دانلود کتاب زندگی ابوبکر صدیق

نام کتاب

ابوبکر (جهت دریافت کلیک کنید)

نویسنده

محمد عبدالرحمن قاسم ترجمه:اسحاق دبیرى

موضوع

اسلام + ابوبکر + خلفا راشدین + اهل سنت

پسورد یا رمز

www.tarikhema.org

جلد

۱

حجم

۲۸۷۴کیلو بایت

قالب

PDF

لینک تصحیح شد
مسعود اکبری

مطالب مرتبط

۶۷۳ دیدگاه‌

 1. زهرا گفت:

  جناب آقای متین از افرادی چون شما که ذهنتان مملو از کینه و دشمنی به نزدیکان پیامبر است و از رافت و ادب اسلامی متاسفانه بهره ای نبرده اید و حتی در صحت مذهب و نام یک گوینده فقط به دلیل گفتن آنچه شما نمی پسندی ،شک می کنی ادبیاتی جز این انتظار نمی رود،آنچه که نوشته ام فقط حاصل مدت ها تحقیق کنجکاوانه بوده و برای همین می گویم مسلمانم چون فرقه فرقه شدن و کوته نظری و به جان هم افتادن فقط سبب تضعیف مسلمانان میشود، البته اگر این را بفهمی!!!!!
  چند نمونه ازآنچه که خیال میکنم ما را از قرآن دور ساخته مینویسم:
  دعایی‌که پس از نماز صاحب الزّمان میخوانیم از نظر معنا انطباق زیادی با مطالب قرآنی ندارد:در این دعا می‌گوییم: «یا محمّدُ یا علیُّ، یا علیُّ یا محمّدُ اکفیانی فانّکما کافیایَ، یا محمّدُ یا علیُّ، یا علیُّ یا محمّدُ انصُرانی فإنّکما ناصراىَ، یا محمّد یا علیُّ، یا علیُّ یا محمّدُ احفظانی فإنّکما حافظاىَ، یا مولاى یا صاحبَ الزّمان (سه بار) اَلغَوث (سه بار) أدرِکنی (سه بار) الأمان (سه بار)

  در این دعا غیرخدا را خوانده که شرک و ضدّ ده‌ها آیه قرآن است چنانکه فرموده:      [سوره الجن:۱۸] «پس با خدا کسی را مخوانید» یعنی فقط خدا را بخوانید و نیز فرموده:         [سوره الجن:۲۰] «فقط پروردگارم را می‌خوانم و کسی را با او [در
  خواندن] شریک نمی‌سازم». و دهها آیه دیگر که خواندن و حاضر و ناظر و سمیع و بصیر دانستن غیرخدا را در همه جا، شرک شمرده است.
  به اضافه اینکه حضرت محمّد و علی را یک بار مقدّم داشته و بار دیگر مؤخّر! شاید برای اینکه به ایشان بر نخورد و گله نکنند و علی نگوید چرا نام مرا مقدّم نداشتی یا چرا مرا مؤخّر ذکر کردی؟! لذا هر دو را یک بار مقدّم داشته است که جای گله و شکایت نباشد!!ا
  دیگر آنکه می‌گوید همانا شما دو تن کافی هستید و مرا کفایت کنید!! آیا صاحب الزّمان قرآن نخوانده که خدا با استفهام انکاری سؤال فرموده:     [سوره الزُّمَر:۳۶] «آیا خداوند بنده‌اش را کافی نیست؟»    [سوره النّساء:۶] «خدا محاسبه را کافی است»       [سوره النّساء:۴۵] «خدا [برای] دوستی و سر پرستی کافی است و خدا [برای] یاوری کافی است» خداوند متعال فرموده من برای نصرت و سرپرستی و حساب و سایر أمور کافی هستم ولی این دعا می‌گوید ای محمّد و علی شما کافی هستید و مرا کفایت کنید مرا یاری کنید مرا حفظ کنید در حالی‌که قرآن فرموده: •      [سوره هود:۵۷] «همانا پروردگارم بر همه چیز حافظ و نگاهبان است» و خطاب به پیامبر فرموده:     [سوره النساء:۸۰] «ما تو را بر آنان حافظ و نگاهبان نفرستادیم»     [سوره الأنعام:۱۰۷] «و تو را بر آنان حافظ و نگهبان قرار ندادیم».
  خداوند همه ما را دور از تعصب ودشمنی به راه مستقیم هدایت فرماید.
  آمین

 2. زهرا گفت:

  آقای متین:
  اگر علی(ع) از حق خلافت خود گذشت و به جای دشمنی با خلفا با آنان همکاری کرد، چه باعث شده شما امروز به پیروی از تاریخی پر عداوت ،گله مند حق علی(ع) هستید؟ آیا وحدت مسلمانان امروز به اندازه مسلمانان صدر اسلام مهم نیست؟اگر بگویید نه ،دو علت دارد یا احتمالا از اوضاع سیاسی امروز جهان و کشورهای مسلمان زیاد آگاهی ندارید،و یا از راه تفرقه افکنی سودی حاصلتان می شود.
  “فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه”

 3. متین گفت:

  با سلام
  خانم زهرا ببین من کلی واسه شما داستان لیلی و مجنون تعریف کردم بعد شما تازه میای درباره جنسیت لیلی خانوم با ما بحث میکنی!من یه سوال قبلا پرسیدم اما کسی جوابی به من نداد.مگه قرآن نفرموده (آیا خداوند بنده اش را کافی نیست) خوب شما که مسلمان واقعی هستید بفرمایید چرا هر وقت بیمار میشید میری پیش دکتر؟ مگه خدا تو رو کافی نیست؟ چرا خلاف آیه قرآن عمل میکنی؟
  ببین خواهر خوبم.اگر ما خدا و دکتر رو در عرض هم در نظر بگیریم بله این عین شرکه.یعنی من فرض کنم مثلا خدا وایساده یه طرف دکتر هم وایساده طرف دیگه.بعد من بگم حالا برم پیش خدا یا دکتر تا شفا بگیرم!
  در بحث توسل هم اگر ما پیامبر(ص)و ائمه(ع)رو در عرض خدا در نظر بگیریم و برای اونا قلمرویی جدا از قدرت خدا تصور کنیم حرفای شما همه درسته.
  اما خدا خودش مگه نفرموده(انما ولیکم الله ورسوله والذین آمنواالذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون-مائده۵۵).یعنی خدا خودش اومده ولایت پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع)رو همردیف ولایت خودش قرار داده. اما جالبه که یه عده میان با تاسی از ابن تیمیه آیاتی که خدا درباره بت های ملعون و پلید نازل کرده رو با پیامبر(ص) و اهل بیتش منطبق میکنن.ضمنا خدمتتون عرض کنم که تا پیش از ابن تیمیه بحث توسل یکی از مباحث مشترک بین شیعه و سنی بوده که اگه لازم دارید بگید تا بطور مبسوط مستنداتشو بزارم.
  ماها که آیات قرآن رو پتک کردیم و تو سر و کله هم میکوبیم چه خوبه که اینو هم بخونیم که در قرآن اومده(…و یضل بهی کثیرا…)یعنی خدا خودش گفته این قرآن خیلی ها رو گمراه میکنه.و باید خیلی مواظب باشیم جز این گمراه شدگان نباشیم.
  آیه دیگه ای هم که بازم تکرارش میکنم(یا ایها الذین آمنوا اتقوا الله و ابتغوا الیه الوسیله و جاهدوا فی سبیله لعلکم تفلحون-مائده۳۵)هستش و این سوال تکراری بی جواب مونده که این (وسیله) کیا هستند که خدا ما رو برای رستگار شدن به اونا ارجاع داده؟ فرض کن یه عده آدم منحرف تو مخ من کردن که منظور پیامبر(ص) و اهل بیتشه.خوب حالا شما که یه مسلمان واقعی هستی بیا ما رو راهنمایی کن.خراب کردن کار راحتیه اما ساختنه که مشکله حالا خیلی ها هم فقط بلدن نفی کنن و وقتی ازشون میخوای بعد از نفی اثبات کنن توش میمونن.
  نکته آخر خطاب به شما خواهر خوبم اینکه فکر نمیکنم بحث دشمنی حضرت زهرا(سلام الله علیها)با عده ای چیزی باشه که به اثبات نیاز داشته باشه همون زهرایی که پیامبر(ص)آزردن اونو آزردن خودش و در نتیجه آزردن خدا میدونه.من که فکر نمیکنم کسی که آزردنش به آزردن خدا گره خورده اونم توسط پیامبر(ص)کسی باشه که حب و بغضش از روی هوی و هوس باشه.خلاصه این که ازت میخوام یه طوری رفتار کنی که اون دنیا خدای نکرده جلوی همون خانمی که همنامشی و در نتیجه طبق گفته پیامبر(ص) جلوی خدا شرمنده نشی.
  فارغ از تمام این بحث ها ازت میخوام فقط ۳ دقیقه با خودت خلوت کنی و به این فکر کنی چرا پاره تن پیامبر(فاطمه بضغه منی) مخفیانه دفن شد….

 4. علی گفت:

  با سلام خذمت دوستان من میگم شماها همتون در اشتباهید. یکم فکر کنید میفهمید چرا؟ اما بدبختانه ماها به فکر کردن عادت نکردیم. عادت کردیم تو یه جبهه که بودیم همیشه توش بمونیم و ازش دفاع کنیم هیچوقت در مورد نظر مخالف فکر هم نکنیم. اما بحث من این نیست بحثم اینه که ببینید الان از صدر اسلام ۱۴۰۰ سال گذشته. کی میتونه با اظمینان بگه تمام نوشته هایی که از اون موقع تا الان به دست ما رسیده ۱۰۰% راسته؟ جوابشو بهبم بدین. کی میتونه واقعا با اطمینان بگه که ۱۴۰۰ سال پیش چه آدمایی تو سرزمین حجاز زندگی میکردن و جه اتفاقایی افتاده؟ من فقط میتونم قرآن را مطمئنترین کتاب بدونم اونم به خاطر اعجازش. تنها کتابی که سخن انسان نیست و روان و شیوا سخن گفته. از وقتی قرآن نازل شد قرار نبوده چیزه دیگه ای به دین اضافه بشه قرار نیست دین اینقد پیچیده باشه . بحثی که شما دارید میکنید به نظر من یک درصد هم پیش خدا ارزشی نداره انسانهای خوب و بدی ۱۴۰۰ سال پیش زندگی میکردن و الان دیگه تو این دنیا نیستند، قرار نیست بار گناه اونهارو به دوش بکشیم یا به خاطر اعمال صالحی که انجام دادند ثوابی به ما برسه. هرکس مسؤل اعمال خودشه و ما حق نداریم در مورد آدمایی که از حالشون خبری نداریم قضاوت کنیم این اختیار خداونده و ما بنده ایم حق اینکار رو نداریم. خداوند وظیفه ابلاغ اسلام رو به حضرت ابراهیم خلیل سپرد و بعد از اون همه پیامبرا دین اسلام رو به مردم عرضه کردند اما این فهم ناقص مردم بود که برای دین اسمهای مختلف انتخاب کردن، افکار خودشون رو به دین اضافه کردن و بیشتر پیروان دینشون رو که از عصر پیامرشون فاصله گرفته بودن به فلاکتو بدبختی کشوندن. ما برای مسلمان بودن فقط احتیاج به یک کتاب داریم کتابی که خداوند وعده داده که تا روز قیامت ازش محافظت میکنه اونم قرآنه. اگه قران رو بخونیم و درکش کنیم و بهش عمل کنیم سعادمتند دنیا و آخرتیم اما اگه به فرعیات و مسائل جزیی چسبیدیم مطمئن باشید راه رو برای شیطان باز میکنیم و روز به روز گمراهتر میشیم . یکم به حرفام فکر کنید آیا منطقیه که خداوند روز قیامت به خاطر لعن نکردن کسی مارو بازخواست کنه آیا این چیزیه که خدا به خاطرش ۱۲۴۰۰۰ پیامبر بسوی انسانها فرستاده؟ به نظر شما این مهمتره که تو جنگ صفین حق با کدوم طرف بود یا اینکه ما تو زندگیمون لحظه ای با خدا خلوت نمیکنیم حتی به یادش نمی افتیم ، به خاطر اشتباهاتمون طلب بخشش نمیکنیم و از بدیها بهش پناه نمیبریم؟ به نظر شما روز قیامت به خاطر کدوم خدا از ما سوال میکنه. من شما رو به دین یا مذهبی دعوت نمیکنم فقط میگم که فکر کنید چیزهایی که از بچگی تو گوشتون کردن رو بریزید دور خودتون بفهمید!! فهم و شعور بزرگترین نعمتی که خدا به انسان داده، فهم تنها سلاح انسان در برابر جهل و تاریکیه ، بی استفاده رهاش نکنید. خدا همه ما رو هدایت کنه. والسلام
  اگه کسی نظری داشت این وبلاگ منه cherainja.blogfa.com

 5. متین گفت:

  با سلام
  علی جان شاید شما هم از اون روشنفکرهایی هستید که به جای حل کردن مساله میان کلا صورتشو پاک میکنن.شما دیگه کلا آب بستی تو همش.اصلا از کجا معلوم علی و پیامبر یا خلفایی وجود خارجی داشتن؟ از کجا معلوم جنگ صفینی وجود داشته؟ کی اون موقع زنده بوده و اینا رو دیده؟ خوب بالاخره اینم یه جورشه…آقا علی عزیز که از طرف خدا حکم صادر میکنی و میگی این بحث ها پیش خدا هیچ ارزشی نداره اگه کامنت های قبلی مو خونده باشی چن تا سوال مطرح کردم که حوصله ندارم دوباره تایپشون کنم.ما فهممون ناقصه قبول حالا که شما فهمت کامله و به کنه و عمق معانی قرآن پی بردی اگه لطف کنی و جواب مارو بدی ممنون میشم

  • علی گفت:

   نگرفتی چی شد متین جان ، من هیچوقت اادعایی در مورد خودم نکردم. در ضمن به نظر من مسئله ای وجود نداره که بخواد حل بشه ، دعواهای سیاسی ۱۴۰۰ سال پیش به ما چه ربطی داره. اصلا هیچ کدوم از این اتفاقا هم نیفتاده باشه فرقی نمیکنه ، خدا یکیه ، دین خدا یکیه ، کلام خدا یکیه. شما میخوای درگیر این مسائل باشی، باش. فقط مواظب باش قضاوت ناعادلانه گریبان گیرت نشه. سبحان الله و بحمده اشهد ان لااله الا انت استغفرک و اتوب الیک.

