به قران حرف يزدان اينچنين است//به کوری دو چشم اهل سنت//فقط حيدر اميرالمونين است///چرا سنی نميخواهد بداند///وضوی بی ولايت اب بازيست

صلاح الدین
مهمان
صلاح الدین

نامه ششم نهج البلاغه را بخوانید .. من پیرو حضرت علی ع هستم .. هر چه در اون قسمت نهج البلاغه گفته قبول دارم و بس .. نامه ششم از نهج البلاغه به معاویه ..

زبیر
مهمان
زبیر

با سلام به همه دوستان واقعا برای یک امت اسلامی که خود را از همه دنیا مسلمان تر میدانیم متاسفم که این همه تفرقه پراکنی میکنید از همه شما خواهشا برید و فقط به خدا ایمان داشته باشید و این همه امام وخلفا که واقعا اگه اونها همین حالا حضور داشتند تاسف می خوردند که این همه جنگ و نزاع ودهن کجی برای اسلامه یا برای بزرگ نشون دادن فرقه های اسلامی بیاید به ایین همدیگه احترام بذاریم و فقط انسان باشیم که با انسانیت همه در کمال ارامش کنار هم هستند ودست از این همه حرف که اون امام… بیشتر..

بصیر
مهمان
بصیر

سلام. دوستانی که از هر دو طرف نظر گذاشتند عرض کنم که در مورد مسائل تاریخی با احتیاط و تحقیق بیشتری نظر بدن بهتره. هر دو طرف هم اگر دنبال حقیقت هستند تحقیق علمی و بدون پیش فرض از مذهب خودشون رو پیشنهاد میکنم. منابع مطالعه در تاریخ مهمترین نکته هست. از دادن قداست بیجا هم به اشخاص پرهیز کنید. موفق باشید

حسین
مهمان
حسین

سلام برهمه مسلمانان عزیزمن متن کتاب را نخواندم اماکامنتهای شماعزیزان رابادقت خواندم وخوشحال شدم که دغدغه همگیتان دررابطه بارفع اختلاف وتفرقه بود.
مابایدبه عقایدهمدیگراحترام بگذاریم وبامحبت وبدون حب وبغض دربحثهای پیرامونی اسلام مذاکره کنیم واینکه کی محکوم میشودویاکی پیروز میشودملاک نباشدملاک ما فقط اسلام باشد
ازاینکه وارد بحثتون بدون مقدمه شدم عذر میخواهم
خداونددرقران کریم میفرماید.واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا
به ریسمان الهی چنگ بزنیدو متفرق نشوید.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است