دانلود کتاب سقوط بهشت (چهار جلد)

بخشی از آثار کتابخانه تاریخ‌ما بدون حق نشر منتشر شده است. گروه تاریخ‌ما در حال حذف آثار بدون حق نشر است. چنانکه شما نیز کتابی را بدون حق نشر دیدید به آی‌دی @tarikhema_admin یا ایمیل eakni@yahoo.it اطلاع دهید.

نام کتاب

  سقوط بهشت (جلد اول) (دانلود+)

  سقوط بهشت (جلد دوم) (دانلود+)

  سقوط بهشت (جلد سوم) (دانلود+)

  سقوط بهشت (جلد چهارم) (دانلود+)

نویسنده

  اندرو اسکات کوپر

موضوعات

تاریخ ایران

رمز (پسورد)

www.tarikhema.org

تهیه توسط

ناشناس

حجم

1.95 مگا بایت (MB)

قالب کتاب

PDF – پی دی اف

منبع الکترونیکی

تاریخ ما

 

 

 

 

کتاب سقوط بهشت اثر اندرو اسکات کوپر  است؛ این کتاب، دومین پژوهش نویسنده آن دربارهٔ ایران است. نویسنده این کتاب، پیش از این، اثر دیگری را به نام «پادشاهان نفت: چگونه آمریکا، ایران و عربستان تعادل قدرت در خاورمیانه را تغییر دادند» در سال ۲۰۱۱ منتشر کرده بود.

اندرو اسکات کوپر دانش‌آموخته روزنامه‌نگاری از دانشگاه کلمبیا در آمریکا، مطالعات استراتژیک از دانشگاه ابردین در اسکاتلند و دارای دکتری تاریخ از دانشگاه ویکتوریا در نیوزیلند است. آقای اسکات‌کوپر همچنین در سال ۲۰۱۳، یک دوره فرصت مطالعاتی را در دانشگاه المصطفی قم گذرانده‌است.

پهلوی‌ها و آخرین روزهای پادشاهی ایران، در ابتدا شامل فهرستی از وقایع مهم در سال‌های ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ می‌شود و سپس به دو بخش اصلی و ۲۵ فصل تقسیم‌بندی شده‌است. بخش اول تحت عنوان «در جستجوی ایران» شامل فصل‌هایی به نام شاه، فرح دیبا، آیت‌الله، و امپراتور نفت و بخش دوم با نام «تودیع شاه» دربرگیرنده سیر حوادث انقلاب ۱۳۵۷ است.

کتاب زندگی شاه از کودکی تا به قدرت رسیدنش در سال ۱۳۲۰، ترورهای نافرجامش، حوادث ۲۸ مرداد، ازدواجش با فرح دیبا و در پایان ترک ایران را روایت می‌کند. در بخش دوم، نویسنده حوادث انقلاب و سقوط پادشاهی پهلوی را از منظر کسانی مانند رهبران انقلابی ایران، جیمی کارتر، ویلیام سالیوان (سفیر آمریکا در تهران)، فرح دیبا (یکی از کسانی که با او در کتاب مصاحبه شده‌است) و سایر خانواده‌های ایرانی و آمریکایی به تصویر می‌کشد.

نگاه غالب نویسنده در کتاب این است که شاه، ایران را در مدت سلطنتش تبدیل به یکی از پنج قدرت برتر جهان نمود. این نگاه چالش‌برانگیز با نظرات دیگر نویسنده همراه است که می‌گوید شاه، بر خلاف آنچه مطبوعات و رسانه‌ها در دهه هفتاد میلادی به تصویر کشیدند، یک دیکتاتور مستبد نبود و برعکس، او را به عنوان یک اتوکرات خیرخواه، نگران کشور و مردمش می‌داند.
Subscribe
دنبال کردن
guest
7 Comments
most votedبیشترین رای
جدیدترین قدیمی‌ترین
Inline Feedbacks
View all comments
اردلان

این کتاب در اصل (ترجمه فارسی) 320 صفحه می باشد.این چهار قسمتی که قرار داده اید ناقص است.اگر ممکن هست تمامی کتاب را در سایت قرار دهید

ایرانی

چطور میشه باور کرد بدون سانسور وحتی دست بردن درمطالب کتاب شما بیاید چهار جلد کتاب رو بدون سانسور دانلود کنید برای جوانان ایران تا با حقایق پشت پرده انقلاب اسنا بشن؟ولی با سانسور کردن مطالب کتاب هم نمیتونید دراین زمان که فضای مجازی در دسترس هر کسی که دنبال یک مطلب ودرست اون مطلب هست .با سانسور مطالب به شعور جوونهای ایران بیاحترامی نکنید

shabnam

لطفا بقیه کتاب را هم بگذارید چون نیمه تمام است

محسن

با ترفند عضو می گیرید روزی 500 تومان
شما دزد هستید.

همشهری

بادرود ناقص است لطفا بصورت کامل و جامع در سایت قرار دهید .

3eyedAli

با فیلترشکن هم نمیشه دانلودشون کرد

انی کاظمی

سلام .دوست عزیز سایت در دست تعمیر است . کمی شکیبا باشید.