 6. متین گفت:

  زهرا خانم عزیز
  اولا درباره اینکه میگید چه سودی برات داره دقیقا متوجه منظور مبارکت نشدم اما اگه طبق معمول میخوای مسایل اعتقادی رو به مسایل سیاسی ربط بدی باید بگم کاملا در اشتباهی و بنده شاید از شما بیشتر دل پر خونی از یه عده دارم.
  اما در جواب سوالتون باید بگم بله.منم اعتقاد به وحدت دارم و این تفرقه رو عامل بدبختی امروز دنیای اسلام میدونم.ببین شاید کمتر ملتهایی مثل آلمانیهی و فرانسویها با هم ضدن و اصلا یه دشمنی تاریخی با هم دارن.اما همین آلمان و فرانسه وقتی پای منافعشون میاد وسط با هم متحد میشن و اتحادیه اروپا رو پایه گذاری میکنن.اما این وضعیه که کشورهای اسلامی دارن…
  درباره خودمم باید عرض کنم من قبلا کرمانشاه دانشجو بودم.تو دانشگاه رازی تعداد زیادی از دوستان اهل سنت هم بودن(بخاطر نزدیکی به کردستان) و من با خیلی هاشون دوست صمیمی بودم و هنوز بعد از چند سال این دوستی و رفاقت ما ادامه داره.
  اما……
  اما معنای وحدت این نیست که ما از اعتقاداتی که از طریق عقلی و نقلی برای ما ثابت شده خیلی راحت دست بکشیم اونم برای اینکه مبادا من چیزی بگم که به مذاق عده ای خوش نیاد.وحدت یعنی رعایت احترام متقابل.یعنی مباحثه دوستانه بدون خشونت و فحاشی.
  و گرنه شما فرض کن تو کشوری زندگی میکردی که نصفش مثلا مسیحی بودن اونوقت میخواستی هر چی اونا گفتن بگی چشم شما راست میگید؟
  درباره خود شما پیشنهاد میکنم یه نگاهی به کامنت های قبلی خودتون بندازید نگاهی هم به کامنت های من.من که بعضی از کامنت های شما رو خوندم خدا رو شکر کردم که حضوری خدمتتون نیستم و گر نه در حین شنیدن اون حرفا یه کتک مفصل مهمون شده بودم….!
  البته خودم رو هم بی نقص نمیدونم و قبول دارم ممکنه گاهی اصول مباحثه رو رعایت نکرده باشم که به این دلیل قبلا عذرخواهی کردم یه بار دیگه هم از دوستان اهل سنت و کسانی که از حرفام رنجیدن عذر خواهی میکنم.
  حرف آخر اینکه ما زبونمون مو در آورد اینقدر یه سوال رو تکرار کردیم اما مثل اینکه شما همکار گرامی هم جوابی واسش نداشتی.
  موفق و پیروز باشید

 7. بی طرف گفت:

  سلام متین هنوز دعوای بعد از پیامبر حل نشده برات میخوای قاتل پیدا کنی وبعد لعنتش کنی خوب آخرش که چی خوب شما همه حرفات قبول (که من اینطوری فکر نمی کنم)به جز مباحثه تاریخی ودادگاهی یاران پیامبر که کار شما نیست وبرای ما فقط به خاطر پیامبر مورد احترام هستند وفقط خدا وپیامبرش وکتاب خدا رو قبول داریم وسنت پیامبر رو اجرا میکنیم چی برات به دست می اید علی از همه بزرگوارتر از پیامبر که بالاتر نبود عمر از همه بد تر چه نفعی یا ضرری به تو میرسه تو تاریخ دانی یا مسلمان ومومن ما توهین نمیکنیم ولعنت نمیفرستیم چون مثل اینکه به خودمون لعنت کرده باشیم من همشون رو دوست دارم چون پیامبرهم دوستشون داشت وبهاشون معاشرت میکرد فقط هم پیامبر رو قبول دارم چون پیامبر خدا است . بقیه انسان عادی خیلی به کتاب های چاپ ایرانت مینازی مباحثه فقط در شرایط برابر ما که شرایط برابر ندیدیم تو هرچی بگی آزادی ولی من میترسم از جونم از شغلم من باید کتاب های شمارو بخونم وکنکور بدم باید زیر دست شما گزینش بشم ولی باور کن وقتی از بیرون به مذهبی نگاه میکنم که ……نمیتونم بگم….اصلا دلمونمیزنه فقط تف کنمو لعنت کنم وبه تعداد لعنت هام پیش حضرت علی و حضرت فاطمه پاداش اخروی بگیرم خدا همه رو به راه راست هدایت کنه به راه لعنت کردن وسینه زنی وواویلا کردن چون این راه بر حق علی ع است حالا شما بشین وفکر کن به خدا پرستی نه به دادگاهی اصحاب پیامبر

 8. بی طرف گفت:

  متین جان خدا حافظ امیدوارم ناراحت نشی دیگه از من تواین سایت چیزی نخواهی دید

 9. زهرا گفت:

  آقای متین:
  این که شما مقدسات را در حد ابزارهای ناقص پزشکی و علم روز پایین برده اید جای تعجب است و کمی سطحی نگری است.استفاده از علم مادی برای رسیدن به آرامش مادی است ،سوال شما دقیقآ مترادف این سوال است اگر خدا کافی است چرا بدون هوا و آب وغذا زنده نمی مانیم؟خود خداوند بارها در مورد استفاده از نعمت هایش ،آب،غذا،…حتی مرکب مناسب انسان را سفارش فرموده ، و استفاده از داروهای زمینی نیز در ردیف همانهاست،اما در مورد حاجت خواستن از واسطه هایی که بین خود و او قرار دهیم چه؟
  واما در مورد آیه ۳۵ سوره مائده ،وسایل تقوا چیست؟عبادت ،روزه ،خودداری از گناه ،حفظ نگاه،و….خود بهتر میدانید،آیا معنی آن را اینطور میکنید :با توسل(آن هم حتما بدون تفکر)به تقوا می رسید،این با ریاضت هایی که انبیا و اولیا برای رسیدن به مقام آدمیت تحمل می کرده اند موافق نیست.
  و اما اگر حضرت فاطمه(س) با خلفا دشمن بوده اند،که البته من لفظ دشمن را برای این روح لطیف و بزرگ (که متاسفانه نادانان امروزه به زنی دائما گله مند و بیمار تبدیلش کرده اند و دختران جوان امروز جامعه جز معدودی از ایشان ،وی را زنی که حقش را خوردند و کتکش زدند و هیچ کس از او دفاع نکرد حتی همسر شجاعش می شناسند،چگونه فاطمه(س) را الگو ی دخترانمان بسازیم وقتی اینگونه معرفی شده؟)
  به کار نمی برم پس چرا علی(ع) سکوت کرد وبا خلفا همکاری کرد (خصوصا با خلیفه اول ودوم)اگر جواب دهید اسلام نوپا بود یادتان باشد اسلام کاملترین و برحقترین ادیان است پس در همه اعصار منتظر ضعفش بوده و هستند.
  اما آن چند دقیقه برای تفکر در مورد قبر فاطمه(س)کم است روزها فکر کرده ام و پرسیده ا م، محل قبر عایشه نیز مجهول است و همینطور حفصه وبعضی زنان دیگر آن زمان ،این موضوع آنقدر تراژدی نیست ،چرا البته برای احساساتی کردن ما وگریه انداختن ما و متنفر کردن ما از مسلمانان دیگر جهان سوژه خوبیست .
  با تشکر

  • alireza گفت:

   @زهرا, پیامبر فرمود فاطمه پاره یتن من است هر کس اورا بیازارد مرا ازرده وهر کس اورا خشنود کند مرا خشنود کرده است وهرکس مرا خشنود کند خدا را خشنود کرده است چرا پیامبر درباره یاین که کسی فاطمه را اذیت نکند اصرار دارد درجاییکه تا زمان حیات رسول گرامی اسلام (ص)کسی جرات آزار فاطمه را نداشت پس این خبر درباره ی اینده است وآن حضرت این را بیان فرمودند برای اتمام حجت واین که در آینده عده ای باعث آزار فاطمه (س) خواهند شد وبرای ما نیز هست که خدای نکرده با رفتار وگفتار خود باعث آزار آن حضرت شویم تو هم مواظب باش با انکار آزار دیگران که در منابع اهل سنت نیز هست خدای ناکرده در جرم آنها شریک نشوی۰

 10. متین گفت:

  با سلام
  ببین زهرا خانم من هدفم این بود در یک محیط دوستانه بحث کنیم و اشکالاتی که تو ذهنمون هست رو برطرف کنیم و در این بین شاید به اندازه یه اپسیلون هم به ایمانمون اضافه شد.اما این حرفا فقط باعث کینه و کدورت شده و یکی میاد میگه تو سودی نصیبت میشه اون یکی میگه ما آزادی نداریم و همه چیز دست شماست و ازین حرفا.فقط به بیطرف میخوام بگم من چن سال پیش تو یه آزمونی رتبه ۹۲ اوردم آزمونی که مصاحبه داشت و در نهایت همینو بگم که در نهایت یکی با رتبه ۶۷۰ قبول اعلام شد و ما رد…
  و اما شما زهرا خانم راستش همونطور که گفتم فکر کنم این بحثا جز ضرر چیزی نداره و جریان مرغه هستش که در هر صورت یه پا داره.
  اما درباره این کامنت آخریت باید بگم که اولا درباره تفسیری که از اون آیه کردی و اگه منظور از وسیله رستگاری نماز و روزه هست پس ابن ملجم از همه ماها رستگارتره چون عبادتش از بنده و جنابعالی خیلی بیشتر بوده
  درباره حضرت فاطمه(س) هم باید بگم نخیر اشتباه میکنید.ایشان یه زن بیمار و گله مند نبودن.کسی بودن که بعد از جریان سقیفه چادر سر کرد وتا اونجا که تونست از حق دفاع کرد و اون خطبه های آتشین رو در دفاع از امیرالمومنین(ع)ایراد کرد و وقتی دید فایده نداره و مردم گوششون بدهکار نیست ساکت شد و البته اعتراضش رو به شکل مبارزه منفی تا آخر عمر ادامه داد.پس فکر میکنم لازمه یه خورده عمقی تر درباره ایشون تحقیق کنید.
  درباره بحث همکاری علی(ع) با خلفا باید بدونی که ما وقتی درباره یه موضوع تاریخی بحث میکنیم باید خودمونو در اون زمان و شرایط محاط کنیم و اون موقع اظهار نظر کنیم.فرض کن یه پیامبر جدید اومده اونم بین انسانهای ۱۴ قرن پیش بعد بلافاصله بعد از مرگ اون شخص یه عده که همه هم خودشونو بر حق میدونن سر جانشینیش میوفتن به جون هم و برای هم شمشیر میکشن. شما خودتو بزار جای انسانهای اون موقع. آیا ازدین برنمیگشتی؟؟
  و اما بحث آخر.باید بگم هدفم از مطرح کردن نام حضرت زهرا(س) تحریک کردن احساسات جنابعالی نبود.تحریک کردن عقلتون بود.گفتی قبر عایشه و حفصه هم مفقوده درست اما کجا دیدی پیامبر(ص)فرموده باشه( عایشه بضغه منی) یا (حفصه بضغه منی) پیامبر این حرف رو حتی درباره دخترای دیگشم نزده.
  یه عده به اصطلاح روشن فکر هستن که میخوان یه طوری وانمود کنن انگار علی(ع) با خلفا مینشستن لیموناد میزدن و قربون صدقه هم میرفتن بعد بعدها یه عده به اسم شیعه پیدا شدن اونا رو انداختن به جون هم و دشمنی درست کردن.اما نه جانم به این راحتیام نیست و ای کاش که بود.
  اگر دیدی بحث قبر حضرت زهرا(س) رو مطرح کردم هم اثباتی بود بر این ادعام نه این که احساسات شما رو تحریک کنم.
  من نمیدونم زهرا(س)برای شما کیه؟اما برای من یه ملاکه.یه محک.کسیه که خوشنودیش یعنی خوشنودی خدا و نارضایتیش یعنی نارضایتی خدا اونم طبق گفته پیامبرم.همونی که همه ما سنگشو به سینه میزنیم.
  شمایی که ادعای دوستی علی(ع) با خلفا رو دارید بفرمایید ببینم کیا بودن که خار چشم و استخوان در گلوی ایشون بودن؟ کی بود دستور تیرباران تابوت امام حسن رو داد؟کی بود جنگ جمل رو با علی(ع) راه انداخت؟ کیا بودن که اونقدر به معاویه پروبال دادن که خودش در مقابل علی(ع) بایسته و پسرش. امام حسین(ع) رو با اون وضع شهید کنه؟
  نه جانم موضوع به این راحتیا نیس که شماها ادعا میکنید و ای کاش که بود…
  حرف آخر اینکه راستش دیگه علاقه ای به ادامه این بحثا ندارم چون فایده ای نداره.واقعیت اینه که نه شما رو تو قبر من میزارن نه منو تو قبر شما
  امیدوارم موفق باشید..یا علی

  • مجید گفت:

   @متین جان, می خواستم به زهرا و بی طرف جوابی بدم اما دیدم ارزش وقت گذاشتن رو ندارن. به شما میگم هرکی خواست بخونه
   عده ای بنام روشنفکر و به ظاهر در جبهه خودی سعی میکنن جنایتهای دشمن رو کوچک نشون بدن ولی بویی از درک و فهم نبردن. اگه استعمارگرا دارن از اختلاف ما سوء استفاده میکنن پس یعنی اختلاف وجود داره و از اول هم وجود داشته. حالا سوء استفاده دشمن از اختلاف باید باعث بشه که اونو ندیده بگیریم؟ یا با بحث منطقی و به دور از تنش حلش کنیم؟وقتی پیغمبر خدا(ص) فاطمه(س) را آنقدر میبرد بالا و خوشنودی او را مایه خوشنودی خدا می داند و حالا این عده مثلا مسلمان پس از کلی فکر (خیلی مسخره است، چند روز فکر کردن!!!!) فاطمه(س) را در کنار عایشه و حفصه و برخی زنان پیامبر آورده و می گویند اتفاقی نیفتاده از دشمن چه توقعی می توان داشت؟ خر هم باشد به فکر سوء استفاده میافتد.
   به راحتی میگن آیا تو صورت فاطمه(س) زدند و علی دم بر نیاورد؟
   آخه یک نفر ازینا نپرسید مگه واسه چی سیلی زدن؟ دلیلش چی بود؟ فقط نفی میکنن و میرن دنبال کا و گرفتاری خودشون. اگه اونجا وظیفه شوهرش بود ازش دفاع کنه امروز هم وظیفه ماست و کنار کشیدن غیر قابل بخششه.
   اینقدر قضیه همکاری علی(ع) با غاصبین خلافت رو طبیعی می کنن که هر کی ندونه فکرای دیگه می کنه
   و متاسفانه به این سطحی نگری ها و کوته فکریها اضافه کنید اعمال بعضی شیعیان را که ندانسته بهانه دست اینها می دهند که بپچانند و بپیچانند و بپیچانند که فلانی چه کرده و فلان مداح چه گفته و چه و چه و چه پس شما کلا در اشتباهید
   خداوند به همه ما بصیرت عنایت فرماید

 11. زهرا گفت:

  ببینید کار مسلمانی ما به کجا رسیده که آقای مداح در مهدیه تهران فریاد می زند:
  “مسبب الاسباب ، مفتح الابواب ، محول الاحوال ،ساتر کل عیوب، غافر کل ذنوب،امان الخائفین،صریخ مستصرخین،مالک کل زمین،عنده ام الکتاب،عنده حسن الثواب، معنی امن یجیب و…………….. آقام ابالفضله”

  شما نام نسبت دادن صفات الهی به غیر خدا را چه میگذارید،آیا این شریک برای
  ذات بی همتای الهی ساختن نیست؟
  نکند اسم این را هم توسل می گذارید؟
  به خود بیاییم وبه جای تفکر کور توجیه گرانه نسبت به انحرافات عمیقی که میبینیم احساس مسولیت کنیم و در جهت اصلاح آن برآییم

 12. منصف گفت:

  در تایید صحبت خانم زهرا در مورد بعضی مداحی ها پیامی دارم:
  آقایانی که تاریخ راتکه پاره میکنید و همه جملات را صرف و نحو تا موارد تفرقه را عمیقتر و تفکر خود را صحیح تر نشان دهید،در دو قدمیمان خودی ها به نام مذهب کفر می گویند……….خیالی نیست؟!!
  آقای متین حالا مفهوم ماموریت و غرض ورزی را می فهمی؟

 13. زهرا گفت:

  اشعار آقای مداح را یکبار دیگر می نویسم نمیدانم چرا کامنتم را نمی بینم:

  “مسبب الاسباب، مفتح الابواب، غافر کل ذنوب،ساتر کل عیوب،صریخ مستصرخین،مالک کل زمین،معنی امن یجیب،روز قیامت وکیل، محول الاحوال،عنده ام الکتاب،عنده حسن الثواب،و……………….. آقام ابالفضله”

  اینها صفات کیست که به حضرت ابالفضل داده می شود؟
  و اسم این کار چیست؟
  به خود بیاییم وبه جای دفاع از تحریفاتی که به نام دین به خوردمان داده اند،
  دین واقعی را بشناسیم،و همه مقدسات را به بازی نگیریم.

 14. منصف گفت:

  در تایید نظر خانم زهرا در مرد بعضی مداحیها:
  “آقایانی که تاریخ را تکه پاره کرداید و همه جملات را صرف ونحو ،تا موارد اختلاف را عمیقتر کنید در دو قدمی مان کفر می گویند……….خیالی نیست؟!
  معنی غرض ورزی الآن روشن می شود.

 15. متین گفت:

  با سلام
  راستش بعضی از دوستان آدمو یاد گرامافونی که سوزنش گیر کرده میندازن
  فقط اینو بگم که درباره این بحث هایی که مطرح کردید یه بحثی داشتیم با دوست خوبم بیطرف که فرمودن چرا شما وارد حرم ائمه تون که میشید واق واق میکنید!؟منم جوابشونو دادم که جواب همین ادعاهای شمام هست.مطالعه کنید.
  بعدم این که چرا شما به جای جواب دادن به سوالات مطرح شده مباحث رو به هم میپیچونید و از این شاخه به اون شاخه میپرید؟اینا که شما مطرح میکنید همش فرعیات و شاخ و برگه.اختلاف در اصولیه که شما میپیچونیدش چون جوابی براش ندارین که اگر اونا حل بشه این مباحث هم خود بخود حل شده س.
  شمارو نمیدونم اما من خدارو قبول دارم و معتقدم قرآن کلام خداست.خدا هم فرموده(اطیعوا الله و اطیعوا الرسول….) رسول هم فرموده فاطمه پاره تن من است هر کس او را بیازارد مرا آزرده و هر که مرا بیازارد خدا رو آزرده.همین فاطمه هم با بعضیا بقدری کینه و دشمنی داشته که حتی حاضر نشده تو تشییع جنازش شرکت کنن و حتی بدونن قبرش کجاست…تموم شد.من که نمیتونم محبت چنین افرادی رو به دل بگیرم .دیگه چرا خودتونو گول میزنید دوستان!
  حالا هی شما بیا بگو فلان آقا چرا این کارو کرد؟فلان آقا چرا اون کارو کرد؟
  من فقط مونده ام شما این تناقضات رو چطور برای خودتون حل کردید؟
  ببینید پیامبر(ص) خیلی کارش درسته.همه چیو گفته و کلیدها رو به ما داده.اما بحث اینه که آدم وقتی قلبش در برابر امر خدا و رسول منقاد و مطیع نباشه راه برای پیچوندن زیاد هست.وقتی آدم بخواد بپیچونه میتونه خیلی (به ظاهر)منطقی در وجود خود خدا هم شک کنه.حرف پیامبر که جای خودشو داره.شما برید دلایلی که بعضی ماتریالیست ها و اومانیست ها در اثبات عدم وجود خدا میارن رو بخونید.اگه کسی ایمان قلبی به خدا نداشته باشه نعوذبالله در وجود خود خدا هم به شک میوفته.
  فقط میخوام یه دعای خیر برای هممون کنم شما هم آمین بگید.امیدوارم خدا منو با بغض دشمنان فاطمه زهرا(س) محشور کنه و شما رو با حبشون.
  یا علی

 16. زهرا گفت:

  آقای متین
  خداوند به همه ما سعه صدر وصبر تحمل انتقاد عطا کند،
  و به جای یا علی گفتن خداوند را صدا زنیم و زندگی علی را الگو قرار دهیم.
  شما هم موفق باشید،از شما همکار محترم محکم روی حرف خود ایستادن را یاد گرفتم.
  خدا حافظ

 17. زهرا گفت:

  مختصری راجع به جنگ جمل ،اگر حوصله دارید بخوانید:
  علل شروع جنگ:

  عائشه وقتی باخبرشدندکه عثمان را پس ازتوبه کشته اند

  وعاملان قتل ایشان به مجازات نرسیده اند تصمیم گرفتند خود این کاررا

  انجام دهند.

  ۱-از ابومنحف(انساب الاشراف)ص۱۳۰:طلحه وزبیر نزدعائشه رفته،اورابه مخالفت

  وقیام فراخواندند.

  عائشه گفت:آیاازمن میخواهید که با اوبجنگم؟آن دوگفتند نه ولی مردم را آگاه کن که

  عثمان مظلومانه کشته شده وازآنان بخواه که خلافت را به امرشورای مسلمین

  واگذارند.توازاین طریق مبان آنان صلح وآرامش به وجود می آوری.

  ۲-نهج البلاغه خ۱۷۲:بیرون شدند وحرمت رسول خدا(ص)رامیکشانیدند،چنانکه کنیزی

  رابه هنگام خریدن کشند.با اوبه سوی بصره شدند.همسران خویش را درخانه

  هاشان نهان داشتند ونهانداشته پیامبر(ص)رابرخویش ودیگران آشکار کردنددرسپاهی

  که درمیان آنها مردی نبود جز آنکه فرمانبری مرا برده وبامن به دلخواه بیعت کرده

  بودند.

  ب:دربصره

  ۱-کتاب نقش عائشه (رض)درتاریخ اسلام(علامه عسکری):

  عائشه چون به حواب رسید وصدای پارس سگان آنجا راشنید به یاد گفته

  رسول خدا افتاد تصمیم گرفت که به مدینه برگردد ،عبدالله بن زبیر به ام المومنین گفت

  که چه کسی اینجا را حواب معرفی کره؟اشتباه کرده بلکه ما حواب را پشت سر

  گذاشته ایم.

  ۲-طبری(۵/۱۸۲):هنگامی که شهره بصره تصرف شد عثمان بن حنیف را دستگیر

  کردند ونزد عایشه آوردند که ایشان دستور آزادیش راداد.

  ۳-طبری(۵/۱۸۳)-المستدرک(۳/۳۷۲):علقمه بن وقاص:من از ابتدا تا انتها درقیافه طلحه

  دقت میکردم واورا آشفته ونگران وناراحت میدیدم وبیشتر اوقات تنها مینشست وسربگربان تفکر فرومیبرد.

  ازاو علت را جویا شدم وی گفت:ای علقمه،روزی ما مسلمانان درمقابل دشمن یکدل

  ویک زبان بودیم ولی متاسفانه امروزبه صورت دوگروه مخالف هم درآمدیم.ای علقمه

  در حادثه عثمان خطائی از من سرزدکه قابل جبران نیست مگر آنکه خون من درراه

  خونخواهی وی ریخته شود.

  ج:درجمل

  ۱-صحیح بخاری به شرح کرمانی ج۲۴ص۱۷۳و۱۷۴ ازعبدالله بن زیاداسدی:

  وقتی که طلحه وزبیر وعائشه به بصره رفتند ،عمار وحسن بن علی نزد ما آمدند و عمار میگفت همانا عائشه به بصره رفته است وبه خدا سوگند عائشه همسر

  پیامبرشماست دردنیا وآخرت،ولی خدای تبارک وتعالی میخواهد شما راآزمایش کرده

  تامعلوم سازد که آیا ازاو اطاعت میکنید یا از عائشه.

  ۲-کتاب نقش ام المومنین عائشه درتاریخ اسلام:حضرت علی پس ازگفتاری طولانی

  بازبیر اورا به یاد حدیثی انداخت که رسو خدا(ص)فرموده بود زبیر تو به ناحق با

  پسردایی ات علی خواهی جنگید.وزبیر پس ازشنیدن این حدیث گفت به خدا سوگن

  د ازاین پس دیگر با تونخواهم جنگید وسپس ازمیدان بدورشد.

  ۳-شرح نهج البلاغه (۲/۸۱:)-کتاب نقش ام المومنین عائشه درتاریخ اسلام:مردم به

  صورت دایره وار دور شتر ام المومنین محافظت میکردند ابومنحف میگویدچون علی دید

  که شتر عائشه محور جنگ گردیده دستور دادکه شتر رانابود سازند.بجیر که ازنخع بود

  به شتر حمله ورشد وصدایی ازنعره شتر شنیده شد که تاکنون چنین صدایی

  شنیده نشده بود.دبعد ازپی شدن شتر همه مردم پراکنده شدند .

  دربرخی روایات آمده که وقتی دودست شتر راقطع کردند شتر به زمین نیافتاد

  تامحمدبن اب بکر وحضرت علی آمدند وعائشه را ازآن پایین آوردند وسپس شتر

  به زمین افتاد.(کتاب عائشه بعد ازپیغمبر)

  د:پس ازجنگ

  ۱-کتاب زندگانی امیرالمومنین علی علیه السلام ازهاشم رسول محلاتی:هنگامی که

  مردی که زبیر را درهنگام نماز کشته بود سر وی را به نزد حضرت علی آورد ،حضرت

  علی فرموداز پیامبرشنیدم که فرمود قاتل زبیر رابشارت ده به دوزخ.

  ۲-کتاب زندگانی حضرت علی ازجواد فاضل:هنگامی که حضرت علی به جسد طلحه

  رسید،آهی کشید وفرمود :ابو محمد این گوشه غریب مانده است .

  ۳-سخن علی(ع)با عائشه:علی به عائشه گفت:حال رفتار خدا

  رانسبت به خود چگونه میبینی؟عائشه گفت:حال که پیروزگشته ای نیکی کن وبگذر.

  علی (ع)نیز وی را به همراه چهل محافظ وبرادرش عبدالرحمن بن اب بکر به مدینه فرستاد.

  ۴- عائشه هروقت جنگ جمل رابه یاد میآوردند افسوس میخورد ومیفزمود:

  الف:مرا درکنار رسول خدا دفن نکنید زیرا پس ازاو کاری راانجام دادم .(شرح الاخبارج۲ص۵۲۵)

  ب:به خدا سوگند دوست داشتم درختی بودم دوست داشتم برگی بودم وراهی را که

  رفتم،نرفته بودم.(نقش عائشه درتاریخ اسلام ج۳ص۲۱۱)

  ج:هنگامی که عایشه به حال احتضار افتاد سخت ناراحت وپریشان بود به او

  گفتند چرا نگرانی ،توهمسر رسول خدا ودختر ابوبکر صدیق هستی!وی گفت جنگ

  جمل مانند استخوانی درگلویم مانده است ای کاش پیش از آن روز مرده بودم ودر

  شمار فراموش شدگان قرار داشتم.(بلاغات النساءص۸)

  آری جنگ جمل جنگی بیهوده بود که با فتنه آتش بیارانی همچون مروان وعبدالله بن

  زبیر به وقوع پیوست.جنگی که به گفته خود عائشه

  درآن حق باحضرت علی (ع)بود.

 18. منصف گفت:

  هنگامی که اهل سنت اجازه داشتن یک مسجد در تهران را ندارند،آقایان مداح این اشعار را به نام دین می خوانند. نعوذبالله اگر چند روز دیگر مجسمه ای از بزرگان دین ساختند وجلوی آن تعظیم کردند،فقط می گویید
  تندروی
  است؟
  نخواهید که بعدها در تاریخ بنویسند گروهی به نام عدالت علی(ع) بیعدالتی کردند وحق را زیر پا گذاشتند.

 19. متین گفت:

  با سلام
  راستش دیگه قصد نداشتم کامنت بزاریم اما این زهرا خانم گل چیزایی میگن که دود از کله آدم بلند میشه از این همه عقل و منطق!
  فکر کنم منظورتون از این کامنت بلند بالا اثبات حقانیت عایشه بوده و خواستی بگی جنگ جمل چیز خیلی مهمی نیست.حالا عایشه گول یه عده رو خورده و یه جنگ کوچولو!!!!! با امام زمان خودش کرده و چندین هزار نفر از فرزندان خودش(ایشون ام المومنین بودن دیگه) رو به کشتن داده(چه مادر مهربونی!) و بعد از این که اونطور شکست میخوره میفهمه که چی؟؟؟ کار بدی کرده و پشیمون میشه.آخییییی.طفلک معصوم.من نمیدونم اینا که ایشون رو متهم میکنن چه آدمای سنگدل و بی منطقین.واقعا که باید خجالت بکشن که زنی به این نازنینی رو متهم میکنن.نه زهرا خانم؟منظورتون اینه دیگه؟
  به نظر شما اگر ایشون در اون جنگ پیروز میشدن بازم همینا رو میگفتن؟
  من که اینطور فکر نمیکنم.دلیل میخوای؟ چرا ایشون اجازه ندادند امام حسن(ع) کنار پیامبر(ص) دفن شه و حتی دستور تیرباران جسد ایشون رو هم صادر کردند؟ اونم زمانی که یه جورایی قدرت دستش بود؟بالاخره زمان حکومت معاویه بود و خانوم در مدینه حرفشون خریدار داشت
  بازم فکر نکنی هدفم از مطرح کردن تیرباران تابوت امام حسن(ع) احساساتی کردن کسیه.حالا ایشون کنار پیامبر(ص) دفن بشه یا تو بقیع خیلی فرقی نداره(چون در هر صورت وهابی ها با خاک یکسانش میکردن).اما چیزی که این جریان برای ما اثبات میکنه نهایت کینه و بغض عایشه نسبت به علی(ع) و اولادشه.درسته؟
  خوب دوستانی که مرتب مارو متهم به کینه و دشمنی با دیگران میکنید
  بفرمایید جواب بدید
  ضمنا جهت شناخت بیشتر شخصیت عایشه چن تا از روایت های خود اهل سنت رو نقل میکنم:

 20. متین گفت:

  پیامبر(ص) به خانه عایشه اشاره کرده و فرمودند:اینجا جایگاه فتنه است(۳بار)و از اینجا شاخ شیطان بیرون می آید(صحیح بخاری ج۶-ص۴۵)
  همچنبن نقل شده که پیامبر(ص) از خانه عایشه بیرون آمد و فرمود:سر کفر در اینجاست در اینجاست که شاخ شیطان بیرون می آید(صحیح مسلم.ج۸٫ص۱۸۱ومسند احمدج۲٫ص۲۳)
  خود عایشه میگوید:پیامبر(ص)آرزومند مرگ من بود و میگفت دوست میداشتم تا زنده هستم پیش بیاید که بر تو نماز بخوانم و تو را دفن کنم(صحیح بخاریج۶٫ص۷۱و۱۴۷+صحیح مسلم ج۴ص۱۹۲+سنن ترمذی ج۵ص۹۳و….)
  او گستاخی به پیامبر(ص)را به جایی رسانید که چندین بار به ایشان گفت:تویی آنکس که ادعا میکنی پیامبر خدایی؟!(احیا علوم الدین الغزالی ج۲ص۲۹و…)
  دشمنی او با فاطمه زهرا(س) نیز که از مسلمات است به گفته خود او:به پیامبر اعتراض کردم که چرا اینقدر فاطمه را میبوسی؟(تاریخ بغداد ج۵ص۲۹۳)
  پس از وفات فاطمه زهرا(س)نیز تمام زنان پیامبر در مجلس سوگواری او شرکت کردند جز عایشه…(شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدیدج۹ص۱۹۲ به بعد)
  دشمنی او با خدیجه(س):هیچ یک از زنان پیامبر چون خدیجه مورد رشک و حسادتم قرار نگرفت با وجود اینکه هرگز او را ندیده بودم…(صحیح بخاری ج۴ص۲۳۱+صحیح مسلم ج۷ص۱۳۳+سنن ابن ماجه ج۱ص۲۳۱و…)
  دیگه حوصله تایپ ندارم و فکر میکنم برای کسانی که بیغرضانه بدنبال حقیقتند همینا کافی باشه در پایان هم شکوه امیرالمومنین(ع) رو از ایشون میذارم شاید یه عده به خودشون بیان:…اما او(عایشه)خوی زنان دیده عقل و خردش را سخت فرو بسته و شراره های کینه و دشمنی با من در دلش چون کوره آهنگران زبانه میکشد!اگر ازو میخواستند تا آنچه با من کرده است به شخص دیگری روا دارد هرگز به زیر بار نمی رفت و نمیپذیرفت(نهج البلاغه خطبه۱۵۶)
  دوستانی که دم از حب علی(ع)میزنید و ادعا میکنید فقط شما شناختیدش به خودتون بیاید…..

 21. منصف گفت:

  ….مگر ندیدی پیامبران را که همه بر کافران زمان خود پیروز شدند اما هیچ کدام بر جهالت قوم خود غلبه نکردند.

  و به یاد می آوری قوم موسی را که گوساله پرستید و قوم عیسی را که خواست بر صلیبش بکشد و قوم ابراهیم را که دوباره بت پرست شد و همه این اقوام که بی هیچ بهانه ای فراموش کردند سنت پیام آوران خود را.

  صدا می گوید:

  – تو نیامده ای که بر این کافران غلبه کنی، تو آمده ای که این دیو کهنسال جهالت بشری را بر زمین بیاندازی.

 22. متین گفت:

  با سلام
  باز ما یه بحثی رو مطرح کردیم و طبق معمول با نصیحت و اتهام جهالت و تمسخر مواجه میشیم.
  همون حربه قدیمی که بعضی از دوستان وقتی کم میارن و متاسفانه چیزی برای جواب ندارن شروع میکنن به نصیحت اونم بطور مبهم….
  درباره سوالتون باید بگم که بله بازم میگم تندرویست.قرار نیست که هر کس اسم شیعه روش بود و هر کاری کرد شما ما رو بازخواست کنی جانم.
  من از شما سوال میکنم این همه بمب گذاری تو کربلا و نجف و کاظمین و تخریب سامرا و قتل عام شیعیان در پاکستان و…. کار کیاست؟ مگه کسانی که این کارا رو میکنن(ظاهرا) اهل سنت نیستند؟ و هدفشون از کشتار و جنایت گرفتن ویزای بهشت نیست؟ شما اسم این کارا رو چی میذارید؟ درسته منم با استناد به این عده همه دوستان اهل سنت رو متهم به تروریست و آدم کش بودن کنم؟؟؟ مگه برخی از مفتی های اهل سنت صریحا و علنا شیعیان رو مهدورالدم و جان و مال و ناموسشون رو حلال اعلام نکردن؟ شما اسم این کارا رو چی میذارید؟
  بله جانم این دیو کهنسال جهل بشر به این راحتیا دست از سر بشر بر نمیداره…
  شما دوست عزیز هم سعی کن به جای نصیحت بدون استدلال به حرف این (((صدا))) گوش بدی…
  موفق باشی

 23. زهرا گفت:

  امام حسین(علیه السلام) مى فرماید:

  (أَیُّها الناسُ! إنّ اللهَ جلَّ ذِکرُه ما خَلَق العبادَ إلاّ لِیَعرِفُوه، فَإذا عَرِفُوهُ عَبَدُوهُ فاذا عبدوه إسْتَغنَوا بعِبادتِه عَن عِبادهِ ما سواه);

  اى مردم! خداوند بزرگ، بندگانش را نیافرید جز براى این که او را بشناسند و پس از شناختن، او را پرستش نمایند و آنگاه که او را عبادت کنند از بندگى غیر او آزاد شوند.

 24. منصف گفت:

  اوریانا فالاچی روزنامه نگار برجسته ایتالیائی ، از وینستون چرچیل سئوال میکند ، آقای نخست وزیر شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آنسوی اقیانوس هند میروید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید ، اما این کار را نمیتوانید در بیخ گوشتان یعنی در کشور ایرلند که سالهاست با شما در جنگ وستیز است انجام بدهید ؟

  وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ میدهد : برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج داریم که آن دو ابزار را در ایرلند در اختیار نداریم . روزنامه نگار میپرسد . آن دو ابزار چیست ؟

  چرچیل پاسخ میدهد : اکثریت نادان ، و اقلیت خائن!

  نقل از http://man-o-baroon.blogsky.com

 25. متین گفت:

  با سلام
  اولا باید یه تشکر ویژه از برخی دوستان داشته باشم که اگر چه هیچ دلیل و منطق مبرهنی ندارن اما اقلا یه درس بزرگ به ما دادن.اونم نحوه استفاده از فنون پیچشی هستش.من خودم دبیر ریاضی هستم(البته کم تجربه) و ممکنه این فنون بدردم بخوره.مثلا اگر یه وقتی یه دانش آموزی سوال ریاضی ازم پرسید و موندم توش وبلد نبودم جواب بدم یه قیافه حق به جانب میگیرم و چندتا جمله از مشاهیر درباره جهل و حماقت و… براش ردیف میکنم تا بهش بگم تو که سوال میکنی احمقی نه من که جواب سوالتو نمیدونم.
  ضمن تشکر مجدد میخوام در تایید فرمایشاتت درباره اکثریت نادان و اقلیت خائن جریانی که برای خودم رخ داد رو بگم:زمان دانشجویی خدا قسمت کرد و یه عمره ای رفتیم.توی مسجدالنبی(ص) یکی از این شیوخ وهابی اومد شروع کرد به بحث کردن و میخواست مارو ارشاد! کنه.اولش که شروع کرد به همین ایرادات بنی اسراییلی که چرا توسل رو قبول دارید و چرا رو مهر سجده میکنید و این حرفا.ما هم جوابشو دادیم.وقتی دیدم ولکن نیست بهش گفتم ریشه اختلاف ما مساله غدیره که اگر حل بشه اینام حل شده.دیدم ایشون گفت بیا تا برات بگم اصل جریان غدیر چی بوده.حالا بشنوید جریان واقعی!!!غدیر از زبان این عالم!مسلمان رو تا بفهمید اقلیت خائن یعنی چی:پیامبر(ص) سپاهی رو به فرماندهی علی میفرسته تا ازیمنی ها زکات بگیرن.یمنی ها زیر بار نمیرن و خلاصه جنگ میشه و یمنی ها تار ومار.موقع تقسیم غنائم علی که خوب خیلی پهلوان و قوی بوده هر چی زن خوشگل و غنایم قیمتیه برا خودش میزاره و وقتی صحابه اعتراض میکنن میگه من داماد پیامبرم و از این حرفا…سر این موضوع صحابه یه کینه ای از علی به دل میگیرن.بعد حرکت میکنن به طرف کاروان پیامبر که از حج برگشته و در غدیر خم که ایشونو میبینن پیش پیامبر شکایت میکنن.حالا بشنوید از عکس العمل ای پیامبری که اینا برا خودشون ساختن(اهانت هایی که به امیرالمومنین(ع) شده رو کاری نداریم):پیامبر(ص) وقتی جریان رو میشنوه عصبانی میشه و میگه شما بیخود کردید به علی اعتراض کردید.هر کاری کرده خوب کرده از لج شما الان یه کاری میکنم کارستون تا چشتون درآد! بعد دستور میده کاروان متوقف بشه و دست علی رو میبره بالا و باقی جریانات….
  حالا انصافا دوستان عاقل! خودتون قضاوت کنید! به والله بابابزرگ بنده از این پیامبری که این آقا برای من توصیف کرد هم خیلی عاقلتره هم عادلتر هم درستکارتر.
  همین چرت و پرتا رو میکنن تو مغز اکثریت نادونشون که یارو جوان فلک زده به عشق گرفتن گرین کارت بهشت و ازدواج با حوریه های بهشتی بمب میبنده به خودشو و بین زوار امام حسین(ع) خودشو منفجر میکنه!
  پیامبر(ص) مظلوم هم که به جرم ابلاغ پیام خدا و نشان دادن راه راست از همان ابتدا تا همین زمان انواع و اقسام تهمتها و اهانت ها از جانب دشمنان منافق و نیز دوستان احمق نثارش شده و میشود.

 26. متین گفت:

  سلام بر تو ای محمد(صلی الله علیک و علی آلک) گواهی میدهم که تو بنده و فرستاده خدایی و پیام خدا را بی کم و کاست به ما ابلاغ کردی و از آنجا که پیامبر خدایی و تمام آنچه پس از خودت رخ داد را پیش بینی میکردی
  برای هدایت امتت و شناساندن مومن از منافق و سره از ناسره امانتی گرانبها به نام فاطمه زهرا(سلام الله علیها)را باقی گذاردی و فرمودی:فاطمه(س) پاره تن من است هر کس او را بیازارد مرا آزرده و هرکس مرا بیازارد خدا را آزرده است.
  و بدین گونه تا قیامت به ما شناساندی خوب را از بد و مومن را از کافر
  اما گروهی که دلهاشان مملو از بغض تو و خدایت بود و تو و دینت را تنها دست آویزی برای کسب حمایت مردم میدانستند پس از مرگت حتی تا زمان تدفین پیکر مبارکت نیز صبر نکردند و بدانگونه فاطمه ات را نواختند و سخنانت را ارج نهادند
  و دریغ و حسرت که که هم اکنون نیز گروه کثیری از امتت که خودشان را پیرو تو خوانند همان اشخاص را رهبر و الگوی خود قرار داده سخنانت را به هیچ می انگارند آنهم زمانی که درستی نقل قول هایت به تواتر ثابت شده و کتاب های عالمان خودشان نیز آن را تایید کرده است
  درود بر تو ای مظلوم ترین فرستاده خدا….

 27. محمد گفت:

  آقای متین
  از اونهایی که این همه روایت و حدیث برای نجات اسلام توی سرت کرده اند، و تا دندان برای مبارزه با برادران دینیت مسلحت کرد ه اند ،بپرس اگر غم دین دارند چرا در برابر هتک حرمت اصل دین یعنی توحید بی تفاوتند اما
  برای احترامی که ما برای اصحاب پیامبر قائلیم پرشان سیخ می شود؟
  وگرنه می دانم شما هم یکی مثل خودم و در برابر تندروی کاری نمی توانی بکنی ، فقط گفتم که بدانی دغدغه وحدانیت خداوند برتر از صورت و پهلوی زهراست که روی منبرها بخوانند وشما گریه کنید، وای به حال مکتبی که شجاعت ومنطق و ایثار و تمام آنچه که آنرا جهانی می کند،از آن بگیرند و فحش ولعن و گریه و ناله و شرک به جایش بگذارند.

  • متین گفت:

   @محمد, عزیز
   اولا درباره درخواستت باید بگم کسانی که منو به قول شما تا دندان مسلح کردن عبارتند از بخاری و مسلم نیشابوری و ترمذی و ابن ابی الحدید و…که تا اونجا که میدونم روات بزرگ اهل سنت هستند…
   دوما یه کم انصاف هم چیز خوبیه برادر من!شما میاید تنها با اتکا به منطق خودتون و ابن تیمیه اساس ایمان ما یعنی توحید ما رو زیر سوال میبرید.این هیچ اشکالی نداره! اما اگر ما بیایم با استناد به کتب ثقه (خود اهل سنت)
   چند سوال رو مطرح کنیم (اونم در جواب خودتون) داد و فریادتون بلند میشه که داری با برادران دینیت مبارزه میکنی؟؟؟؟ آیا این انصافه؟
   سوما درباره گریه برای حضرت زهرا(س) باید بگم عشقه جانم.عشق! خود شما اگر خدای ناکرده دور از جون یه عزیزت رو از دست بدی ناراحت نمیشی و اشک نمیریزی؟
   فکر نمیکنم مسخره کردن کسی که در غم عزیزش داره اشک میریزه کار درستی باشه! ما در غم کسانی اشک میریزیم که بزرگترین معلمان توحید و وحدانیت خدا بودن و اگر دوستشون داریم هم به همین دلیله…
   موفق و موید باشی

 28. زهرا گفت:

  جناب آقای متین :
  انگار خداحافظی کرده بودم ،اما ناچارم دوباره بنویسم ببخشید
  درنوشته هایت جایی در مورد آن گفته بودی که امروز هم اگر لازم باشد دوباره مسلمانان متحد می شوند ، کشتن شیعیان در کشورهای سنی مذهب را تند روی گفته بودی اما بگذار من کمی تغییرش دهم و بگویم این القای استعمار پیری است که سالهاست می خواهند این درگیریها باشد و امروزه روز به روز به هدفهای نامردانه شان نزدیک تر می شوند،بعله به آنها می گویند کشتن رافضی ها ثواب دارد و توی گوش ما هم یواشکی می گویند آنها چون ولایت را قبول ندارند نه نمازشان قبول است نه عبادتشان ،اصلا به بهشت نمی روند،به پیشرفته ترش هم می رسند بستگی به پذیرش ما دارد،وما هم پشت قبرستان بقیع می رویم ومقدسات آنها را با چند جمله می کوبیم و نمیدانیم عروسک خیمه شب بازیی شده ایم که گرداننده هایش آنهایی هستند که اینطرف دنیا دعواهای مذهبی راه انداخته اند برای غارت منابعمان،سوریه و بحرین را ببین،
  ببین جای اتحاد باقی میگذارد این دعواهای نا تمام؟ چرا اینقدر اصرار بر اثبات وجود اختلاف در صدر اسلام داری ،شما که به نظر برادری با هوش و با مطالعه هستی،امروز بعضی از افراد شیعه یا سنی با عقاید مسیحیان بهتر کنار می آیند تا مسلمانان و مگر استعمار چه می خواهد؟
  من چند سال میان مردم جزیره قشم زندگی کرده ام که اکثرا سنی هستند ، این جزیره با وجود جمعیت زیاد هنوز یک بیمارستان تخصصی ندارد، اگر زنی نصف شب درد زایمان داشته باشد باید با قایق به بندر عباس برده شود و یا بیماران بد حال دیگر،آشنایی داشتیم ماهیگیر بود ۳۳ ساله .چند ماه پیش روی آب تصادف کرد و دو تا پاش شکست ،۵ ساعت بعد از تصادف زنده بود و توی یک درمانگاه عادی فقط سرم بهش وصل بود،تا مرد،چون گفتند پزشک ارتوپد از بندر داره میاد و نیامد .
  چه ربطی به بحث دارد؟
  الآن توی همین جزیره در یک مساحت زیاد با مصالح عالی ، دارند حوزه علمیه ای می سازند که بیا و ببین؛ جرم او چه بود که محروم ماند از یک کمک پزشکی؟
  به خدا همان خدای ما را می پرستید و همان قرآن را می خواند و رو به همان قبله نماز می خواند،آن هم سر وقت.
  فرقی ندارد ،تبعیض هایی از نوع مخالفش هم در کشور هایی که نوع حاکمیت متفاوت است بر قرار است . آنوقت وقتی یادم میآید وارثان دینی که حقوق غیر مسلمان هم در آن محفوظ است به واسطه کینه های تاریخی هنوز هم از هم انتقام می گیرند می پرسم چرا؟تا کی؟و به نفع کیست؟

 29. علی گفت:

  در حال حاضر وقت این بحث و جدلها نیست الآن کل اسلام در خطره الآن مشکل بزرگ دنیای اسلام فلسطینه.عدم وجود وحدته.
  صهیونیسم جهانی عاشق این بحث و جدله که خوب سر مسلمونها رو به خودش مشغول کرده.دشمن اصلی ما استکبار جهانیه.
  بیایید دشمن اصلی رو از پیش رو برداریم بعدا راحت بشینیم سر خلافت علی و ابوبکر آیه و حدیث نازل کنیم.از خواب غفلت بیدار شوید.
  الآن زمان بیداری اسلامی است.
  اللهم عجل لولیک الفرج.

 30. علی گفت:

  علت پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳ روزه نه با اسرائیل بلکه با کل دنیا استکبار شهادت سرخ عاشورا و انتظار سبز مهدویت بود. هر حزبی یا هر قومی تا این دو پرچم غرورآفرین را در دست دارد میتواند بر کل دنیای کفر پیروز شود.
  هر کس تفکر حسین(ع) در سر دارد و سربازی فرزندش مهدی را آرزوی خود میداند خواه مسلمان باشد خواه مسیحی همیشه پیروز است.
  طبق فرموده امام خمینی ما مکلف به تکلیفیم و مثل حسین در راه نجات دین خدا چه کشته شویم چه بکشیم در هر دو حال پیروزیم.
  با کدامین سیره ابوبکر و عمر مشود تنها در مقابل تمام دنیا کفر ایستاد؟
  اگر میشد ایستاد ۶۵ ساله که فلسطین مظلوم در چنگال صهیونیسم در اشغال نبود.
  اما در جنوب لبنان نصراله ثابت کرد که میشود مثل حسین با یاران اندک در مقابل کل دنیای کفر ایستاد و سر را بالا گرفت.
  لبیک یا حسین یعنی کاری که حزب الله انجام داد.
  الآن زمان عمل کردن است نه شعار دادن که عمل کردن فقط کار حسینان هست و بس.

 31. متین گفت:

  با سلام
  در تائید و تکمیل صحبت های خواهر عزیزم باید بگم که بله منم بحث توطئه استعمارگران رو قبول دارم.اما یه نکته ای که شاید ما کمتر بهش توجه میکنیم اینه که چرا استعمارگران(میتونن) ما رو بندازن به جون هم اما خیلی کشورهای دیگه رو نه؟مثلا چرا نمیتونن کاری کنن که هندوها بیوفتن جون هم و همدیگه رو تکفیر کنن و بکشن؟تا حالا به این جنبه از موضوع توجه کردید؟ آیا مشکل از اسلامه؟قطعا نه.به نظر من ریشه این مساله برمیگرده به روحیات و فرهنگ ما و مشکل بزرگی به نام کم طاقتی و عدم سعه صدر.چیزی که اسلام بیچاره این همه به اون سفارش کرده اما ما هیچ توجهی بهش نداریم…
  میدونید کی به وجود این مشکل ÷ی بردم؟وقتی نوجوان بودم یه بار با برادر بزرگم که اون موقع آلمان بود از ایتالیا با کشتی رفتیم مصر.همراه ما دوتا از همکلاسی های برادرم اومده بودن که یکیشون ایرانی بود یکیشونم سوئیسی.وقتی به بندر اسکندریه رسیدیم بعد از ÷یاده شدن از کشتی یه باربر مصری وقتی فهمید ما ایرانی هستیم گفت:کل ایرانیین حمار.دوست برادرم(ایرانیه) هم عصبانی شد و گفت ابوک حمار امک حمار کل مصریون حمار..خلاصه میخواستن با هم دست به یقه شن که از هم جداشون کردن.بعدازاین جریان سوئیسیه که عربی بلد نبود و نمیدونست جریان از چه قراره بهم گفت جریان چی بود؟منم گفتم گفته ایرانیا همه خرن.بعد گفت:خوب نادر(دوست برادرم)چی جواب داد؟منم گفتم اونم گفت بابات خره مادرت خره و…! بعد یه سوال ازم ÷رسید که واقعا جوابی واسش نداشتم.گفت خوب اون یه توهین کرد اینم جوابشو داد.دیگه چرا با هم درگیر شدن؟؟؟؟بعد گفت ببین شما ایرانی هستید اونا هم مصری یعنی وارثین دو تمدن عظیم اما ببین الان کشوراتون چه حال و روزی دارن!من فکر میکنم مشکل بزرگ شما مسلمونا اینه که ((((حرف زدن بلد نیستید)))) و خیلی زود متوسل به خشونت میشید!
  دیدم کاملا راس میگه.مشکل ما کم ظرفیتی و کم طاقتیمونه.
  درباره بحث خودمون شما یه بار دیگه این تا÷یک های اخیر رو مرور کنید.
  بعضی دوستان میان توحبد ما رو زیر سوال میبرن و میگن شما مشرکید ماهم جواب دادیم و گفتیم آقا جان دلایل ما ایناست.یا یه سوالاتی رو مطرح کردیم.مثلا گفتیم این آدم دو تا دشمن(علی(ع)و معاویه)رو همزمان قبول داشته باشه آیا تناقض نیست؟یا این که زهرا خانوم بحث عایشه رو مطرح کردند ماهم یه سری حدبث از کتب ثقه خود اهل سنت رو گذاشتیم وگفتیم علمای خودتون میگن ایشان همچی آدمی بوده و…
  اما به جای اینکه کسی جوابی بده و بگه مثلا شما به این دلایل داری اشتباه میکنی یکی میگه تو احمقی! یکی میگه تو جاهلی!یکی میگه تو مشرکی!یکی میگه چی گیرت میاد!یکی میگه تو وابسته به فلان حزبی!یکی میگه ماحق نداریم یه مسجد بسازیم!یکی میگه چرافلان کس واق واق کرد!!!یکی میگه چرافلان آقا رو منبر اینو گفت!یکیم میگه دهنتو ببند چرا مسلمین رو به جون هم میندازی و تفرقه درست میکنی!در حالی که من هزاربار گفتم بازم میگم هیچ کینه ای با دوستان عزیز اهل سنت ندارم و کوچیک همشونم هستم هرچند خودمو معصوم نمیدونم و قبول دارم ممکنه گاهی تند حرف زده باشم…
  باشه دوستان عزیز.اگه مطرح کردن چندسواله که بین مسلمونا چند دستگی انداخته من دهنمو میبندم…اما بدونید که ما خودمون هستیم که با کم ظرفیتیمون به استعمارگرا اجازه دادیم که بندازنمون به جون هم
  وگرنه ÷اک کردن صورت مساله حل درستی برای اون نیست…
  موفق باشید

 32. دلاور گفت:

  ای روافض وشیهه گان بی فرهنگ ودرتاریکی ابلیس مردم گمشده:
  درمورد اصحاب رسول الله قران شاهدی میدهد که .(رضی الله عنهم ورضو عنه) شما به کدام زبان نجس خلیفه ارشد پیامبر اسلام را که بعد ازتمام انبیاء علیهم السلام بهترین وافضلترین شخص درتمام مخلوق خدا پادشاه محبین حضرت سیدنا امیرالمومنین ابوبکر صدیق رضی الله تعالی عنه است سند رضا خدا درقران به او داده شده است خداوند شما دروغ گویان و افترابسته کننده گان براصحاب رسول رب العلمین ص راهدایت اسلام کند و ایمان شمارا تکمیل کند اگر به هدایت نمیشوید رب ذوالجلال شمارا مثل اقوام عاد وثمود هلاک کند . امین

  • متین گفت:

   @دلاور,
   فکر کنم شما با این نحوه صحبت ثابت کردی کی هستی و من نیازی به پاسخ دادن نمیبینم…
   امادوستانی که ما رو متهم به کینه و دشمنی و تفرقه اندازی میکنید بفرمایید مطالعه کنید تا بفهمید کینه یعنی چی…!

 33. زهرا گفت:

  برادر گرامی آقای متین با سلام
  اگر نوشته های شریعتی را به عنوان مغز انقلابی آن زمان و البته همین دوره که نوشته هایش عجیب هم هنوز تازه است،قبول دارید پیشنهاد می کنم آری اینچنین بود برادر ایشان را گوش کنید ،بعضی نکات را قشنگ گفته،
  از سعه صدرتان ممنون اما شما که دبیر ریاضی هستید می دانید یک مسئله از چند راه حل می شود و جالب اینکه همه هم به یک جواب می رسند،همان جوابی که دنبالش هستیم ، پس احتیاج به پاک کردن صورت مسئله نیست ،نمیگویم خوشبینانه همه چیز را بخواهیم رفع ورجوع کنیم ولی یادمان باشد از علی (ع) بالاتر نیستیم ،مگر نمی گوییم خلافت او از جانب خدا تعیین شده بود؟آیا شیر خدا به خاطر مصلحت حقیقت و فرمان خدا را زیر پا می گذارد ؟حتی اگر تنها باشد؟مگر پیامبر در هنگام ابلاغ پیامبری خود تنها نبود؟ اما چون دستور از جانب خداوند بود به استقبال همه چیز رفت.
  توی همین منابع شیعه وسنی هم تضاد زیاد است ،مثلا در اصول کافی و بحارالانوار آمده علی دخترش ام کلثوم را به عمر داد،اما ظاهرا دوباره در بعضی منابع گفته اند این دروغ است ،اینها دعوای حکومت های تاریخ است بیشتر، تا دعواهای صدر اسلام ،
  نمی خواهم دوباره بحث های بی نتیجه مطرح شود ولی میگویم از قوه عقلی که خداوند در اختیارمان گذاشته برای تفکر استفاده کنیم ،
  مسئله ما امروز تقویت و شناخت اسلام است ،وقتی منابعی داریم که خدا وکیلی هم در شیعه و هم در سنی احتمال بالای تحریف در طول حکومت هایی که فقط به بقای خودشان به قیمت استحمار مردم بوده اند،در ان زیاد است همه به قرآن چنگ بزنیم و از فرقه فرقه شدن بپرهیزیم هر کسی در مکان خودش تاثیری عمیق بر جامعه اطرافش خواهد داشت ،
  من شخصا دیگر هیچوقت پای روضه هایی که فکر میکنم متنش فقط برای تفرقه تنظیم شده نمی نشینم و معتقدم همه ما و توده مردم موظفیم روی آنچه می شنویم فکر کنیم،این همه مشکل در جامعه امروز ما هست چند در صد مجالس عزاداری که بهترین فرصت برای روشنگری و حل این مسائل است به آگاه کردن مردم می پردازد؟
  اگر خواستید سخنرانی را به میلتان می فرستم.
  خداحافظ

  • متین گفت:

   @زهرا خانم
   اولا میبخشید این چند روزه سرم شلوغ بود الان کامنتتونو دیدم.
   عرض شود خدمت شما که…درباره آقای شریعتی باید بگم که من ایشون رو بعنوان یه نویسنده بزرگ و توانا قبول دارم اما بعنوان یه الگوی موثق اعتقادی خیر.کتاباشونم خوندم اما سخنرانیهاشو زیادنشنیدم.کتابهای ایشون ترکیبی است از یک قلم فوق العاده قوی و بسیار زیبا+جریانات و مطالب تاریخی واحادیث بعضا ضعیف(ازنظرسند)+برداشتهای شخصی ایشون طبق نگاهی که به دنیا داشتن.البته قبول دارم مطالب قابل تامل در گفته هاش زیاد هست اما فکر میکنم بکار بردن لقب(مغز متفکر) یکم زیادیشون باشه.من که اگر بخوام این لقب رو به کسی بدم فکر میکنم برای کسی مثل علامه جعفری برازنده تر باشه با اون جریانات مربوط به مناظراتشون با برتراند راسل و …در واقع شریعتی رو میشه با جلال آل احمد مقایسه ش کرد.
   ازین بحث که بگذریم دیدم شما بحثی راجع به چنگ زدن به قران رو مطرح کردید که من هم کاملا موافقم اما…
   ببینید الان ۷ملیارد انسان رو زمین زندگی میکنه که دارای ده ها دین و اعتقاد مختلف هستند.یکی میگه الله رو میپرسته یکی یهوه یکی اصلا خدا رو قبول نداره یکی گاو میپرسته یکی بت و…حالا نکته اینجاست که همه ما انسانها هم عقل داریم هم شعور پس این اختلافات سر چیه؟میخوام اینو بگم که عقل برای رستگار شدن لازم هست اما کافی نیست(قبول دارین؟)
   واما در باره قرآن باید بگم که بله من هم قبول دارم که قرآن کتابی هست که خدا اونو فرستاده و تمام اونچه بشر نیاز داره درش هست.اما نکته اینجاست که آیا ما میتونیم بگیم ما هم قرآن داریم هم عقل پس بار خودمونو بستیم و رستگار شدیم؟(اونم با عقلی که همه ما قبول داریم کامل نیست و خیلی راحت میتونه با تعصب لجاجت شهوت و… آمیخته بشه)اینجاست که خود قرآن جواب میده و میگه (…و یضل بهی کثیرا…)
   بعنوان مثال نقض عملیش میشه به خوارج اشاره کرد.حتما میدونید که شعار خوارج آیه(ان الحکم الا لله…یوسف۶۷)بوده.پس خوارج به قرآن چنگ زدن و در نهایت به این نتیجه رسیدن که باید علی(ع)رو در محراب نمازش به قتل برسونن…
   پس قبول بفرمایید که همین قرآن گردنه های خطرناکی داره که اگر حواسمونو جمع نکنیم ممکنه هلاکمون کنه(قبول دارین؟)
   پس چی شد؟شما فرمودید همه به قرآن چنگ بزنیم.منم گفتم قبول دارم اما این مشکل وجود داره که خیلی آیات رو میشه به nطریق تفسیر و تاویل کرد واینکه اگر ما منظور قرآن رو درست نفهمیم ممکنه به همون راهی بریم که خوارج و امثال اونا رفتن.
   حالا میخوام بدونم راه حل شما برای این مشکل چیه؟
   ضمنا این سخنرانیها رو هم اگه بفرستید ممنون میشم
   matin_518@yahoo.com
   موفق باشید

   • محمد گفت:

    @متین,
    اگر من چند مطلب را در مورد عقاید شما بدانم ، آنوقت میتوانم پیش بینی کنم این بحثها به قول خودتان یک اپسیلون به ایمان ما اضافه می کند یا نه؟
    اول اینکه آیا شما معتقدید ۱- آنچه امروزه ما به عنوان شیعه قبول داریم و انجام می دهیم کاملا منطبق بر اصول اسلام است؟
    ۲-آیا هیچ ابداعی و انحرافی از تشیع اولیه که معترضان به غصب خلافت علی(ع) پیروش بودند، پس از گذشت سالها به خصوص پادشاهی صفویه امروزه در مذهب ما دیده نمی شود؟
    ۳-آیا ما موظفیم به صرف آنکه از قرآن کریم تعابیر گوناگون می شود ، و عقل ما خیلی جاها دچار اشکال است از تفکر در مورد انچه می شنویم
    صرفنظر کنیم و نحوه تفکر و استنتاجمان را در بست بسپاریم به دست افرادی که به انان اطمینان داریم؟ اگر در مورد علم و تقوای حداقل بعضی از آنها با همین عقل ناقصمان دچار اشتباه شده باشیم چه؟
    ۴-و در نهایت آیا قرآن کریم بر فردی امی یعنی بیسواد نازل نشده که بندگان عادی خدا جرات کنند طرفش بروند و کسی نگوید قرآن کتابی نیست که مردم عادی بتوانند روی آیاتش تفکر کنند ، وکسی نگوید قرآن را فقط علما می فهمند.
    ۵-و آخر اینکه آیا شما برادر قرآن خوان قبول دارید که چون چند بار دین
    خداوند در همین کتاب موافق با فطرت انسان معرفی شده پس کتاب خدا نیز موافق با طبیعت انسان است و البته پرتگاهی نخواهد داشت ؟

    • متین گفت:

     @محمدجان
     اولا باید یه تشکر کنم بخاطر لحن صحبت منطقی و دوستانه شما و همین طور رعایت ادب و احترام در صحبت هاتون.من خودم درباره اصل مباحثه اعتقاد دارم که همه ما تا یه سنی اعتقاداتمون یه ک÷ی از اعتقادات والدینمون هستش که طوطی وار تکرارش میکنیم.اما آدم عاقل اونه که وقتی به سنی رسید که خودش صاحب قدرت تفکر شد این اعتقاداتش رو خودش به چالش بکشه تا اون قسمتهایی که درسته بهش ایمان بیاره و بیشتر قدرشو بدونه و اگر احیانا در جاهایی میبینه اشکالی هست اونا رو برطرف کنه.و از نظر من یکی از بهترین روشهای به چالش کشیدن اعتقادات مباحثه هست.البته تا جایی که طرفین از دایره ادب و احترام خارج نشن.
     اما درباره سوال اولتون باید عرض کنم قبلا جواب دادم و گفتم خیر.من کسی رو میشناختم که اسما شیعه بود امانماز نمیخوند بعد میومد درباره شیعه و سنی بحث میکرد.من بهش گفتم همون کسانی که تو سنگشونو به سینه میزنی یعنی اهل بیت گفتن فاصله ایمان و کفر ترک نماز است یعنی طبق گفته اونا در اصل ایمان تو تردید هست! دیگه بحث چی میکنی؟؟؟
     قبلا گفتم بازم میگم صحبت من درباره ارزشها و اصول هست نه اشخاص.
     درباره سوال دومتون باید بگم که در طول تاریخ حکام مسلمان سعی داشتن برای مشروعیت بخشیدن به حکومتشون احکام دین رو به نفع خودشون تفسیر کنن و این مساله کلیه و مختص شیعه یا سنی نیست. اما معتقدم اصول و ارزشها ثابت هست.مثلا درباره عزاداری عاشورا این مساله از زمان امام زین العابدین(ع)وجود داشته تا الان(هرچند منکر برخی افراط و تفریط ها نمیشم).یا همین بحث توسل نه تنها شیعیان بلکه بسیاری از بزرگان اهل سنت مثل امام غزالی به اون اعتقاد داشتن.
     درباره سوال سومتون باید بگم فکر میکنم نتونستم منظورمو درست بیان کنم.من عرض کردم عقل برای رستگاری(لازم)هست اما (کافی)نیست. یعنی چی؟ ببین بعضی آیات قرآن واضح و سرراسته.مثلا در قرآن اومده شراب نخورید.زنا نکنید دزدی نکنید و …خوب منظور این آیات مشخصه چیه و ما با عقلمون میفهمیم یعنی چی و اختلافی هم در این باره نداریم.اما یه سری آیات هست که دو نفر دوتا تفسیر مختلف ازش میکنن که۱۸۰ درجه متفاوته و هر کدوم هم در تایید حرفاشون دلایلی میارن و هرکدوم دلیل خودشونو منطقی و دلیل طرف رو بی اساس میدونن.سوال من این بود که در اینگونه موارد چکار باید کرد؟ وگرنه من کی گفتم ما عقلمونو تعطیل کنیم فقط ببینیم علما چی میگن!بعنوان مثال درباره آیاتی که درباره دعوت مردم به ÷رستش خدا نازل شده عده ای به اونا استدلال میکنن و میگن سوگند دادن خدا به رسولش یعنی شرک و دلیلشون هم فقط منطق و عقل خودشونه عده دیگه ای هم میگن اینطور نیست.(کاری به این موضوع ندارم و دارم کلی بحث میکنم)
     حالا این وسط تکلیف چیه؟
     جواب سوال چهارم هم که فکر کنم گفتم.
     اما درباره سوال آخرتون باید بگم قرآن مثل دارو هست.مگر دارو برای سلامتی انسان ساخته نشده؟اما قبول بفرمایید مصرف نابجا و بیش از حد دارو نه تنها مفید نیست بلکه میتونه کشنده باشه.اگر ما یه آیه رو در جای نادرستش بکار ببریم میتونه خطرناک باشه.قبلا مثال خوارج رو زدم.همین چند وقت قبل بود که یک عالم مسلمان اومد با استناد به آیه (والجبال اوتادا.نبا۷) گفت هر کی بگه زمین میگرده کافره!!!
     مگر خود خدا در قرآنش نفرموده این قرآن خیلی ها رو هدایت میکنه و خیلی ها رو هم گمراه! آیا قرآن گمراه کننده ست؟؟
     اینه مفهوم ÷رتگاه که اگر آدم یه راهنما و یه بلد نداشته باشه ممکنه در اونا سقوط کنه.قبول دارید؟
     موفق باشی

 34. محمد گفت:

  …ابوبکر در لحظات پایانی زندگی پر از زیباییِ درد و رنج محمد می گرید و محمد گریه اشک آلود و بلند ابوبکر را بر بالین خود می بینید و می فرماید : ” آرام باش ابوبکر ، این درهائی را که به مسجد باز میشوند بنگرید . جز درِ خانه ابوبکر ، همه را ببندید ” این سخن محمد رسول الله از دیدگاه من به خاطر احساس خالص ابوبکر هست ، ابوبکری که میگوید : سوگند که به آنکه مرا آفریده است هر آنچه را که محمد فرموده است بجای خواهم آورد ، مرد نرمخوی و آرام مسلمانان در برابر سخن عمر که می گفت اسامه برای سرلشگری مناسب نیست و حوان است… – و در حالی که محمد گفته بود اسامه برای سرلشگر سپاه مناسب است – ، سخت برآشفته می شود و بر روی عمر می پرد و عمر از اینکه ابوبکر چنین خشمگین میشود شگفت زده میشود ، ابوبکر به عمر از کلماتی مانند : “مادرت به غزایت بنشیند” ، “نیستت را ببیند ” این است که این مرد می خواهد سنت محمد را به جای آورد و ادامه دهنده راه وی باشد. اگر چه توانست یا نتوانست (من حقی بر اینکه چنین نظری دهم بر خود نمی دهم.) اما به هر حال وی چنین چیزی را می طلبید. عمر جانشین وی نیز که فقتوحات بسیاری کرد نیز در قلب چنین دیدگاهی را دارد.

  اکنون همه انسانهای طلایی آن نسل مرده اند و سخنی از محمد پیام آور برای تشکر از زحمات تمامی آنان برای آنان می فرستیم ، اسانهایی همچون : سمیه ، یاسر ، عمیر بن حمام ، عوف بن حارث ، بلال ، معاذ بن عمرو ، ابوحذیفه و … هزاران شخصیتی که باید آنان را مقدس بنامیم زیرا که نامشان در سینه ها نماند و ” داغ و درد مرگ آنان را مزارع متروک آنان ” و رنج و سختی آن برای زنان و مادرانشان بود. که در راه اسلام کم نگذاشتند و برای آنکه محمد نمیرد خود را در جلوی تیر مرگ گذاشتند ، چنین است که آنان در بهشت جاودانند.سخن خود محمد را برای تشکری از زحمات بزرگ امثال ابوبکر ها و شهید ها نقل می کنیم :

  ” آفرین بر شما ، خدا شما را رحمت کند ، پناهتان دهد ، نگاهتان دارد ، بلندتان دارد ، سودتان بخشد ، توفیقتان دهد ، یاریتان کند ، سلامتان دارد ، رحمتتان کند ، شما را بپذیرد ، من شما را به تقوی سفارش می کنم ، خدا نیز شما را بدان سفارش می کند… . “
  اسلام شناسی و ابوذر غفاری دکتر شریعتی

  • متین گفت:

   @محمدجان ایکاش سند مطالبی که نوشتی رو هم میگذاشتی.البته منظورم از سند کتب ثقه شیعه یا اهل سنت هستش نه گفته های آقای شریعتی که کتبشون بیشتر ارزش ادبی داره تا سندی.مثلا تا اونجا که میدونم این علی(ع) و فاطمه زهرا(س)بودن که به دستور پیامبر(ص) درب خونشون تو مسجد باز موند(مسند احمدبن حنبل ج۱ص۱۷۵٫ج۲ص۲۶٫ ج۴ص۳۶۹+سنن نسایی ص۱۳-۱۵+مستدرک ابن جوزی ج۳ص۲۴-۲۵و…) ونه جناب ابوبکر
   موفق باشی دوست خوبم

   • محمد گفت:

    @متین,
    عبدالحمید جوده السحار – اباذر غفاری : صفحه ۱۲۸

    گزیده ای از : دکتر جواد عباسی – مسعود جوادیان – محمد علی علوی کیا – دکتر عبدالرسول خیر اندیش کتاب تاریخ ایران صفحات :۱۰۵ – ۱۱۸

    تاریخ ایران و جهان – دکترحسین مفتخری – بخش سوم ظهور اسلام و حرکتی تازه

    ابن هشام جلد اول صفحه ۲۵۲

   • محمد گفت:

    @متین, عبدالحمید جوده السحار – اباذر غفاری : صفحه ۱۲۸

    گزیده ای از : دکتر جواد عباسی – مسعود جوادیان – محمد علی علوی کیا – دکتر عبدالرسول خیر اندیش کتاب تاریخ ایران صفحات :۱۰۵ – ۱۱۸

    تاریخ ایران و جهان – دکترحسین مفتخری – بخش سوم ظهور اسلام و حرکتی تازه

    ابن هشام جلد اول صفحه ۲۵۲

    • متین گفت:

     @محمدمیبخشید اما کدوم یک از این منابع از کتی ثقه شیعه یا اهل سنت هست؟(منظور از کتب ثقه کتب صحاح سته اهل سنت و کتب اربعه شیعه هست)

  • بنیامین گفت:

   جزا ک الله

 35. محمد گفت:

  مطلب بالا را از وبلاگ خود آقای کاظمی گرفتم با اجازه ایشان ،چون جای این مطلب اینجا خالی بود.

 36. علی گفت:

  تا وقتی این اطلاعات تلنبار شده از گذشته توی مغزامون پر شده باشه بهمون اجازه فکر کردن در مورد چیزی رو نمیده اگرهم بخوایم فکر کنیم فکرمون از روی اون اطلاعات بدرد نخور بلند نمیشه مثل مگسی که دور شیرینی یا چیزای دیگه میگرده و دورتر نمیره. در هر صورت برای اینکه به اصل قضیه پی ببریم باید چیزای اضافی رو از ذهنمون پاک کنیم در غیر این صورت در جهل مرکب ابد الدهر میمونیم.

 37. سینا گفت:

  سلام برادران وخواهران پیرو خدا ومحمد (ص) . چرا میخواید با رو کردن گذشته ای که هیچ ربطی به من وشما نداره حال وآیندتون رو به سخره بگیرید . مگه شما چکاره ی خدا وپیغمبرید . نه به اون نماز خوندنتون ونه به …. . اگه واقعا مسلمونید واجباتتون رو انجام بدید حالا تو هر مذهبی که هستید باشید مهم خدا ورسول اکروه . خیالتون راحت باشه که خدا نیک وبد رو تفکیک میکنه . نه ما و امثال ما . به امید آینده ای به دور از خود خواهی ویکدندگی ///

 38. بنیامین گفت:

  دوستان من حضرت ابوبکرصدیق از میان مردان اولین فردی بودکه به پیامبر ایمان آورد….ودرین راه از جان ومال خودش چیزی کم نگذاشت.

 39. دلاور گفت:

  یکی از بی شرفان درتبصره های فوق گفته است که ابوبکر رض قبل از اسلام کافر بود وچرا به او لقب صدیق را میدهید تو اگر انسان باشی و خداشناس باشی باید بدانی که این لقب بر ابوبکر رض از طرف لسان نبوی ص داده شده وخود پیامبر خدا بریش این لقب را داده است ومسلمان باید ایمان داشته باشد که حرف را کی نبی ص از لسان خود کشیده ان وحی از طرف خداوند متعال است حالا قضاوت بدست شما که وحی خدا دردغ میدانید یا راست ولی ما شکر الحمد لله ایمان داریم که صدیقیت ابوبکر صدیق رض الله تعالی عزوجل عنه این لقب را از لسان نبوی گرفته است نی از لسان ماوشما

 40. مجید22 گفت:

  آآآآغاااااااااااا؟؟؟؟
  اینکه دانلود نمیشه!!!!!!

 41. محمد رفيع گفت:

  به خدای رسول الله قسم که اگر عمر و ابوبکر بدمی بودن رسول الله دختراشان را به ازدواج خود نمی گرفت دوما خوده حضرت علی رض گفت هر کس ابوبکر وعمر را از من بلندتر ترجیح بدهد به حق خود ظلم کرده است و اگر به دست من بیفتد گردنش راقلم می کنم ولی روزی کسانیکه به ابوبکر عمر عثمان … توهین می کنند پشیمان می شوند که فایده را نخواهد داشت پس بهتر است همین حالا به خود بی آیید

 42. نعمان صالح نجرابي گفت:

  نمی فهمم از کجا دانلود می شود اگر رهنمایی کنید خیلی خوب می شود… تشکــــــــــر

  • مسعود اکبری گفت:

   درود @نعمان صالح نجرابی,
   روی “ابوبکر (جهت دریافت کلیک کنید)” کلیک کنید یا از این لینک استفاده کنید:
   tarikhema.ir/books/religion/aboobakr-seddiq.zip

 43. آسو گفت:

  من اهل سنتم!
  اولا میخوام بدویند که دو تا از بزرگان ما ، شاگرد حضرت صادق(ر.ض) بودند و این یکی از افتخارات ماست!
  ..
  همین میتواند دلیلی باشد بر کذب بودن ، اهل تشیع(با عرض معذرت)
  این دو تا شاگردی که بنده عرض کردم، هر چه که یاد گرفته اند، را از حضرت صادق یاد گرفته اند و همه آنجه که از آن بزرگ یاد گرفته اند، به مایی که اهل سنت هستیم ، از طریف کتابشان ، به ما یاد داده اند!

  این متن مخصوص کسانی است که ذره ای، عقل و اندیشه داشته باشند و حرف حق را بفهمند

 44. داود گفت:

  سلام علیکم
  به شیعیه یان میګم که آیا ۱۲ امامان تان را در باره سه خلیفه راشدین چیزه ګفته است که نعوذ باالله به کفریت و یا منافقت آنها د لالت بکند پس چرا شما این طور مزخرفات میګویند آخر از خدا بترسیند، شما که این چیزهای را میګویند پس از کافرها چی ګیله است

  • محمد گفت:

   @داود,
   خوب بود شما سنی ها گاهی اوقات به کتب خودتون رجوع میکردید البته اگه به کتب خودتون اعتماد دارید.
   ۱- نیز به روایت ابن سعد آمده: عمر گفت:

   ((لیتنی لم اک شیئا قط لیتنی کنت نسیا منسیا. قال: ثم اخذ کالتبنه او کالعود عن ثوبه. فقال:لیتنی کنت مثل هذا))یعنی: ای کاش من چیزی نبودم. ای کاش فراموش شده بودم. آنگاه خورده آشغالی که همانند کاه یا چوب بود از لباسش برگرفت و گفت ای کاش من مثل این بودم.

   ۲- و نیز گفت:

   ((یا لیتنی کنت کبش اهلی یسمنوننی ما بدالهم. حتی اذا کنت اسمن ما اکون زارهم بعض من یحبون فجعلوا بعضی شواء و بعضی قدیدا. ثم اکلونی و اخرجونی عذره و لم اکن بشرا))یعنی: ای کاش من قوچ خانواده بودم و آن قدر مرا می پروراندند که چاق ترین قوچان می نمودم آنگاه هرکس را دوست می داشتند به دیدار آنها می آمد و بر آنها وارد می شد. پس مرا می کشتند و مقداری از گوشتم را می پختند و مقدار دیگرش را سرخ می کردند پس مرا میخوردند و در حال…بودن مرا خارج می نمودند و من آدم نبودم.
   ۱)طبقات ابن سعد ۳/۲۶۲
   ۲)حلیه الاولیاء: ابونعیم ۱/۵۲– منهاج السنه: ابن تیمیه به شرح فوق و اعتراف به صحت آن

   • ارمان گفت:

    @محمد, این ها هیچ نوع سندیتی ندارن و جعل و کذب هستن!شما ایه۱۰۰سوره توبه رو مطالعه فرمایین

   • ارمان گفت:

    @محمد, وَ السَّابِقُونَ الْأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهاجِرینَ وَ الْأَنْصارِ وَ الَّذینَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسانٍ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ وَ أَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْری تَحْتَهَا الْأَنْهارُ خالِدینَ فیها أَبَداً ذلِکَ الْفَوْزُ الْعَظیمُ(ایه۱۰۰سوره مبارکه توبه)
    و پیشگامان نخستین از مهاجران و انصار ( آنهایی که پیش از هجرت پیامبر صلّی اللَّه علیه و آله به مدینه ایمان آوردند ) و کسانی که با نیکوکاری از آنها پیروی کردند ، خدا از آنها خشنود است و آنها از خدا خشنودند ، و برای آنها بهشت هایی آماده کرده که از زیر ( ساختمان و درختان ) آنها نهرها روان است و برای همیشه در آنجا جاودانه اند این است کامیابی بزرگ.

    • دوست عزیز، ضمن عذرخواهی از شما باید بگم چندی از دیدگاه های شما مخالف قوانین کشور بود و از تایید کردن معذور بودیم.
     همان طور که می دانید ما در چهارچوب کشورمان زندگی میکنیم و دیدگاه های شما نباید “موجودیت” مدیران و کل سایت را به خاطر بیندازد.

     • ارمان گفت:

      @انی کاظمی, دوست عزیزباسلام و درودبرشما!انسان یک بار ب دنیا میاد و یک بارم میمیره!این دنیا زودگذره متن وجوابها همگی بااستنادکتبی ب ایه قران بوده و درجهت روشن شدن و راهنمایی برای بیرون اومدن از جهل و کفر بوده!انسان مسلمان تنها باید از الله ترسید وفقط برای رضای او قدم برداشت!جزاعکم الله خیر

      • ۱) ” لا یتخذ المؤمنون الکافرین اولیاء من دون المؤمنین و من یفعل ذالک فلیس من الله فی شیئ الا ان تتقوا منهم تقاهً و یحذّرکم الله نفسه و الی الله المصیر (آل عمران / ۲۸) ؛

       مسلمانان نباید کفار را در برابر مسلمانها یار و سرپرست خود قرار دهند و هرکس چنین کاری کند هیچگونه ارتباطی با خداوند ندارد، مگر اینکه از آن ها بترسید و تقیه کنید و خداوند شما را از مجازات خودش برحذر می دارد و بازگشت همه بسوی او است.

       ۲) من کفر بالله من بعد ایمانه الا من اکره و قلبه مطمئن بالایمان (نحل /۱۰۶)؛ هرکس بعد از ایمانش به خدا کافر شود، گرفتار غضبی از جانب خدا و عذاب عظیمی خواهد شد مگر کسی او را مجبور به اظهار کفر کند در حالیکه دلش آرام به ایمان است.

  • محمد گفت:

   @داود,
   شخصیت عمـربن خطاب لعنت الله علیه از زبان خودش

   درکنزالعمال(ج۶ ص۶۱۹ چاپ حیدرآبادهند سال ۱۳۱۲)نقل شده که عمر بن خطاب(لعنت الله علیه) فرموده:ای کاش گوسفندی بودم وبخشی ازبدن مراکباب وبخشی دیگر را قلیه می کردند ومی خوردند و مراهمانند نجاست (مدفوع) ازبدن بیرون می انداختندو بشر نبودم..!!

   وهمچنین بازدرهمین کتاب(ج۴ ص۳۶۱) از ابوبکر نقل شده که روزی ابوبکر (لعنت الله علیه)مرغی رابرشاخه درختی دید وگفت:خوشا به حال تودوست داشتم که مانندتوباشم زیراتوخرما های درختان را می خوری وپرواز می کنی وحساب وعذابی برای کارهایت نداری به خداقسم دوست می داشتم که درختی می بودم درکنار راه وشتری برگ مرامی خوردند ومراچون پشکل ازشکم خارج می کرد وبشر نمی بودم.

   • ارمان گفت:

    @محمد, لعنت خدا و رسول خدا و خلفای راشد بر درغگو دشنام دهندگان!ایه۱۰۰سوره توبه رو مطالعه کن تا ازمقام و منزلت خلفای راشدباخبرشی!

 45. محمد گفت:

  بسم الله الرحمان الرحیم. باسلام اول از برادر و خواهرای عزیز شیعه برای دفاع از حریم مذهبمان تشکر می کنم.دوم نیازی نیست به احادیث رجوع کنیم تمامی ما قران را قبول داریم .خداوند در قران کریم می فرماید.قطعا خدا و پیامبر و آنکه در رکوع انگشتر را زکات داد ولی(سرپرست)شما هستند
  سوال اینجاست :سرپرست اول و دوم مشخص است .اما خداوند در زمان پیامبر طبق فرموده خود سرپرست سومی نیز قرار دارد.طبق احادیث شیعه و اهل تسنن نفر سوم که در قران ذکر شده حضرت علی (ع)هستند که انگشتر خود را در رکوع به فقیر بخشیدند.این هم مدرکی از قران.اما طبق حدیث بخاری و مسلم حضرت علی با حق است و حق با او پس ایشان کذب نخواهند گفت:در صحیح مسلم جلد پنج از اعترافات عمر در نزد مولا علی و عباس عموی پیامبر افشای حقیقت است که نظر مولا علی در مورد ابوبکر و عمر کاذب و حیله گر و خیانت کار بوده اما درمورد اینکه جاهلی نوشت ایمان ابوبکر ارزشمندتر از ایمان مولا علی بوده باید گفت همه ما(شیعه و اهل سنت)ماجرا ضربه حضرت علی و ارزشش را میدانیم پیامبر اسلام می فرمایند ضربه علی در جنگ خندق بالا تر از عبادت جن و انس است یعنی اگر عبادت عمر و ابوبکر و عثمان و معاویه و عایشه و …را روی هم بگذاریم به همین یک ضربه هم نمیرسد …اینم شماره من برای برادران و خواهران خوبم خوشحال میشم شبهه ها یا سوالای خودتونو بفرستید ۰۹۳۵۲۸۴۷۶۱۸ محمدم (به لطف خدا و برکت اولیا الله)نویسنده و گرد آورنده کتاب اثر انگشت البته اگر جواب سوالی را پیدا نکردید با من تماس بگیرید قبل تمام سعی خودتونو بکنید

 46. محمد گفت:

  با سلام
  آقا داوود از زبان خلفای شما میگویم
  ۱ریاض النظره. محب طبری:۱/۱۳۴–تاریخ الخلفاء سیوطی ص ۱۴۲ اواخر شرح حال عمر نیز جامع الاحادیث سیوطی به شرح: کنز العمال ۱۲/۵۲۸ با اسناد متعدد و مضامین مختلف به نقل ابن ابی شبیه و حاکم هناد سری:
  حافظ ابن ابی شبیه و دیگران روایت کرده اند:

  ابوبکر نگاهش بر پرنده ای بر فراز درختی افتاد. پس گفت:
  ((طوبی لک یا طائر تاکل الثمر و تقع علی الشجر و ما من حساب و لاعقاب علیک لوددت انی شجره علی جانب الطریق مر علی جمل فاکلنی و اخرجنی فی بعره و لم اکن من البشر))یعنی: خوشا به حالت ای پرنده بر درخت می نشینی و میوه اش را میخوری در حالی که نه حسابی بر تو باشد و نه عذاب وگرفتاری من دوست دارم درختی در کنار راه بودم و شتر راهگذار مرا میخورد ودر لابلای سرگین خود مرا بیرون می انداخت و من هرگز بشر نبودم

  همچنین:منهاج السنه ۳/۱۲۰ و ابن شبه در تاریخ مدینه ص ۹۲۱-۹۲۲ کلمه یا لیتنی کنت تبنه را به عمر نسبت داده اند.
  و در روایت ابن تیمیه آمده که گفت:

  ((لیت امی لم تلدنی لیتنی کنت تبنه فی لبنه))ای کاش مادرم مرا نزائیده بود. ای کاش من کاهی بودم در خشتی.
  منهاج السنه ۳/۱۲۰ و ابن شبه در تاریخ مدینه ص ۹۲۱-۹۲۲ کلمه یا لیتنی کنت تبنه را به عمر نسبت داده اند.

  • ارمان گفت:

   @محمد,باسلام خدمت شما!دوست عزیزاین دروغی بس بزرگ و توهینی عظیم هم برپیامبر و هم حضرت علی هست!شما ایه ۱۰۰سوره مبارکه توبه رو بخون
   وَ السَّابِقُونَ الْأَوَّلُونَ مِنَ الْمُهاجِرینَ وَ الْأَنْصارِ وَ الَّذینَ اتَّبَعُوهُمْ بِإِحْسانٍ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ وَ أَعَدَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْری تَحْتَهَا الْأَنْهارُ خالِدینَ فیها أَبَداً ذلِکَ الْفَوْزُ الْعَظیمُ
   (و پیشگامان نخستین از مهاجران و انصار ( آنهایی که پیش از هجرت پیامبر صلّی اللَّه علیه و آله به مدینه ایمان آوردند ) و کسانی که با نیکوکاری از آنها پیروی کردند ، خدا از آنها خشنود است و آنها از خدا خشنودند ، و برای آنها بهشت هایی آماده کرده که از زیر ( ساختمان و درختان ) آنها نهرها روان است و برای همیشه در آنجا جاودانه اند این است کامیابی بزرگ.)

 47. رضا گفت:

  با سلام می خواهم از شما برادران مسلمان بپرسم که ما مسلمین چرا به خاطر موضوعاتی که هیچ کدام قانع نمی شویم اینقدر جر و بحث می کنیم .در یکی از نوشته های فوق مشاهده کردم که یک نامسلمان هم به عقاید شیعه وهم عقاید سنی وپیامبر اسلام وامامان و خلفا فحاشی کرده بود.باید بر من وتوی مسلمان گریست که طعمه ی استکباریم.خداوند انس وشفقت را جایگزین لعن کردن ما مسلمانان کند.

 48. مهدی احمدی گفت:

  سلام به همه.یه لحظه به من گوش بدید.این کتاب فقط برای دانلود و استفاده همه اینجا گذاشته شده.نه اینکه شما بیاید زیرش با کامنتهاتون مناظره راه بیاندازید.اینجا جای مناظره نیست عزیزان!!!مرسی از همه

 49. خاطره گفت:

  خیلی خیلی خیلی ممنون که این مطالب رو گزاشتین خیلی دنبال منبع میگشتم که به دوستای شیعه م که همیشه از من سوال میکردند وب نظر خودشون من رو به راه راست هدایت میکنند میتونم جواب بدم شاید نتونم که قانعشون کنم ولی میفهمن که ما هم میتونیم از اعتقاداتمون دفاع کنیم
  بازم ممنون

 50. اسماعیل گفت:

  عشق فقط یک کلام حسین علیه السلام

 51. جمال گفت:

  تمام ایه قران همین است//به قران حرف یزدان اینچنین است//به کوری دو چشم اهل سنت//فقط حیدر امیرالمونین است///چرا سنی نمیخواهد بداند///وضوی بی ولایت اب بازیست

 52. صلاح الدین گفت:

  نامه ششم نهج البلاغه را بخوانید .. من پیرو حضرت علی ع هستم .. هر چه در اون قسمت نهج البلاغه گفته قبول دارم و بس .. نامه ششم از نهج البلاغه به معاویه ..

 53. زبیر گفت:

  با سلام به همه دوستان واقعا برای یک امت اسلامی که خود را از همه دنیا مسلمان تر میدانیم متاسفم که این همه تفرقه پراکنی میکنید از همه شما خواهشا برید و فقط به خدا ایمان داشته باشید و این همه امام وخلفا که واقعا اگه اونها همین حالا حضور داشتند تاسف می خوردند که این همه جنگ و نزاع ودهن کجی برای اسلامه یا برای بزرگ نشون دادن فرقه های اسلامی
  بیاید به ایین همدیگه احترام بذاریم و فقط انسان باشیم که با انسانیت همه در کمال ارامش کنار هم هستند ودست از این همه حرف که اون امام این رو گفت و ان خلیفه اون رو گفت
  و در اخر بیایید به معنای واحد انیان باشیم که فقط انسان در اوج انسلنیت به خدا میرسه

 54. بصیر گفت:

  سلام. دوستانی که از هر دو طرف نظر گذاشتند عرض کنم که در مورد مسائل تاریخی با احتیاط و تحقیق بیشتری نظر بدن بهتره. هر دو طرف هم اگر دنبال حقیقت هستند تحقیق علمی و بدون پیش فرض از مذهب خودشون رو پیشنهاد میکنم. منابع مطالعه در تاریخ مهمترین نکته هست. از دادن قداست بیجا هم به اشخاص پرهیز کنید. موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.